STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Tworzona jest  X  Świętokrzyska  Brygada  Wojsk Obrony Terytorialnej. Formacja ma liczyć ponad 2.5 tys. żołnierzy ochotników. Już w styczniu tego roku na dowódcę Brygady został wybrany pułkownik Artur Barański.  Pierwsze wcielenie żołnierzy terytorialnej służby wojskowej w regionie  świętokrzyskim odbędzie się 24 kwietnia tego roku.

Grill… w samochodzie

Pińczów / 16 kwietnia 2018 /

W sobotni wieczór pińczowscy policjanci podjęli interwencję dotyczącą palącego się auta. Okazało się, że w samochodzie znajdował się… grill wypełniony rozżarzonymi pozostałościami węgla drzewnego.

Kolejna współpraca polsko-ukraińska została przypieczętowana. Tym razem wolę międzynarodowej kooperacji wyraziło Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz miasto Nowojaworowsk, które położone jest niedaleko granicy i Lwowa.

Pierwsze trojaczki urodzone w tym roku  w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym są już w domu. W piątkowe przedpołudnie opuściły lecznicę. Przed wyjściem ze szpitala dzieci otrzymały wyprawki od władz regionu i dyrekcji szpitala.

Ostrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą "na policjanta". Poszkodowaną była 78 - letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego.  Rok temu oszust wyłudził od kobiety 111 000 złotych. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Miliony na remonty lokalnych dróg

Świętokrzyskie / 12 kwietnia 2018 /

11 milionów złotych to kwota dofinansowania jaka trafiła do świętokrzyskich samorządów na remonty lokalnych dróg. Fundusze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W sumie przebudowanych zostanie 18 odcinków o łącznej długości 25 kilometrów.

Pożar trawy i śmierć człowieka  w Bodzechowie (powiat ostrowiecki). Badane są okoliczności zdarzenia. Póki co nie wiadomo, czy zgon mężczyzny, którego znaleziono w pobliżu ognia ma związek z pożarem.

Miliony na aktywizację zawodową

Świętokrzyskie / 11 kwietnia 2018 /

Ponad 41 milionów złotych to kwota jaka trafi do powiatowych urzędów pracy na aktywizację bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Fundusze pochodzą z programu POWER. To nie wszystko. Kolejne 28 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego wesprze bezrobotnych po trzydziestce. To w sumie niemal 70 milionów, dzięki którym sytuacja na rynku pracy ma się poprawić.

Powrócą połączenia kolejowe pomiędzy Kielcami a Buskiem-Zdrojem. Od 30 czerwca mają ruszyć wakacyjne pociągi, które dwa razy dziennie będą woziły pasażerów ze stolicy regionu do znanego miasteczka uzdrowiskowego i z powrotem. Jest jeden mały minus – w taką podróż będziemy mogli wybrać się tylko w soboty i niedziele.

Aż 83 pożary traw odnotowano tylko w jednym dniu w województwie świętokrzyskim. W skali tygodnia te liczby są znacznie większe.  Strażacy apelują i przypominają o zagrożeniach jakie niesie za sobą podpalanie nieużytków i łąk.

Prawie 30 metrów ma flaga Polski, którą zaprezentowali podczas happeningu  odwołującym się do jubileuszu 100-lecia niepodległości i zbliżających się uroczystości 2 i 3 maja parafianie ze Skalbmierza.

Polska jest jedna – pod takim zawołaniem politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy organizują serię spotkań w całym kraju. Rozpoczną się one zaraz po konwencie partii, który planowany jest na 14 kwietnia. Większe wydarzenia odbędą się także w regionie świętokrzyskim.

Do tragedii doszło w godzinach porannych w  Olbierzowicach (gmina Klimontów).  Mężczyzna wpadł do studni. Jego życia nie udało się uratować.

Z bezpłatnej cytologii i mammografii będą mogły skorzystać dziś mieszkanki gminy Sadowie. Przy Urzędzie gminy będzie stacjonował cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Strona 9 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna