Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

PILNE! Jest zgoda na budowę spornego odcinka S7

poniedziałek, 13 marca 2017 14:58 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Jest zgoda na ogłoszenie przetargu na wykonanie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Jak wynika z obliczeń resortu wartość przedsięwzięcia to około 300 mln złotych. - Przetarg można będzie ogłosić już niebawem, bo 15 marca - zapowiedział wiceminister.- Długo można by opowiadać o korowodach sądowych, administracyjnychm skargach i odwołaniach od nich. To wszystko jest już historią. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej czy województwa świętokrzyskiego, ale dla całej Polski. Nie zapominajmy, że droga S7 to jedna z dwóch głównych arterii w kraju, łącząca północ z południem. Mówimy więc o jednej najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju - podkreślił Szmit.

Pozbycie się "wąskich gardeł" w przebiegu tej trasy to jednak nie jedyny komunikacyjny problem naszego regionu. - Potrzebna jest nam droga łącząca wschód z zachodem. Mówię o trasie 74, która przeprowadzi ruch z województwa świętokrzyskiego do autostrady. Tu, w Skarżysku-Kamiennej przebiega też droga krajowa numer 42. Liczymy na to, że jak najszybciej powstanie węzeł łączący ją z ekspresówką. Czekamy na obwodnicę Wąchocka - zwrócił uwagę poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Do przetargu na budowę wyczekiwanego od kilku lat odcinka trasy S7 stanie najprawdopodobniej 20 firm. Podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą zaplanowano na wrzesień. Inwestycja zakończy się do 2020 roku. Jej realizacja odwlekała się w czasie aż od 2010 roku, między innymi z powodu braku środków czy protesty ekologów. Pierwszy etap przetargu, którego druga część zostanie ogłoszona w ciągu najbliższych kilku dni odbył się natomiast w 2013 roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO