Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Od 1kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia zniesie limity na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym oraz na zabiegi zaćmy. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania w kolejkach do tych świadczeń.

Wichura spowodowała straty

świętokrzyskie / 11 marca 2019 /

Silne podmuchy wiatru występujące minionej nocy spowodowały w regionie świętokrzyskim liczne straty. Wielu mieszkańców nie ma prądu. Uszkodzone zostały również budynki gospodarcze i mieszkalne.

Uwaga na silny wiatr!

Województwo świętokrzyskie / 09 marca 2019 /

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego naszego województwa w związku z silnym wiatrem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjalny Alert poprzez wiadomość SMS wysłało do mieszkańców województwa świętokrzyskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

6 marca został ogłoszony nabór w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. Na zgłoszenia, gminy mają czas do 29 marca.

Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczył w ubiegłym roku prawie 100 milionów złotych na świadczenia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Z różnego rodzaju świadczeń oraz rehabilitacji skorzystało w 2018 roku blisko 170 tysięcy mieszkańców naszego województwa.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na 8 kwietnia strajk pracowników oświaty. Ostateczna decyzja o jego podjęciu ma zapaść po związkowym referendum. Do obecnej sytuacji odniosła się podczas specjalnej konferencji prasowej Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach

Województwo świętokrzyskie / 07 marca 2019 /

16 marca w czterech świętokrzyskich galeriach handlowych pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej będą pełnić dyżury w punktach rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Ponad 3300 osób z województwa świętokrzyskiego jest uprawnionych do skorzystania z programu „Mama 4+”. Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna.

Zwłoki młodego mężczyzny zostały znalezione na dnie zbiornika wodnego w miejscowości Kołomań. To prawdopodobnie 18-letni mieszkaniec gminy Zagnańsk, który zaginął dwa dni temu.

Promesy na ponad 13 milionów złotych w ramach rządowych programów społecznych wręczył świętokrzyskim beneficjentom Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Środki zostaną przeznaczone m.in. na utworzenie nowych miejsc w żłobkach oraz klubach dla seniorów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy blisko  85 tysięcy złotych na termomodernizację obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W ramach inwestycji zostanie wymieniona stolarka okienna na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przygotowuje się do rozbudowy. Planowana jest kapitalna przebudowa bloku porodowo-operacyjnego. W skład nowego bloku będą wchodziły dwie sale do cesarskich cięć oraz cztery sale do porodów rodzinnych.

300 tysięcy złotych dofinansowania na działalność kulturalną w 2019 roku przekazał zarząd województwa świętokrzyskiego. Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu wpłynęło 158 wniosków. 156 otrzymało dotację.

Zaginęła 15-letnia mieszkanka Gózdu (powiat skarżyski) Katarzyna Kasprzycka. Ostatni raz widziana była we wtorek 05.03.2019 r. o godzinie 11.00. Od tamtej pory rodzina nie ma z nią żadnego kontaktu. 15-latkę poszukują policjanci z Komendy Powiatowej w Skarżysku-Kamiennej.

 

Prof. Kazimierz Furtak, wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki Politechniki Krakowskiej otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Świętokrzyskiej. Najwyższe uczelniane wyróżnienie wręczył jej rektor prof. Wiesław Trąmpczyński.  

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii zachęcają mieszkanki województwa do wykonania bezpłatnych badań cytologicznych z okazji dnia kobiet. Badania będzie można wykonać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii 8 oraz 9 marca.

Gmina Strawczyn,  Wydawnictwo Jedność i ojciec Edward Stradomski to laureaci XI edycji "Świętokrzyskiej Victorii". Zwycięzców w kategoriach Samorządność, Przedsiębiorczość i Osobowość poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Trzy terminale komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli w Małogoszczu policjanci i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Podejrzanym o czerpanie z nich korzyści grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podczas nadzwyczajnej sesji przyjął stanowisko dotyczące sytuacji w polskim rolnictwie. Projekt PSL został poddany pod głosowanie po licznych poprawkach.

1,5 miliona złotych zostanie przeznaczone w tym roku na ochronę zabytków w województwie świętokrzyskim. To o 200 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim. Dzięki dofinansowaniu udało się wykonać prace konserwatorskie przy 150 zabytkach.

Łapówkę w wysokości 100 złotych chciał wręczyć buskim policjantom 26-latek w zamian za odstąpienie od zatrzymania dowodu rejestracyjnego jego samochodu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Beata Szydło w Skalbmierzu

Skalbmierz / 04 marca 2019 /

Beata Szydło, wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego spotkała się z mieszkankami gminy Skalbmierz z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie odbyło się we wsi Rosiejów.

Unijne środki przeznaczone zostaną na szkolenia kierowców autobusów w ramach projektu realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Stosowne umowy podpisali z inicjatorami przedsięwzięcia przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

1 marca wszedł w życie nowy schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spowodowało to spore zmiany personalne w jednostce.

Strona 5 z 76

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna