Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Prawie pół miliona zgłoszeń trafiło w minionym roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach działającego w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. 60 procent z tego stanowiły zgłoszenia fałszywe i inne nie związane z ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego.

„Pokochaj świętokrzyskie” – pod tym hasłem w Warszawie odbędzie się kolejne, doroczne spotkanie Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej. To już tradycja, że wywodzący się z naszego regionu mieszkańcy stolicy spotykają się raz w roku ze świętokrzyskimi samorządowcami, parlamentarzystami, czy przedstawicielami lokalnej gospodarki i kultury.

O ratownictwie z najmłodszymi

Wola Kopcowa / 08 lutego 2019 /

 Za nami druga edycja projektu „Z ratownictwem za pan brat” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woli Kopcowej. W spotkaniu z druhami uczestniczyło ponad 100 uczniów szkół podstawowych z gminy Masłów, którzy zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz sprzętem ratowniczym.

Od 9 lutego przedsiębiorcy mają obowiązek umieszczania na opakowaniach produktów leczniczych unikalnego identyfikatora oraz zabezpieczenia przed naruszeniem opakowania. Obowiązek ten dotyczy prawie wszystkich produktów wydawanych na receptę oraz określonych produktów bez recepty.

Nawet 500 tysięcy złotych mogą otrzymać rolnicy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania produktów rolnych. To jedna ze zmian w programie wsparcia prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do którego nabór rozpoczął się 31 stycznia.

Na terenie województwa świętokrzyskiego prowadzone są dziś wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też obserwują czy piesi nie łamią przepisów. Działania obejmują także rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy "niechronionych".

Hasło „Pij kielecką kranówkę, bo ...dobra!” pojawiło się w nowej odsłonie na bilbordach oraz w internecie. W kampanię zaangażowali się pracownicy Wodociągów Kieleckich i ich rodziny.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że nieprzystąpienie do sieci onkologicznej, nie niesie za sobą żadnych zagrożeń ani negatywnych skutków dla leczonych w placówce pacjentów.

Do 12 lutego Caritas Diecezji Kieleckiej przedłużył nabór uczestników do projektu. „Standardy w zakresie mieszkalnictwa wspomaganego dla osób chorujących psychicznie po wielokrotnych pobytach w szpitalu psychiatrycznym”.

Weszły w życie zmiany dotyczące świadczeń fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej. Zwiększyły się kompetencje fizjoterapeuty, który decyduje o przebiegu i zakresie wykonywanych świadczeń, do tej pory takie decyzje podejmował lekarz.

Studenci, którzy są na V lub VI roku kierunku lekarskiego i chcą odbyć staż w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, mają szansę na skorzystanie ze stypendium o wartości 2000zł miesięcznie.

Patryk Czuba został Świętokrzyskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. Nominację na to stanowisko otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego.

Strona 11 z 143

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna