Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 50 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w tegorocznej edycji unijnego „Programu dla szkół”. Program ma za zadanie propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak aby od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak.

Do 30 lipca będzie można złożyć wniosek o bezzwrotną premię dla młodych rolników. Wysokość dofinansowania wynosi 100 tysięcy złotych.

Nowe miasta w województwie świętokrzyskim

Województwo Świętokrzyskie / 09 lipca 2018 /

Nowa Słupia, Szydłów, Pierzchnica – te miejscowości znajdują się na liście zawartej w projekcie  rozporządzenia rządu dotyczącego nadania statusu miasta. Do zmian ma dojść 1 stycznia 2019 roku.

Sianokosy były motywem przewodnim spotkania, które odbyło się w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni. Było to drugie spotkanie z cyklu imprez „Rodzinna niedziela w skansenie”.

W otoczeniu murów zabytkowej warowni, w piątkowy wieczór odbyła się noc na zamku w Chęcinach. Uczestnicy nieprędko ją zapomną.

Piątkowy wieczór upłynął na Zamku Królewskim w Chęcinach przede wszystkim pod znakiem Nocy na Zamku. Był to jednak również ważny dzień dla Przewodników Świętokrzyskich. Właśnie wtedy do grona tej grupy zostali przyłączeni nowi członkowie.

Według  danych z  Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa, susza występuje we wszystkich województwach naszego kraju. Rolnicy, których gospodarstwa rolne zostały dotknięte suszą, będą mogli składać wnioski o szacowanie szkód.

Ponad 21,5 miliona złotych dofinansowania otrzyma Związek Gór Świętokrzyskich na realizację dwóch projektów w ramach działania "Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego". Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego zostały przekazane umowy na realizację tych inwestycji.

 

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei w pociągach, na stacjach i szlakach kolejowych, częstsze kontrole tzw. dzikich przejść, akcje ulotkowe na przejazdach i samochody mobilnego centrum monitoringu w terenie – tak funkcjonariusze SOK nadzorują bezpieczne podróże w czasie trwających wakacji.

"Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" pod takim hasłem odbył się XVI Ogólnokrajowego Konkursu zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z m.in. Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

12 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Morawica otrzymało nowe wyposażenie oraz sprzęt ratowniczy i medyczny. Uroczystość jego przekazania odbyła się przed budynkiem Centrum Samorządowego.

Bezpłatnie sprawdzić ciśnienie, poziom cukru we krwi i dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu będą mogli w najbliższą sobotę pasażerowie pociągu na trasie z Kielc do Buska-Zdroju i z powrotem. Badania odbywać się będą w ramach akcji profilaktycznej "Pociąg do zdrowia".

 

Dziś rano przed godziną 9 na drodze krajowej nr 9 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Opatów.

"Jeden + Jeden Czerna Trek" pod takim hasłem 14 lipca odbędzie się spotkanie dla osób poszukujących współmałżonka.

Strona 7 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna