Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Spore środki dla gmin

Kielce / 13 lutego 2019 /

6 milionów złotych otrzymają gminy w ramach programu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Kolejny przetarg na zakup nieruchomości  po byłym szpitaliku dziecięcym przy ulicy Langiewicza ogłosił Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał 100 tysięcy złotych dotacji dla Świętokrzyskiego Parku Narodowego na realizację projektu przyrodniczo-kulturowej ścieżki edukacyjnej na trasie Nowa Słupia - Święta Katarzyna.

600 uczniów szkół zawodowych, ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów otrzyma po 3800 złotych w ramach dwóch programów stypendialnych finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

We wtorek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego prokurator zabezpieczył dokumentację w związku ze śledztwem dotyczącym projektów realizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną. Do sprawy odnieśli się członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Prokurator oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach dokonują czynności procesowych w budynku Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Sprawa dotyczy projektów realizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

"Kultura Uczenia Się", "Gamifikacja" oraz "Laboratorium Samorządności" to tylko niektóre z nowych projektów edukacyjnych przygotowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Działania mają na celu podniesienie jakości kształcenia w szkołach podstawowych.

Policjanci z Końskich eskortowali do szpitala taksówkę, w której jechała rodząca kobieta. Szczęśliwym finałem akcji były narodziny zdrowego dziecka.

Zarządzanie i coaching to najnowszy kierunek na studiach magisterskich w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Pozwala on wykształcić osoby, które zdobędą  wiedzę i umiejętności, a także będą cały czas stawiały na rozwój i realizację zamierzonych celów.

Od 15 lutego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna przyjmowanie oświadczeń o braku zmian w ramach płatności bezpośrednich. Miesiąc później, bo 15 marca rolnicy będą mogli złożyć eWniosek o dopłaty w kolejnej kampanii 2019.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymuje w obrocie wszystkie serie leków zawierających w składzie fenspiryd. Substancja jest obecna w popularnych syropach i tabletkach na kaszel dla dzieci i dorosłych. Lek może mieć potencjalny wpływ na występowanie zaburzenia rytmu serca, a stosunek korzyści do ryzyka może w nim być niekorzystny.

Strona 10 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna