Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowy Regulamin Organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego przyjął na środowym posiedzeniu Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Schemat zakłada istnienie 15 departamentów, dwóch biur i kancelarii.

Beata Szydło ma być wyborczą "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwo świętokrzyskie i małopolskie. Taką informację podał Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Energooszczędny silnik bezszczotkowy zaprojektowany przez profesora Zbigniewa Gorycę z Politechniki Świętokrzyskiej został uznany za "Polski Produkt Przyszłości", w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kilkanaście nowych samochodów, łodzi, quad i sprzęt pożarniczy o wartości ponad 21 milionów złotych trafią w tym roku do świętokrzyskich strażaków. Pieniądze na doposażenie ratowników pochodzą m.in. ze dotacji rządowych i samorządowych, funduszy unijnych, a także środków własnych państwowych i ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego.

Od 1 marca na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wejdą w życie nowe zasady parkowania samochodów. Pierwsze pół godziny, tak jak dotychczas będzie bezpłatne. Każda kolejna godzina postoju będzie kosztowała 8 złotych.

„Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” – to nazwa projektu, do którego drugi nabór ruszył 18 lutego. Ma on za zadanie promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

Do pożaru składowiska elektrośmieci doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Micigoździe w gminie Piekoszów. Nad ranem pożarem objęty był teren około 1500 metrów kwadratowych.

-Mieliśmy okazję zobaczyć jak w praktyce działa obniżka CIT. Chcemy, aby małe polskie firmy jak najpiękniej się rozwijały. Wierzę w polskich przedsiębiorców - mówił  podczas wizyty w Zagnańsku Szef Rządu.

Wzajemna współpraca między kieleckim starostwem a miastami i gminami powiatu była tematem spotkania z burmistrzami, wójtami oraz przewodniczącymi rad, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Celem spotkania była prezentacja zamierzeń Zarządu Powiatu oraz ustalenie priorytetów we wspólnych działaniach.

Pięciu nominowanych w trzech kategoriach wybrała Kapituła Świętokrzyskiej Victorii pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego.

3,5 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu 49-letni kierowca, którego zatrzymali w sobotę pińczowscy policjanci. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył świadczenia medyczne za 2018 rok. Do świętokrzyskich szpitali i poradni specjalistycznych trafi 15 milionów złotych. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia zrealizowane ponad przyznany przez NFZ limit.

Strona 8 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna