STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pieniądze dla NGO

Świętokrzyskie / 25 kwietnia 2018 /

355 tysięcy złotych to kwota która trafiła do 50 świętokrzyskich organizacji pozarządowych. Każda z nich zrealizuje projekty na rzecz dzieci, osób potrzebujących czy starszych. Fundusze pochodzą z budżetu wojewody.

Ożarowscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w sobotę dokonał kradzieży maltańczyka i pekińczyka. Zwierzęta wróciły już do właścicieli, a złodziejowi grozi kara więzienia.

Do korzystania z mikrograntów na lokalne działania zachęca Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Organizacja rozpoczęła koordynację kolejnej edycji programu „Mania działania” nastawionego na aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. Będzie on realizowany w 15 gminach, np. w Sędziszowie, Miedzianej Górze czy w Ciekotach. Tamtejsze organizacje pozarządowe przyznają nieformalnym grupom młodzieżowym dofinansowania w wysokości tysiąca złotych. Wsparcie finansowe zapewnił Urząd Marszałkowski.

Zbliża się 3. edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Smaków. Dwudniowa impreza odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Organizatorzy, czyli Urząd Marszałkowski, redakcja „Echa Dnia” oraz Muzeum Wsi Kieleckiej, przygotowują dla odwiedzających skansen kiermasz regionalnych potraw, konkursy kulinarne oraz występy zespołów ludowych.

Droga w Niestachowie koło Kielc zostanie przebudowana. Modernizacja obejmie prawie 8 kilometrów powiatowej trasy. Poszerzona zostanie jezdnia, powstaną perony przystanków autobusowych i chodnik dla pieszych. Wartość inwestycji to niemal 6 milionów złotych.

Trwa nabór kandydatur do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Do 2 maja organizacje pozarządowe oraz samorządy uczniowskie i studenckie mogą zgłaszać swoich reprezentantów do tego gremium. W skład rady wejdzie do 45 osób, które będą pełnić funkcje doradców dla ustawowego Sejmiku.

Do zachowania pogody ducha namawiał ksiądz biskup Marian Florczyk seniorów z podkieleckiego Sukowa. Biskup pomocniczy Kurii Diecezjalnej w Kielcach był honorowym gościem trzeciej "Seniorady", czyli biesiadnego spotkania starszych mieszkańców miejscowości, organizowanego dorocznie przez Koło Gospodyń Wiejskich "Sukowianki znad Lubrzanki".

Ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe znalazły się na liście Pomników Historii. To rejestr najcenniejszych zabytków, które mają szczególne znaczenie. Rangę Pomnika Historii podkreśla fakt, że jest on ustanawiany przez Prezydenta RP.

Okradali myjnie

Kielce / 20 kwietnia 2018 /

Kieleccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu, wsparci przez kryminalnych z komisariatu w Rakowie zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 31 i 32-lat oraz 27- letnią kobietę. Cała trójka jest podejrzewana o dokonanie 25 włamań do myjni samochodowych, na terenie miasta i powiatu kieleckiego. Łupem grupy włamywaczy padło ponad 20 000 złotych. Za kradzież grozi im nawet 10 lat więzienia.

Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej odbędą się dziś w Hucie Szklanej (gmina Bieliny).

Zmiany w numerach alarmowych

Świętokrzyskie / 19 kwietnia 2018 /

Wchodzą zmiany dotyczące funkcjonowania numerów alarmowych. Dzwoniąc na 997 nie połączymy się z dyżurnym w policji, lecz z operatorem Centrum Powiadania Ratunkowego. Inaczej mówiąc nasze połączenie zostanie przekierowane na numer 112.

36 milionów złotych to łączna kwota promes jakie tym razem otrzymali świętokrzyscy samorządowcy. Rządowe dofinansowania zostaną wydane na przebudowy lub naprawy dróg gminnych i powiatowych, które zniszczone zostały przez ulewne deszcze. Dzięki przekazanym funduszom samorządy zrealizują 136 zadań, co zaowocuje remontem dróg o długości 108 kilometrów.

22 miliony złotych to koszt nowej siedziby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łopusznie. Musi ona powstać, ponieważ placówka zarządzana przez starostwo powiatowe w Kielcach przygotowuje się do koniecznej przeprowadzki. Obecnie instytucja działa w pięknym pałacu rodu Dobieckich.

Zaginął mieszkaniec Buska-Zdroju

Busko-Zdrój / 16 kwietnia 2018 /

Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju poszukuje 47 – letniego mieszkańca podbuskiej gminy. Dariusz Wesołowski 16 marca 2018 roku wyjechał do pracy na terenie Niemiec. 1 kwietnia zrezygnował z pracy i od tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Strona 8 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna