Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Starachowice gotowe na reformę

Starachowice / 27 stycznia 2017 /

Starachowice jako pierwsze w województwie przyjęły uchwałę intencyjną dotyczącą sieci szkół.  Zgodnie z dokumentem uczniowie będą uczyć się w tych samych budynkach, co dotychczas. 

Dla sportu i kultury

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Dodatkowe miliony na sport, kulturę czy turystykę. Urząd marszałkowski proponuje udział w szerokiej palecie konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie na naukę pływania czy organizację imprezy kulturalnej. Po pieniądze mogą sięgnąć organizacje pozarządowe. 

Dołożą do przedszkoli

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Ponad 27 milionów złotych świętokrzyski samorząd przeznaczy na rozwój przedszkoli. Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków do unijnych konkursów, w których gminy czy organizacje pozarządowe będą mogli uzyskać dofinansowanie na zakładanie nowych przedszkoli lub tworzenie kolejnych miejsc dla dzieci. 

Młodzież z regionu świętokrzyskiego spisała opowieści o różnych wydarzeniach po 13 grudnia 1981 roku. Najlepsze prace zostały nagrodzone w konkursie „Solidarności” pod hasłem „Świadkowie stanu wojennego”. Zadaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych było przeprowadzenie wywiadu z osobami, które pamiętają ten tragiczny dla Polaków czas.

Priorytetem szkolnictwo zawodowe

Świętokrzyskie / 26 stycznia 2017 /

-Chcemy, by szkolnictwo zawodowe stało się myślą przewodnią prac Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach – mówi jej przewodniczący, Tomasz Tworek

Dawca szpiku dawcą życia

Kielce / 26 stycznia 2017 /

- Chyba nie ma niczego większego, niż możliwość podarowania komuś życia – powiedział profesor Marcin Pasiarski z Kliniki Hematologii i Transplantologii Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podczas konferencji dotyczącej transplantacji komórek, tkanek i narządów „Podziel się życiem”. Przeszczep szpiku kostnego jest często ostatnią deską ratunku dla chorych na nowotwory.

Świętokrzyskie ma być pierwszym województwem w Polsce, w którym przeprowadzony zostanie pilotaż płatności bezgotówkowych w Urzędach Skarbowych. 

Sąd nauczy prawa

Świętokrzyskie / 25 stycznia 2017 /

Sąd Okręgowy w Kielcach będzie uczył podstaw prawa. Od tego roku planuje ruszyć z inicjatywą polegającą na organizacji otwartych spotkań ze specjalistami, a wszystko po to, by zwiększać świadomość społeczną.

Coraz więcej upadłości konsumenckich

Świętokrzyskie / 25 stycznia 2017 /

Sąd Rejonowy w Kielcach notuje coraz więcej wniosków o upadłość konsumencką. W 2015 roku wpłynęło ich 105, a już rok później napływ wyniósł 188 wniosków. Dzieje się tak dzięki znacznemu uproszczeniu od 2015 roku przepisów związanych z wnoszeniem do sądu tego typu spraw. Czym jest upadłość konsumencka i jak się o nią starać?

Powietrze stale zanieczyszczone

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Powietrze w Kielcach i regionie stale jest bardzo mocno zanieczyszczone. Sprawdziliśmy, jak kształtowało się stężenie substancji szkodliwych przez cały miniony tydzień i jak sytuacja wygląda teraz.

2017 na drogach wojewódzkich

Świętokrzyskie / 24 stycznia 2017 /

Asfalt w regionie do remontu. W tym roku mają rozpocząć się prace na kilku odcinkach dróg wojewódzkich. Utrudnień i objazdów będziemy mogli się spodziewać w wielu częściach regionu. 

W tym roku droga do szpitala w Czerwonej Górze (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała) zostanie gruntownie przebudowana – informuje miasto i gmina Chęciny.  Oprócz wymiany nawierzchni zostanie wybudowany tam chodnik oraz zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie uliczne.

 

- Sąd Okręgowy w Kielcach i Sądy Rejonowe w naszym okręgu, pomimo braków kadrowych, działają sprawnie – ocenia prezes Sądu Okręgowego w Kielcach, sędzia Wojciech Merta podsumowując pracę orzeczniczą w minionym roku.

Co z operatorem światłowodów?

Świętokrzyskie / 23 stycznia 2017 /

Czy interesy województwa świętokrzyskiego są zabezpieczone jeśli chodzi o wykorzystanie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - zastanawia się radny sejmiku Bartłomiej Dorywalski. Zaniepokojenie wzbudziła sprzedaż zorganizowanej części spółki Glenbrook, wcześniejszego operatora świętokrzyskiej sieci, na rzecz spółki Smart-Net. Wartość tej transakcji opiewała na kwotę 77 tysięcy złotych. Wraz z tymi zmianami formalnie zmienił się operator światłowodów na terenie regionu. Jak mówi Bartłomiej Dorywalski, zarówno sprzedawcą jak i nabywcą majątku jest ta sama osoba. 

Strona 9 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay