Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

614 m n.p.m. – taką wysokość, w świetle najnowszych badań, ma najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, czyli Łysica. Ponadto jej najwyższy punkt znajduje się w zupełnie innym miejscu, niż dotychczas uważano, a jest nim tzw. Skała Agaty.

W przyszłym roku szkolnym o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będą ubiegali się po raz pierwszy absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum. Zwiększy sie liczba uczniów, ale kuratorium oświaty przekonuje, że w naszym regionie wszyscy będą mieli zapewnione miejsca.

Jeszcze 80 tysięcy złotych trzeba zebrać, żeby pokryć koszty operacji rekonstrukcji przełyku po chorobie nowotworowej 40-letniej Katarzyny Krawczyk z Kielc. Pomóc może każdy.

Rocznica stanu wojennego

Kielce / 06 grudnia 2018 /

13 grudnia obchodzimy 37. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak co roku, kielczanie będą mogli wziąć udział w oficjalnych uroczystościach zorganizowanych przez Region Świętokrzyski NSZZ Solidarność.

Z pożarem pieca, do którego doszło minionej nocy na terenie jednego z zakładów przemysłowych walczyło przez całą noc 15 zastępów straży pożarnej.

SMS poinformuje o zagrożeniach

świętokrzyskie / 05 grudnia 2018 /

O nagłych zjawiskach pogodowych, intensywnych burzach lub gwałtownych nawałnicach, które mogą zagrażać życiu będzie ostrzegał Alert RCB prowadzony w sieciach telefonii komórkowej. Dzięki niemu użytkownicy telefonów będą otrzymywać wiadomość SMS z ostrzeżeniem o ewentualnych zagrożeniach. System ruszy oficjalnie 12 grudnia.

„Nowoczesna, Energooszczędna Gmina – możliwości rozwoju dzięki Projektowi Doradztwa Energetycznego” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury.

Koncert wybitnego pianisty i otwarcie szczególnej wystawy – tak wyglądało świętowanie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz nawiązania stosunków dyplomatycznych ze Stanami Zjednoczonymi. Wyjątkową uroczystość zorganizował w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej Konsulat USA w Krakowie.

Katarzyna Nowacka została nowym świętokrzyskim wicekuratorem oświaty. Zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Plebana, który kilkanaście dni temu objął funkcję wicestarosty kieleckiego.

Msza Święta, poświęcenie nowego sztandaru i wręczenie odznaczeń państwowych – tak przebiegały obchody święta branżowego Barbórki zorganizowane przez Państwową Spółkę Gazownictwa.

Karolina Gałczyńska to mieszkanka województwa świętokrzyskiego, która jako pierwsza otrzymała nowy paszport wydany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Symboliczne przekazanie dokumentu przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek, odbyło się w Oddziale Obsługi Paszportowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Zadania drogowe, wprowadzenie nowego programu, renaturyzacja rzeki Nidy – m.in. w tych obszarach radni Sejmiku Województwa świętokrzyskiego dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Korekty dotknęły także Wieloletnią Prognozę Finansową Województwa Świętokrzyskiego na lata 2018-2023.

Strona 9 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna