Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Bezrobocie coraz niższe

Świętokrzyskie / 25 listopada 2016 /

Bezrobocie nadal spada – tak wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, które pokazują sytuację na koniec października.

Jaka jest rola diagnostyki w perinatologii i położnictwie oraz jak założenia teoretyczne w tej kwestii przekładają się na praktykę? Te zagadnienia były tematem przewodnim konferencji, w której uczestniczyli lekarze z najbardziej renomowanych ośrodków medycznych.

Zmiany na kolei

Świętokrzyskie / 24 listopada 2016 /

Więcej bezpośrednich pociągów z Kielc do Krakowa i Częstochowy oraz krótszy czas podróży – między innymi takie zmiany zapowiadają kolejarze z Przewozów Regionalnych. Od 11 grudnia będzie obowiązywał nieco zmodyfikowany rozkład jazdy przygotowany na kolejne 12 miesięcy. 

Większe dochody i większe wydatki samorząd województwa przewiduje w 2017 roku. To już wiemy na temat zaplanowanego budżetu na następne miesiące. Urzędnicy marszałka przewidują także, że kolejny rok skończymy na minusie, ale bez kolejnego kredytu na głowie.

Przewodniczący  Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz został dziś (24.11.) odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ponad 1500 osób w Polsce czeka na przeszczep narządów. Wciąż jednak brakuje tych, którzy chcą być dawcami. O idei transplantologii i jej medycznych, prawnych czy etycznych aspektach dyskutowano dziś w Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin.

UJK w czołówce

Świętokrzyskie / 24 listopada 2016 /

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach zajął 7. miejsce w rankingu najchętniej wybieranych przez kandydatów uczelni wyższych w Polsce ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

OHP planuje i podsumowuje

Świętokrzyskie / 23 listopada 2016 /

Ponad tysiąc młodych ludzi skorzystało dotychczas z projektów aktywizujących realizowanych przez Świętokrzyską Komendę OHP. Część z nich już się zakończyła, ale dwa trwają nadal. Jakie?

14 zagranicznych firm będzie gościć w naszym regionie przez najbliższe dwa dni. Przedsiębiorcy z siedmiu różnych krajów będą poznawać  świętokrzyskie firmy z branży budowlanej i energetycznej.

 

 

Mieszkania chronione w Podzamczu

Podzamcze / 23 listopada 2016 /

Kolejne 3 rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej wprowadzą się do mieszkań chronionych, które zostały oddane do użytku w Podzamczu koło Chęcin.

Więcej pieniędzy na świadczenia medyczne

Świętokrzyskie / 23 listopada 2016 /

Ponad 2 miliardy złotych trafi w przyszłym roku na świadczenia medyczne zakontraktowane przez świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. To prawie o 100 milionów złotych więcej niż w roku bieżącym. Najwięcej, bo  miliard 146 mln 769 tys. złotych otrzymają szpitale.

Ważny poradnik dla rodziców

Świętokrzyskie / 22 listopada 2016 /

Jak żyć z diagnozą mówiącą o tym, że nasze dziecko cierpi na nieuleczalną chorobę i jak taka świadomość wpływa na psychikę młodego człowieka? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można znaleźć w poradniku dla rodziców dzieci cierpiących na nieswoiste zapalenia jelit, który już niebawem trafi do przychodni i na szpitalne oddziały.

Kolejne inwestycje drogowe w regionie. Samorząd województwa świętokrzyskiego zamierza wydać 557 milionów złotych na budowę nowych szlaków komunikacyjnych i remonty już istniejących. Na większość z tych inwestycji właśnie podpisane zostały umowy.

Spojrzenie na politykę okiem PiS

Świętokrzyskie / 21 listopada 2016 /

- Zaczynamy drugi dobry rok dla Polski – powiedział przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w regionie poseł Krzysztof Lipiec zapowiadając niedzielny zjazd okręgowy partii, na którym zostaną wybrane jej władze.

Strona 9 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay