Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Chętnych do budowy mieszkań nie brakuje

Świętokrzyskie / 12 kwietnia 2017 /

Rząd wprowadza kolejne programy służące polskiej rodzinie. Mieszkanie Plus jest jednym z nich. Przystąpiły już do niego Kielce, a ostatnio również Sandomierz. – Zainteresowanie programem jest duże. W dniu, kiedy podpisywaliśmy list intencyjny pozwalający budować mieszkania w Sandomierzu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami wsyzstkich świętokrzyskich powiatów. Ich włodarze są chętni stawiać mieszkania również u siebie – powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego. Jak poinformowała Radio eM Kielce Beata Uba, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, biały personel nie chce się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. – To oznaczałoby, że każda pielęgniarka otrzymałaby inną kwotę – powiedziała przewodnicząca.

Modernizacja kolei. Dworzec w Skarżysku do przebudowy

Świętokrzyskie/Skarżysko / 11 kwietnia 2017 /

Kolejarze przypominają o planowanych inwestycjach w Świętokrzyskiem. W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać remontu dworca w Skarżysku-Kamiennej, który jest jednym z cenniejszych zabytków w mieście. Prace w całym regionie wykonane zostaną w ramach Krajowego Programu Kolejowego i pochłoną niemal 1,4 miliarda złotych. Modernizacje dotyczą także linii numer 8 i 25, które przebiegają przez województwo świętokrzyskie.

Działki przy wjeździe do Świętokrzyskiego Parku Narodowego od strony Huty Szklanej, na których stoi między innymi Pomnik Trzech Krzyży Katyńskich, wreszcie zostaną uporządkowane, a to za sprawą listu intencyjnego, jaki podpisała w tej sprawie wojewoda Agata Wojtyszek.

Nadal strajkują

Staszów / 10 kwietnia 2017 /

Biały personel ze staszowskiego szpitala nada strajkuje. Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. – Dyrektor zaproponował nam włączenie pierwszej transzy ministerialnego dodatku w kwocie brutto. Oznaczałoby to, że każda pielęgniarka miałaby inną kwotę włączoną do podstawy. Na to nie mogłyśmy się zgodzić – powiedziała Beata Uba przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

W miejscowości Lipnik na drodze krajowej 78 na odcinku między Jędrzejowem a Chmielnikiem doszło do poważnego zderzenia. 90-letni kierowca osobowego fiata wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod koła nadjeżdżającej ciężarówki. Krajówka w tym rejonie jest nieprzejezdna.

Uczniowie z 66 świętokrzyskich szkół zaopiekowali się setką miejsc pamięci narodowej a to wszystko uwiecznili na zdjęciach. Kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej udostępniła materiał fotograficzny w internecie. Akcja, która zorganizowana została w zeszłym roku będzie kontynuowana.

Zaskakującymi informacjami chwali się Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Jak mówią urzędnicy region świętokrzyski jest… najbogatszy spośród wszystkich regionów Polski Wschodniej. Tak wynika z raportu europejskiego urzędu statystycznego na temat wysokości Produktu Krajowego Brutto na mieszkańca za rok 2015.

Dodatkowe pieniądze na remonty dróg

Świętokrzyskie / 05 kwietnia 2017 /

Kolejne  kilometry dróg w regionie świętokrzyskim doczekają się w tym roku remontu. Będzie to możliwe dzięki rządowym dofinansowaniom, które ponownie trafią do samorządów. 

Małe i średnie kluby sportowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na swoją działalność.  W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel 30 milionów złotych. 

Są pieniądze na doszkolenie kadr

Świętokrzyskie / 05 kwietnia 2017 /

Nawet do 60 tysięcy złotych dofinansowania na usługi rozwojowe dla pracowników mogą otrzymać świętokrzyscy przedsiębiorcy. Wszystko dzięki umowie zawartej przez Wojewódzki Urząd Pracy z dwoma operatorami Bazy Usług Rozwojowych.

Pielęgniarki ze Szpitala Powiatowego w Staszowie rozpoczęły strajk. – Wczorajsze negocjacje zakończyły się fiaskiem. Dyrekcja nie była przygotowana do rozmów i nie przedstawiono nam projektu porozumienia, tak jak wcześniej zapowiadano – powiedziała Beata Uba, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w staszowskiej lecznicy.

Uwaga na oszustów!

Starachowice / 04 kwietnia 2017 /

Na terenie Starachowic doszło do trzech prób oszustwa metodą na tzw. „policjanta”. Na szczęście oszustom nie udało się uzyskać żadnych pieniędzy.

Pilotaż rządowego programu Mieszkanie Plus wkracza do kolejnego świętokrzyskiego miasta. Nowe bloki najprawdopodobniej powstaną na dwóch działkach w Sandomierzu – przy ul. Portowej i Lubelskiej. Spółka BGK Nieruchomości podpisała z władzami miasta list intencyjny w sprawie zaakceptowania nieruchomości pod budowę.

Strona 7 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay