online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Utrudnienia w ruchu występują DK 74 w Mniowie przy zjeździe na Borki po tym, jak doszło na niej do wypadku. Są ranni.

- O młodych trzeba zawalczyć – mówi Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży w województwie świętokrzyskim. Jej zdaniem niedoinwestowany pozostaje sektor aktywności społecznej nakierowanej na młodych ludzi. Jak powiedziała Barbara Zamożniewicz, konkretne kroki ku zatrzymaniu młodzieży powinniśmy podjąć natychmiast, nim zrobią to inne województwa, ponieważ problem depopulacji dotyka wiele regionów w Polsce.

Sprzęt dla zawodówek

Świętokrzyskie / 26 maja 2017 /

Nowoczesny sprzęt za prawie 400 tysięcy złotych trafi do 28 świętokrzyskich szkół. Zakup i przekazanie pomocy dydaktycznych jest możliwy dzięki projektowi „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region” wspierającemu rozwój szkolnictwa. Decyzję o przekazaniu sprzętu podjęli radni wojewódzcy podczas ostatniej sesji sejmiku.

Rozpoczęła się rekrutacja świętokrzyskich liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Stowarzyszenie Wiosna, które odpowiada za realizację tych przedsięwzięć potrzebuje w sumie 35 zaradnych osób z naszego regionu. Zadaniem lidera i jego zespołu wolontariuszy jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin oraz dzieci, które nie radzą sobie z nauką.

„Nie oczekiwaliśmy teczki pełnej kontraktów ale nawiązaliśmy relacje z potencjalnymi partnerami” - to mówią przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego, którzy niedawno uczestniczyli w targach przemysłowych Hannover Messe. Kolejny wniosek: w branży metalowej i automatycznej potrzeba stałej współpracy, nie tylko przy okazji jednego wydarzenia targowego.

Będą walczyć z zagrożeniami w przestrzeni miejskiej, w internecie i w szkole. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowało 12 projektów w ramach akcji „Razem bezpiecznej” imienia Władysława Stasiaka. Działania przeprowadzą zarówno samorządy jak i organizacje pozarządowe.

Ponad 10 milionów złotych – to łączna wartość umów podpisanych dziś przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego z beneficjentami projektów mających za zadanie podnosić jakość kształcenia zawodowego.

Fundusz podsumował działalność

Świętokrzyskie 23 maja 2017 / 23 maja 2017 /

24-lecie swojego funkcjonowania podsumował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Jest to instytucja wspierająca finansowo zadania  z zakresu ochrony środowiska, edukacji ekologicznej i promowania postaw proekologicznych.

We wtorek kolejny fragment S7

Szydłowiec / 22 maja 2017 /

Pierwszy dwujezdniowy fragment drogi ekspresowej S7 o długości 4,5 km na odcinku od Radomia do granicy województwa mazowieckiego ze świętokrzyskim ma zostać udostępniony kierowcom we wtorek (23.5) - informuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jak zaznacza zarządca, tymczasowo będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Ponad 30 wystawców, w tym 19 pracodawców uczestniczyło w XXXIX Powiatowych Targach Pracy, które odbyły się w trzeci piątek maja.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed odwiedza dziś świętokrzyski i powiatowe urzędy pracy. Jak mówi, celem jest dyskusja nad funkcjonowaniem urzędów i proponowanymi zmianami w ustawodawstwie.

Policjanci poszukują zaginionego Tomasza Bieńka ze Staszowa. 40-latek w ubiegły wtorek po południu wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mundurowi proszą o pomoc.

Uwaga na kleszcze!

Świętokrzyskie / 18 maja 2017 /

Lekarze notują coraz więcej przypadków ukąszeń przez kleszcze. Dlaczego są one bardzo niebezpieczne i o czym należy pamiętać, jeśli zdarzy nam się kontakt z nimi?

Od piątku ruch na S7 po nowemu

Jędrzejów / 18 maja 2017 /

Pierwszymi fragmentami nowej jezdni drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa z docelową warstwą ścieralną nawierzchni będą mogli jeździć kierowcy już pod koniec tego tygodnia - informuje w komunikacie kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Strona 9 z 41

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay