Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Osuwiska przy drodze powiatowej w miejscowości Przeuszyn niedaleko Ćmielowa zostaną zabezpieczone. Mieszkańcy tamtych okolic czekali na tę inwestycję kilka lat. Będzie ona kosztowała około 2,5 miliona złotych z czego 80 proc. to dofinansowanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Gdyby nie to wsparcie, siłami własnymi powiatu nie przeprowadzilibyśmy tych prac – mówi Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki.

Kolejne ofiary tlenku węgla

Powiat jędrzejowski / 11 marca 2018 /

Dwie osoby nie żyją po zatruciu tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w Nagłowicach (powiat jędrzejowski).

Za przestrzeganie praw pracowniczych, dbałość o bezpieczeństwo, tworzenie dobrej atmosfery dla zatrudnionych i dla związków zawodowych – za to „Solidarność” po raz dziesiąty nagrodziła pracodawców. Nagroda „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” trafiła do 27 instytucji, z czego 3 działają na terenie województwa świętokrzyskiego.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych i współdziałanie podczas wypadków – to cele porozumienia podpisanego pomiędzy kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a świętokrzyskimi strażakami. Współpraca ma polegać na szybkiej wymianie informacji o aktualnym stanie na drogach i zaistniałych trudnościach.

Nowa lokalizacja, profesjonalny sprzęt i  większa powierzchnia  - to wszystko zmieniło się w Dziale Endoskopii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rafała  w Czerwonej Górze.  - Zmiany te są korzystne zarówno dla pacjentów, jak i personelu medycznego - podkreślił Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy w dniu otwarcia i poświęcenia nowej pracowni.

Od wczoraj do dzisiejszego ranka, policjanci na terenie całego województwa świętokrzyskiego prowadzili wzmożone działania pn. „Alkohol i Narkotyki. Podczas akcji mundurowi przeprowadzili 951 kontroli stanu trzeźwości oraz ujawnili 24 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Dzieje się na tutejszym rynku kolejarskim. Do świętokrzyskiego taboru regionalnych przewozów dołączą nowe pociągi. To już jest pewne. A w ciągu kolejnych lat może dość do istotnych inwestycji infrastrukturalnych, które zaowocują szybkimi połączeniami ze stolicą i innymi polskimi miastami.

60 milionów złotych to pula środków przeznaczonych na tegoroczną edycję Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne czy kluby sportowe działające na zasadach non-profit mogą otrzymać z tych pieniędzy dotację na przedsięwzięcia zwiększające zaangażowanie obywateli w życie publiczne. Wysokość dotacji może wynosić od 20 tysięcy złotych do nawet miliona.

Plan świętokrzyskich obchodów 100-lecia niepodległości Polski nabiera coraz pełniejszych kształtów. Powołany został komitet zajmujący się organizacją okolicznościowych imprez – w sumie prawie 40 przedstawicieli lokalnych władz, instytucji naukowych czy organizacji pozarządowych. Podczas jego pierwszego posiedzenia usłyszeliśmy, że centrum obchodów w naszym regionie mają być Kielce.

Wojewoda zarzuca Urzędowi Marszałkowskiemu, że narobił zaległości. Chodzi o zadanie koordynacji świadczeń rodzinnych i wychowawczych, które od nowego roku przeniesione zostały z urzędów marszałkowskich do wojewódzkich. Wielu wnioskodawców od miesięcy nie dostało decyzji.

Kompleks Świętokrzyska Polana zaprasza na drugą wystawę Akwaryści-Akwarystom. Będzie ona dostępna 24 i 25 marca. To gratka dla wszystkich miłośników podwodnego życia, ale nie tylko.

Postępowanie dotyczące pomnika w Rząbcu umorzone

Rząbiec k. Włoszczowy / 06 marca 2018 /

Sąd Rejonowy we Włoszczowie z uwagi na niską szkodliwość społeczną czynu, umorzył postępowanie dotyczące „znieważenia” skandalicznego pomnika w Rząbcu na Kielecczyźnie. Prawnicy Ordo Iuris, obrońcy oskarżonych, rozważają złożenie apelacji.

Już wiosną tego roku w trasę po województwie świętokrzyskim wyruszy cytobus. Ten mobilny gabinet ginekologiczny zakupiło Świętokrzyskie Centrum Onkologii. - To jest nasz nowatorski pomysł, żeby zwiększyć dostępność do badań cytologicznych - powiedział prof. Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

Przed chwilą zakończyły się wybory w „Solidarności” w MESKO w Skarżysku-Kamiennej. Stanisław Głowacki został wybrany na kolejną kadencję przewodniczącym.

Strona 6 z 73

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna