Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dziś rano w miejscowości Barak na drodze krajowej nr 7 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Droga jest zablokowana.

Lepszy dostęp do oferty PKP Intercity dla mieszkańców Sandomierza, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak w skrócie przedstawia się nowy rozkład jazdy PKP Intercity dla województwa świętokrzyskiego. Zmiany zaczną obowiązywać od 9 grudnia.

Kilkadziesiąt wydarzeń na terenie województwa świętokrzyskiego odbędzie się podczas kolejnej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Koordynatorem regionalnym jest Kielecki Park Technologiczny.

Zanotowano kolejny spadek bezrobocia na świętokrzyskim rynku pracy. W październiku liczba bezrobotnych, w stosunku do września 2018 roku, zmniejszyła się o 916 osób i wynosi obecnie 41.972 osoby. To najniższy poziom bezrobocia w historii województwa świętokrzyskiego.

3 ofiary, 31 rannych i 68 nietrzeźwych kierowców – to smutne dane ze świętokrzyskich dróg zebrane w trakcie tegorocznej akcji „Znicz”, podczas której bezpieczeństwa pilnowało 920 świętokrzyskich policjantów ruchu drogowego oraz blisko 2200 funkcjonariuszy z innych pionów.

Trwają zapisy na eliminacje do 12. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. To doskonała okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności i przedstawienia swoich umiejętności także na szczeblu międzynarodowym.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wpojtyszek przekazała przedstawicielom gminy Obrazów, Busko-Zdój, Nowa Słupia, Opatów, Chmielnik oraz Wiślica rządowe wsparcie na remont dróg lokalnych.

Wzmocnione służby techniczne, więcej miejsc w pociągach, wsparcie informatorów na dworcach. W taki sposób kolej przygotowała się do obsługi podróżnych podczas wyjazdów na Wszystkich Świętych. Nad bezpieczeństwem pasażerów na dworcach, peronach i w pociągach czuwać będą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

 

Jak co roku, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, policjanci organizują akcję „Znicz”. To czas wzmożonego ruchu drogowego, ale również wzmożonej pracy mundurowych.

Gmina Miedziana Góra jako pierwszy świętokrzyski samorząd podpisała umowę z Fundacją Filmową Widnokrąg na współpracę przy produkcji filmu "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie" w reżyserii Konrada Łęckiego. W zamian za promocję gmina przekaże fundacji 6 tysięcy złotych.

27 października obchodzimy Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej. Dzień wcześniej, uroczystości z tej okazji odbyły się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

26 października planowane jest przełożenie ruchu na fragment drogi ekspresowej S7 między węzłem Kielce Południe w Chęcinach, a otwartym już odcinkiem drogi ekspresowej S7 Chęciny – Brzegi.  Budowana droga ekspresowa S7 Chęciny-Jędrzejów będzie w niemal połowie otwarta dla kierowców.

Strona 8 z 122

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna