ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmiany w nowym roku szkolnym

świętokrzyskie / 31 sierpnia 2018 /

Podwyżki i oceny nauczycieli, uczestnictwo uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności w zajęciach w szkole, EM legitymacje to tylko niektóre zmiany jakie szykuje Ministerstwo Edukacji w rozpoczynającym się lada dzień roku szkolnym 2018/2019. W poniedziałek do świętokrzyskich szkół wróci ponad 190 tysięcy uczniów.

 

Po odpoczynku czas do szkoły

świętokrzyskie / 31 sierpnia 2018 /

Około 22 tysięcy dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego skorzystało w kończące się wakacje z różnych form wypoczynku. W naszym regionie uczniowie odpoczywali w blisko 400 miejscach. W poniedziałek ponad 190 tysięcy uczniów wróci do szkół.

 

Spółki PGE Obrót i PGE Dystrybucja świętowały w Kieleckiem Centrum Kultury 90-lecie istnienia ich macierzystego Zakładu Energetyki Okręgu Radomsko-Kieleckiego. Była to również okazja do wyróżnienia pracowników firmy.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada powrót gabinetów stomatologicznych do szkół. Resort ogłosił konkurs, w którym o pieniądze na zakup wyposażenia gabinetu mogą starać się samorządy prowadzące szkoły. Pierwsze wnioski wpłynęły do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. O dofinansowanie starają się szkoły z Jędrzejowa i Kostomłotów.

Nie żyje Krzysztof Maciejewski, wieloletni wicedyrektor ds. lecznictwa w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Zmarł nagle w wieku 64 lat.

Rozpoczęła się rozbudowa zakładu radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, który znajdzie się w placówce skrócą się kolejki do zabiegów. 

Wśród mieszkańców Chańczy odbyło się w środę, 29 sierpnia uroczyste podpisanie umowy na przebudowę drogi powiatowej w tej miejscowości wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 764.

Zmiana organizacji ruchu na krajowej 7

Skarżysko-Kamienna / 29 sierpnia 2018 /

Pierwsze rondo wybudowane w ramach odcinka drogi ekspresowej S7 na granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamiennej, będzie udostępnione kierowcom. Wdrażanie nowej organizacji ruchu planowane jest od czwartku, 30 sierpnia.

50 mln zł dla świętokrzyskiego NFZ

Kielce, Czerwona Góra, Skarżysko-Kamienna / 29 sierpnia 2018 /

Około 50 milionów złotych trafi do świętokrzyskiej służby zdrowia. Są to pieniądze, które Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na szpitale, poradnie specjalistyczne i sfinansowanie nadwykonań.

Nadal trwa nabór kandydatów do Wojska Obrony Terytorialnej. Dodatkową zachętą dla przyszłych żołnierzy może być nowoczesne wyposażenie, jakie oferuje WOT.

Kielczanie uczczą 38. rocznicę Porozumień Sierpniowych podczas uroczystości zorganizowanych przez Region Świętokrzyski NSZZ Solidarność.  

W najbliższą niedzielę, 2 września o godz. 14:00 odbędzie się Patriotyczny Rajd Rowerowy. Wydarzenie rozpocznie się w Nowinach.

Strona 8 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna