Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dotychczasowy zarząd zadłużonej spółki Owoc Sandomierski nie będzie decydował o sprawach firmy. Na wniosek mBanku, największego wierzyciela, sędzia komisarz Bogdan Stanek zdecydował, że w imieniu sadowników działać będzie inny zarządca. Nowy prowadzący ma wyprowadzić spółkę na prostą.

Młodzi z PO WER-em

Świętokrzyskie / 22 lutego 2017 /

Około 30 procent osób pozostających w rejestrach bezrobotnych to ludzie w wieku do 30 lat – podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Jak w naszym województwie aktywizuje się młodych bez pracy?

Do kolizji sześciu samochodów doszło w środę rano na trasie S7 w Skarżysku-Kamiennej. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Kielc. Policja wprowadziła objazdy drogą techniczną w ciągu ulicy Krakowskiej. Do wypadków doszło również w Daleszycach i okolicach Nowej Słupi.

Rośnie poziom wód w rzekach

Świętokrzyskie / 21 lutego 2017 /

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał dla województwa świętokrzyskiego dwa komunikaty o II stopniu zagrożenia w związku z topnieniem śniegu i obfitymi opadami deszczu.

Z mianem świętokrzyskiego miasta akademickiego kojarzymy przede wszystkim Kielce, będące siedzibą największych w regionie uczelni wyższych. Tymczasem również Chęciny dysponują ważnym ośrodkiem naukowym, będącym częścią Uniwersytetu Warszawskiego. Jak się okazuje, ta część uczelni jest również niezwykle ciekawa… architektonicznie.

Ponad 13-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 74 między Piórkowem a Jałowęsami w powiecie opatowskim będzie miał w tym roku nową nawierzchnię – zapowiada w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). To jeden z najdłuższych przeznaczonych do remontu w tym roku fragmentów dróg zarządzanych przez kielecki oddział zarządcy.

Atrakcyjność dla inwestycji przemysłowych – najniższa, dla usług – niska, zaawansowanie technologiczne regionu – najniższe. To daje nam trzynastą lokatę w kraju. Tak Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową ocenia województwo świętokrzyskie pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że region odstrasza biznesmenów słabym uzbrojeniem terenu.

Gazowe perspektywy świętokrzyskiego

Końskie, Świętokrzyskie / 20 lutego 2017 /

Na 102 gminy w województwie świętokrzyskim 62 są zgazyfikowane. Liczba ta w ciągu najbliższych kilku lat może znacząco wzrosnąć, ponieważ Polska Spółka Gazownictwa Planuje do 2022 roku przeprowadzić kilka wielkich inwestycji.

Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło w Morawicy na drodze krajowej 73. - Najprawdopodobniej jedna osoba jest ranna. Około pół godziny temu droga była zablokowana – mówił kilka minut po 12 starszy sierżant Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji. Na miejscu pracują mundurowi.

Świętokrzyskie rolnictwem stoi

Świętokrzyskie / 17 lutego 2017 /

Lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie – to ścisła czołówka województw, w których największy odsetek ludności pracuje w rolnictwie. Tak wynika z danych opublikowanych na początku tygodnia przez Główny Urząd Statyczny.

- Świętokrzyskie jest liderem  w kraju  pod względem wdrażania reformy edukacji – mówi wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Do świętokrzyskiego kuratora oświaty wpłynęło już ponad 70 uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół. 

Pomysłowość oszustów niestety nie zna granic. Obok słynnych już metod „na wnuczka” i „na policjanta” pojawiła się kolejna… „na masażystkę”. Jak poinformowała w czwartek policja, dzień wcześniej właśnie w ten sposób okradziona została 78-letnia mieszkanka Włoszczowy. Kobieta pod pozorem wykonania masażu kręgosłupa weszła do mieszkania 78-latki i wykorzystując jej nieuwagę skradła ponad 1000 złotych.

Kobieta niezłomna, żona Aleksandra Życińskiego „Wilczura”, wyróżniona została wysokim odznaczeniem państwowym. Major Józefa Życińska odebrała z rąk wojewody Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz kombatantów, krzewienie idei obronności i wartości patriotycznych. Po wojnie Józefa Życińska uczestniczyła w akcjach przeciwko UB i KBW, walczyła z ustrojem komunistycznym. W ostatnich latach chętnie uczestniczyła w spotkaniach z młodzieżą.

Wydział Pedagogiczny i Artystyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego utracił prawo nadawania stopnia doktora na kierunku pedagogika. Decyzję w tej sprawie podjęła Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów.

Strona 6 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay