online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ostrzeżenie meteo: silny wiatr

Świętokrzyskie / 05 października 2017 /

Silny wiatr o średniej prędkości od 35 do 55 km/h z porywami do 100 km prognozują synoptycy IMGW dla województwa świętokrzyskiego. Niebezpieczne zjawisko spodziewane jest między godz. 18. w czwartek do godziny 5 rano w piątek.

Zmodernizują drogę wojewódzką

Świętokrzyskie / 04 października 2017 /

18 kilometrów nowego asfaltu za 66 milionów złotych. Świętokrzyski samorząd powierzył firmie Strabag z Pruszkowa gruntowną modernizację drogi wojewódzkiej 728 na odcinku od Łopuszna do skrzyżowania z drogą krajową 74 nieopodal Radoszyc. Umowa z wykonawcą już została podpisana a prace projektowe nad drogą mogą potrwać około 10 miesięcy.

Szachy, szczypiorniak i wychowanie patriotyczne wykorzysta Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w tworzeniu nowoczesnej szkoły. Instytucja rozpoczyna trzy projekty kierowane do nauczycieli i uczniów. Jeden z nich pod hasłem Dziecięca Piłka Ręczna to kontynuacja działań, które sprawdziły się w zeszłym roku szkolnym.

Muzea zainwestują w infrastrukturę

Świętokrzyskie / 02 października 2017 /

23 miliony złotych to kwota jaka popłynęła z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do województwa świętokrzyskiego. Dotacje z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zasilą dwie inwestycje. Jedną zrealizuje Muzeum Narodowe, drugą Muzeum Wsi Kieleckiej.

Mieszkańcy Tokarni i okolicznych miejscowości nadal protestują przeciwko planom inwestycyjnym firmy Orange Polska. Przypomnijmy, że operator zamierza wybudować wieżę kratową o wysokości 40 metrów na działce sąsiadującej z tamtejszym skansenem. Mieszkańcy starają się skłonić szefów przedsiębiorstwa do zmiany lokalizacji dla anteny. Teraz kierują do Orange Polska petycję. Podpisać się pod nią może każdy, kto nie zgadza się z planami operatora.

Za nami 41. Powiatowe Targi Pracy w Gminie Górno.  W ramach wydarzenia przygotowano kilkaset ofert pracy. Na zainteresowanych czekało ponad 20 wystawców.

W ramach XI Jarmarku na Świętego Michała, patrona parafii i miasta Daleszyce odbędzie się koncert zespołu „Uratowani”. Początek w sobotę, 30 września o godzinie 20:00 na daleszyckim rynku miejskim.

Pierwszą łopatę pod budowę szkoły w Niestachowie wkopoano w środę (27.9) Tym samym oficjalnie rozpoczęła się długo oczekiwana inwestycja przez lokalną społeczność. Uroczystość była połączona z pięcioleciem nadania Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego – poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce (daleszyce.pl)

Jak poinformowano na stornie daleszyckiego urzędu, pierwszą łopatę pod nową inwestycję wkopali wspólnie: marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, dyrektor szkoły w Niestachowie Elżbieta Kasperek, były dyrektor tej placówki Grzegorz Widłak, przedstawiciel wykonawcy Dariusz Gozdek, proboszcz parafii w Niestachowie ks. Kazimierz Wierzbicki a także uczniowie szkoły.Podczas uroczystości zaprezentowany został projekt architektoniczny nowego obiektu, który stanie obok istniejącego budynku szkoły. Będzie to dwukondygnacyjny segment sportowo-dydaktyczny z nowoczesną salą gimnastyczną, salami lekcyjnymi, pomieszczeniami administracyjnymi, świetlicą i węzłami sanitarnymi.

Powierzchnia urzytkowa nowego budynku to niemal 1000m2. Wartość inwestycji to prawie 3,4 mln zł.

mjk | za daleszyce.pl

Z początkiem września rozpoczęły się prace na placu budowy przedszkola i żłobka w Chęcinach – informuje tamtejszy Urząd Miasta i Gminy na swojej stronie interetowej. W tej chwili trwają prace zbrojarskie i ziemne związane z fundamentami, a także prace murowe związane ze ścianami fundamentowymi.

Wczoraj zakończył się nabór wniosków na wsparcie klęskowe dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku niekorzystnych zjawisk pogodowych. Jak wygląda podsumowanie?

mutex/ocfipreoqyfb/mutex

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej wybrali osiem projektów, zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w mieście w 2018 roku – poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miasta. W głosowaniu udział wzięły 4124 osoby – zdecydowana większość zagłosowała przez internet.

Ważna wiadomość dla rolników. Kończy się nabór wniosków klęskowych w związku z tegorocznymi przymrozkami. Dlatego powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracują dziś do godziny 22. To już ostatnia szansa, by uzyskać wsparcie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie świętuje w tym roku 70 lat istnienia. Uroczystości jubileuszowe potrwają dwa dni. Rozpoczną się 30 września.

Rozmawiali o dużej inwestycji

Świętokrzyskie / 26 września 2017 /

Komisja z Banku Światowego i Banku Rozwoju Rady Europy wizytuje region świętokrzyski. Misja wiąże się z realizacją sporej inwestycji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Wisły. Prace mają zabezpieczyć Sandomierz i okolice. Celem misji jest między innymi ocena stopnia przygotowań do realizacji zadań projektu.

Strona 7 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna