ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/25730

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podpisała umowy i porozumienia z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Projekty mają za zadanie ograniczyć przestępczość i zachowania aspołeczne.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła wyróżnionym osobom Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Złoty Krzyż otrzymali: Jarosław Kopański – członek zarządu Powiatu Ostrowieckiego oraz Danuta Leśniewicz – Radna Powiatu Koneckiego. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono m.in. Władysława Burzawę, a brązowym Dariusza Kozaka – przewodniczącego Rady Miasta.

"Czyste powietrze" bez tajemnic

świętokrzyskie / 13 września 2018 /

Przed mieszkańcami regionu kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka otwarto laboratorium mikrobiologiczne. Dotychczas badania szpital musiał wysyłać do innych placówek.

W województwie świętokrzyskim narasta problem pogarszania się sytuacji finansowej podmiotów leczniczych, realizujących świadczenia zdrowotne finansowane ze środków publicznych. Jak podkreśla Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego jest to następstwo niewystarczającej od wielu lat wysokości środków finansowych w systemie, w stosunku do niezbędnego ich zapotrzebowania w szczególności na diagnostykę, leczenie pacjentów i wynagrodzenie personelu. Dyrektorzy pięciu szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu apelują do Ministra Zdrowia o przekazanie dodatkowych pieniędzy, aby mogli sfinansować podwyżki dla personelu.

Przewodnik po regionie dla najmłodszych

świętokrzyskie / 07 września 2018 /

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw. Książka w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki. Wszystko opatrzone jest obrazkami oraz dostosowane do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

W Kieleckim Parku Technologicznym odbyła się inauguracja akcji „4 minuty do życia", przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. Działania mają na celu propagowanie nauki pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. 

Weekend z profilaktyką onkologiczną

Tokarnia, Kałków, Sulisławice / 07 września 2018 /

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 8 i 9 września na profilaktykę w terenie. Z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych będzie można skorzystać w cytomammobusie i cytobusie ŚCO, które w tych dniach będą dyżurowały w Sulisławicach, Tokarni, Kałkowie .

W dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli największa impreza robotyczno-kosmicznej na świecie.

Szkoła pozytywnych myśli, Sportowy elementarz czy Teatralna przygoda – to nazwy  projektów, które będzie realizować Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019.

Przebudują stację PKP w Skarżysku-Kamiennej

Skarżysko Kamienna / 05 września 2018 /

Dostępniejsze, wygodne perony, nowe tunelowe przejście dla pieszych i rowerzystów – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę stacji Skarżysko-Kamienna. Inwestycja zapewni wyższy komfort korzystania z kolei i ułatwi codzienną komunikację mieszkańcom miasta. Prace oszacowano na 37 mln zł.

Pacjenci, korzystający z usług fizjoterapii domowej otrzymają listy od Narodowego Funduszu Zdrowia ze szczegółowym wykazem przysługujących im świadczeń. Jak informuje Małgorzata Kiebzak dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, z przeprowadzanych kontroli wynika, że w wielu przypadkach choremu nie poświęca się nawet połowy czasu, który powinien być przeznaczony  na rehabilitację w miejscu zamieszkania.

Strona 6 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna