Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

3 marca w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji "ORKA" przy ulicy Kujawskiej w Kielcach będą przeprowadzane badania prawidłowej postawy ciała. Badania skierowane są dla dzieci i młodzieży wieku od 5 do 18 lat.

28 lutego w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Kieleccy policjanci poszukują zaginionego Zbigniewa Łysaka. Mężczyzna 10 lutego wyszedł z domu i do chwili obecnej nie wrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Od 4 marca będzie można składać wnioski o wydanie dowodu elektronicznego. Będzie to plastikowa karta wyposażona w elektroniczny czip, na którym zostaną zapisane dane właściciela dokumentu. Dziś przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji spotkali się z pracownikami świętokrzyskich samorządów odpowiedzialnymi za wydawanie e-dowodów.

Ponad 4 promile alkoholu we krwi miał 40-letni rowerzysta z gminy Nowy Korczyn. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

O współpracy i tworzeniu wzajemnego partnerstwa rozmawiali uczestnicy spotkania Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego. Wśród nich byli przedstawiciele Zarządu Województwa i przedsiębiorców.

18-letnia Diana Mazur z Kielc jest całkowicie niepełnosprawna. Ma szansę komunikować się z otoczeniem wykorzystując do tego komputer, który wykrywa ruch gałek ocznych. Niestety urządzenie jest bardzo drogie i przekracza możliwości finansowe rodziny. Pomóżmy im zebrać pieniądze na zakup tego sprzętu.

Około 400 osób skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia tętniaka aorty brzusznej prowadzonych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. 50 pacjentów zostało skierowanych na dalszą diagnostykę. Stwierdzono u nich poszerzenie aorty brzusznej lub tętnic biodrowych.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji postanowiliśmy oddać głos osobom, które z wielką pasją i zaangażowaniem oprowadzają i przekazują swoją olbrzymią wiedzę wędrującym z nimi turystom.

Umowa na S74 podpisana

Warszawa / 20 lutego 2019 /

W Ministerstwie Infrastruktury została podpisana umowa na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów – Jałowęsy. W spotkaniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat kazimierski na wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Był to jedyny projekt jaki wpłynął na konkurs związany z zieloną energią.

Ponad 5 milionów złotych na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej otrzyma gmina Chęciny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Taką decyzję podjął w środę Zarząd Województwa.

Strona 7 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna