STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ratują życie, pomagają w niebezpieczeństwie i cieszą się nieustannie wysokim zaufaniem społeczeństwa – strażacy. Dziś, we wspomnienie św. Floriana, mają swoje święto. Z tej okazji w Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyła się uroczysta zmiana służby.

Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. brygadnier Adam Czajka otrzyma jutro nominacje generalskie - poinformował na antenie Radia eM Kielce jego zastępca st. brygadier Robert Sabat.

Rozpoczęły się matury

Świętokrzyskie / 04 maja 2018 /

Rozpoczyna się maturalny maraton. Dziś o godzinie 9.00 około 10 tysięcy świętokrzyskich absolwentów uczniów szkół średnich zacznie pisać maturę z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Z okazji Dnia Flagi Ministerstwo Obrony Narodowej opracowało broszurę na temat Biało-Czerwonej, Orła Białego i Hymnu RP. To zbiór podstawowych zasad postępowania z naszymi symbolami narodowymi. Publikacja ma prostą formę i zrozumiały język. Wskazuje najczęściej popełniane błędy, które wynikają z niewiedzy, a nie ze złej woli.

Na dziś przypada Dzień Flagi RP, jednego z najważniejszych polskich symboli. Z tej okazji, o godzinie 12 na Rynku w Kielcach uroczyście zostanie wciągnięta na maszt flaga państwowa.

Inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową zostaną zrealizowane w Górnie, Bielinach i Nowej Słupi. Prace otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Umowy o przekazanie pieniędzy już zostały podpisane.

Policjanci uratowali życie 41 – latkowi

Ostrowiec Świętokrzyski / 30 kwietnia 2018 /

Policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego uratowali 41 – letniego mieszkańca miasta, który próbował odebrać sobie życie. Mężczyzna jest pod opieką lekarzy, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na stratę w wysokości niemal 200 tysięcy złotych naraził Skarb Państwa trzydziestolatek, który przewoził nielegalny tyotoń. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli drogowej. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Nagrody „Laur Świętokrzyski 2017” wręczyli w Centrum Kongresowym Targów Kielce wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

Turystyczny pociąg powraca na tory

Świętokrzyskie / 27 kwietnia 2018 /

Rusza turystyczny pociąg z Kielc do Sandomierza. Pierwszy wyruszył ze stolicy regionu w sobotę 28 kwietnia o godzinie 7.35 i będzie kursował codziennie przez cały długi weekend majowy. Wieczorny kurs powrotny z Sandomierza będzie wyjeżdżał o 17.45.

Niedługo rozpocznie się kolejna edycja programu „Liderzy dla młodzieży”. Jest to innowacyjny kurs dla osób, które na różnych polach pracują z ludźmi młodymi. Poszukiwani są kandydaci z potencjałem przywódczym i pomysłami na zmianę sytuacji świętokrzyskiej młodzieży na lepsze. Szkolenia przeprowadzone będą przy współpracy cenionej warszawskiej Szkoły Liderów.

Trwa nabór wniosków w tegorocznym programie dofinansowań „Razem bezpieczniej”. To działanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki którym samorządy i organizacje pozarządowe mogą zrealizować przedsięwzięcia nastawione na podniesienie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu. W zależności od planowanych inicjatyw wysokość dofinansowania waha się od 25 do 100 tysięcy złotych.

W szpitalach brakuje pielęgniarek.  Rząd proponuje rozwiązania. Budzą one jednak sporo wątpliwości. Temat ten poruszali dziś dyrektorzy lecznic zrzeszeni w  Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych województwa świętokrzyskiego.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że od 2018 roku rolnicy składają wnioski o dopłaty bezpośrednie wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Aby otrzymać dopłaty w pełnej wysokości należy wysłać eWniosekPlus do dnia 15 maja.

Strona 7 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna