Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wystąpią przed publicznością podczas koncertu charytatywnego na rzecz 26-letniej Agaty Gros zmagającej się z bardzo rzadkim nowotworem. Usłyszymy „Kasztany”, „Zawsze tam gdzie ty”, czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Ciekockie ciekanie

Ciekoty / 18 lutego 2019 /

Kto wie, jakby potoczyła się niejedna akcja w powieściach Stefana Żeromskiego, gdyby Nordic Walking był popularny w XIX wieku. Pisarz uwielbiał spacerować, dlatego mamy pewność, że byłby gościem honorowym pierwszej edycji Ciekockiego Ciekania – rajdu Nordic Walking w okolicach Ciekot, który zaplanowano na 10 marca.

Premier z wizytą w regionie

Zagnańsk / 18 lutego 2019 /

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj Zagnańsk w powiecie kieleckim.

Zasady, tryb i harmonogram opracowania Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+ przyjął podczas piątkowego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

W ten weekend akcja „Prędkość”

Województwo świętokrzyskie / 15 lutego 2019 /

Świętokrzyscy policjanci przez najbliższy weekend prowadzić będą akcję „Prędkość”. Ma ona za zadanie poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wkrótce w ręce czytelników trafi drugi tom Serii Świętokrzyskiej "Dzienniki, wspomnienia, pamiętniki, listy”. Publikacja autorstwa ks. Adama Włosińskiego będzie nosić tytuł „Wielka Wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912–1917)”. Promocja kroniki odbyła się ju w Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Do oddawania krwi zachęca kielecka firma Formaster Group, która w dniach od 18 do 22 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach organizuje akcję podzielenia się z innymi tym bezcennym darem. Każda osoba, która zostanie krwiodawcą, otrzyma butelkę filtrującą Dafi z wygrawerowaną na niej grupą krwi.

Od 15 lutego podatnicy mają możliwość złożenia zeznania podatkowego przez Internet, które wypełniła za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Dotyczy to dokumentu PIT-37 i PIT-38. Zapoznając  się z nimi mamy możliwość ich edycji i akceptacji.

Dofinansowanie do wycieczki klasowej orz zestawy butelek filtrujących Dafi to nagroda główna, jaką można wygrać w konkursie „Zaloguj czyste powietrze” organizowanym przez Formaster Group, właściciela marki Dafi. Zwycięzców poznamy podczas I Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się 28 lutego w Targach Kielce.

Na najwyższy szczyt Andów, czyli Aconcaguę wspięli się świętokrzyski policjant Łukasz Pabian i Aleksander Piluk z Tych. Wyprawa miała na celu zebranie pieniędzy na przeprowadzenie bardzo skomplikowanej i kosztownej operacji mózgu 15-letniej Moniki Wawrzkiewicz, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

Prawie 11,5 miliona złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na ważne projekty otrzymają gminy i instytucje z województwa świętokrzyskiego. Stosowne umowy z beneficjentami podpisali członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Policja Świętokrzyska oraz Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Kielcach zainaugurowali akcję "100 litrów krwi na 100-lecie Policji". Funkcjonariusze, chcą w ten sposób nie tylko uczcić okrągłą rocznicę powstania instytucji, ale też pomóc potrzebującym.

Strona 9 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna