online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nagrody dla utalentowanych

Świętokrzyskie / 12 października 2017 /

Kolejni młodzi mieszkańcy regionu świętokrzyskiego zostaną uhonorowani nagrodą „Talent świętokrzyski”. Co roku trafia ona do szczególnie uzdolnionych uczniów i studentów. Tym razem zarząd województwa zdecydował o przyznaniu 31 nagród i 11 wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się wybitni młodzi artyści - pianiści, piosenkarze i tancerze, matematycy, autorzy publikacji naukowych czy laureaci międzynarodowych lub ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

Widowiskowy Hubertus we Włoszczowie

Włoszczowa / 12 października 2017 /

W najbliższą niedzielę już po raz trzeci na włoszczowskim Podzamczu spotkają się myśliwi. Tegoroczny Hubertus będzie równie tradycyjny, co widowiskowy. Co znajdzie się w programie wydarzenia?

Firma Orange Polska powinna wysłać do burmistrza Chęcin Roberta Jaworskiego i starosty kieleckiego Michała Godowskiego oficjalne pismo z prośbą o wyznaczenie działek, na których mógłby stanąć maszt telefonii komórkowej. Urzędnicy wciąż czekają na kontakt ze strony przedstawicieli operatora w tej sprawie.

Szachy pomogą w nauce matmy

Świętokrzyskie / 11 października 2017 /

Grą w szachy chcą rozwijać uczniów z klas wczesnoszkolnych. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczęło projekt, w ramach którego pedagodzy z terenu naszego regionu przeszkoleni zostaną z wykorzystania strategicznej gry planszowej na lekcjach.

Wkrótce ma rozpocząć  się budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 od Skarżyska-Kamiennej do Mazowsza. Umowę w tej sprawie podpisał dziś dyrektor kieleckiego oddziału  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych  i Autostrad  - Krzysztof Strzelczyk  oraz Dariusz Demianiuk z firmy Budimex, która będzie wykonawcą inwestycji.

Wycofują Febrisan

Polska / 10 października 2017 /

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie kraju 12 wadliwych serii preparatu Febrisan stosowanego do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

„Świętokrzyskie Polakom na Wschodzie”, czyli kolejna akcja pomocy skierowana do rodaków mieszkających na terenie Ukrainy i Mołdawii. Tym razem zbierane są przybory szkolne dla dzieci. Pomóc może każdy z nas. Długopisy, kredki czy zeszyty możemy zostawić w biurze obsługi interesantów Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, antykwariacie im. Andrzeja Metzgera przy ulicy Sienkiewicza, antykwariacie przy ul. Wojska Polskiego oraz w księgarni „Światowid” przy ul. Starodomaszowskiej.

Zrekonstruowali wrzesień 1939

Tokarnia / 08 października 2017 /

Jak kielecczyzna broniła się przed niemiecką agresją we wrześniu 1939 roku? Można to było zobaczyć podczas widowiska historycznego, które odbyło się w niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Firma Orange Polska chce zmienić lokalizację dla 40-masztu sieci komórkowej, który pierwotnie miał stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Etnograficznego w Tokarni i domostw. To zadeklarowali w Kielcach przedstawiciele firmy. Przypomnijmy, ze usytuowanie planowanej inwestycji wzbudziło sporo kontrowersji. Na antenę nie zgadzali się pracownicy Muzeum Wsi Kieleckiej, któremu podlega skansen i lokalna społeczność.

Bliżej inwestycji kolejowej za 500 mln

Świętokrzyskie / 06 października 2017 /

500 milionów złotych to szacowany koszt modernizacji linii kolejowej na trasie od Skarżyska-Kamiennej, przez Kielce do Kozłowa. Prace mają zaowocować skróconym czasem podróży pociągiem i poprawić bezpieczeństwo. Jednak najpierw należy przygotować projekt remontu. Polskie Koleje Państwowe zapowiadają, że modernizacja ważnej linii w regionie świętokrzyskim będzie się mogła rozpocząć za około 2 lata.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podsumowało skutki silnych wiatrów w województwie świętokrzyskim. Najwięcej szkód odnotowano w powiecie włoszczowskim. Poniżej Komunikat.

Awarie prądu na dużych obszarach, powalone drzewa, awarie sieci telefonii komórkowej – to skutki orkanu Ksawery, który przechodzi w nocy z czwartku na piątek nad regionem świętokrzyskim. Silne porywy wiatru najpierw pojawiły się na zachodzie regionu. Według portalu meteorologicznego windy.com, najtrudniejsza sytuacja na terenie województwa miała miejsce między godz. 22:00 a 1:00.

Kończą prace w kościółku

Tokarnia / 05 października 2017 /

Dobiega końca konserwacja XVIII-wiecznego kościółka z Rogowa znajdującego się w zbiorach Parku Etnograficznego w Tokarni. Odrestaurowany został ołtarz główny w zabytkowym obiekcie oraz obraz świętego Mikołaja wraz z mechanizmem zasuwy. Prace rozpoczęły się w maju tego roku i kosztowały 79 tysięcy złotych z czego 58 tysięcy dołożyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3,8 tys. zł stypendium. Dla zdolnych uczniów

Świętokrzyskie / 05 października 2017 /

3800 złotych na jeden rok szkolny to wysokość stypendium województwa świętokrzyskiego dla ambitnych uczniów. 12 października rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej dla niezamożnej, lecz zdolnej młodzieży. Projekt finansowany jest z funduszy unijnych oraz krajowych i wiąże się nie tylko z wypłatą pieniędzy.

Strona 6 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna