online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dobrych ludzi uhonoruje wojewoda świętokrzyski. W najbliższy piątek o godzinie 12 w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach wręczone zostaną nagrody Czystych Serc. Przypomnijmy, że przyznawane one są osobom i instytucjom wyróżniającym się w pracy na rzecz zwalczania uzależnień, promując przy tym zdrowy tryb życia.

Profilaktyka raka szyi i głowy z ŚCO

Świętokrzyskie / 25 września 2017 /

Ból gardła, chrypka, katar czy problemy z połykaniem męczą Cię  dłużej niż trzy tygodnie? A w dodatku jesteś długoletnim palaczem? Koniecznie zgłoś się do lekarza. Objawy te mogą oznaczać  coś poważnego – apelują specjaliści Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. By zwiększyć świadomość ludzi w tym zakresie lecznica rusza z programem profilaktycznym w zakresie raka głowy i szyi.

Droga S7 na odcinku od Jędrzejowa do granicy województwa świętokrzyskiego już otwarta. Kierowcy mogą się poruszać obiema jezdniami nowej trasy. Fragment drogi mierzy 20 kilometrów a jego budowa pochłonęła 420 milionów złotych.

Kameduli w Rytwianach

Rytwiany / 21 września 2017 /

Sympozjum naukowe w auli Podkamedulskiego Zespołu Klasztornego w Rytwianach, które odbędzie się w najbliższy weekend towarzyszyć będzie obchodom jubileuszu 400-lecia fundacji Klasztoru Kamedułów Kongregacji Monte Corona  Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach.

Do walki z rakiem szyjki macicy staje kielecka organizacja pozarządowa. W ciągu dwóch lat Stowarzyszenie PROREW wraz z partnerami chce wykonać bezpłatne badania cytologii u ponad 12 tysięcy kobiet.

Wypadek w Skarżysku. Jedna osoba nie żyje

Skarżysko-Kamienna / 20 września 2017 /

Jedna osoba nie żyje w wyniku wypadku, do którego doszło dziś rano na DK 7 w Skarżysku-Kamiennej.

Stypendia dla świętokrzyskich uczniów

Świętokrzyskie / 19 września 2017 /

Około 550 osób z zawodówek, liceów i gimnazjów będzie mogło skorzystać z programu stypendialnego województwa świętokrzyskiego. Najlepsi uczniowie z regionu mogą liczyć na finansowe wsparcie samorządu w wysokości 380 złotych miesięcznie. Stypendia będą wypłacane w jednej transzy za cały rok szkolny. To znaczy, że uczniowie jednorazowo otrzymają 3800 złotych.

Kwotą 100 tysięcy złotych województwo świętokrzyskie wesprze gminę Lipusz na Pomorzu. Na tamtym terenie w sierpniu przeszła groźna nawałnica, która zniszczyła drogi, domy i budynki użyteczności publicznej. Finansowa pomoc ma być przeznaczona na naprawę tego, co zniszczył żywioł. Marszałek województwa Adam Jarubas mówi, że to przede wszystkim gest solidarności z poszkodowanymi.

Za około 175 milionów złotych rozbudowany zostanie 22-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej koło Kielc. Inwestycja dotyczy trasy numer 764 na fragmencie od stolicy regionu do południowo-wschodniej granicy gminy Daleszyce. W ciągu najbliższych dwóch lat powstanie komfortowa droga oraz wyczekiwane obwodnice Sukowa i Daleszyc. Nowy asfalt drogowcy wyleją dzięki unijnemu programowi „Polska Wschodnia”.

W wodzie z wodociągu Dębska Wola na terenie gminy Morawica znaleziono bakterie grupy coli. Powiatowy Inspektor Sanitarny wprowadził zakaz spożywania wody z tego ujęcia.

1 osoba została ranna w wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło dziś przed godziną 6. na drodze krajowej nr 42 w Fałkowie w powiecie koneckim. DK 42 jest całkowicie zablokowana.

Ogromne pieniądze na termomodernizację

Świętokrzyskie / 12 września 2017 /

Będzie cieplej, taniej i bardziej ekologicznie w świętokrzyskich szkołach czy przychodniach. W poprawę wydajności energetycznej w regionie świętokrzyskim zainwestowanych zostanie bez mała 152 miliony złotych. To fundusze unijne, które wspomogą realizację 58 projektów inwestycyjnych. Dofinansowania zostały przyznane nie tylko samorządom, ale i Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Plecaki od radnych

12 września 2017 /

Trzej radni: Kamil Piasecki z gminy Zagnańsk, Damian Sławski z Miedzianej Góry i Tomasz Zbróg radny wojewódzki, przekazali Gminnym Ośrodkom Pomocy Społecznej plecaki wyposażone w podstawowe przybory do nauki. Teraz, za pośrednictwem GOPS w Zagnańsku jak i Miedzianej Góry, trafią one do najbardziej potrzebujących młodych mieszkańców obydwu wspólnot samorządowych. W Zagnańsku tornistry odebrała kierownik GOPS Elżbieta Korus.

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach przypomina, że zgodnie z ostatnim rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego  mogą wydawać jedynie publiczne poradnie psychologiczno - pedagogiczne.  Takie rozwiązanie ma zapobiegać nadużyciom, których często się dopuszczano.

Strona 8 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna