Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Dzieciom z Kielc i okolic dużo łatwiej będzie się nauczyć zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, a to za sprawą „Autochodzika”. Starosta kielecki przekazał dziś ten zestaw pomocy dydaktycznych komendantowi miejskiemu policji w Kielcach.

Dziś około południa na drodze krajowej numer 7 między Podzamczem a węzłem Kielce Południe planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. Jutro na utrudnienia napotkają z kolei podróżujący DK 73.

Co dalej z unijnymi pieniędzmi

Świętokrzyskie / 05 grudnia 2016 /

Czas to pieniądz, mówi stare powiedzenie i nabiera dziś nowego znaczenia. Pozyskanie środków unijnych pochłania obecnie więcej czasu niż w poprzedniej perspektywie. Dlaczego? Urzędnicy wyjaśniają, że chodzi o większe wymagania jakie narzuca Bruksela. 

K. Lipiec: KOD szykuje pucz

Świętokrzyskie / 05 grudnia 2016 /

- Pewne środowiska wzywają wręcz do puczu w naszym państwie – takimi słowami przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w regionie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec odniósł się do odezwy opublikowanej w minionym tygodniu przez Komitet Obrony Demokracji.

Od 11 grudnia pasażerowie pociągów muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. Natomiast od nowego roku powstaną nowe połączenia Przewozów Regionalnych oraz Kolei Małopolskich.

SSE Starachowice będzie powiększona

Świętokrzyskie, Lubelskie / 05 grudnia 2016 /

Specjalna Strefa Ekonomiczna STARACHOWICE zostanie poszerzona o kolejne ponad 50 hektarów, między innymi w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Sędziszowie. Inwestorzy wpompują w te tereny około pół miliarda złotych.

Inicjatywa dla seniorów w Skarżysku

Skarżysko-Kamienna / 05 grudnia 2016 /

Powstaje Skarżyski Program Seniora. Prezydent miasta nad Kamienną zaprasza lokalnych przedsiębiorców, lekarzy itp. do włączenia się do inicjatywy w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów i usług w swoich placówkach.

Płonie hala w Tarnawie

Tarnawa / 05 grudnia 2016 /

W miejscowości Tarnawa pod Sędziszowem (powiat jędrzejowski) płonie hala produkcyjno-magazynowa. Na miejscu pracuje dwanaście zastępów straży pożarnej.

Cztery osoby zostały ranne w wyniku wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 7 w Ignacówce w powiecie jędrzejowskim. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – porsche cayenne oraz toyoty. W południe doszło do wypadku także na drodze krajowej nr 74 między Mniowem a Smykowem.

Weekend na drogach - poważne utrudnienia na "siódemce"
Uwaga podróżujący z Kielc do Krakowa. Po wypadku samochodu ciężarowego w sobotę wieczorem zablokowana jest krajowa siódemka w Wodzisławiu (powiat jędrzejowski) W ocenie drogowców utrudnienia mogą potrwać do północy z piątku na sobotę.

Zmiany w programie dla seniorów

Świętokrzyskie / kraj / 02 grudnia 2016 /

30 milionów rząd chce przeznaczyć w przyszłym roku na program Senior+, wcześniej znany pod nazwą „Senior-Wigor”. Z tych funduszy utrzymywane i tworzone będą dzienne domy opieki dla ludzi po sześćdziesiątce. Przedstawiciel Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej mówił w Kielcach, że zasady działania programu nieco się zmienią. 

 Najpierw Centrum Urazowe dla dorosłych a w przyszłości być może i dla dzieci. Szpital Wojewódzki w Kielcach zabiega o utworzenie obu ośrodków. Póki co możliwa jest realizacja tylko pierwszego projektu. 

14 zdarzeń związanych z porywistym wiatrem odnotowali w nocy z czwartku na piątek świętokrzyscy strażacy. Najczęściej, bo w 11 przypadkach  wyjeżdżali do usuwania połamanych konarów drzew.

 

Kielecki ZUS z nowym dyrektorem

Kielce / 01 grudnia 2016 /

Paweł Kaleta został nowym dyrektorem kieleckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zastąpił na tym stanowisku  Jerzego Dalkę, który pełnił tę funkcję od 10 lat. Nowy dyrektor do tej pory pełnił funkcję zastępcy ds. świadczeń.

Strona 7 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay