Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

[Aktl.]Czwartek na drogach RAPORT

Świętokrzyskie / 05 stycznia 2017 /

Do dwóch wypadków doszło w powiecie opatowskim - na DK 74 i DK 79. W Nieskurzowie wypadł z drogi autobus, a w Wólce Lipowskiej dachował samochód osobowy. Drogi są śliskie i zaśnieżone.

 

Pogarszające się warunki na drogach szczególnie odczuwają kierowcy podróżujący krajową 74 łącząca Kielce ze wschodnią częścią województwa a także z Lubelszczyzną i Podkarpaciem. Szczególnie trudna sytuacja jest w gminie Bieliny. Kilka samochodów wypadło z trasy. Około 13:30 w Lechowie doszło do zderzenia dwóch busów. 

 

 

Mocne uderzenie zimy

Świętokrzyskie / 04 stycznia 2017 /

Nocne intensywne opady śniegu poskutkowały utrudnieniami w poruszaniu się po świętokrzyskich drogach. Czy sytuację udało się już opanować i mamy się czego obawiać również w najbliższych dniach?

Kasa na szkolenia

Świętokrzyskie / 04 stycznia 2017 /

Ponad 5 milionów złotych powędrowało do powiatowych urzędów pracy w regionie. To środki pochodzące z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2017 rok. Pieniądze zostaną wydane przez placówki zajmujące się zatrudnieniem na kształcenie ustawiczne pracowników. O tym, ile kto dostanie, zdecydował zarząd województwa.

[Aktl.] Trudne warunki jazdy w całym regionie

Świętokrzyskie / 04 stycznia 2017 /

Po całonocnych, intensywnych opadach śniegu w całym regionie panują bardzo trudne warunki na drogach. Na większości tras jezdnie przykrywa warstwa śniegu lub błota pośniegowego. Miejscami, szczególnie na odcinkach leśnych, mostach i wiaduktach jest bardzo ślisko.

 

Podsumowania Piotra Dudy

Świętokrzyskie/kraj / 03 stycznia 2017 /

- Nie pamiętam kiedy ostatnio był tak pozytywny rok dla polskich pracowników – mówił w Kielcach Piotr Duda, szef komisji krajowej NSZZ „Solidarność” podsumowując miniony rok. Jego zdaniem wśród pozytywnych zmian można wymienić podniesienie minimalnej płacy do 2 tysięcy złotych czy skorygowanie zapisów o klauzuli społecznej w przepisach dotyczących zamówień publicznych.

Angażowali się w działalność związkową, opozycyjną, za czasów komunizmu odsiedzieli swoje. Teraz odebrali najwyższe odznaczenia „Solidarności” za wierność ideałom i ich popularyzację. Wyróżnienia trafiły do czterech osób, które „zachowały się jak trzeba”. 

Pacjent w nowym roku

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2017 /

Więcej leków na liście 75 plus, nowe programy lekowe i rozszerzenie już istniejących oraz obniżka kilkuset cen leków – to najmocniejsze akcenty nowej listy leków refundowanych, która funkcjonuje od początku stycznia.

Zima powraca

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2017 /

Zima powraca w Świętokrzyskie. Zdaniem meteorologów w ciągu najbliższej doby będzie intensywnie sypać, co spowoduje wzrost pokrywy śnieżnej do 20 cm. Opadom będą towarzyszyły zawieje i zamiecie spowodowane wiatrem osiągającym nawet 80 km/h.

Jakość powietrza w telefonie

Świętokrzyskie / 03 stycznia 2017 /

W świętokrzyskim możemy dziś pooddychać powietrzem dobrej lub bardzo dobrej jakości, czego nie można powiedzieć o mieszkańcach Torunia, gdzie stężenie pyłu zawieszonego PM10 osiągnęło poziom alarmowy. Mogliśmy się tego dowiedzieć dzięki aplikacji mobilnej „Jakość powietrza w telefonie” obsługiwanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Wraz z Nowym Rokiem przywitaliśmy w naszym regionie nowych mieszkańców. W kieleckich szpitalach w tym dniu na świat przyszło łącznie dwanaścioro dzieci. Najwięcej urodziło się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Miliard w drogach

Świętokrzyskie / 02 stycznia 2017 /

900 milionów złotych – na takim poziomie zamknął się budżet wydatków kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Co było najważniejsze wśród inwestycji realizowanych na naszych drogach w minionym roku i jakie zadania czekają drogowców w nowym?

Policjanci podsumowali ostatni weekend na świętokrzyskich drogach. Jak poinformował Radio eM Kielce aspirant Mariusz Bednarski z  zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, od Sylwestra do Nowego Roku w Świętokrzyskiem doszło do 4 wypadków, w których jedna osoba straciła życie a 5 osób zostało rannych.

Statuetki hetmana Stefana Czarnieckiego po raz pierwszy trafiły w ręce zasłużonych mieszkańców i firm z terenu gminy Włoszczowa. Wśród nich znaleźli się m.in. społecznik i pomysłodawca budowy pomnika św. Jana Pawła II oraz wieloletni nauczyciel muzyki i animator kultury.

Strona 9 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay