online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Poszkodowana w poważnym wypadku samochodowym Klaudia Hendel podziękowała za okazane wsparcie. Swoje słowa skierowała do przyjaciół, znajomych i zupełnie obcych ludzi, którzy włączyli się w imprezy charytatywne oraz zbiórki funduszy na jej leczenie. Emocjonalne nagranie pojawiło się na Facebookowym profilu dotyczącym pomocy dla młodej wokalistki z Morawicy. - Ten wypadek uświadomił mi ile jest dobra na tym świecie – powiedziała Klaudia.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach skierowała do Sądu Rejonowego w Opatowie akt oskarżenia przeciwko 9 osobom o przestępstwa związane z wyborami samorządowymi z 2014 roku. Wśród nich są także funkcjonariusze publiczni: Leszek W., wójt gminy Tarłów oraz sekretarz gminy Robert Cz. Prokuratura zarzuca tej dwójce podejrzanym przekraczanie uprawnień i niedopełnianie obowiązków przy sporządzaniu aktów pełnomocnictw wyborczych, poświadczenie nieprawdy w tych dokumentach i wyłudzenie na ich podstawie poświadczeń nieprawdy w kolejnych dokumentach wyborczych.

Wspomnimy ofiary pacyfikacji

Michniów k. Suchedniowa / 07 lipca 2017 /

12 i 13 lipca 1943 roku w podkieleckiej wsi Niemcy zamordowali w sumie 204 osoby – 103 mężczyzn głównie spalonych żywcem, 53 kobiety i 48 dzieci. W przyszłą środę mija 74. rocznica pacyfikacji Michniowa. Tego dnia w tamtejszym Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich o godzinie 16 rozpoczną się uroczystości upamiętniające ofiary niemieckiego odwetu.

Ułatwienie dla uczniów

Świętokrzyskie / 06 lipca 2017 /

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalną wyszukiwarkę, w której na bieżąco umieszczane są informacje o rekrutacji prowadzonej w świętokrzyskich szkołach ponadgimnazjalnych. 

Milion dla świętokrzyskich wsi

Świętokrzyskie / 06 lipca 2017 /

W sumie 151 projektów związanych z budową placów zabaw, modernizacją świetlic wiejskich, zakupem strojów ludowych sfinansowanych zostanie w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Głównym celem programu jest zwiększenie atrakcyjności obszarów wiejskich dla ich mieszkańców oraz pomoc w kultywowaniu w społecznościach lokalnych tradycji.

Opieka na telefon

Świętokrzyskie / 05 lipca 2017 /

Teleopiekę dla osób w podeszłym wieku i niepełnosprawnych chce rozwijać samorząd województwa świętokrzyskiego. Chodzi o stworzenie sieci komunikacyjnej za pośrednictwem której osoba niesamodzielna będzie mogła wezwać pomoc w nagłych przypadkach. Jak mówi Jerzy Pyrek, doradca marszałka do spraw seniorów, do 70 procent upadków osób starszych dochodzi w łazience. 40 procent poszkodowanych po takich wypadkach nie jest w stanie podnieść się o własnych siłach. - To dowodzi, że jest potrzeba wykorzystania nowych technologii – mówi Jerzy Pyrek.

PKP PLK zamyka Centralną Magistralę Kolejową. Ale tylko częściowo, bo na odcinku między Opocznem, a Knapówką nieopodal Włoszczowy. Zmiany będą obowiązywały od 10 lipca. Ma to związek z modernizacją infrastruktury kolejowej na wspomnianym fragmencie. Do 10 sierpnia na stacji Włoszczowa Północ powstanie nowy peron, przejście podziemne i windy. Natomiast głównym celem prac jest dostosowanie stacji i linii do prędkości 200 km/h. W związku z zamknięciem na odcinku Warszawa – Kielce pociągi pojadą zmienioną trasą przez Radom i Skarżysko-Kamienną. Tym samym wydłuży się podróż pociągiem jadącym CMK z Warszawy w kierunku Krakowa, Katowic czy Wrocławia.

Pora na agroturystykę

Kielce, powiat kielecki / 05 lipca 2017 /

A może weekend na łonie natury? W okolicach Kielc nie brak gospodarstw agroturystycznych, które oferują zdrowe i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Dlaczego warto je odwiedzać? A może opłaci się zainwestować i zaistnieć  takim biznesie?

Wypadek na DK73

Zwierzyniec / 05 lipca 2017 /

Do poważnego wypadku doszło dziś po godzinie 8 na drodze krajowej numer 73 w okolicach miejscowości Zwierzyniec w powiecie buskim.

Do poważnego wypadku doszło dziś po godzinie 8 na drodze krajowej numer 73 w okolicach miejscowości Zwierzyniec w powiecie buskim.

Sprawność samochodów należy sprawdzać nie tylko, przed sezonem zimowym, ale i przed wyjazdem na urlop – apelują mechanicy.

Uwaga na grzyby

Świętokrzyskie / 04 lipca 2017 /

Choć z roku na rok liczba zatruć grzybami systematycznie spada, to wciąż trujące gatunki stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nierozsądnych grzybiarzy. Co zrobić w przypadku wątpliwości co do zbiorów?

We wszystkich oddziałach ZUS rozpoczęły się dyżury doradców emerytalnych.  Z darmowych porad mogą skorzystać osoby, które od października nabiorą praw emerytalnych.  

Policjanci zatrzymali handlarzy bronią

Świętokrzyskie / 03 lipca 2017 /

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym handlem bronią palną. Przestępcy pochodzili z województwa świętokrzyskiego.

Trzy młode osoby w nieznanych okoloicznościach wpadły do zalewu Chańcza - jednej z nich -  22-latka nie udalo się uratować - informuje straż pożarna.Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wczesnym rankiem. 

Strona 9 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay