Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Od 15 czerwca można nadsyłać prace w konkursie fotograficznym „Tajemnice lasu”. Celem inicjatywy jest pokazanie bogactwa przyrodniczego naszego regionu.

W związku z realizowaną inwestycją zamknięto dla ruchu drogę prowadzącą z Sukowa do Daleszyc. Utrudnienia czekają też na kierowców w okolicach Widełek w gminie Daleszyce.

Wsparcie dla sołectw

Kielce / 16 lipca 2018 /

55 sołectw otrzymało do 5 tysięcy złotych w ramach konkursu zorganizowanego przez Zarząd Powiatu w Kielcach. Projekty zgłosiły wszystkie gminy z powiatu kieleckiego.

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, a już 17 lipca zajedzie do Jędrzejowa. Z konsultacji z dermatologami może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

Badali wzrok podczas kontroli drogowych

Miedziana Góra / 16 lipca 2018 /

Za nami kolejna weekendowa akcja świętokrzyskiej policji. Tym razem funkcjonariusze pod szyldem „Zdrowa i bezpieczna podróż” uczulali kierowców na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w czasie wakacyjnych wyjazdów. Policjanci do współpracy zaprosili ratowników medycznych, a także ekspertów jednego ze świętokrzyskich salonów optycznych.

O kolejne 0,3 proc. spadła stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim. Aktualnie wynosi 8,1 proc. i osiągnęła najniższy wynik w XXI wieku.

Trwa akcja informacyjna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja rozpoczęła wysyłkę listów z informacją o wysokości przyszłych emerytur.

Aż 86 procent Polaków uważa, że czuje się bezpiecznie w swoim kraju i aż 93 procent deklaruje, że czuje się bezpiecznie w okolicy, w której mieszka. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Komendę Główną Policji w pierwszym półroczu 2018 roku. A jak jest w województwie świętokrzyskim?

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej oraz 75. rocznicę pacyfikacji wsi Michniów uczczono dziś podczas uroczystości w Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Obchody swoim patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Fundacja Niezłomni informuje, że 14 lipca br. o godzinie 12:00​w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mójczy rozpoczną się uroczystości pogrzebowe śp. Romana MOJECKIEGO ps. RÓG, żołnierza ZWZ oraz AK.

W Widełkach, nieopodal Daleszyc, odbywa się obóz Skautów Europy, w którym uczestniczy 65 osób. Dziś miała tam miejsce kontrola przeprowadzona przez Państwową Straż Pożarną.

Wsparcie osób niepełnosprawnych i ich rodzin było tematem spotkania, które odbyło się dzisiaj w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kielcach. Funkcjonowanie w społeczeństwie i poprawę ich aktywności ma zapewnić program "Dostępność Plus" realizowany od tego roku przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

Nie doręczył paczek, bo miał 5 promili

Skarżysko - Kamienna / 11 lipca 2018 /

We wtorek po południu, skarżyszczanin zatrzymał  kierującego samochodem osobowym, którego zachowanie na drodze wskazywało, że może być nietrzeźwy.

Historię polskiej wsi w okresie II wojny światowej pod dwiema okupacjami przedstawia portal edukacyjny martyrologiawsipolskich.pl, który działa od dzisiaj na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej. Autorami projektu są Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Wsi Kieleckiej.

 

Strona 6 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna