Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/25450

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pokaz motocykli, zlot Bartłomiejów, mnóstwo zabaw i konkursów - tak wyglądały tegoroczne imieniny dębu Bartek w Zagnańsku połączone z jubileuszem 80-lecia istnienia motocykla SHL.

Trwają ostatnie ustalenia dotyczące kształtu list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. W przestrzeni medialnej pojawiło się wiele spekulacji, o które zapytaliśmy polityków PiS.

Krajowa plaga os

24 sierpnia 2018 Weronika Grela

Fala upałów, która znajdowała się nad Polską, sprzyjała aktywności os. Skutkiem obecności tych owadów są użądlenia, na które skarży się coraz więcej mieszkańców naszego kraju. Na szczęście w naszym województwie nie odnotowano plagi os.

Łaziki Marsjańskie przyjadą do Starachowic

Starachowice / 23 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

W dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli największa impreza robotyczno-kosmicznej na świecie. Aktualnie trwają przygotowania terenu pod wysypanie ziemi, z której utworzone zostanie plenerowe pole marsjańskie. To na nim w połowie września 400 zawodników z całego świata weźmie udział w rywalizacji robotów marsjańskich.

W Opatowie otwarto wypożyczalnie rowerów rehabilitacyjnych

Opatów / 23 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

W Opatowie przy Powiatowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji otwarto darmową wypożyczalnie 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.

Pełnia lata, wysokie temperatury, brak obfitych opadów deszczu -  to wszystko sprzyja występowaniu zwierząt i gadów zmiennocieplnych, do których należą żmije.

Hip-Hop Festiwal w Nowinach

Nowiny / 23 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Borixon, Wojtas, Luxon, Morus, Nagana, Koks i Blemia. To artyści, którzy wystąpią przed publicznością podczas tegorocznego Hip-Hop Festiwalu w Nowinach.

Kinobus odwiedzi Świętokrzyskie

23 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

W  dniach 23-26 sierpnia wypełniony pasażerami z całej Polski Kinobus,  przemierzy blisko pół tysiąca kilometrów drogami województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy odwiedzą kina, w których nie tylko obejrzą filmy, ale również poznają ich historię.

Zmarł żołnierz Armii Krajowej

Stany Zjednoczone / 22 sierpnia 2018 Michał Łosiak

10 sierpnia, w wieku 95 lat zmarł w Stanach Zjednoczonych Marian Wojdan,  żołnierz Armii Krajowej, wielki przyjaciel Kielc, działacz polonijny i patriota. odbędzie się w piątek 24 sierpnia w amerykańskiej Częstochowie.

Karambol na S7. Ćwiczenia strażaków

Brzegi / 22 sierpnia 2018 Michał Łosiak

Zderzenie z udziałem 5 samochodów i 19 osób poszkodowanych – to jeden ze scenariuszy ćwiczeń, które przeprowadziła dziś Straż Pożarna na świeżo wybudowanym fragmencie krajowej „siódemki”. Strażacy przećwiczyli również rozbieranie fragmentu barierek i wypadek z udziałem cysterny.

Policjanci pomogli bocianowi

Motkowice / 22 sierpnia 2018 Weronika Grela

Jędrzejowscy policjanci dostali zgłoszenie, że przy trasie w rejonie miejscowości Motkowice znajduje się bocian, który może potrzebować pomocy. Ptak znajduje się już pod opieką specjalistów. 

Przedstawiciele świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali pięć zadań które chcą zrealizować w regionie. Wśród postawionych celów znalazła się nowa sieć transportowa, wsparcie dla świętokrzyskiej służby zdrowia, modernizacja dworców kolejowych, realizacja programu mieszkanie plus oraz wsparcie dla rolników.

Strona 9 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna