Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Andrzej Bętkowski otrzymał rekomendację Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka województwa świętokrzyskiego. Ostateczną decyzję podejmie Sejmik naszego województwa. Znamy także rekomendacje na pozostałe miejsca w Zarządzie Województwa i przewodniczącego Sejmiku.

Decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, województwo świętokrzyskie otrzymało ponad 5,5 miliona złotych na realizację zadań w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców, którzy potrzebują podniesienia kwalifikacji lub nabycia nowych umiejętności.

Pięćdziesiąt osób zasłużonych dla regionu świętokrzyskiego otrzymało okolicznościowe „Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości” nadane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich są działacze społeczni, księża, nauczyciele, czy historycy. Odznaki wręczyli w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach wojewoda Agata Wojtyszek i wicewojewoda Andrzej Bętkowski.

 

Nasza redakcyjna koleżanka Katarzyna Bernat otrzymała okolicznościowy "Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Odznaczenie jest nadawane przez premiera Mateusza Morawieckiego osobom szczególnie zasłużonym dla ojczyzny i regionu. Medal odebrała także Dorota Kosierkiewicz, współpracująca z "Tygodnikiem eM".

 

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia odbyła się akcja profilaktyczna "Koniec z dymkiem",  adresowana do osób chcących rzucić palenie tytoniu.

W przeddzień Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu Szkoła Podstawowa nr 12 we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii zorganizowała akcję informacyjną na temat szkodliwości i skutków palenia tytoniu.

Znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego dla naszego regionu i gospodarki przybliżyli naukowcy podczas międzynarodowego seminarium. Udział w wydarzeniu brała również wnuczka jego twórcy, Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Potrzebna jest pomoc dla rocznego Michałka Wilczyńskiego z Kielc, który zmaga się z neuroblastomą, jednym z najgroźniejszych nowotworów dziecięcych, z przerzutami do kości i szpiku. Ma szanse na całkowite wyleczenie, ale rodzina musi uzbierać aż 700 tysięcy złotych.

 

Od 13 listopada zaczęła działać nowa Telefoniczna Informacja Pacjenta. Zastąpiła ona dotychczasowe infolinie, które zostały wyłączone. TIP jest usługą bezpłatną, pod numerem telefonu 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych pacjentów jak i ochrony ich praw.

W dniach 14-15 listopada na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie przeprowadzone ćwiczenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza wraz z praktycznym użyciem syren alarmowych.

Wręczenie odznaczeń państwowych, okolicznościowe przemówienia i koncert zespołu wokalnego – tak wyglądała uroczystość z okazji Dnia Służby Cywilnej. Wydarzenie odbyło się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.

Projekty powiększenia Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie o Park Edukacyjny „Akademia Bajki” oraz przebudowa budynku Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W sumie na oba projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego zostanie przeznaczone blisko 28 milionów złotych.

Strona 7 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna