Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Pieniądze na restrukturyzację. Nabór wniosków zakończony

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pieniądze na restrukturyzację. Nabór wniosków zakończony

Kielce / 19 lipca 2018 / Tekst

Zakończył się nabór wniosków w ramach programu „Restrukturyzacji małych gospodarstw”. Rolnicy mogli uzyskać wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych.

Nabór trwał od 18 czerwca. – Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Na dzień dzisiejszy w naszym województwie złożono 882 wnioski, co stanowi 17 procent wszystkich wniosków złożonych w Polsce. Warto dodać, że w dalszym ciągu spływają do nas dokumenty wysłane pocztą – tłumaczył Józef Cepil, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach.

„Restrukturyzacja małych gospodarstw” to program, w którym mógł uczestniczyć każdy rolnik, bądź jego współmałżonek, który posiada gospodarstwo rolne o wielkości ekonomicznej poniżej 10 tysięcy euro, złoży wniosek z odpowiednim biznesplanem i co najmniej od 2 miesięcy podlega ubezpieczeniu w KRUS oraz przez ostatni rok nie prowadził działalności gospodarczej podlegającej wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Otrzymane środki rolnik może przeznaczyć na inwestycję w środki trwałe, szkolenia, współpracę producentów rolnych i inne działania potrzebne do realizacji restrukturyzacji.

60 tysięcy złotych będzie wypłacane w dwóch transzach. Po podpisaniu umowy z Agencją rolnik otrzyma 48 tysięcy, zaś pozostałą część uzyska po realizacji biznesplanu.

ZOSTAW KOMENTARZ