Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Starzejące się społeczeństwo od dłuższego czasu jest palącym problemem. Rząd podejmuje próby zaradzenia tej sytuacji kierując swoje działania do rodzin czy ludzi młodych. Jednak politycy nie mogą zapominać o tych, którzy są seniorami bądź niedługo przekroczą granicę 55 lat. Potrzebna jest konkretna polityka senioralna.

Ośrodek Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej znalazł się w gronie 15 europejskich uczestników programu Progress-TT realizowanego przez włoską firmę MITO Technology.

Nowa sieć szkół we Włoszczowie

Włoszczowa / 15 lutego 2017 /

Radni gminy Włoszczowa jednogłośnie uchwalili w środę nowe przepisy dostosowujące sieć szkół do reformy edukacji. Zgodnie z nowymi zasadami gimnazja zostaną zlikwidowane.

Aktl. Powietrze znów zanieczyszczone

Świętokrzyskie / 15 lutego 2017 /

Od wczorajszego popołudnia powietrze w Kielcach znów jest bardzo mocno zanieczyszczone. Sprawdzamy najnowsze wskazania ze stacji meteorologicznych.

Warzywa na wagę... złota

Świętokrzyskie / 15 lutego 2017 /

Sałata masłowa od 5 złotych w górę, a lodowa co najmniej po 8 złotych. Za sztukę, a nie za kilogram. Z takimi cenami importowanych warzyw musimy się mierzyć od paru tygodni. Z czego one wynikają?

Wzmacniają dyplomację ekonomiczną i zapowiadają prężniejszą ekspansję polskiego produktu na rynki zagraniczne. Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zamierza promować przedsiębiorców z regionu poza granicami kraju. Parlamentarzyści zapowiadają, że w skali świata powstanie około 70 biur państwowej agendy.

20 projektów uchwał intencyjnych w sprawie reformy edukacji wpłynęło do świętokrzyskiego kuratora oświaty. Urzędnicy zaopiniowali 5 takich dokumentów. Samorządy gminne mają czas na dosłanie uchwał dotyczących sieci szkół do przyszłego piątku. Urzędnicy z wojewódzkiego szczebla zdają sobie sprawę z tego, że społeczeństwo wciąż ma wiele wątpliwości, a radni czekają z decyzjami na ostatni moment.

Kochasz? Zbadaj!

Pińczów/Jedrzejów / 10 lutego 2017 /

Ponownie organizują darmowe badania dla maluchów. Fundacja „Słoneczna Przyszłość” ze swoją akcją „Kocham, więc badam!” była już w Kielcach. Teraz wybiera się do Pińczowa i Jędrzejowa. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi najpierw trzeba się zarejestrować.

Telefon na numer 112 może uratować zdrowie lub życie. Niestety wciąż wielu ludzi traktuje go lekkomyślnie. Kiepscy żartownisie dzwonią, by zapytać kiedy przyjedzie autobus, zamówić pizzę czy wylać na osobę po drugiej stronie swoje frustracje. Takie połączenia blokują tę ważną linię i mogą spowodować, że do kogoś pomoc nie dojedzie na czas. Kilka sekund może kosztować czyjeś życie. Co roku w pierwszej połowie lutego podkreślamy jak ważny jest numer 112 i jak się z nim obchodzić. To też okazja do podsumowań.

W świętokrzyskim niskie emerytury

Świętokrzyskie / 09 lutego 2017 /

Świętokrzyskie znów w niechlubnej czołówce. Tym razem pod względem średnich wysokości emerytur. Jak podają najnowsze dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny od świętokrzyskich ubożsi są tylko emeryci z podlaskiego i podkarpackiego.

Chęciny na topie

Świętokrzyskie / 09 lutego 2017 /

Gmina Chęciny jest turystycznym hitem województwa świętokrzyskiego. Tamtejsze atrakcje odwiedziło w minionym roku ponad pół miliona osób. Co takiego jest w Chęcinach, że turyści nie wyobrażają sobie wycieczki do naszego regionu bez wizyty tam?

Nowe legitymacje ZUS

Kielce / 09 lutego 2017 /

Od początku lutego każdy kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS Paweł Szkalej. Zaznaczył, że stare legitymacje nadal zachowują ważność i nie muszą być wymieniane.

Ilu bezdomnych żyje w regionie? Sprawdzą to

Świętokrzyskie/Polska / 08 lutego 2017 /

Ilu bezdomnych żyje w Świętokrzyskiem? Jakie są ich potrzeby i czy ci ludzie w ogóle chcą otrzymać pomoc? Dziś w nocy odbędzie się badanie bezdomności, które jednocześnie obejmie teren całego kraju. W teren wyruszą urzędnicy, policjanci i wolontariusze.

Studenckie nadzieje powalczą o staże

Świętokrzyskie / 08 lutego 2017 /

Wyłonienie studenckiej elity kierunków związanych z biznesem i danie jej dostępu do płatnych staży u najpoważniejszych przedsiębiorców w kraju – to główne założenia konkursu Karierosfera, w którym w tym roku po raz pierwszy będą uczestniczyć również kieleccy studenci.

Strona 7 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay