online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Policjant z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy w czasie wolnym od służby rozpoznał, a następnie zatrzymał 27-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzież pieniędzy ze skarbonki jednej z fundacji pomocowych. Funkcjonariusz rozpoznał sprawcę po ubiorze.

Seria narkotykowych zatrzymań w regionie

Kielce, Górno, Staszów / 16 stycznia 2018 /

Wczoraj po południu staszowscy kryminalni zatrzymali 27 i 23–latka, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. W ręce stróżów prawa wpadł też w Kielcach 18-latek, który miał przy sobie haszysz, a w Górnie 23-latek z suszem roślinnym i szklaną lufką.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś rano w Zabłociu w powiecie kieleckim. 76-letnia kobieta zginęła na własnym podwórku pod kołami ciężarówki z węglem.

W najbliższy piątek (19.01.) o godz. 17.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie odbędzie się spotkanie autorskie z Ryszardem Mikurdą – regionalistą, historykiem motoryzacji, autorem książki „SHL-ką przez Gołoborze”.

Świętokrzyskie na końcu rankingu województw atrakcyjnych dla inwestorów. Niezbyt optymistyczne dane opublikowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu w raporcie wykonanym przez Szkołę Główną Handlową. Działacze partii rządzącej widzą wytłumaczenie dla takiej sytuacji.

Koledzy z narkotykami i amunicją

pow. pińczowski / 15 stycznia 2018 /

Pod koniec minionego tygodnia pińczowscy kryminalni zatrzymali 17–latka który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Tuż przed zatrzymaniem planował ją sprzedać dwóm innym nastolatkom. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Amunicja w garażu

Górno / 15 stycznia 2018 /

Do policyjnego aresztu trafił 33- letni mieszkaniec gminy Górno, którego zatrzymali w sobotnią noc mundurowi z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Śledczy podejrzewają mężczyznę o nielegalne posiadanie 16 sztuk amunicji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Duże kłopoty z prawem zgotował sobie 38-letni mieszkaniec Starachowic, zatrzymany dzisiejszej nocy przez kieleckich policjantów. Mężczyzna w niedzielny wieczór zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że przy pomocy materiałów wybuchowych wysadzi cały blok. Okazało się, że… żartował.

Dzień Judaizmu w Chmielniku

Chmielnik / 15 stycznia 2018 /

W Ośrodku Edukacyjno–Muzealnym „Świętokrzyski Sztetl”, czyli w murach dawnej synagogi w Chmielniku, we wtorek 16 stycznia odbędzie się Dzień Judaizmu. W tym roku obchodom w całej Polsce, organizowanym po raz 21., towarzyszy hasło: „Pokój! Pokój dalekim i bliskim!” Z tej okazji, tradycyjnie, będzie miała miejsce debata skoncentrowana wokół zagadnień pokoju, pomiędzy delegatami Judaizmu, Kościoła Katolickiego, Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Wstęp wolny.

Bezpieczne ferie z koleją

Świętokrzyskie / 15 stycznia 2018 /

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, mostach i wiaduktach kolejowych, spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, akcje ulotkowe na przejazdach kolejowo-drogowych. Kolejarze i funkcjonariusze SOK przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas wyjazdów na wypoczynek i obok terenów kolejowych.

WOŚP gra po raz 26

Kielce / 14 stycznia 2018 /

W Polsce odbywa się dziś 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzeniu towarzyszą koncerty w miastach połączone ze zbiórką pieniędzy.

Wybuch gazu w domu. Są ranni

Warzyn I / 13 stycznia 2018 /

W Warzynie I w powiecie jędrzejowskim w piwnicy budynku mieszkalnego doszło dziś rano do wybuchu gazu. 1 osoba ucierpiała w wyniku poparzenia. Z informacji przekazanych przez Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa konstrukcja budynku pozostała nienaruszona.

O ogromnym szczęściu może mówić mieszkanka gminy Samborzec, która zgubiła w Sandomierzu torebkę, wraz z portfelem, dokumentami i dużą sumą pieniędzy. Zgubę znalazła mieszkanka Sandomierza. Ze znalezioną torebką zgłosiła się na Policję, prosząc aby przekazać ją właścicielce.

Obchodzimy Dzień Judaizmu

Kielce/Chmielnik / 11 stycznia 2018 /

W środę 17 stycznia w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Judaizmu. Z tej okazji w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu odbędą się kilkudniowe obchody tego święta pod hasłem „Pokój! Pokój dalekim i bliskim!”. Rozpoczną się one w tę niedzielę o godzinie 15 wykładem Symchy Kellera o historii i filozofii chasydyzmu.

Strona 6 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna