ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/25450

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmiana organizacji ruchu na krajowej 7

Skarżysko-Kamienna / 29 sierpnia 2018 /

Pierwsze rondo wybudowane w ramach odcinka drogi ekspresowej S7 na granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamiennej, będzie udostępnione kierowcom. Wdrażanie nowej organizacji ruchu planowane jest od czwartku, 30 sierpnia.

50 mln zł dla świętokrzyskiego NFZ

Kielce, Czerwona Góra, Skarżysko-Kamienna / 29 sierpnia 2018 /

Około 50 milionów złotych trafi do świętokrzyskiej służby zdrowia. Są to pieniądze, które Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na szpitale, poradnie specjalistyczne i sfinansowanie nadwykonań.

Nadal trwa nabór kandydatów do Wojska Obrony Terytorialnej. Dodatkową zachętą dla przyszłych żołnierzy może być nowoczesne wyposażenie, jakie oferuje WOT.

Kielczanie uczczą 38. rocznicę Porozumień Sierpniowych podczas uroczystości zorganizowanych przez Region Świętokrzyski NSZZ Solidarność.  

W najbliższą niedzielę, 2 września o godz. 14:00 odbędzie się Patriotyczny Rajd Rowerowy. Wydarzenie rozpocznie się w Nowinach.

Blisko 400 komitetów wyborczych z województwa świętokrzyskiego zarejestrowało się w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Kielcach. W poniedziałek zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń przez komisarzy wyborczych przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

Ponad 56 milionów złotych otrzymało województwo świętokrzyskie na realizację Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na rok 2019. Wnioski o dofinansowanie na budowę, przebudowę i remonty dróg lokalnych można składać do 15 września. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 3 miliony złotych.

Od września do uczniów małych wiejskich szkół przyjedzie mobilny gabinet stomatologiczny. Jak informuje Małgorzata Kiebzak dyrektor kieleckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pomimo, że w naszym województwie mamy 50 miejsc, w których udziela się świadczeń stomatologicznych dzieciom, próchnica nadal jest na wysokim poziomie.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach brakuje krwi. Centrum apeluje o jej oddawanie w związku z niskim stanem każdej z jej grup.

Trzeźwość daje wolność

Wolica - Tokarnia / 28 sierpnia 2018 /

W najbliższą niedzielę w Wolicy – Tokarni w sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędzie się III Diecezjalne Spotkanie Trzeźwości.

Występy lokalnych artystów, kiermasze rękodzieła i produktów kulinarnych oraz konkursy i prezentacje sprzętu rolniczego będą towarzyszyć tegorocznym XVIII Świętokrzyskim Dożynkom Wojewódzkim, które odbędą się w najbliższą niedzielę we Włoszczowie. Przed publicznością wystąpi królowa disco polo, Shazza.

 

Pokaz motocykli, zlot Bartłomiejów, mnóstwo zabaw i konkursów - tak wyglądały tegoroczne imieniny dębu Bartek w Zagnańsku połączone z jubileuszem 80-lecia istnienia motocykla SHL.

Strona 9 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna