STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pierwszaki z Morawicy będą widoczne na drodze
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pierwszaki z Morawicy będą widoczne na drodze

Morawica / 06 grudnia 2017 / Tekst

Kamizelki i opaski odblaskowe – to prezenty, jakie w dniu Św. Mikołaja dostały od Starostwa Powiatowego w Kielcach pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Morawicy.

Choć spotkanie starosty z maluchami odbyło się w dniu świętego Mikołaja, to tak naprawdę miało ono związek przede wszystkim ze zwycięstwem starostwa w konkursie „Bezpieczne Świętokrzyskie”. Za pieniądze z nagrody zostało kupionych 2 tysiące zestawów odblaskowych dla dzieci z powiatu kieleckiego. Jak mówi starosta kielecki Michał Godowski, ich bezpieczeństwo na drodze jest szczególnie ważne. – Właśnie dlatego wspólnie z policją tworzymy program „Bezpieczny powiat”, w ramach którego chcemy odwiedzić jak najwięcej pierwszaków z powiatu – informuje starosta.

Choć elementy odblaskowe nie są szczególnie kosztowne, to ich wartość na drodze staje się ogromna. Podkreśla to st. sierż. Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji. – Kierowca jadący w terenie zabudowanym zgodnie z przepisami jest w stanie zauważyć pieszego z odległości około 40 metrów. W przypadku, gdy pieszy ma odblask, kierowca może go zobaczyć nawet z odległości 140 metrów – wylicza policjant.

W Polsce, po zmroku w terenie niezabudowanym noszenie elementów odblaskowych przez pieszych jest obowiązkowe. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza dlatego, że w przypadku potrącenia przechodzień ma znikome szanse na przeżycie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)