Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Założenia „Nowej Piątki PiS” będą prezentować mieszkańcom naszego regionu Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Podczas akcji informacyjnej przedstawiciele rządu w województwie chcą odwiedzić wszystkie świętokrzyskie gminy.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego oraz Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oficjalnie wręczyli Beacie Matulińskiej akt powołania na dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy.

Uczniowie 20 szkół wzięli udział w półfinale olimpiady "Warto Wiedzieć Więcej" organizowanej przez Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Najlepsza okazała się grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Policja udaremniła próbę zakopania 55 ton niebezpiecznych odpadów w wyrobisku po kopalni znajdującej się w powiecie kieleckim.

Ponad 200 osób wzięło udział w XXXV Okręgowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych. Podczas spotkania dyskutowana o współczesnych problemach tych zawodów.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w 2019 roku zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczona rekordowa kwota, prawie 240 milionów złotych.

Wsparcie szpitali psychiatrycznych, działań oświatowych i Zakładów Aktywności Zawodowej – decyzje w tych obszarach podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podczas swojego ostatniego posiedzenia.

Zakończyła się budowa pierwszego w regionie Centrum Urazowego dla osób dorosłych, które powstało przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Placówka uzyskała już zgody służb sanitarnych i straży pożarnej na eksploatację nowego obiektu.

W budynku Starostwa Powiatowego w Opatowie funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To jeden z sześciu punktów w województwie świętokrzyskim, w którym świadczona jest pomoc: psychologiczna, prawna i materialna.

Poradnia Leczenia Niepłodności w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka wzbogaciła się o nowy sprzęt, dzięki któremu badania nasienia mogą być wykonywane na miejscu. Tworzą go specjalistyczne oprogramowanie i mikroskop.

Rozpoczął się XXVII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem "Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu". Na uczestników czeka wiele ciekawych wydarzeń.

Od 1kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia zniesie limity na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym oraz na zabiegi zaćmy. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania w kolejkach do tych świadczeń.

Wichura spowodowała straty

świętokrzyskie / 11 marca 2019 /

Silne podmuchy wiatru występujące minionej nocy spowodowały w regionie świętokrzyskim liczne straty. Wielu mieszkańców nie ma prądu. Uszkodzone zostały również budynki gospodarcze i mieszkalne.

Uwaga na silny wiatr!

Województwo świętokrzyskie / 09 marca 2019 /

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego naszego województwa w związku z silnym wiatrem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjalny Alert poprzez wiadomość SMS wysłało do mieszkańców województwa świętokrzyskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

6 marca został ogłoszony nabór w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. Na zgłoszenia, gminy mają czas do 29 marca.

Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczył w ubiegłym roku prawie 100 milionów złotych na świadczenia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Z różnego rodzaju świadczeń oraz rehabilitacji skorzystało w 2018 roku blisko 170 tysięcy mieszkańców naszego województwa.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na 8 kwietnia strajk pracowników oświaty. Ostateczna decyzja o jego podjęciu ma zapaść po związkowym referendum. Do obecnej sytuacji odniosła się podczas specjalnej konferencji prasowej Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach

Województwo świętokrzyskie / 07 marca 2019 /

16 marca w czterech świętokrzyskich galeriach handlowych pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej będą pełnić dyżury w punktach rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Ponad 3300 osób z województwa świętokrzyskiego jest uprawnionych do skorzystania z programu „Mama 4+”. Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna.

Zwłoki młodego mężczyzny zostały znalezione na dnie zbiornika wodnego w miejscowości Kołomań. To prawdopodobnie 18-letni mieszkaniec gminy Zagnańsk, który zaginął dwa dni temu.

Promesy na ponad 13 milionów złotych w ramach rządowych programów społecznych wręczył świętokrzyskim beneficjentom Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Środki zostaną przeznaczone m.in. na utworzenie nowych miejsc w żłobkach oraz klubach dla seniorów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy blisko  85 tysięcy złotych na termomodernizację obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W ramach inwestycji zostanie wymieniona stolarka okienna na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przygotowuje się do rozbudowy. Planowana jest kapitalna przebudowa bloku porodowo-operacyjnego. W skład nowego bloku będą wchodziły dwie sale do cesarskich cięć oraz cztery sale do porodów rodzinnych.

300 tysięcy złotych dofinansowania na działalność kulturalną w 2019 roku przekazał zarząd województwa świętokrzyskiego. Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu wpłynęło 158 wniosków. 156 otrzymało dotację.

Strona 5 z 76

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO STUDIO eM

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna