Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W miniony poniedziałek pińczowscy kryminalni zatrzymali 50 - latka. Jest on podejrzany o to, że działając metodą na tzw. „wnuczka" oraz „policjanta" oszukał seniorów z powiatu pińczowskiego, skarżyskiego oraz mieleckego na łączną kwotę 93 000 złotych. 

Ratunek dotarł na czas

Ostrowiec Świętokrzyski / 03 lipca 2018 /

Ostrowieccy funkcjonariusze w miniony piątek uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.

Ogłoszono dwie istotne decyzje w sprawie budowy drogi ekspresowej S74 w województwie świętokrzyskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji programowej, a Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał kolejną decyzję środowiskową.

Dziewięć projetków otrzyma w sumie ponad 119 mlionów złotychy dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na poprawę komunikacji publicznej w miastach regionu. Wszytsko w ramach rozstrzygniętych przez Zarząd Województwa konkursów z działania "Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimedialnej mobilności miejskiej"

Piłkarski Mundial w Zagnańsku

Zagnańsk / 02 lipca 2018 /

W sobotę na mini orliku należącym do GOSiR Zagnańsk odbył się „Piłkarski Mundial”. Pomysłodawcami turnieju było dwóch radnych - Damian Sławski z Miedzianej Góry oraz Kamil Piasecki z Zagnańska.

Nowoczesny sprzęt ratowniczo medyczny trafił do jednostek ochotniczych OSP z gminy Mniów. Wyposażenie zostało zakupione ze środków funduszu sprawiedliwości.

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy ustawy "O imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych", które wdrażają prawno unijne. Zmieniają one m.in. zasady reklamacji wyjazdów, podwyższania cen oraz rozwiązywania umów. Dzięki nim podróżni zyskują więcej przywilejów.

 

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego uroczyście otworzył nowe tereny inwestycyjne w gminie Sitkówka-Nowiny. Wartość inwestycji to ponad 7,5 miliona złotych.

Bezpiecznie nad wodą

Kielce / 29 czerwca 2018 /

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski otworzyła konferencję „Bezpieczeństwo nad wodą 2018 w województwie świętokrzyskim”. Uczestnicy wydarzenia dyskutowali o zagrożeniach i działaniach profilaktycznych związanych z wypoczynkiem nad kąpieliskami.

4 jednostki samorządu terytorialne otrzymało od wojewody świętokrzyskiego promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. To reakcja na zniszczenia spowodowane przez majowe nawałnice.

Cytobus, czyli mobilny gabinet ginekologiczny, będzie dostępny dla kobiet 30 czerwca w Pińczwowie na Dniach Ponidzia. Przypomnijmy, że pojazd ten jest przystosowany do przyjmowania pacjentek na badania cytologiczne. Z  bezpłatnych badań mogą korzystać kobiety w wieku 25 – 59 lat (badanie należy powtarzać co 36 miesięcy).

Andrzej Pruś, dotychczasowy wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został odwołany ze swojej funkcji. Wniosek złożyli radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego udzielił absolutorium Zarządowi naszego województwa. Radni zdecydowali również o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok 2017.

Powstaną nowe domy i kluby seniora

świętokrzyskie / 28 czerwca 2018 /

Ponad 1 milion 200 tysięcy złotych trafi do ośmiu gmin województwa świętokrzyskiego w ramach programu "Senior+". Środki będą przeznaczone na budowę dziewięciu dziennych domów i klubów seniora. Dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach przedstawiciele samorządów podpisali umowy na utworzenie nowych placówek.

 

Strona 8 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna