Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Radni VI kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego zadecydowali kto zasiądzie w składzie poszczególnych, sześciu komisji statutowych. Podjęli również decyzje o wyborze ich przewodniczących. Oto ich skład.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego rozpoczął jego drugą sesję. W porządku obrad znalazły się ważne punkty związane z gospodarką, budżetem i współpracą z organizacjami pozarządowymi.

Po zakończonym szesnastodniowym szkoleniu podstawowym świętokrzyscy „Terytorialsi” złożą przysięgę na kieleckiej „Bukówce”. Uroczyste zaprzysiężenie ochotników odbędzie się na Placu Apelowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Do dwóch przypadków wychłodzenia organizmu doszło od początku tego sezonu zimowego na terenie Kielc i powiatu kieleckiego. W ciągu dwóch dni życie stracili 56-cio i 32-letni mężczyźni. Policjanci apelują o większą czujność i zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz nietrzeźwych.

W środę odbyło się spotkanie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, na którym dokonano podziału obowiązków wśród jego członków. Nowe władze spotkały się również z dyrektorami poszczególnych departamentów i komórek równorzędnych.

Bartłomiej Dorywalski, dotychczasowy doradca wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek został nowym wicewojewodą. Jego poprzednik, Andrzej Bętkowski, w ubiegłym tygodniu objął funkcję marszałka województwa.

 

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości odebrała nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

140 tysięcy złotych ma kosztować operacja rekonstrukcji przełyku po chorobie nowotworowej 40-letniej Katarzyny Krawczyk z Kielc. Zabieg ma się odbyć jutro, ale nadal brakuje pieniędzy, żeby zapłacić całą kwotę.

 

Wojewódzki Szpital Zespolony na wtorkowej konferencji  podsumował projekty dotyczące wsparcia oddziałów neonatologii, pediatrii i innych oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci. Celem projektu było zwiększenie afektywności działania oraz wzrost jakości opieki nad dziećmi poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, a także aktualizację i rozbudowę systemu archiwizacji.

Zmniejszenie występowania i umieralności na raka szyjki macicy – to główny cel programu „Wybierz życie pierwszy krok” realizowanego w naszym województwie. W jego ramach w budynku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach odbyło się specjalne szkolenie.

Potrącenie na torach w Skarżysku

Skarżysko-Kamienna / 25 listopada 2018 /

22-letni mężczyzna stracił nogę w wyniku potrącenia przez pociąg, do którego doszło nad ranem w Skarżysku-Kamiennej. Poszkodowany leżał na torach. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Nowa Rada Powiatu Kieleckiego zainaugurowała dziś swoją kadencję. Radni wybrali m.in. przewodniczącego i starostę powiatu.

Strona 10 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna