Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Jacentowie na drodze krajowej nr 74. Jeden pas ruchu jest zablokowany. Policja kieruje ruchem wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 11.30.

Śp. ks. biskup Wacław Świerzawki został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to zostało nadane przez Prezydenta RP za wybitne zasługi biskupa w pracy naukowej i dydaktycznej oraz za osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i społecznej. Tę wyjątkową nagrodę z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek odebrała dziś bratanica zmarłego biskupa - Ewa Biegun.

 

Policjanci z sędziszowskiego komisariatu odwiedzili dziś w szpitalu chłopca, którego uratowali w poniedziałkowe popołudnie. Nie tylko życzyli mu szybkiego powrotu do zdrowia, ale także w rozmowie z nim przekazali, jak być bezpiecznym podczas zimowych zabaw.

Naukobus, czyli nowoczesne laboratorium mobilne w czwartek, 1 marca dotrze do Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich. Przez dwa dni uczniowie będą mogli samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów.

Właśnie ruszył nabór wniosków do rządowego programu „Niepodległa”. W jego ramach świętokrzyskie samorządy czy organizacje pozarządowe mogą uzyskać nawet 150 tysięcy złotych dofinansowania na organizację imprez z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Dokumenty o przyznanie dotacji można składać przez 4 tygodnie.

Siedem świętokrzyskich samorządów otrzymało rządowe wsparcie na zadania związane z naprawą tego, co zniszczyła natura. Łączna kwota dofinansowań na usuwanie skutków ulewnych deszczy to 2,8 mln zł. Pieniądze z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczone zostaną na wykonanie 10 zadań.

Pięciu wykonawców złożyło do kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych  i Autostrad oferty na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej nr 73.

Fontanna przy RCNT terenem inwestycyjnym?

Podzamcze Chęcińskie / 26 lutego 2018 /

Czy naprawę fontanny przy Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym możemy nazwać tworzeniem terenów inwestycyjnych? Jak mówi radny sejmiku Bartłomiej Dorywalski takie zadanie zostało ukryte w niejasnych uchwałach dotyczących zmiany wydatkowania samorządowych pieniędzy.

Aeroklub Kielecki przyjął zadanie zarządzanie lotniskiem w Masłowie, ale na wykorzystanie nieruchomości do własnych celów organizacja nie podpisała umów. Radni sejmiku sygnalizują, że samorząd województwa, który jest właścicielem nieruchomości, powinien pobierać opłaty za zajmowanie obiektów, w których wykonywana jest działalność statutowa stowarzyszenia.

Panujące od kilku dni mrozy mogą stanowić ogromne zagrożenie. Osoby bezdomne, samotne czy nietrzeźwe pozostawione bez opieki, w złych warunkach mogą nie przetrwać chłodnej nocy. Przykładem może być dzisiejsze zdarzenie z gminy Raków, gdzie miejscowi policjanci ruszyli z pomocą 70- latkowi. Mundurowi zastali w nieogrzanym domu seniora, z którym trudno było już nawiązać kontakt. Temperatura ciała starszego mężczyzny wynosiła zaledwie 30 stopni.

Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło dziś około godziny 18.20 na drodze krajowej 74 w Skorzeszycach. Droga jest całkowicie zablokowana.

Mali i duzi amatorzy narciarstwa stawili się dziś na starcie I Zawodów o Puchar SabatKrajno – Ski Chalenge. Na najlepszych w czterech kategoriach czekały atrakcyjne nagrody.

W najbliższą niedzielę od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzą działania krajowe ,, PRĘDKOŚĆ ”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.

Caritas Diecezji Kieleckiej szykuje się do budowy Dziennego Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych. Będzie to już kolejna placówka tej organizacji, która będzie służyła najbardziej potrzebującym.

Strona 7 z 73

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna