online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trwa zbiórka funduszy na leczenie poszkodowanej w wypadku samochodowym Klaudii Hendel, utalentowanej wokalistki z Morawicy. W tym momencie młoda dziewczyna przebywa w szpitalu w Łodzi w bardzo ciężkim stanie. Lekarze musieli wyciąć jej śledzionę, fragmenty żołądka i wątroby. Prócz tego dziewczyna miała wyrwane ramie z barku i płuca przebite żebrami. Na szczęście nie został uszkodzony kręgosłup.

W szpitalu w Morawicy walczą o podwyżki

Kielce, Morawica / 23 czerwca 2017 /

Około 100 pracowników Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy protestowało w piątek rano przed siedzibą świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach. Domagali się podwyżek płac, które nie wzrosły już od 10 lat.

Miliony na wodociągi i kanalizacje

Świętokrzyskie / 22 czerwca 2017 /

Aż 58 milionów złotych dotacji na budowę wodociągów, kanalizacji czy ujęć wody. Zarząd województwa świętokrzyskiego podpisał 40 umów na dofinansowania inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Ponadto, na liście rezerwowej znalazło się jeszcze 33 projekty, które poczekają na oszczędności poprzetargowe. Jeśli uda się zrealizować wszystkie pozytywnie zaopiniowane zadania, w regionie powstanie 114 kilometrów wodociągów, 269 sieci kanalizacyjnej oraz prawie 2400 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Zarząd uzyskał absolutorium

Świętokrzyskie / 22 czerwca 2017 /

Zarząd województwa świętokrzyskiego uzyskał absolutorium za wykonanie budżetu regionu za 2016 rok. Decyzję podjęli radni sejmiku podczas dzisiejszej sesji, ale nie jednogłośnie. Marszałek tłumaczył, że należało zrezygnować z wydawania części pieniędzy, które przeszły na kolejny rok. Przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości uważają, że plan zysków i wydatków za poprzednie 12 miesięcy był mało inwestycyjny i mało rozwojowy.

Już niedługo ciężarówki nie będą przejeżdżały przez zabytkowe centrum Chmielnika. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zbuduje mierzącą niemal 3 kilometry północną obwodnicę miasteczka. Droga wojewódzka poprowadzona nowym śladem będzie miała swój początek przy wjeździe do miejscowości od strony Kielc na krajowej 73. a następnie skrzyżuje się z drogą numer 765 po wschodniej stronie Chmielnika.

Kuźnice Koneckie 2017

Powiat konecki / 21 czerwca 2017 /

Przed nami duża impreza pod nazwą: Kuźnice Koneckie 2017.  Poniżej prezentujemy szczegółowy program wydarzenia. 

Opisy zbrodni z okresu okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej trafiły do internetu. 500 osobistych zeznań mieszkańców Kielc i Kielecczyzny stały się częścią portalu zapisyterroru.pl prowadzonego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami w Warszawie. Nasz region do tej bazy trafił jako drugi, zaraz po Warszawie. Historycy przekonują, że Kielecczyzna została szczególnie dotknięta zbrodniami wojennymi.

Powracają wakacyjne połączenia kolejowe

Kielce/Sandomierz / 20 czerwca 2017 /

Już w najbliższy weekend 24 – 25 czerwca samorząd wojewódzki ponownie uruchamia wakacyjne połączenie kolejowe na linii Kielce - Sandomierz. W każdy weekend do 27 sierpnia, jak również 15 sierpnia pociągiem odjeżdżającym z Kielc o godzinie 7.34 będzie można wyruszyć do Sandomierza. Dodatkowo 25 czerwca w godzinach 7.34 – 10.00 podczas podróży pociągiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji profilaktycznej „Pociąg do zdrowia”, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez świętokrzyskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Lipca – podaje kielecki dziennik "Echo Dnia".

Świętokrzyskie Centrum Onkologii podsumowało 4. edycję programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem 2016/2017”. W tym roku do projektu przystąpiły 132 szkoły. Każda placówka zachęcała do aktywnego i zdrowego stylu życia a także  promowała wśród uczniów profilaktykę onkologiczną. 

Co przyniesie nowy rok szkolny?

Świętokrzyskie/Kielce / 16 czerwca 2017 /

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a nauczyciele już zastanawiają się co przyniesie kolejny. Z danych Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że w województwie świętokrzyskim pracę straci 203 nauczycieli. 

Za ponad 51 milionów złotych rozbudowana zostanie droga wojewódzka 762 na odcinku między Chęcinami a Małogoszczem. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich umowę na wykonanie inwestycji podpisał z firmą STARBAG z Pruszkowa. Prace wykonane zostaną w ramach unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-20.

Duże pieniądze dla rolników

Świętokrzyskie / 14 czerwca 2017 /

Nawet 900 tysięcy złotych wsparcia można otrzymać na modernizację gospodarstw rolnych. Nabór wniosków ruszy 29 czerwca.

Pochylą się nad rolnictwem

Świętokrzyskie / 13 czerwca 2017 /

Zespół do spraw Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa w regionie świętokrzyskim rozpoczął swoje prace. Instytucja powołana przy urzędzie wojewody będzie się zajmowała diagnostyką obecnej sytuacji oraz analizą słabych i mocnych stron rolnictwa.

Strona 6 z 41

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay