Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód skierowała do Sadu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 25 osobom podejrzanym o wyłudzenie ponad 100 tys. zł ze Świętokrzyskiego oddziału NFZ. Chodzi o nieprawidłowości, które zdaniem śledczych miały miejsce w latach 2014-2015 na oddziale ginekologiczno-położniczym szpitala w Opatowie.

Konsultacje obywatelskie w ŚUW

Kielce / 10 stycznia 2017 /

Przedstawiciele organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego spotkają się  z dyrektorem Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Wojciechem Kaczmarkiem.

 

Powracamy do tematu planowanej reformy edukacji. Jak informowaliśmy - prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o prawie oświatowym i przepisy wprowadzające.  Pozostaje jednak pytanie, czy świętokrzyskie placówki oświatowe  są gotowe na zmiany.  

 

 

Ostrzeżenie: -17°C w nocy z 10/11.01

Świętokrzyskie / 10 stycznia 2017 /

Mrozy nieco odpuściły, jednak na terenie województwa świętokrzyskiego nadal obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Według synoptyków w nocy z wtorku na środę, temperatura spadnie lokalnie nawet do -17 st. Celsjusza. 

 

Seniorzy mają taniej

Skarżysko-Kamienna / 10 stycznia 2017 /

Taniej do kina, muzeum, na basen czy kręgielnię. W Skarżysku-Kamiennej ruszył system zniżek dla osób po sześćdziesiątce. Skarżyski Program Senioralny realizowany jest przez tamtejszy urząd miasta wraz z partnerami, którzy dla wybranej grupy konsumentów zdecydowali się obniżyć ceny swoich usług o kilkanaście procent. 

Bezpłatny, mobilny system powiadamiania i ostrzegania wprowadziła Morawica. Opiera się on na nieodpłatnych wiadomościach SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będą one rozsyłane mieszkańcom, którzy subskrybują usługę. 

Nauka sama się broni

Skarżysko-Kamienna / 09 stycznia 2017 /

O komercjalizacji wyników badań naukowych dużo się mówi. Skarżyska spółka Mesko przeszła od słów do czynów i powołała Centrum Innowacji i Wdrożeń, które ma wykorzystywać potencjał naukowy polskich inżynierów w branży zbrojeniowej. Jak ma to wyglądać w praktyce?

Spore utrudnienia czekają kierowców podróżujących z Kielc w kierunku Tarnowa. W Celinach w powiecie kieleckim zderzyły się dwa samochody osobowe. Nie ma informacji o poszkodowanych. Zablokowany jest jeden pas ruchu. Samochody przejeżdżają w tym miejscu wahadłowo. 

2017 rok będzie drugim, w którym będzie realizowany program odpracowywania zaległości czynszowych w Skarżysku-Kamiennej – poinformował tamtejszy Urząd Miasta. W ub. r. w ciągu kilku miesięcy najemcy lokali komunalnych odpracowali swoje długi na łączną kwotę ponad 70 tys. złotych.

Stypendia dla uzdolnionych

Świętokrzyskie / 09 stycznia 2017 /

Stypendia dla uzdolnionych uczniów zawodówek czekają. Urzędnicy marszałka ogłosili drugi nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej tym, którzy zdobywają zawód i przy tym mają dobre oceny. Młodzież z terenu województwa świętokrzyskiego może liczyć na jednorazową wypłatę 3700 złotych. 

Mrozy uderzyły w kolej

Świętokrzyskie / 07 stycznia 2017 /

Siarczyste mrozy utrudniają życie pasażerom kolei. W sobotę rano w regionie świętokrzyskim jeden ze składów Przewozów Regionalnych w ogóle nie ruszył, inny zanotował godzinne opóźnienie. 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Bielinach przy ulicy Kieleckiej. W piątek 6 stycznia w pełnym zwierząt kurniku wybuchł pożar. Ogień gasiło 10 zastępów straży pożarnej.

Drogowcy mówią o inwestycjach

Świętokrzyskie / 05 stycznia 2017 /

Szykuje się wielkie wyprowadzanie ciężarówek z ulic miast i większych wsi. W planach inwestycyjnych świętokrzyskich drogowców na najbliższe lata znajduje się budowa aż 18 obwodnic. Realizacja części z nich jest już pewna. 

Pińczów przejdzie metamorfozę

Pińczów / 05 stycznia 2017 /

Władze Pińczowa planują rewitalizację miasta. Chcą między innymi  przebudować strzelnicę sportową, wybudować  parking oraz zmodernizować  kolejkę wąskotorową. Samorząd będzie starał się o dofinansowanie na ten cel.

Strona 8 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay