Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Niższe składki. Poseł mówi o szczegółach

Świętokrzyskie/Polska / 19 kwietnia 2017 /

Obiecujące zmiany w składkach ZUS zapowiada świętokrzyski poseł Michał Cieślak. Projekt ustawy reformującej wysokość opłat za ubezpieczenie społeczne dla mikroprzedsiębiorców zakłada zniesienie stałej kwoty składki. Za każde 200 złotych przychodu urząd naliczy 32 złote.

Skarżysko myśli o Mieszkaniu Plus

Skarżysko-Kamienna / 19 kwietnia 2017 /

Miasto Skarżysko-Kamienna planuje przystąpienie do programu MIESZKANIE PLUS, w ramach którego planowana jest ewentualna budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne) na gruntach będących własnością Gminy - poinformowano na oficjalnej stronie internetowje samorządu.

Świętokrzyskie nadal się wyludnia…

Świętokrzyskie / 19 kwietnia 2017 /

Gorzej jest tylko w Łódzkiem… Województwo świętokrzyskie znów notuje ujemny przyrost naturalny. Pod tym względem jesteśmy na niechlubnym, drugim miejscu w kraju. Dlaczego nasz region się wyludnia?

Pielęgniarki i położne ze staszowskiego szpitala zawiesiły protest. Jak informuje Beata Uba, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, dziś odbędą się negocjacje z dyrektorem lecznicy.

Zalegająca warstwa błota pośniegowego nadal skutecznie utrudnia poruszanie się po świętokrzyskich drogach. Niektóre są zablokowane. Jak informuje skarżyski oddział PGE Dystgrybucja około 11 tys. odbiorców nie ma prądu. 

Gimnazjalny maraton

Świętokrzyskie / 19 kwietnia 2017 /

Ponad 11 tys. uczniów z woj. świętokrzyskiego rozpoczyna dziś egzamin gimnazjalny. Przed nimi trzydniowy maraton. Dzisiejsze zmagania rozpoczną punktualnie o 9. od testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Kilka godzin później przystąpią do egzaminu z j. polskiego. 

Ponad 60 razy świętokrzyscy strażacy wyjeżdżali we wtorek (18.4) do akcji związanych z usuwaniem skutków śnieżycy jaka przechodzi przez region.

Nawet siedem tysięcy osób z województwa świętokrzyskiego mogło dokonać wstecznego ubezpieczenia. Niektórzy mogą mieć anulowane ponad 50 tysięcy złotych. 

Kieleccy policjanci poszukują 22-letniego mieszkańca miejscowości Serwis w gminie Nowa Słupia. Zaginiony Damian Lipiec wyszedł z domu we wtorek 4 kwietnia i do chwili obecnej nie wrócił. Nie nawiązał także żadnego kontaktu z rodziną.

Zima powraca. Prognozy mało optymistyczne

Świętokrzyskie / 18 kwietnia 2017 /

Po porannych opadach śniegu, w większościu regionu utrzymuje się kilkucentymetrowa warstwa białego puchu. Niestety nie jest to chwilowa anomalia. Śnieg będzie padał do środy.Zimno, conajmniej do końca tygodnia.

Określenie "białe święta" co prawda Wielkanocy się nie tyczy, jednak tym razem pasuje idealnie. Niż z centrum nad Skandynawią przyniósł nam opady śniegu, które w ciągu nocy zmieniły wczesnowiosenny krajobraz w biel. Czy zima zamierza powrócić na dłużej?

Ponad 12 tysięcy  osób z województwa świętokrzyskiego zostanie objętych kampaniami informacyjnymi  dotyczącymi profilaktyki  nowotworowej. Dziś Świętokrzyskie Centrum Onkologii  w Kielcach podpisało z Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego umowy na dofinansowanie realizacji tego celu.

Ponad dwustu dziewięćdziesięciu gimnazjalistów z tytułem laureata. Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty podsumowało dziś konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów. Uroczyste wręczenie dyplomów i medali odbyło się w siedzibie Targów Kielce. Tam też swoje dyplomy odebrali stypendyści Ministra Edukacji. 

Urzędnicy podsumowali okrągły rok funkcjonowania programu Rodzina 500+. W całym regionie rządowe wsparcie trafiło do 129 tysięcy dzieci, wychowujących się w przeszło 84 tysiącach rodzin. Jak do tej pory urzędnicy wypłacili aż 701 milionów złotych, co według najnowszych znanych liczb przekłada się na ponad milion i 150 tysięcy świadczeń. W samych Kielcach z programu korzysta ponad 11 tysięcy rodzin.

Strona 6 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay