Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Specjalne plakaty zachęcające do dawstwa narządów pojawiły się w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach. Organizatorem kampanii promującej ideę  transplantologii są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach i Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne w Podzamczu. 

O godzinie 7 w Masłowie Drugim doszło do wypadku dwóch aut osobowych i ciężarówki. Są ranni.

Przebudują drogę powiatową, która jest w dobrym stanie, bo inwestor chce zbudować potężny zakład za ponad 50 milionów złotych. Jędrzejowski Zarząd Dróg Powiatowych, w Sędziszowie na długości około 750 metrów zbuduje nową jezdnię o szerokości 6 metrów. Prace będą kosztowały 1,5 miliona złotych. Nieopodal powstanie terminal przeładunkowy gazu płynnego firmy GASPOL. W placówce znajdzie pracę nawet ponad 150 osób.

Polska Spółka Gazownictwa proponuje rozbudowę sieci gazociągów w regionie świętokrzyskim. Chodzi o sporą kilkuletnią inwestycję, której koszt przekroczy kwotę 260 milionów złotych. Listy intencyjne w sprawie przystąpienia do prac podpisały właśnie trzy kolejne gminy.

Pielęgniarki i położne ze Staszowa zawiesiły akcję protestacyjną. Tym samym, strajk, który zaplanowano na dziś nie doszedł do skutku. Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Szpitalu Powiatowym w Staszowie, dyrektor lecznicy zgodził się na negocjacje. 

Szef gangu ukrył się w... gołębniku

Świętokrzyskie / 31 marca 2017 /

Zabezpieczenie 44 automatów do gier, mienia o wartości 350 tys. złotych i zatrzymanie 8 osób - to finał akcji przeprowadzonej przez policjantów kieleckiego CBŚP - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Jak ustalili funkcjonariusze gangsterzy zarabiali na automatach do gier hazardowych, które wstawiali do kieleckich lokali. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno - skarbowymi. Szef grupy, chcąc uniknąć zatrzymania ukrył się w... gołębniku.

Strajk nauczycieli

Świętokrzyskie / 31 marca 2017 /

Jedynie 64 placówki oświatowe z województwa świętokrzyskiego przystąpiły dziś do strajku. Początkowo mowa była o 120 szkołach. Jak twierdzi Stanisław Fidos, wiceprzewodniczący świętokrzyskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego przyczyną tak małej liczby jest między innymi kwestia finansowa, ponieważ za dzień strajku nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia. 

Jutro mija termin na złożenie uchwał końcowych dotyczących nowej sieci szkół. Do tej pory do Urzędu Wojewódzkiego  wpłynęło 29  takich dokumentów.  Jak jednak podkreśla Kazimierz Mądzik – świętokrzyski kurator oświaty, pozostałe powinny wpłynąć w ciągu najbliższych dni.

Pielęgniarki i położne ze staszowskiego szpitala pikietowały dziś przed budynkiem lecznicy.. Biały personel domaga się między innymi podwyżki w wysokości 500 zł dla pracowników diagnostyki. Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w staszowskim szpitalu, do pikietujących nie wyszedł dyrektor szpitala.

Pociągi znów pojadą na historycznym odcinku kolejki wąskotorowej na Ponidziu. Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych chce przywrócić ruch na trasie między Umianowicami a Hajdaszkiem. Instytucja ma zamiar organizować tam wycieczki edukacyjne. Planowany jest także remont dworca z 1924 roku. Projekt pod nazwą „Stacja Hajdaszek – Kolejowy Skansen” będzie ściśle powiązany z budową Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach.

Prezydent z wizytą w powiecie staszowskim

Połaniec, Staszów / 30 marca 2017 /

Prezydent RP odwiedził wczoraj powiat staszowski. W trakcie wizyty wizytował  Elektrownię Połaniec i spotkał się na Rynku z mieszkańcami Staszowa.

Świętokrzyska policja rozpoczęła cykl debat pn. „ Reaguję – nie kabluję”. Pierwsze spotkanie skierowane było do gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Funkcjonariusze oraz wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek zachęcali młodzież do współpracy i dzielenia się informacjami o zagrożeniach. Uczniowie  z kolei mówili o swoich oczekiwaniach i spostrzeżeniach. 

Już od początku kwietnia kobiety  rodzące w Szpitalu Specjalistycznym im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie będą miały możliwość przekazania krwi pępowinowej do Banku Publicznego. Lecznica, jako pierwsza spoza Kielc, podpisała stosowną umowę z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim.

Pielęgniarki i położne okupują gabinet dyrektora staszowskiego szpitala. Domagają się podwyżek.  Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca międzyzakładowej organizacji związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, próby rozmów z dyrektorem na ten temat trwają już od dawna. Póki co nie otrzymały żadnej propozycji.

Strona 8 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay