Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Częściej kupujemy, rzadziej budujemy

Świętokrzyskie / 14 grudnia 2016 /

Deweloperzy budują coraz więcej – wynika z danych statystycznych obrazujących sytuację na lokalnym rynku mieszkaniowym po trzecim kwartale 2016 roku.

"Dzielnicowy bliżej nas"

Świętokrzyskie / 13 grudnia 2016 /

Świętokrzyscy policjanci podsumowali I etap projektu „Nasz dzielnicowy” realizowanego w ramach rządowego programu "Dzielnicowy bliżej nas". W ciągu ostatnich kilku miesięcy świętokrzyscy miesięcy policjanci przeszli szkolenia, uczestniczyli w warsztatach i uczyli się jak reagować na konkretne wydarzenia społeczne. 

19 studentów świętokrzyskich uczelni otrzymało stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w bieżącym roku akademickim.

Chiny atrakcyjne dla Politechniki

Świętokrzyskie / 13 grudnia 2016 /

Politechnika Świętokrzyska planuje rozpocząć współpracę z chińskim Nanchang Hangkong University. Władze obu uczelni spotkają się dziś w Kielcach.

Nawet 300 tysięcy złotych będą mogli otrzymać rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia dla nich kolejną, trzecią już formę wsparcia.

Od minionej niedzieli, przez trzy lata wszystkie połączenia na trasie Sędziszów (pow. jędrzejowski) – Kraków będą obsługiwały Przewozy Regionalne, poinformowały  Radio eM  władze świętokrzyskiego oddziału spółki.

Będzie ślisko. Jest ostrzeżenie

Świętokrzyskie / 12 grudnia 2016 /

Na drogach i chodnikach może się zrobić naprawdę ślisko. Synoptycy zapowiadają, że dziś (12 grudnia) w południe pogorszą się warunki pogodowe w regionie. Jednocześnie od północy województwa specjaliści prognozują obniżenie temperatury powietrza.

Muzeum Narodowe przejmuje zabytki

Kielce / Wiślica / 09 grudnia 2016 /

Wiślickie zabytki od nowego roku już oficjalnie znajdą się pod opieką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Narodowego w Kielcach. W tej sprawie podpisana została umowa.

Walka o pieniądze dla regionu, promocja programu Rodzina 500 + oraz współpraca ze służbami mundurowymi czy samorządowcami – tym wojewoda Agata Wojtyszek chwali się podsumowując rok swojej pracy. Przed nią i jej zespołem kolejne wyzwania. - Pracujemy 7 dni w tygodniu, ale dajemy radę – mówi wojewoda. 

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach otwiera się na uczniów świętokrzyskich szkół. Naukowcy z Instytutu Chemii będą prowadzić dla nich zajęcia i warsztaty. Wszystko po to, by zachęcić młodzież do studiowania chemii. 

Świętokrzyska policja wzbogaciła się o jedenaście nowych radiowozów. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się na terenie KWP Policji przy ul. Kusocińskiego w Kielcach.

Młodzi z pomysłem nagrodzeni

powiat kielecki / 08 grudnia 2016 /

Młodzież opracowała pomysły na biznes, a dorośli i doświadczeni nagrodzili najlepszy. Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach rozstrzygnął konkurs promujący wśród uczniów przedsiębiorczość.

Świątecznie w Skarżysku

Skarżysko-Kamienna / 08 grudnia 2016 /

Zapaleniem światełek na miejskiej choince przed dworcem kolejowym rozpocznie się w piątek (9.12) w Skarżysku-Kamiennej sezon przedświąteczny. Impreza rozpocznie się po zmroku o 16:30. Nie zabraknie także spotkania ze Św. Mikołajem oraz innych atrakcji.

Gmina Górno z nagrodą

Górno / 07 grudnia 2016 /

Gmina Górno została doceniona za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans” zdobyła główną nagrodę. 

 

Strona 6 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay