online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pięć osób zatrzymanych w ostatni poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne usłyszało zarzuty w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Były poseł z ramienia PSL Andrzej P., prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podejrzany jest o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza publicznego w celu uzyskania korzyści majątkowej, powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej i państwowej oraz podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w tych instytucjach w zamian za korzyść majątkową.

Miasto Wiślica?

Wiślica / 12 czerwca 2017 /

Czy Wiślica odzyska prawa miejskie? - Jest taka szansa – powiedział poseł Krzysztof Lipiec, szef Prawa i Sprawiedliwości w regionie. O walce o przywrócenie wiosce statusu miasta mówił już wcześniej tamtejszy wójt Stanisław Krzak. Jak poinformował poseł Lipiec ostatnie rozmowy niosą nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy.

Przygotowują się do kongresu

Świętokrzyskie / 12 czerwca 2017 /

Świętokrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości przygotowują się do kongresu partii. Ma się on odbyć 1 lipca w Przysusze niedaleko Radomia. Poseł Krzysztof Lipiec zapowiedział, że kierownictwo organizacji w regionie do końca miesiąca spotka się z działaczami PiS we wszystkich świętokrzyskich powiatach.

Agenci z łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego posła z PSLu Andrzeja P.,obecnie prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Prócz tego zatrzymani zostali Jacek T., burmistrz Połańca, były prezes i wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice oraz jeden przedsiębiorca.

Jubileusz w Rytwianach

Rytwiany / 12 czerwca 2017 /

W tym roku Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach obchodzi czterechsetną rocznicę fundacji Klasztoru. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 17 czerwca. 

Nabyli polskie obywatelstwo

Kielce/region / 09 czerwca 2017 /

Z pochodzenia Ukraińcy, Armeńczycy czy Rumuni. W sumie 47 osób z różnych stron świata odebrało z rąk wojewody Agaty Wojtyszek akty nabycia obywatelstwa polskiego. Wielu przypadkach obcokrajowców sprowadziła do województwa świętokrzyskiego… miłość.

Za nami 40. Powiatowe Targi Pracy. Tym razem pracodawcy i przedstawiciele wielu instytucji partnerstwa lokalnego czekali na bezrobotnych w Nowej Słupi. 

O areszt dla byłego świętokrzyskiego posła z ramienia Ruchu Palikota Jana C. wnioskuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Sąd ma wydać decyzję dzisiaj. Były polityk w tym tygodniu zatrzymany został przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem w sprawie obrotu fałszywymi fakturami, przywłaszczeń pieniędzy i wyłudzeń środków unijnych.

Wieści ze świętokrzyskich dróg

Świętokrzyskie / 07 czerwca 2017 /

13 kilometrów dróg przebudują gminy i powiaty z terenu województwa świętokrzyskiego. Będzie to możliwe dzięki rządowym dotacjom na naprawę lokalnych szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewne deszcze. Istotna inwestycja drogowa zostanie wykonana także w Bielinach, ale w ramach innego programu dopłat.

Aktywnie,  ciekawie, różnorodnie i gościnnie. Tak w kilku słowach można opisać to, jak miniony wtorek spędzili uczestnicy imprezy rekreacyjno-sportowej zorganizowanej w Bodzentynie przez Ludowy Klub Sportowy „Jodła” Bodzentyn oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Ostrożnie na polu

Świętokrzyskie / 06 czerwca 2017 /

Rozpoczyna się okres  prac sezonowych.  Już wkrótce oficjalnie zostanie otwarty między innymi sezon na truskawki.  W związku z tym specjaliści z części pediatrycznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach apelują o ostrożność. Przypominają o częstych zmianach pozycji ciała przy zbiorach, nakryciu głowy i nawadnianiu.  O rozwagę prosi także Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach.

Skutki wiosennych przymrozków coraz bardziej widoczne. Straty w przypadku niektórych owoców wynoszą nawet sto procent. Najbardziej ucierpiały sady morelowe, brzoskwiniowe, czereśniowe i wiśniowe. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali koło Kielc jedną osobę w sprawie wystawiania nierzetelnych faktur i ich sprzedaży w celu zaniżania zobowiązań podatkowych VAT i CIT. Chodzi także o przywłaszczanie pieniędzy i wyłudzania środków unijnych. Śledczy prowadzą dochodzenie przeciwko wieloosobowej grupie obracającej fikcyjnymi fakturami. Prokuratura Okręgowa w Warszawie, pod której nadzorem toczy się śledztwo potwierdziła, że wśród zatrzymanych znalazł się Jan C., były poseł ziemi świętokrzyskiej z ramienia Ruchu Palikota i SLD.

Prognozy: burze i grad w Świętokrzyskiem

Świętokrzyskie / 06 czerwca 2017 /

Burze, opady gradu i deszczu na terenie województwa świętokrzyskiego prognozują we wtorek synoptycy. Ich zdaniem mogą one wystąpić między godz. 14:00 we wtorek a 3. nad ranem w środę.

Strona 7 z 41

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay