online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

2,5 miliona złotych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeznaczył w tym roku na program "ZORZA"- Czyste powietrze nad Świętokrzyskiem. Dotację przyznano już 380 osobom. Kolejne blisko trzysta wniosków jest w trakcie rozpatrywania.  

Ponad 41 milionów złotych to kwota, która zainwestowana zostanie w zachowanie świętokrzyskiego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego. Pieniądze z funduszy unijnych i budżetu państwa zasilą dwa projekty rozwijające ofertę turystyczną okolic Świętego Krzyża.

Ciężarówka blokuje S7

Łączna / 19 grudnia 2017 /

Na drodze krajowej S7, na odcinku Kielce - Skarżysko-Kamienna, w miejscowości Łączna przewrócił się samochód ciężarowy i blokuje jezdnię.

Cztery osoby w tym trójka dzieci zostały poszkodowane po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Modliszewicach (gm. Końskie), do którego doszło w poniedziałek wieczorem.

Oddział dziecięcy w szpitalu w Jędrzejowie prawdopodobnie przestanie funkcjonować. Wszystko przez brak lekarzy i niską wycena procedur. Pacjenci nie są już przyjmowani.

Tragiczny wypadek na DK79 [Aktl.]

Podskale, pow. kazimierski / 18 grudnia 2017 /

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miejscowości Podskale na DK 79 na odcinku między Nowym Korczynem a Koszycami. W wyniku zderzenia 2 samochodów ciężarowych i osobowego zginęła 1 osoba.

Człowiek, który dokonał jednej z najbardziej spektakularnych ucieczek z Auschwitz–Birkenau - Kazimierz Piechowski nie żyje. Miał 98 lat.

Świętokrzyska młodzież już wie jakie niebezpieczeństwa czają się w sieci. Zakończyła się siódma edycja projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. W jego ramach uczniowie spotkali z policjantami, którzy przestrzegali przez cyberprzemocą, cyberprzestępstwami czy hejtem.

Najlepsi nagrodzeni

Kielce / 15 grudnia 2017 /

Ponad 130 uczniów ze świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Do każdego z nich trafi ponad 2,5 tys. złotych.

Ponad 688 milionów dochodów i 763 miliony wydatków. Tak wyglądają podstawowe dane projektu budżetu województwa na kolejny rok. Najwięcej pochłoną przedsięwzięcia związane z transportem i łącznością – aż 453 miliony złotych. Inwestycje na drogach wojewódzkich pochłoną w sumie 362 miliony.

Nadchodzący koniec roku skłania nas do refleksji i podsumowań minionych miesięcy. Przyjrzyjmy się temu, co ostatnio wydarzyło się w powiecie kieleckim. Pamiętajmy, że obowiązkiem starostwa jest nie tylko wydawanie pozwoleń na budowę czy prawa jazdy.

Wypadek na S7

Kielce / 14 grudnia 2017 /

Chwilę po godzinie 14. na drodze S7 na odcinku Skarżysko-Kamienna - Jędrzejów w obrębie węzła komunikacyjnego Kielce-Południe doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

46 uchwał w sprawie dekomunizacji podjęły świętokrzyskie samorządy. Zmieniły się przede wszystkim nazwy ulic noszące do niedawna imiona działaczy komunistycznych. Obowiązek wprowadzania zmian na włodarzy gmin nałożyła ustawa z 1 kwietnia ubiegłego roku dotycząca zakazu propagowania komunizmu czy innego ustroju totalitarnego.

Ponad 420 kilogramów artykułów szkolnych trafi do Polonii na wschodzie. Kredki, farby, zeszyty wkrótce pojadą do osób mieszkających w Mołdawii i na Ukrainie. W zbiórce darów wzięły udział kieleckie księgarnie oraz szkoły. Akcję pod hasłem „Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie” koordynuje Urząd Marszałkowski oraz Fundacja Poland Business Run. W ubiegłych latach już odbyły się podobne przedsięwzięcia.

Strona 9 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna