Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Polskie Stronnictwo Ludowe najprawdopodobniej osiągnie drugi wynik w wyborach do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Ludowcy są jednak zadowoleni z pierwszych wyników sondażowych.

Kolejne spotkania w sprawie "Czystego powietrza"

świętokrzyskie / 18 października 2018 /

Przed mieszkańcami regionu świętokrzyskiego ostatnie spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych. Zmiany pomogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i wody.

Poprawa konstrukcji, uzupełnienie ubytków w marmoryzacji i srebrzeniu elementów snycerskich to prace, które zostały wykonane podczas pełnej konserwacji ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ponad 300 ofert pracy czekało na osoby, które odwiedziły Targi Edukacji i Pracy w Piekoszowie Poszukiwani byli m.in. spawacze, ślusarze, operatorzy, kierowcy oraz elektromonterzy. Podczas wydarzenia można było również otrzymać informację na temat bezpłatnych szkoleń oraz skonsultować się z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

Cyfrowe 20 lat

Kielce / 18 października 2018 /

Ideą konkursu było wyłonienie instytucji publicznych oraz interesujących wdrożeń, których dorobek w cyfryzacji wyróżnia się spośród pozostałych podmiotów na terenie województwa świętokrzyskiego w obszarze zastosowań nowoczesnych TIK, ukazanie kluczowej roli wdrażanych narzędzi i rozwiązań informatycznych we wspomaganiu działalności tych instytucji oraz promocja działań z obszaru cyfryzacji, które wpłynęły na usprawnienie pracy i obsługi mieszkańców. Konkurs, to również wyróżnienie szczególnie zaangażowanych gospodarzy i odgrywających duże znaczenie informatyków, którzy swoją pasją, działaniem i świadomością w sposób istotny, wpłynęli na rozwój cyfrowy regionu.

– Do tej pory mówiliśmy dużo o projektach, dziś chcemy powiedzieć więcej na temat osób, które te projekty tworzą. Poprzez wręczenie statuetek chcemy docenić i wyróżnić tych, którzy byli szczególnie zaangażowani w ciągu ostatnich 20 lat w rozwój cyfrowy naszego regionu. Po raz pierwszy nagrodzimy osoby i instytucje, które mogą stanowić wzór do naśladowania – mówiła Ewelina Gładki, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego.

– Nagradzamy tych, którzy w najlepszy sposób przyczyniają się do rozwoju naszego województwa, pokazują wszystkie te projekty, które wzbogacają cyfryzację regionu – mówiła Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. – Myślę, że czas jubileuszu, to dobra okazja do podsumowań ale i do dalszego rozwoju informatyzacji, która ulepsza nasze życie – dodała.

Kategoria „Instytucja publiczna” z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, jednostek rządowych, podmiotów publicznych o charakterze oświatowym, zdrowotnym oraz pozostałych instytucji o charakterze publicznym z terenu województwa świętokrzyskiego – które w najlepszy sposób odpowiadają na wyzwania gospodarki opartej o wiedzę, innowacje, świadczą coraz więcej e-usług, zapewniają wysokiej klasy oprogramowanie i sprzęt IT, a także dostęp do szerokopasmowego Internetu.

I miejsce: Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach

II miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach

III miejsce: Urząd Miasta i Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

Wyróżnienia: Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego oraz Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego,

Kategoria „Projekt” lub wdrożenie realizowany na terenie województwa świętokrzyskiego – promujący wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i technologii informatycznych oraz szerokopasmowego Internetu.

I miejsce: Urząd Miasta i Gminy Kielce za projekt: e – Świętokrzyskie – budowa sieci światłowodowych wraz z urządzeniami na terenie Miasta Kielce

II miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach za projekt: Platformy Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego, w skład której wchodzą Portal Informacji Kulturalnej – PIK (redakcja), studio telewizyjne, studio radiowe, dział wydawniczy, w zakresie prowadzonej edukacji kulturalnej, animacji kultury oraz szeroko rozumianej promocji, upowszechniania kultury i sztuki województwa świętokrzyskiego

 III miejsce: Urząd Miasta i Gminy Starachowice za projekt: Poprawa dostępności infrastruktury sportowej i edukacyjnej placówek oświatowych Gminy.

Kategoria „Gospodarz” – osoba reprezentująca dany podmiot publiczny, występująca w roli kierownika jednostki – lider, menager, inicjator. Skutecznie dba o rozwój i podniesienie jakości życia swoich mieszkańców, w zgodzie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego ale przede wszystkich aktywnie uczestnicząca w procesie rozwoju cyfrowego regionu.

I miejsce:  Marcin Majcher, Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów

II miejsce:  Youssef Sleiman, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętego Rafała w Czerwonej Górze

III miejsce:  Jacek Balicki, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Wiślica

Kategoria „Informatyk” – osoba zatrudniona na stanowisku związanym z obsługą informatyczną jednostki, rozwojem społeczeństwa informacyjnego, rozwojem telekomunikacji i IT, w danej instytucji z terenu województwa świętokrzyskiego. Posiada szeroką wiedzę, doświadczenie i umiejętności informatyczne. W niekonwencjonalny sposób rozwiązuje z definicji problematyczne sytuacje. Lider i menager. Konsekwentnie realizuje ideę nowoczesnych technologii i lepszego zastosowania narzędzi dostarczanych przez IT.

I miejsce:  Mariusz Bartosik, główny specjalista, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej

II miejsce: Anna Trawka, konsultant, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

III miejsce:  Robert Kurosz, specjalista ds. informatyki, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu

Wyróżnienie: Radosław Lachowski, Naczelnik Wydziału Organizacji i Informatyzacji, Starostwo Powiatowe w Końskich

Wyróżnienie: Sebastian Krawczyk, Kierownik Referatu Obsługi Informatycznej, Urzędu Miasta i gminy Starachowice

Kategoria „Przedsiębiorstwo” z terenu województwa świętokrzyskiego, które stosując profesjonalne metody zarządzania oraz nowoczesne i innowacyjne technologie, ukierunkowuje się na potrzeby klienta. Dba o rozwój i wprowadza na rynek najnowsze rozwiązania IT. Jego polityka rozwoju, oparta jest na budowaniu wizerunku i ugruntowaniu pozycji na rynku lokalnego lidera IT. To firma prowadząca działalność gospodarczą na terenie naszego województwa, przynajmniej dwa lata bez względu na jej wielkość czy formę prawną.

Firma PHU BITNET S.C. Zbigniew Dąbrowski, Damian Nowak, Marta Rusinowicz, Jolanta Sitarska z Ożarowa

Firma Altar Sp. z o. o. w Kielcach

Firma Infover Spółka Akcyjna w Kielcach

NAGRODY SPECJALNE Komisji Konkursowej – za całokształt pracy zawodowej na rzecz rozwoju cyfrowego regionu

Zespół – Michał Pająk i Wojciech Żelazny, Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej w Kielcach

Ferdynand Jagiełło

Ryszard Mężyk

Starostwo Powiatowe w Kielcach

Oprac. na podst. danych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego

Muzeum Wsi Kieleckiej podpisało umowę z firmą Erekta Budownictwo sp. z o.o. na rozbudowę i modernizację Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Inwestycja, która ma kosztować ponad 21 milionów złotych, ma być zrealizowana do września przyszłego roku. Ekspozycję będzie można zwiedzać od listopada 2019 roku.

 

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało akcję profilaktyczno-edukacyjną i warsztaty samobadania piersi. Panie odwiedzające ŚCO otrzymały również materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki onkologicznej oraz zaproszenia na bezpłatne badania.

Zakończyły się prace konserwacyjne ambony w XVIII-wiecznym kościółku z Rogowa znajdującym się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Przedsięwzięcie mogło być zrealizowane dzięki dofinansowaniu, jakie Muzeum Wsi Kieleckiej uzyskało w ramach programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od początku roku świętokrzyski odział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał dodatkowe 102 miliony złotych. Dzięki tym pieniądzom udało się m.in. zlikwidować kolejki na zabieg zaćmy oraz badanie tomografem.

Potrącenie pieszego w Woli Jachowej

Wola Jachowa / 16 października 2018 /

Do potrącenia pieszego doszło dziś około godziny 7.30 na drodze krajowej nr 74 w Woli Jachowej. W miejscu zdarzenia występują utrudniania. Ruchem kieruje policja.

Narkotyki o łącznej wartości rynkowej sięgającej około czterech milionów złotych przechwycili na początku zeszłego tygodnia funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowi z Komendy Powiatowej w Busku-Zdroju. Zatrzymano trzech mężczyzn. Grozi im nawet do 15 lat więzienia. 

Strona 10 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna