Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Płoną hałdy z tekstyliami na granicy Starachowic i Wąchocka informuje straż pożarna. Od września to już trzeci pożar w tym samym miejscu.  Jak powiedział Radiu eM zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach mł. Bryg Andrzej Pyzik tego typu akcje zwykle nie nalezą do najłatwiejszych. 

Pracodawcy nagrodzeni

Świętokrzyskie / 29 listopada 2016 /

Jedenaście firm działających na terenie województwa świętokrzyskiego zostało uhonorowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach. Przedstawiciele przedsiębiorstw nagrody i wyróżnienia odebrali w ramach corocznego konkursu „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Jego celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie BHP oraz inspirowanie do tworzenia zakładów ergonomicznych i bezpiecznych. 

Śnieg utrudnia jazdę

Świętokrzyskie / 29 listopada 2016 /

Noga z gazu - to najlepsza porada dla kierujących. Listopadowy atak zimy nie odpuszcza i jeździ się naprawdę ciężko. Najtrudniej jeździ się po drogach powiatowych i gminnych.

Pierwsze poidełko w Masłowie

Masłów / 29 listopada 2016 /

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II  w Masłowie mogą od dziś korzystać z poidełka. To pierwsze takie urządzenie w tamtejszej gminie.

Dyskusja o Kodeksie urbanistyczno-budowlanym

Świętokrzyskie / 29 listopada 2016 /

- Około 120 ustaw powinno być zmienionych, by mógł zafunkcjonować projektowany przez Rząd Kodeks urbanistyczno-budowlany – ocenił wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podczas konferencji konsultacyjnej w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Pożar auta. Trzy osoby ranne.

Klimontów / 29 listopada 2016 /

Trzy osoby zostały ranne w wyniku pożaru auta do którego doszło w Klimontowie pod Sandomierzem w nocy z poniedziałku na wtorek. Płonął zaparkowany samochód dostawczy, w którym znajdowali się pasażerowie. Z ogniem walczyły trzy zastępy strażaków. Przyczyny nie są na razie znane. 

 

mjk | WSKR

Dla rozwoju młodzieży

Świętokrzyskie / 28 listopada 2016 /

Młodzieżowe problemy z alkoholem, narkotykami, wczesnymi kontaktami seksualnymi czy depresją są ze sobą powiązane. To jeden z wyników badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, które przedstawione zostały w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podczas konferencji „Młodzież – Rodzina – Samorząd”. Badacze zaobserwowali, że najskuteczniej przed ryzykownymi zachowaniami chronią rodzice. 

Wraca temat S74

Świętokrzyskie/Łódzkie/Podkarpackie / 28 listopada 2016 /

Przydałaby się ekspresówka przebiegająca przecinająca z zachodu na wschód województwo świętokrzyskie. Najlepiej jakby taka droga łączyła miasta w kilku regionach. Taka trasa oczywiście jest projektowana i częściowo zbudowana. Chodzi o S74, o której przypomnieli sobie wojewodowie i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Weekendowa zbiórka żywności podsumowana

Świętokrzyskie / 28 listopada 2016 /

Około 18 ton żywności zebrano podczas weekendowej zbiórki. Dzięki temu wsparcie może otrzymać  nawet ponad dwa i pół tysiąca rodzin.

Województwo wspiera zagraniczną młodzież

Świętokrzyskie / 28 listopada 2016 /

39  zagranicznych studentów dwóch kieleckich uczelni – Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Politechniki Świętokrzyskiej otrzyma wsparcie finansowe od samorządu województwa świętokrzyskiego.  

Krzysztof Lipiec zostaje na czele

Świętokrzyskie / 27 listopada 2016 /

Poseł Krzysztof Lipiec nadal będzie pełnił funkcję szefa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Tak zdecydowali delegaci partii z regionu, podczas Zjazdu Okręgowego PiS. 

Kto nowym szefem PiS w regionie?

Świętokrzyskie / 27 listopada 2016 /

Świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości ponownie wybierają swojego szefa w regionie. W Centrum Kongresowym Targów Kielce trwa zjazd tej partii.

Trwa zbiórka żywnosci

Świętokrzyskie / 25 listopada 2016 /

W Świętokrzyskiem ruszyła świąteczna zbiórka żywności. Przez cały weekend, w niemal 90-ciu sklepach będzie można zostawić w specjalnych koszach produkty dla potrzebujących. Trafią one przed świętami Bożego Narodzenia do ubogich, chorych i uzależnionych.

23 miliony złotych otrzymało województwo świętokrzyskie w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy. Pieniądze te przeznaczono m.in. na rozwój infrastruktury domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz  rozwój i aktywizację seniorów. 

Strona 8 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay