online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Manewry w województwie

Świętokrzyskie / 06 czerwca 2017 /

W ten wtorek w całym województwie świętokrzyskim rozpoczęło się całodobowe ćwiczenie RENEGADE. Wykorzystane zostaną systemy alarmowania ludności ostrzegające przed zagrożeniem z powietrza. Służby będą testować zabezpieczenia maksymalnie do piątku.

80 tysięcy złotych urząd marszałkowski rozdzielił pomiędzy 16 organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży. Dotacje w ramach wojewódzkiego konkursu „Świętokrzyskie dla młodych” wynoszą od 2,5 do 6 tysięcy złotych. Te pieniądze wydane zostaną na podnoszenie aktywności w życiu społecznym czy szkolenia dla młodzieżowych liderów. Jak mówi rzecznik młodzieży Barbara Zamożniewicz, są to przyzwoite dotacje, które posłużą wielu ciekawym inicjatywom.

Aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, pieśniarka oraz założycielka Fundacji Akogo? Ewa Błaszczyk będzie gościła w piątek w Domu Kultury we Włoszczowie. Artystka weźmie udział w akcji "Żyj i jedź bezpiecznie", wystąpi także z recitalem. 

Embargo nadal boli

Sandomierz / 05 czerwca 2017 /

W lipcu miną 3 lata od wprowadzenia przez Rosję embarga na import polskich warzyw i owoców. Jak się okazuje, pomimo ambitnych planów, nie udało się znaleźć na nie nowych rynku zbytu na tyle chłonnych, by zrównoważyć tamte straty. Dlaczego?

Zalew będzie odnowiony

Suchedniów / 02 czerwca 2017 /

Bez mała 3,2 miliona złotych otrzymał suchedniowski samorząd na prace przy zalewie na rzece Kamionce. Te środki stanowią dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie zniszczeń, które powstały w wyniku ulewnych deszczy. Zbiornik wodny w miasteczku niedaleko Kielc zostanie przede wszystkim odmulony.

Środki na konserwacje zabytków

Świętokrzyskie / 01 czerwca 2017 /

Będą remonty cennych zabytków i nowe atrakcje turystyczne nawiązujące do tradycji regionu. Za 16 milionów złotych zrealizowane zostaną 23 projekty z zakresu zachowywania dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Z tej kwoty 11 milionów to dofinansowanie ze środków unijnych. Wykonane zostaną na przykład prace konserwatorskie w kolegiacie w Opatowie. Natomiast kościół w Piekoszowie zyska nową elewację. W Chęcinach zaś powstanie Szlak Śladami Króla Łokietka.

Biegły sądowy stwierdził, że na razie nie można prowadzić żadnych czynności z matką 14-miesięcznej dziewczynki, która w ostatnią środę poniosła śmierć po upadku z czwartego piętra bloku w Jędrzejowie. Kobieta w chwili zdarzenia prawdopodobnie była pod wpływem alkoholu, ale śledczy czekają na wyniki badań krwi. W piątek ma odbyć się sekcja zwłok dziecka.

16-miesięczne dziecko nie żyje w wyniku upadku z czwartego piętra bloku na osiedlu Reymonta w Jędrzejowie. W dalszym ciągu nieznane są okoliczności tragicznego zdarzenia, które rozegrało się w środowe popołudnie.

 

Wcześniej na emeryturę

Świętokrzyskie / 30 maja 2017 /

13 tysięcy osób z województwa świętokrzyskiego będzie mogło jesienią przejść na emeryturę zgodnie z nowymi regulacjami. Od października w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do obsługi większej ilości klientów i uruchamia stanowiska doradców.

Alert pogodowy! Burze z gradem we wtorek!

Świętokrzyskie / 30 maja 2017 /

Gwałtowne burze z gradem i porywistym wiatrem na terenie województwa świętokrzyskiego przewidują synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-BIP w Krakowie. W związku ze spodziewanym zagrożeniem wystosowano dla naszego regionu ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Dopłaty bez opóźnień

Świętokrzyskie / 29 maja 2017 /

Dopłaty bezpośrednie w kampanii za 2016 rok bez opóźnień. Jak informuje Małgorzata Erlich Smurzyńska, dyrektor świętokrzyskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, szum medialny, który wytworzył się wokół rzekomych problemów z wypłatą wsparcia, był bezpodstawny.

Strażacy wyedukują

Świętokrzyskie / 29 maja 2017 /

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To czas, w którym na polach pracuje bardzo dużo ludzi. Niestety, wraz ze wzrostem frekwencji w gospodarstwach rolnych rośnie też liczba wypadków, do których tam dochodzi. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje kampanię edukacyjną w tej sprawie. Wykorzysta w niej… strażaków.

Włoszczowski reżyser Grzegorz Mołda zaprezentował swój krótkometrażowy film "Koniec  Widzenia"  na festiwalu filmowym w Cannes. Złota Palma w jego kategorii trafiła w ręce chińskiego filmowca Yanga Qiu za film "The Gentle Night".

Rowerowa Sitkówka-Nowiny

Sitkówka-Nowiny / 27 maja 2017 /

Kilkadziesiąt osób wystartowało spod basenu Perła w Nowinach w gminnym rajdzie rowerowym „Na szlaku kamieniołomów i jaskiń”. Meta po południu w Szewcach.

Strona 8 z 41

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay