online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trzecia Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium  Swiętej Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się w sobotę 22 lipca.  Wiernym towarzyszyć będzie hasło: „Niech polska rodzina dochowa wiary Chrystusowi”.

Jest praca dla młodzieży

Świętokrzyskie / 14 lipca 2017 /

Pierwsze tygodnie wakacji już za nami. Ochotnicze Hufce Pracy podsumowują więc pierwsze wyniki akcji „Lato OHP 2017”.

Sąd w Krakowie wstrzymał wykonanie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia Jacka T. w czynnościach burmistrza miasta i gminy Połaniec. O to wnosili obrońcy włodarza.

Pińczów oraz położone w północno-wschodniej Francji Caudry są miastami partnerskimi - informuje serwis internetowy świętokrzyskiego miasta. Kilka dni temu podpisano oficjalne dokumenty.

Świętokrzyskie silne uzdrowiskowo

Świętokrzyskie / 13 lipca 2017 /

Świętokrzyskie jest szóstym w kraju województwem pod względem średniej ilości łóżek dostępnych w ramach leczenia uzdrowiskowego. Tak wynika z danych za 2016 rok opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Co stanowi o uzdrowiskowej sile naszego regionu?

Nawet 300 tysięcy złotych – na takie wsparcie mogą liczyć rolnicy zajmujący się przetwórstwem.

W czwartek 20 lipca o godzinie 17 w Starostwie Powiatowym w Kielcach w sali nr 268 rozpocznie się spotkanie promujące książkę o strażakach ochotnikach. Wydawnictwo pt. „Strażacy Kielc i ziemi kieleckiej” pokazuje bogaty dorobek jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie kieleckim. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w naszym regionie. Przedstawiono w nim historię każdej jednostki, udział w największych akcjach ratowniczo-gaśniczych, działania na rzecz obronności i kultury. Wszystko wzbogacone zostało archiwalnymi i współczesnymi zdjęciami. Ciekawostką jest to, że aż siedem jednostek OSP z terenu powiatu kieleckiego istnieje już ponad 100 lat.

Będą inwestycje i miejsca pracy

Świętokrzyskie / 12 lipca 2017 /

Prawie 85 milionów złotych trafi do 10 świętokrzyskich firm. Wsparcie pochodzi z funduszy unijnych i przeznaczone zostanie między innymi na budowę nowych fabryk oraz uruchomienie nowoczesnych linii produkcyjnych. Dzięki dofinansowaniom planowana jest realizacja inwestycji o wartości 220 milionów złotych. Przy okazji powstanie 330 nowych miejsc pracy.

Rozpoczęła się budowa północno-zachodniej obwodnicy Staszowa. Trasa o długości 5 kilometrów i szerokości 7 metrów połączy trzy drogi wojewódzkie: 765, 757 i 764. Trasa ma wyprowadzić ruch z centrum miasta. Tylko przez staszowski rynek w ciągu dnia przejeżdża około 9 tysięcy samochodów, w tym ciężarowych.

Muzeum Narodowe w Kielcach nie dostanie pieniędzy na renowację zabytków w Wiślicy. Zadanie, które miało być realizowane w ramach funduszy z kontraktu terytorialnego zostało odrzucone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miliony na naprawę dróg

Świętokrzyskie / 11 lipca 2017 /

Bez mała 12,5 miliona złotych na remont świętokrzyskich dróg. Taką kwotę ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji podzieliło na 64 dotacje dla gmin i powiatów. Samorządy wydadzą pozyskane pieniądze na przebudowę czy naprawę tych szlaków komunikacyjnych, które zniszczone zostały w wyniku obfitych deszczy.

Kolejny spadek bezrobocia

Świętokrzyskie / 11 lipca 2017 /

9,1 procent - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w czerwcu w województwie świętokrzyskim. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc temu.

Uwaga na gwałtowne burze!

Świętokrzyskie / 10 lipca 2017 /

Po południu w Świętokrzyskiem mogą wystąpić gwałtowne burze z gradobiciem – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rozpoczął się remont Centralnej Magistrali Kolejowej. Zmieniły się trasy przejazdu części pociągów. Co to oznacza dla podróżujących z Kielc do Warszawy?

Strona 8 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay