Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dwie osoby zostały ranne w wyniku zderzenia daewoo tico i toyoty avensis do którego doszło w poniedziałek na krajowej "9" między Ostrowcem Świętokrzyskim a Kunowem - poinformowała ostrowiecka straż pożarna. W akcji ratunkowej brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ile kosztuje pracownik?

Kielce / 27 marca 2017 /

Koszty zatrudnienia są jedną z największych barier, jakie zgłaszają przedsiębiorcy w swojej działalności – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Ile kosztuje zatrudnienie pracownika i ile firma musi zarabiać, by sobie na niego pozwolić?

Jeszcze tylko tydzień pozostał samorządowcom na przygotowanie uchwał końcowych dotyczących nowej sieci szkół. Do tej pory do wojewody świętokrzyskiego wpłynęło jedynie sześć  takich dokumentów.  Tymczasem władze województwa oraz kuratorium przypominają o  kolejnych działaniach  w ramach  realizacji reformy oświaty.

Trwa remont drogi prowadzącej do szpitala w Czerwonej Górze. Dzięki niemu ma być tam bezpieczniej, także po zmroku. Jak informuje serwis gminy Chęciny oprócz naprawy nawierzchni instalowane jest tam również nowe oświetlenie. Wzdłuż trasy będzie ułożony chodnik.

Nowe miejsca aktywnego wypoczynku, zabawy i rekreacji powstaną w Skarżysku-Kamiennej - poinformował tamtejszy samorząd. Gmina ogłosiła przetarg na wykonanie dziewięciu zadań, z czego siedem to inwestycje wyłonione w ramach budżetu obywatelskiego. Mają one powstać w systemie "zaprojektuj i zbuduj".

Stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim wyniosła 11 proc. To mniej o 0,1 p.p. w porównaniu ze styczniem br. i o 2 p.p. w zestawieniu z tym samym okresem rok wcześniej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Bezrobocie w regionie nadal jest jednak wyższe niż średnia ogólnopolska. W kraju stopa bezrobocia, według najnowszego odczytu GUS wynosi obecnie 8,5 proc.

Do serii wypadków doszło na drodze krajowej nr 74 w środowe popołudnie. Najpierw około godziny 17 do kolizji doszło w Miedzianej Górze, natomiast później do znacznie groźniejszego zderzenia doszło w Miedzierzy. 

Zbudują system doradztwa zawodowego

Świętokrzyskie / 22 marca 2017 /

- Chcemy wspólnie pracować nad doradztwem zawodowym, by kształcić w kierunkach potrzebnych na lokalnym rynku pracy – powiedział świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik po podpisaniu porozumienia z instytucjami zajmującymi się kształceniem i doradztwem zawodowym.

Dobra wiadomość dla pacjentów oczekujących na zabieg usunięcia zaćmy: świętokrzyski NFZ po raz kolejny przeznaczył na ten cel dodatkowe środki finansowe.  Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik instytucji, do placówek leczniczych z regionu trafi łącznie 1 861 599 złotych.

Szybki PIT - rozlicz się bez stresu

Świętokrzyskie / 22 marca 2017 /

W dniach 24 - 25 marca 2017 r. w pięciu galeriach handlowych woj. świętokrzyskiego w godzinach od 12.00 do 20.00 pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej w Kielcach pełnić będą dyżury w tymczasowych punktach wysyłania zeznań rocznych drogą elektroniczną.

Nowa kampania świętokrzyskich policjantów

Kielce/Świętokrzyskie / 21 marca 2017 /

Świętokrzyscy policjanci dbają o swój wizerunek i ruszają z akcją pod hasłem „Służąc niesiemy bezpieczeństwo”. Planowane w jej ramach wydarzenia są kierowane zarówno do społeczeństwa, jak i do samych mundurowych. Będą konkursy, debaty, a nawet czat na Skype. Pierwszą z akcji był Dzień Otwarty Jednostek Policji, który zainaugurował cały cykl działań. Komendę Wojewódzką Policji przy ulicy Seminaryjskiej tłumnie odwiedziły przedszkolaki.

Mesko upamiętniło generała Andersa

Skarżysko-Kamienna / 20 marca 2017 /

Tablica pamiątkowa poświęcona generałowi Władysławowi Andersowi została odsłonięta w siedzibie Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej.

Świętokrzyski Sztetl z medalem

Chmielnik / 20 marca 2017 /

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim - poinformował serwis internetowy powiatu kieleckiego. Wyróżnienie to przyznaje Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej.

17,5 mln złotych to łączna wartość niezapłaconych rachunków za telefon w województwie świętokrzyskim - wynika z obliczeń Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Choć kwota wydaje się by ć astronomiczna, to i tak stawia nas w czołówce... najrzetelniejszych klientów telekomów.

Strona 9 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay