Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli największa impreza robotyczno-kosmicznej na świecie. Aktualnie trwają przygotowania terenu pod wysypanie ziemi, z której utworzone zostanie plenerowe pole marsjańskie. To na nim w połowie września 400 zawodników z całego świata weźmie udział w rywalizacji robotów marsjańskich.

W Opatowie przy Powiatowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji otwarto darmową wypożyczalnie 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Pełnia lata, wysokie temperatury, brak obfitych opadów deszczu -  to wszystko sprzyja występowaniu zwierząt i gadów zmiennocieplnych, do których należą żmije.

Hip-Hop Festiwal w Nowinach

Nowiny / 23 sierpnia 2018 /

Borixon, Wojtas, Luxon, Morus, Nagana, Koks i Blemia. To artyści, którzy wystąpią przed publicznością podczas tegorocznego Hip-Hop Festiwalu w Nowinach.

W  dniach 23-26 sierpnia wypełniony pasażerami z całej Polski Kinobus,  przemierzy blisko pół tysiąca kilometrów drogami województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy odwiedzą kina, w których nie tylko obejrzą filmy, ale również poznają ich historię.

Zmarł żołnierz Armii Krajowej

Stany Zjednoczone / 22 sierpnia 2018 /

10 sierpnia, w wieku 95 lat zmarł w Stanach Zjednoczonych Marian Wojdan,  żołnierz Armii Krajowej, wielki przyjaciel Kielc, działacz polonijny i patriota. odbędzie się w piątek 24 sierpnia w amerykańskiej Częstochowie.

Zderzenie z udziałem 5 samochodów i 19 osób poszkodowanych – to jeden ze scenariuszy ćwiczeń, które przeprowadziła dziś Straż Pożarna na świeżo wybudowanym fragmencie krajowej „siódemki”. Strażacy przećwiczyli również rozbieranie fragmentu barierek i wypadek z udziałem cysterny.

Policjanci pomogli bocianowi

Motkowice / 22 sierpnia 2018 /

Jędrzejowscy policjanci dostali zgłoszenie, że przy trasie w rejonie miejscowości Motkowice znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Ptak znajduje się już pod opieką specjalistów. 

Przedstawiciele świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali pięć zadań które chcą zrealizować w regionie. Wśród postawionych celów znalazła się nowa sieć transportowa, wsparcie dla świętokrzyskiej służby zdrowia, modernizacja dworców kolejowych, realizacja programu mieszkanie plus oraz wsparcie dla rolników.

26 sierpnia odbędzie się w Pierzchnicy uroczyste Powiatowe Święto Plonów. Na uczestników czeka wiele atrakcji i konkursów.

Prawie dwa tysiące uczniów z województwa Świętokrzyskiego o godzinie 9.00 rozpoczęło poprawkowy egzamin maturalny z części pisemnych.

Dożynki gminy Sitkówka-Nowiny

Sitkówka - Nowiny / 21 sierpnia 2018 /

W minioną niedzielę w gminie Sitkówka-Nowiny odbyły się dożynki. Tym razem coroczne Święto Plonów odbyło się w Bolechowicach.

Strona 10 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna