Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Opiszą historię Suchedniowa

Suchedniów / 08 lutego 2017 /

Suchedniów doczeka się monografii w częściach dotyczących pradziejów i średniowiecza, okresu wczesnonowożytnego, niewoli narodowej, I wojny światowej, międzywojnia II wojny światowej oraz okresu powojennego – poinformował na swojej stronie internetowej tamtejszy Urząd Miasta i Gminy. Ma być ona gotowa do 2018 roku.

Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego uciekają, a społeczeństwo starzeje się. To informacje, które regularnie się powtarzają. Prognostycy dostarczają kolejnych miażdżących danych o demografii – będzie jeszcze gorzej. Władze państwowe, samorządy i specjaliści skupieni wokół polityków zastanawiają się co można zrobić w takiej sytuacji.

Buscy policjanci zatrzymali w weekend 28-latka oraz 21-latka za posiadanie i handel narkotykami. Młodszemu mężczyzn grozi do 10 lat pozbawienia wolności za dystrybuowanie środków odurzających, a starszemu do 3 lat za posiadanie zabronionych substancji.

 

Dotacjami uderzają w smog

Świętokrzyskie / 03 lutego 2017 /

Urzędnicy chcą walczyć ze smogiem. Świętokrzyski samorząd przeznaczy w sumie 137 milionów złotych na zakup paneli słonecznych czy modernizację domowych kotłowni. W jednej z części przedsięwzięć pod hasłem „Zorza – czyste powietrze nas Świętokrzyskiem” właściciele domów będą mogli uzyskać dofinansowanie na ekologiczny piec lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Włodarze lokalnych samorządów mogli poznać szczegóły tych propozycji podczas spotkania w siedzibie starosty powiatu kieleckiego.

Powiaty będą współpracować

Powiat kielecki / 02 lutego 2017 /

Będziemy wymieniać się młodzieżą i samorządowymi doświadczeniami. Włodarze powiatów kieleckiego i słupskiego podpisali list intencyjny, który rozpoczął oficjalną współpracę. Na razie nie określono jej szczegółów. Padły hasłowe deklaracje.

Skanska zbuduje obwodnicę

Busko-Zdrój/Zbludowice / 02 lutego 2017 /

Powstanie nowa obwodnica dla Buska-Zdroju i miejscowości Zbludowice. Sześciokilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej numer 973 kosztować będzie prawie 30 milionów złotych, a wykona go firma Skanska. W ramach inwestycji powstanie jedna jezdnia wraz z drogami dojazdowymi, skrzyżowaniami i wiaduktami. 

Chęciny zbudują park miejski

Chęciny / 02 lutego 2017 /

Dalszy ciąg metamorfozy Chęcin. Tamtejsze władze chcą wybudować park miejski z dużą ilością zieleni, placem zabaw i fontanną lub jeziorkiem. 

Wyłudzał dotacje do ulgowych przejazdów środkami transportu publicznego, teraz stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu Robertowi M. podejrzanemu o dokonanie kilkudziesięciu wyłudzeń dotacji na szkodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Czwartek na drogach - trudne warunki jazdy

Świętokrzyskie / 02 lutego 2017 /

W nocy trochę popadało i od razu odbiło się to na stanie świętokrzyskich dróg wojewódzkich. Sprawdziliśmy jak jeździ się na trasach regionu.

Samorządy chcą remontować drogi

Świętokrzyskie / 01 lutego 2017 /

59 świętokrzyskich samorządów może liczyć na dofinansowanie remontów dróg zniszczonych przez ulewy. Wojewoda świętokrzyski zatwierdziła już listę rankingową wniosków o dopłaty. Znalazło się na niej 334 zadania. Urząd wojewody wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o ponad 70 milionów złotych na realizację remontów.

1 lutego 2017 roku jest ostatnim dniem, w którym można zarejestrować kartę pre-paid bez ryzyka, że już następnego dnia (2 lutego 2017 r.) zostanie ona wyłączona - informuje Ministerstwo Cyfryzacji w oficjalnym komunikacie

Wypełnili luki kulturą

Kielce, Morawica / 31 stycznia 2017 /

Świetlica Wiejska w dawnym młynie i Teatr Alternatywny w budynku dawnej synagogi to pomysły studentów architektury z Politechniki Świętokrzyskiej, które zajęły wysokie miejsca w IV edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Architektów.

Policja sprawdzi odblaski

Świętokrzyskie / 31 stycznia 2017 /

Od godziny 14. w środę do 7. rano w czwartek świętokrzyscy policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Noś odblaski, bądź widoczny”. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na trasach województwa świętokrzyskiego jak również w rejonach stoków narciarskich, lodowisk oraz innych atrakcji turystycznych w regionie -  poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

 

10,8 procent – tyle wyniosła stopa bezrobocia na koniec grudnia 2016 roku w województwie świętokrzyskim. Choć odsetek osób niepracujących maleje, to wciąż problemem pozostaje aktywizacja długotrwale bezrobotnych. Co oferuje im Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach?

Strona 8 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay