Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

27 października obchodzimy Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Dzień wcześniej, uroczystości z tej okazji odbyły się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

26 października planowane jest przełożenie ruchu na fragment drogi ekspresowej S7 między węzłem Kielce Południe w Chęcinach, a otwartym już odcinkiem drogi ekspresowej S7 Chęciny – Brzegi.  Budowana droga ekspresowa S7 Chęciny-Jędrzejów będzie w niemal połowie otwarta dla kierowców.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że od 31 października do 4 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonach kieleckich cmentarzy.

Jakub Kaczor z Włoszczowy został laureatem konkursu na projekt graficzny „Zaprojektuj Niepodległość” organizowanego przez wojewodę świętokrzyskiego w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 30 osób, które wykonało najlepsze projekty, weźmie udział z całą klasą w warsztatach edukacyjnych "Polscy patrioci i ich wynalazki".

 

16 radnych Prawa i Sprawiedliwości będzie zasiadało w nowej kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Oznacza to samodzielne rządy tego ugrupowania w naszym województwie.

Minister Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego  odwiedził Piekoszów aby przyjrzeć się problemom drogowym, które powstały tam w związku z remontem przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej w Jaworzni.

Cały czas trwają pracę Komisarzy Wyborczych, którzy zbierają protokoły od powiatowych i gminnych komisji wyborczych z naszego województwa. Na tę chwilę dokumentów nie dostarczyło jeszcze 20 komisji.

W przeddzień Światowego Dnia Walki z Otyłością Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało akcję edukacyjno-profilaktyczną "Warzywa, owoce i ruch a będziesz zdrów".

Środki na drogi przekazane

Kielce / 22 października 2018 /

Ponad 4 miliony złotych na inwestycje drogowe otrzymały powiaty starachowicki i sandomierski z  Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Stosowne umowy zawarto w poniedziałek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

W Urzędzie Wojewódzkim pracują obecnie Komisarze Wyborczy, przyjmujący protokoły z głosowania od komisji gminnych, których do godziny 12 zgłosiło się 12.

Według sondażów frekwencja wyborcza w skali kraju wyniosła 41,6 procent. W województwie świętokrzyskim do urn poszło 43,4 procent uprawnionych do głosowania.

PiS bierze Sejmik!

Kielce / 21 października 2018 /

Według sondażu przygotowanego przez Regionalny Ośrodek Badania Opinii Publicznej "Dobra Opinia" Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 41,8% głosów w wyborach do Sejmiku Województwa. Oznacza to, że prawdopodobnie zabraknie im jednego mandatu do samodzielnego rządzenia w regionie.

Strona 9 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna