Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wielkie grzybobranie i leśny piknik

Kielce, Zagnańsk, Daleszyce, Łagów / 03 września 2018 /

Wielkie grzybobranie z leśnikami oraz leśny piknik to główne punkty programu VI edycji imprezy edukacyjno-promocyjnej „Dary Świętokrzyskich Lasów”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 września. Uczestnicy pojadą na grzyby do lasów nadleśnictw Daleszyce, Łagów i Zagnańsk, a następnie zaprezentują swoje zbiory na kieleckim deptaku.

 

Nowe projekty w ramach Niepodległej

Kielce / 03 września 2018 Michał Łosiak

Seminarium naukowe, konkurs na patriotyczną grafikę, mobilna wystawa, czy filmowe seanse patriotyczne – to nowe inicjatywy, które znalazły się w programie „Niepodległa” zorganizowanym w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Pieniądze na odbudowę dróg. Podpisanie umowy

Kielce / 03 września 2018 Michał Łosiak

Około 3 miliony złotych z budżetu państwa zostało przekazane powiatowi kieleckiemu na odbudowę uszkodzonych przez nawałnice dróg. Umowy obejmujące cztery inwestycje podpisali Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i Michał Godowski, starosta kielecki.

Rozpoczęli nowy rok szkolny z nową pracownią

03 września 2018 Magdalena Nowak

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Zagnańsku ma nową pracownię informatyczną. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 17 nowych komputerów zostało przekazanych do użytkowania uczniom.

Rondo w innym terminie

Skarżysko-Kamienna / 31 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Termin przełożenia ruchu na nowe rondo wybudowane w ramach odcinka drogi ekspresowej S7 na granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego, węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamiennej, został zmieniony. Wykonawca musi uzupełnić oznakowanie pionowe.

 

Dentobus odwiedzi małe miejscowości

31 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek oficjalnie przekazała do użytku świadczeniodawcy dentobus. W pełni wyposażony mobilny gabinet stomatologiczny odwiedzi małe miejscowości naszego województwa, w których nie udziela się usług stomatologicznych dzieciom.

Zmiany w nowym roku szkolnym

świętokrzyskie / 31 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Podwyżki i oceny nauczycieli, uczestnictwo uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności w zajęciach w szkole, EM legitymacje to tylko niektóre zmiany jakie szykuje Ministerstwo Edukacji w rozpoczynającym się lada dzień roku szkolnym 2018/2019. W poniedziałek do świętokrzyskich szkół wróci ponad 190 tysięcy uczniów.

 

Po odpoczynku czas do szkoły

świętokrzyskie / 31 sierpnia 2018 Beata Kwieczko

Około 22 tysięcy dzieci i młodzieży z województwa świętokrzyskiego skorzystało w kończące się wakacje z różnych form wypoczynku. W naszym regionie uczniowie odpoczywali w blisko 400 miejscach. W poniedziałek ponad 190 tysięcy uczniów wróci do szkół.

 

Dwie spółki, jedna historia. 90-lecie ZEORK

Kielce / 31 sierpnia 2018 Michał Łosiak

Spółki PGE Obrót i PGE Dystrybucja świętowały w Kieleckiem Centrum Kultury 90-lecie istnienia ich macierzystego Zakładu Energetyki Okręgu Radomsko-Kieleckiego. Była to również okazja do wyróżnienia pracowników firmy.

Gabinety stomatologiczne powrócą do szkół

31 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

Ministerstwo Zdrowia zapowiada powrót gabinetów stomatologicznych do szkół. Resort ogłosił konkurs, w którym o pieniądze na zakup wyposażenia gabinetu mogą starać się samorządy prowadzące szkoły. Pierwsze wnioski wpłynęły do świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. O dofinansowanie starają się szkoły z Jędrzejowa i Kostomłotów.

Nie żyje Krzysztof Maciejewski, wieloletni wicedyrektor ds. lecznictwa w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Zmarł nagle w wieku 64 lat.

Skrócą się kolejki do zabiegów radioterapii

30 sierpnia 2018 Magdalena Nowak

Rozpoczęła się rozbudowa zakładu radioterapii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, który znajdzie się w placówce skrócą się kolejki do zabiegów. 

Strona 7 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna