online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wypadek na DK 73 w Piasecznej Górce

Piaseczna Górka / 11 września 2017 /

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło na DK 73 w Piasecznej Górce. Są utrudnienia w ruchu.

Kielce oraz 11 sąsiednich gmin dołączyły do grona samorządów, w których realizowany będzie projekt profilaktyczny w zakresie raka szyjki macicy. Jest on skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat. Na spotkania edukacyjne w ramach programu zapraszani będą także mężczyźni.  Wartość tego projektu to ponad 1 mln. 900 tys. złotych.

Jest już wstępna opinia po sekcji zwłok lekarza z Włoszczowy. Wynika z niej, że przyczyną śmierci chirurga był rozległy zawał. – Jest to na razie tylko wstępna opinia. Na szczegółową trzeba poczekać około miesiąca – informuje Mariusz Jakubiak, zastępca prokuratora rejonowego we Włoszczowie.

Będą nowe miejsca w żłobkach

Świętokrzyskie / 06 września 2017 /

Ponad 5 milionów złotych unijnego dofinansowania na organizację opieki dla najmłodszych mieszkańców regionu. 8 instytucji otrzymało granty, dzięki którym powstaną nowe żłobki czy kolejne miejsca w istniejących już placówkach. Unijne projekty zakładają także finansowanie wynagrodzenia dla opiekunki do małego dziecka. Takie działania będą realizowane w Strawczynie. Całkowita wartość niedawno dofinansowanych projektów wynosi 6 milionów złotych.

Plany budowy wieży kratowej o wysokości 40 metrów w sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Tokarni wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Stację bazową chce postawić firma Orange Polska. Inwestycji sprzeciwia Muzeum Wsi Kieleckiej. Zamiary operatora oprotestowali także mieszkańcy pobliskich terenów.

Wsparcie dla kobiet w ciąży, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, poradnictwo czy usługi rehabilitacyjne. To część priorytetów rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za Życiem”. Budżet proponowanych działań liczy się w miliardach a spora część powstającego projektu dotyczy osób niepełnosprawnych. O to, w jakim zakresie powinna być udzielana tego typu pomoc, przedstawiciele rządu pytali pracowników instytucji odpowiedzialnych za pomoc społeczną w regionie świętokrzyskim.

Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci chirurga z włoszczowskiego szpitala. W niedzielę lekarz odbył 24 –godzinny dyżur na oddziale chirurgii. W poniedziałek rano miał rozpocząć pracę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Rolnicy ze wsparciem

Kielce / 04 września 2017 /

Równowartość nawet 15 tysięcy euro mogą otrzymać rolnicy w ramach rekompensaty strat poniesionych w wyniku klęsk żywiołowych.

Strażacy doposażeni

Kielce / 04 września 2017 /

5 zestawów ratowniczych „R1” służących do udzielania pierwszej pomocy otrzymali laureaci konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Fundusze na nowe miejsca w przedszkolach

Świętokrzyskie / 04 września 2017 /

8 milionów dofinansowania otrzymały samorządy i organizacje pozarządowe na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach. Unijne pieniądze pozwolą na realizację 13 projektów między innymi w Strawczynie, Stopnicy czy Radoszycach. Ich całkowita wartość wynosi przeszło 9,5 miliona złotych. W tym rozdaniu największa dotacja w wysokości około 1,5 miliona trafiła do miasta Kielce. Samorząd utworzy 180 nowych miejsc w przedszkolach przy Szkole Podstawowej 31 i 34.

Nowe boiska na nowy rok szkolny

Włoszczowa / 04 września 2017 /

Otwarcie dwóch nowych kompleksów boisk przy dwóch szkołach – tak wyglądał początek roku szkolnego we Włoszczowie. O sportową infrastrukturę wzbogaciły się Zespół Placówek Oświatowych nr 1 – od strony ul. Kilińskiego oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Różanej.

Poszukiwani są wolontariusze

Świętokrzyskie / 01 września 2017 /

Stowarzyszenie Wiosna kompletuje w województwie świętokrzyskim armię ludzi o dobrych sercach. Trwa nabór wolontariuszy do dwóch projektów tej organizacji: do Szlachetnej Paczki nakierowanej na problemy rodzin w potrzebie i Akademii Przyszłości w ramach której młodzi ludzie pomagają dzieciom budować poczucie własnej wartości.

Zakręt na Raszówce to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w regionie świętokrzyskim. Teraz ma się to zmienić, bo drogowcy wylali tam specjalną nawierzchnię zapobiegającą poślizgom pojazdów. 

19 przedsiębiorstw będzie promowało potencjał województwa świętokrzyskiego podczas międzynarodowej imprezy ASTANA EXPO 2017 w Kazachstanie. W wydarzeniu udział bierze ponad 100 państw z całego świata, które chwalą się swoimi osiągnięciami w technice i nauce oraz przedstawiają plany na przyszłość. Misja gospodarcza przedsiębiorców z regionu rozpocznie się w ten piątek. Tematem przewodnim wystawy jest hasło „Energia przyszłości”.

Strona 9 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna