Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

PKP przekazało cztery miliony złotych na wsparcie służby zdrowia i udostępniło auta

poniedziałek, 06 kwietnia 2020 15:37 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: PKP PLK
Weronika Kępa

PKP Polskie Linie Kolejowe przekazały cztery miliony złotych na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz pilne potrzeby szpitali na terenie kraju. Poza zaangażowaniem finansowym PLK udostępniły prawie osiemdziesiąt samochodów na potrzeby służby zdrowia. Auta są do dyspozycji wojewodów.

Jak zauważa Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, „Spółki z zaangażowaniem kapitałowym Skarbu Państwa odgrywają istotną rolę w systemie gospodarki. Włączają się szeroko w przeciwdziałanie pandemii i jej skutków. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Spółki z Grupy Kapitałowej PLK pomagają służbom medycznym finansowo i rzeczowo. Co ważne, nie zapominają również o swoich partnerach biznesowych, oferując realne wsparcie w postaci ulg i zwolnień z płatności”.

PLK przewidziało pomoc dla pasażerskich i towarowych przewoźników kolejowych, którzy okresowo wstrzymali kursowanie części pociągów oraz zawiesiło obciążanie przewoźników opłatami z tytułu rezygnacji z całej lub części trasy w okresie od 13  marca do odwołania. PLK obniżyło także opłaty najemcom działającym w obszarze dworców, peronów i przejść o 80 procent.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO