Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon – informuje Ministerstwo Rozwoju. Kolejnym udogodnieniem, jak napisano w komunikacie resortu, jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

 

Dla bezpieczeństwa

Świętokrzyskie / 17 stycznia 2017 /

W sumie 5 milionów z rządowej kasy trafi do organizacji pozarządowych i samorządów. Środki zostaną wykorzystane na projekty związane z bezpieczeństwem czy zwalczaniem zachowań aspołecznych. Właśnie ruszył konkurs, w którym społecznicy walczyć będą o dotacje na realizację swoich pomysłów. 

 

Sześć osób w tym właściciela i pracownika autokomisu, właścicieli stacji diagnostycznej i dwóch diagnostów zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) na terenie Świętokrzyskiego. Policjanci zabezpieczyli także nielegalną broń oraz ponad sto sztuk amunicji. Zatrzymani fałszowali dokumenty, odmładzali rok produkcji samochodów oraz sprzedawali je po zawyżonych cenach. Jak szacuje CBŚP - ofiarą procederu mogło paść ponad pół tysiąca osób, a sprawcy w ten sposób mogli zarobić blisko 2,5 mln złotych.

 

195 uczniów świętokrzyskich gimnazjów awansowało do III etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Do awansu potrzebnych było co najmniej 60 punktów osiągniętych podczas testu komputerowego w drugim etapie zmagań.

 

Język polski za nimi

Świętokrzyskie / 13 stycznia 2017 /

Za uczniami drugi etap jednego z największych konkursów przedmiotowych. 800 gimnazjalistów rozwiązywało dziś test z języka polskiego. Wyniki najprawdopodobniej zostaną podane w poniedziałek ok. godz. 12. – zapowiada Maciej Długosz, zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach.

 

Piątek na drogach RAPORT

Świętokrzyskie / 13 stycznia 2017 /

Drogi krajowe i wojewódzkie są dobrze utrzymane, ale może być ślisko. Ciężko jedzie się przez śródmieście Kielc.

Kolejne zniżki dla seniorów

Świętokrzyskie / 12 stycznia 2017 /

Kolejnych 12 partnerów dołączyło do Świętokrzyskiej Karty Seniora. Przypomnijmy, że to program zniżek, które oferują instytucje samorządowe oraz prywatni przedsiębiorcy osobom po sześćdziesiątce. Tym razem do projektu przystąpiło między innymi Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, College Medyczny czy Świętokrzyski Klub Karate Kyokushin.

Wójt Gminy Górno – Przemysław Łysak, chce docenić tych, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju gminy. Samorząd ogłosił konkurs, w którym najlepsi otrzymają Nagrodę Gospodarczą "Górna Półka".  

 

 

Kolejne ostrzeżenie: będzie ślisko!

Świętokrzyskie / 12 stycznia 2017 /

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed oblodzeniami. Jak napisano w komunikacie  - Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, przy gruncie od -5°C do -2°C.

 

Dzień Judaizmu w Chmielniku

Chmielnik / 12 stycznia 2017 /

Wykłady i dyskusje z udziałem rabina, pastora i ojca karmelity, aktorska interpretacja tekstów biblijnych,  ogłoszenie wojewódzkiego konkursu szkolnego „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, wystawa „Przeminęły cieniem”, prezentacja żydowskiego Będzina, ale i degustacja kuchni żydowskiej  – to najważniejsze elementy Dnia Judaizmu w Chmielniku, który odbędzie się w poniedziałek 16 stycznia, w budynku dawnej synagogi.

Aptek pod dostatkiem

Świętokrzyskie / 12 stycznia 2017 /

W województwie świętokrzyskim działa ponad 400 aptek ogólnodostępnych. W ciągu ostatniej dekady przybyło ich około 100. Czy mamy wystarczająco dużo aptek, by pacjenci mogli się czuć bezpiecznie, a na rynku nie dochodziło do niezdrowej konkurencji?

Aktl. Czwartek na drogach RAPORT

Świętokrzyskie / 12 stycznia 2017 /

Na świętokrzyskich drogach jest ślisko. Pod warstwą śniegu można napotkać na oblodzenia. Sytuację raportujemy na bieżąco.

Szykują się zmiany w obszarze organizacji pozarządowych. Nadzór nad projektami, które na zlecenie państwa realizują instytucje pożytku publicznego zostanie przeniesiony z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do kancelarii premiera. Dlatego ma powstać Narodowe Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. O projekcie była mowa w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Propozycje rządu mają zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Droga Chęciny-Małogoszcz czyli wojewódzka 762 doczeka się remontu, przynajmniej na odcinku przebiegającym od węzła S7 Kielce-Południe do zachodniej granicy gminy Chęciny. Jezdnia ma być poszerzona, powstaną chodniki, zatoczki autobusowe, a skrzyżowania z lokalnymi drogami będą przebudowane. Powstanie  także 11-kilometrowa ścieżka rowerowa.

Strona 7 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay