online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dofinansowania dla strażaków

Świętokrzyskie / 24 lipca 2017 /

400 tysięcy dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Radni sejmiku zgodzili się przekazać dofinansowanie dziesięciu gminom z terenu naszego regionu. Dzięki dodatkowym pieniądzom strażacy będą mogli kupić niezbędne pojazdy, łódź motorową czy wyremontować swoje budynki.

Dopłaty na lokalne inwestycje

Świętokrzyskie / 24 lipca 2017 /

W sumie 151 projektów związanych z budową placów zabaw, modernizacją świetlic wiejskich, zakupem strojów ludowych sfinansowanych zostanie w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Głównym celem programu jest zwiększenie atrakcyjności obszarów wiejskich dla ich mieszkańców oraz pomoc w kultywowaniu lokalnych tradycji. Na niewielkie inwestycje z budżetu województwa przeznaczony został milion złotych.

Atrakcje w Borkowie

Borków / 22 lipca 2017 /

Z minuty na minutę pojawia się tu coraz więcej osób. I nic dziwnego, bo w tym miejscu nie można się nudzić. Mowa o zalewie w Borkowie.  Plażowicze mogą tu nie tylko ochłodzić się w wodzie,  ale także  zagrać w plażową piłkę siatkową czy  pojeździć na rowerkach. Jest tu także nasze Letnie Studio Radia eM.  Słuchajcie nas na 107.9 FM!

Potężna nawałnica przeszła nad regionem świętokrzyskim.  Jak poinformował nas kpt. Michał Pająk z Wydziału Operacyjnego  Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, do godz. 15. najwięcej szkód burza spowodowała w powiecie jędrzejowskim.

 W piątek popołudniu możliwe są burze z opadami deszczu i lokalnie gradu – ostrzegają synoptycy. Zjawiskom będzie towarzyszył porywisty wiatr do 80 km/h.

Dofinansowania dla miast z północy

północ województwa / 20 lipca 2017 /

Ponad 24 miliony złotych trafi do trzech miast północy województwa – – na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej oraz wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dofinansowania otrzymają samorządy Starachowic, Skarżyska–Kamiennej i Ostrowca Świętokrzyskiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Zarząd województwa rozstrzygnął dwa konkursy z zakresu poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym.

Niemal 38 milionów złotych będzie kosztowała nowa obwodnica Kazimierzy Wielkiej. Powstanie ona w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768 a wykona ją konsorcjum firm Trakt S.A. i FART Kielce. Zadaniem przedsiębiorstw jest zaprojektowanie trasy, uzyskanie wymaganych decyzji i zezwoleń a następnie budowa.

Nawet 33 stopnie Celsjusza mogą wskazać w województwie świętokrzyskim termometry w czwartek, ostrzega Centralne Biuro Prognoz IMGW. W związku z tym wydano ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego regionu

Co podlega reklamacji na wczasach?

Świętokrzyskie / 19 lipca 2017 /

Kiedy przyjeżdżamy na miejsce wypoczynku, nierzadko okazuje się, że rzeczywista oferta wybranego przez nas ośrodka znacznie odbiega od tej z ogłoszenia. Czy mamy w takiej sytuacji prawo do roszczeń? Odpowiada Dariusz Pyk, miejski rzecznik konsumentów w Kielcach.

Prawie 300 milionów złotych – tyle w sumie będzie kosztowało zabezpieczenie przeciwpowodziowe Sandomierza. Pomiędzy Świętokrzyskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych a firmą AECOM z Warszawy podpisana już została umowa na wsparcie techniczne inwestycji, które będzie kosztowało około 19 milionów złotych.

Zachęcają do badań

Świętokrzyskie / 18 lipca 2017 /

Spotkania informacyjno – edukacyjne, darmowe badania w specjalnym cytomammobusie, a nawet bezpłatny dowóz na badania – to wszystko w ramach kampanii profilaktycznych realizowanych przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Jutro dyrekcja lecznicy oficjalnie otworzy kampanię dotyczą profilaktyki raka szyjki macicy w subregionie zachodnim. Dzień później zainaugurowana zostanie także kampania dotycząca profilaktyki raka piersi. 

Jedną z propozycji odkrywania Boga w drodze jest Małopolska Droga Św. Jakuba. Trasa Małopolskiej Drogi Św. Jakuba nawiązuje do średniowiecznego traktu handlowego, prowadzącego z kraju doliny Wisły - od Sandomierza do Krakowa, a jej długość wynosi 206 km. Parafianie skalbmierscy przemierzają szlak jakubowy na odcinku 11 kilometrów ze Skalbmierza do Pałecznicy na odpust św. Jakuba 25 lipca.

Rozwiązania projektowe dla inwestycji „Budowa obwodnicy Opatowa w ciągu drogi ekspresowej S74 i drogi krajowej nr 9” zaprezentowane zostaną podczas otwartego spotkania informacyjnego w dniu 20 lipca 2017 o godzinie 17 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Opatowie.

Świętokrzyscy pacjenci - chorzy na hipercholesterolemię mają szansę na dłuższe życie. Zespół Kliniki Nefrologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach,  rozpoczął wykonywanie zabiegów LDL- aferezy, które polegają na mechanicznym oczyszczaniu surowicy krwi z lipidów.  

Strona 7 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay