Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»PFRON wdroży system składania wniosków elektronicznych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

PFRON wdroży system składania wniosków elektronicznych

09 października 2018 / Tekst

Do końca tego roku PEFRON planuje wdrożyć System Obsługi Wsparcia w 41 samorządach, który w znaczny sposób ma ułatwić składanie wniosków ze środków PFRON.

Do tej pory osoba z niepełnosprawnościami, która chciała uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, musiała udać się do urzędu, żeby złożyć stosowny papierowy wniosek. Takich wniosków w całej Polsce, co roku, składa się ponad 500 tys. A kwota, którą samorządy rozdysponowały ze środków PFRON w 2017, roku sięgnęła 1 mld złotych. 

W dniach 11-12.października Zespół SOW będzie w Kielcach, gdzie odbędzie się szkolenie z zakresu obsługi Systemu Obsługi Wsparcia, a wezmą w nim udział pracownicy: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz Powiatów: kieleckiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, kieleckiego, koneckiego, pińczowskiego, włoszczowskiego.

Aby osoba z niepełnosprawnością (a także osoba lub podmiot działający na jej rzecz) mogła złożyć wniosek o dofinansowanie drogą elektroniczną, jednostka Samorządowa z jej terenu powiatu musi przystąpić do platformy informatycznej systemu SOW.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna