Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Szpital Wojewódzki skutecznie leczy udary

Świętokrzyskie / 20 stycznia 2017 /

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 15 lat ilość pacjentów przechodzących udar mózgu zwiększy się aż o 30 procent. Na oddziały Świętokrzyskiego Centrum Neurologii  trafia z tym schorzeniem około 100 osób miesięcznie. Skala problemu jest duża, a jak duże szanse na wyzdrowienie mają chorzy i od czego to zależy?

Nocne czytanie dzieciom w Sukowie

Suków / 20 stycznia 2017 /

Wspólne czytanie coraz popularniejsze! Uczniowie szkoły podstawowej w podkieleckim Sukowie dołączają do grona miłośników literatury za sprawą tzw. „nocnego czytania”. Właśnie takie wydarzenie odbędzie się w piątek (20.01) w Sukowie w powiecie kieleckim. 

 

Będzie bardzo ślisko! Jest ostrzeżenie.

Świętokrzyskie / 20 stycznia 2017 /

Śliskie drogi i chodniki – wszystko przez marznące opady deszczu które prognozują synoptycy. Województwo świętokrzyskie dołączyło w piątek rano do listy regionów objętych ostrzeżeniem meteorologicznym drugiego stopnia. 

 

Poszukiwany listem gończym 29-letni mieszkaniec Kielc został zatrzymany przez policję po tym jak po pijanemu wpadł samochodem do przydrożnego rowu. Podczas kontroli wylegitymował się dokumentami innej osoby, które były zgłoszone jako utracone. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

 

Wybuch gazu w garażu. 2 osoby ranne.

Podchojny / 20 stycznia 2017 /

Dwie osoby w tym dziecko, zostały ranne w wyniku wybuchu gazu,do którego doszło w czwartek, późnym wieczorem w garażu w miejscowości Podchojny pod Jędrzejowem, poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa (WSKR) w Kielcach.

Powstaną mieszkania socjalne

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

W sumie ponad 11 milionów złotych z funduszy unijnych trafi do gmin Stąporków, Szydłów, Iwaniska, Baćkowice, Opatów oraz do Sandomierskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym na przebudowę budynków i przygotowanie mieszkań socjalnych. Zarząd Województwa wybrał projekty, które otrzymają wsparcie. Konkurs był dedykowany obszarom wiejskim, o najgorszym dostępie do usług publicznych. 

Propozycja dla organizacji pozarządowych

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

Konkursy dla organizacji pozarządowych 250 tysięcy złotych na działania w sferze kultury oraz 100 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania – takie pieniądze przeznaczy w tym roku samorząd województwa na wsparcie działań organizacji pozarządowych w tych obszarach. Zarząd Województwa zdecydował o ogłoszeniu dwóch konkursów otwartych na dofinansowanie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe.

7 milionów na aktywizację

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

Kolejne miliony na aktywizację społeczno-zawodowej. Samorząd województwa dofinansował 11 projektów kwotą około 7 milionów złotych. W ich ramach ośrodki zajmujące się pomocą społeczną zorganizują kursy zawodowe, staże czy konsultacje pomagające w powrocie na rynek pracy.

Chyże, rzężącym, wniebogłosy, huncwot, rozchełstaną – między innymi z pisownią tych wyrazów musieli zmierzyć się uczestnicy O!Błędnego Dyktanda, które odbyło się na początku stycznia w Warszawie. Jednym z finalistów konkursu był siedmioletni Jakub Bielawski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomicach. Jury nagrodziło go wyróżnieniem dla najmłodszego uczestnika.

Trzech chłopców z regionu świętokrzyskiego odebrało medale za wzorową postawę w kryzysowej sytuacji. Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych wręczył odznaczenia „Młody Bohater” Bartoszowi Nydze, Wiktorowi Przepiórze i Tomaszowi Stolarczykowi. 

Minister Mariusz Błaszczak z misją w Świętokrzyskiem. Szef resortu do spraw wewnętrznych i administracji przywrócił w Nowinach pod Kielcami posterunek policji. To część większego projektu, który obejmuje teren całego kraju. 

Młodzi rolnicy do oddziałów regionalnych

Świętokrzyskie / 18 stycznia 2017 /

Od dziś już nie biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, lecz jej oddziały regionalne i ich filie terenowe obsługują beneficjentów „Premii dla młodych rolników”. Szczegóły w audycji Gość Radia eM.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, jako jedynym w świętokrzyskim,  4 anestezjologów pozostaje całodobowo do wyłącznej dyspozycji pacjentek oddziału kliniki Położnictwa i Ginekologii. Dzięki temu wszystkie rodzące kobiety, jeśli tego chcą, mogą mieć podane znieczulenie zewnątrzoponowe. Jak wpływa to na komfort rodzenia?

Nowe kierunki na UJK

Świętokrzyskie / 18 stycznia 2017 /

Dietetyka, studia skandynawskie i zdrowie środowiskowe – najprawdopodobniej o te kierunki już niebawem poszerzy się oferta dydaktyczna Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Strona 6 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay