online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nazaret znowu najlepszy według Perspektyw

Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Włoszczowa / 10 stycznia 2018 /

Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej znalazło się na 14 miejscu w kraju w Rankingu Liceów Ogólnokształcących miesięcznika Perspektyw. W Rankingu Techników na najwyższym, 98. miejscu znalazło się Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. To najlepsze wyniki wśród szkół z naszego regionu.

Podpalił, bo ograniczyli mu internet

Pińczów / 09 stycznia 2018 /

Wczoraj pińczowscy kryminalni ustalili sprawcę podpalenia okna w budynku gminnej biblioteki w Złotej. Sprawą okazał się 14-latek, który zrobił to z zemsty za ograniczenie w korzystaniu z Internetu. Teraz nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

 

Policjanci zlikwidowali narkotykową plantację na terenie gminy Chmielnik. W specjalnie przygotowanej piwnicy należącej do 62- latka, zabezpieczono blisko 100 sztuk krzaków konopi , 30 gramów gotowego suszu,  a także 80 gramów substancji w postaci kryształków, które teraz zostaną szczegółowo zbadane. Zatrzymany został także 26-letni syn mężczyzny oraz jego 21-letnia partnerka, którzy w jednym z mieszkań na terenie Kielc posiadali narkotyki i przed przybyciem policjantów próbowali się ich pozbyć.

 

Kolejne zniżki dla seniorów

Świętokrzyskie / 08 stycznia 2018 /

Ośmiu nowych partnerów przystąpiło do Świętokrzyskiej Karty Seniora. Osobom, które ukończyły 60 rok życia zaoferują oni zniżki na noclegi, zabiegi SPA czy na bilety wstępu do regionalnych instytucji kultury.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowuje miniony rok i zapowiada kolejne działania. Instytucja pomogła między innymi rolnikom, którzy ponieśli straty w wyniku zeszłorocznych wiosennych przymrozków. Już niedługo ruszą programy skierowane do tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność rolniczą, chcą ją rozwinąć lub z niej zrezygnować.

Dom Pomocy Społecznej, w którym zamieszka do osiemdziesięciu osób, powstaje w budynku dawnej pralni i kuchni Szpitala Powiatowego w Opatowie. Dokładnie będzie to filia Domu Pomocy Społecznej w podopatowskim Zochcinku.

To był dobry rok dla Starachowickiej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady 25 razy większe niż w 2016 roku. Celem na ten rok będzie sprzedaż części akcji rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Od 1 stycznia 2018 roku Wiślica jest najmniejszym miastem w Polsce. Liczy 500 mieszkańców. – Małe miasto, ale z wielką historią – podkreśla Stanisław Krzak, burmistrz Wiślicy.

Janusz Daszuta, pastor parafii ewangelicko-metodystycznej w Kielcach zmaga się z przewlekłą białaczką i potrzebuje naszej pomocy.

Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowany został publiczny Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Ogólnodostępna baza zbiera informacje o najgroźniejszych sprawcach gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem oraz o gwałcicielach, których ofiarami były dzieci poniżej 15. roku życia.

O kolejne 20 kilometrów wydłużyła się droga ekspresowa S7 na terenie województwa świętokrzyskiego w 2017 roku. Na obszarze działania kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyremontowanych lub przebudowanych zostało 66 kilometrów dróg krajowych. W ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych zrealizowanych zostało kolejnych 10 zadań. Na tegoroczne działania dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania Oddział GDDKiA w Kielcach przeznaczył około 865 mln złotych.

Dąb Bartek online

Zagnańsk / 29 grudnia 2017 /

Dąb Bartek można już oglądać online. Monitoring znacząco zwiększa bezpieczeństwo drzewa. Jest też dodatkową atrakcją dla turystów i licznych entuzjastów tego legendarnego pomnika przyrody.

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisała umowę na budowę  nowej trasy z Czarncy do Włoszczowy Północ. Dzięki inwestycji pasażerowie będą szybciej docierać na północ Polski.

25 osób zostało ewakuowanych w wyniku pożaru do którego doszło w piątek nad ranem w jednym z bloków w Starachowicach. Ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze pięciokondygnacyjnego budynku.

Strona 7 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna