Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

26 sierpnia odbędzie się w Pierzchnicy uroczyste Powiatowe Święto Plonów. Na uczestników czeka wiele atrakcji i konkursów.

Matura poprawkowa w Świętokrzyskim

Kielce / 21 sierpnia 2018 Weronika Grela

Prawie dwa tysiące uczniów z województwa Świętokrzyskiego o godzinie 9.00 rozpoczęło poprawkowy egzamin maturalny z części pisemnych.

Dożynki gminy Sitkówka-Nowiny

Sitkówka - Nowiny / 21 sierpnia 2018 Weronika Grela

W minioną niedzielę w gminie Sitkówka-Nowiny odbyły się dożynki. Tym razem coroczne Święto Plonów odbyło się w Bolechowicach.

Mistrzostwa dla ratowników - Chańcza 2018

Chańcza / 21 sierpnia 2018 Weronika Grela

XVII Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie odbędą się 25 sierpnia na Zalewie Chańcza, w godzinach 9.00 - 17.00.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej zyska nową siedzibę

Skarżysko-Kamienna / 20 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Skarżysku-Kamiennej będzie miał nową siedzibę. W poniedziałek w Kielcach podpisana została umowa na rozbudowę i przebudowę gmachu, który będzie się mieścił przy ulicy Warszawskiej w Skarżysku. Inwestycja ma być zrealizowana do końca 2019 roku.

Uratowane przed zatonięciem

Mostki / 20 sierpnia 2018 Weronika Grela

Chwile grozy przeżyły dwie mieszkanki Kielc, które wraz z psem pływały rowerkiem wodnym. Do pojazdu, znajdującego się na środku akwenu, zaczęła dostawać się woda. Kielczanki zostały uratowane przez funkcjonariusza skarżyskiej policji.

Trwają zapisy na IV Spływ Kajakowy pod hasłem „ U źródeł chrześcijaństwa”, z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Tym razem spływ rozpocznie się w Pińczowie, a zakończy w Chrobrzu. Wydarzenie zaplanowano na 8 września.

12. Świętokrzyski Zlot Pojazdów Zabytkowych zakończony

Tokarnia / 19 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Ponad 200 starych pojazdów, w tym kilkadziesiąt motocykli przyjechało w niedzielę do Parku Etnograficznego w Tokarni na 12 Świętokrzyski Zlot Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Impreza połączona była z 80. rocznicą wyprodukowania pierwszego kieleckiego motocykla SHL.

Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Odpowie przed sądem

Skarżysko-Kamienna / 16 sierpnia 2018 Michał Łosiak

Kierowanie pod wpływem narkotyków i posiadanie amfetaminy – za takie czyny odpowie trzech młodych mężczyzny z Szydłowca i Bliżyna, których zatrzymali we wtorek skarżyscy policjanci.

Weekend z profilaktyką w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Huta Szklana / 16 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

W najbliższy weekend Świętokrzyskie Centrum Onkologii po raz kolejny wyrusza w teren z profilaktyką. W sobotę cytobus będzie dyżurował w Kielcach przy ul. Kaczorowskiego 8a i w Hucie Szklanej. Natomiast w niedzielę w Skarżysku – Kamiennej. Na panie, które zbadają się w cytobusie, czekają upominki.

Weekendowe atrakcje w gminie Chęciny

gmina Chęciny / 16 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Wernisaż wystawy poplenerowej, dożynki gminne oraz piknik górniczy to imprezy, które w najbliższych dniach odbędą się w gminie Chęciny. Warto skorzystać, bo organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla każdego.

Naukobus ponownie zagości w naszym regionie

Nowa Słupia / 16 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

Gminy Nowa Słupia, Daleszyce i Kluczewsko będą gościły w najbliższych miesiącach Naukobus czyli mobilną stację badawczą.

 

Strona 10 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna