Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Z siekierą w ręku

Suchedniów / 28 czerwca 2018 /

Bodzentyńscy policjanci we współpracy ze skarżyskimi funkcjonariuszami, zatrzymali 22-latka z Krakowa, który jest podejrzany o współudział w usiłowaniu rozboju na jednej ze stacji benzynowych w Suchedniowie.

Mundial w Zagnańsku i sprzęt dla Mniowa

Świętokrzyskie / 27 czerwca 2018 /

Już w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w zagnańskim GOSIR odbędzie się Mundial Piłkarski.

W Cedzynie odbyło się XX Walne Zebranie Delegatów Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność”, podczas którego wybrano nowe władze regionu na kadencję 2018-2022. Przewodniczącym ponownie został Waldemar Bartosz, pełniący tę funkcję od 1990 roku. Wybrano także Zarząd Regionu, Komisję Rewizyjną i Delegatów na Zjazd Krajowy. Gościem honorowym spotkania był Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Oszustwa na portalach

Skarżysko-Kamienna / 27 czerwca 2018 /

Skarżyscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o oszustwa internetowe na portalach aukcyjnych.

Naukobus, czyli mobilna stacja badawcza znów odwiedzi nasz region. Tym razem edukatorzy i wystawa objazdowa Centrum Nauki Kopernik gościć będą w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Wizyta odbędzie się w dniach od 2 do 3 lipca.

Ponad 7 mln złotych na rehabilitację oraz blisko 4,5 mln złotych na środki ortopedyczne otrzymał świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z realizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Przepisy wejdą w życie 1 lipca.

 

Ponad 82,5 tysiąca wniosków o dopłaty bezpośrednie złożyli rolnicy w województwie świętokrzyskim. W tym roku, po raz pierwszy musieli to zrobić przez internet.

Dzień otwarty w NFZ

Kielce / 26 czerwca 2018 /

Już jutro świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na dzień otwarty poświęcony zwłaszcza osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zainteresowani dowiedzą się o zmianach w przepisach i załatwią wiele innych spraw.

 

W najbliższą sobotę, po 13 latach przerwy ponownie ruszą pociągi na trasie Kielce - Busko-Zdrój. Wakacyjny pociąg będzie jeździł w każdy weekend, aż do końca sierpnia.

 

 

 

40 ml zł to kwota, którą Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na kolejną edycję Programu Rządowego „Klub”. Podsumowanie projektu  odbyło się dzisiaj w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Energetyczna kapsuła czasu, a w niej zdjęcia, pamiątki, listy i wiele innych drobnych przedmiotów już wkrótce powstanie we Włoszczowie. Specjalny pojemnik, po  uzupełnieniu  rzeczami przekazanymi od mieszkańców zostanie zakopany na terenie  firmy  ZPUE S.A.

Blisko  139 tysięcy uczniów i 17,5 tysiąca nauczycieli żegna dziś kolejny rok szkolny. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego tym razem odbędzie się w Staszowie.

Narkotyki w BMW

Ostrowiec Świętokrzyski / 21 czerwca 2018 /

Ostrowieccy kryminalni w miniony wtorek zatrzymali 29–latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

W 130 miejscach na terenie naszego województwa uczniowie będą mogli wypoczywać bezpiecznie podczas tegorocznych wakacji. Pełną bazę danych można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji. Dziś podczas konferencji podsumowującej bieżący rok szkolny mówili o tym wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski oraz Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik.

Strona 9 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna