Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszna, jako jedyna z województwa świętokrzyskiego znalazła się w gronie 13 jednostek , które zostały nagrodzone podczas finału II Ogólnopolskiego Konkursu Floriany za przeszkolenie ponad 900 uczniów z udzielania pierwszej pomocy.

Targi Pracy w Łagowie

Łagów / 11 maja 2018 /

29 wystawców i ponad 1200 ofert pracy – tak wyglądały Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach. Przedsiębiorcy i osoby bezrobotne miały możliwość bezpośredniego spotkania i znalezienie najlepszej oferty.

W Umianowicach w powiecie pińczowskim doszło dziś o 17.30 do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem. Wskutek wypadku zmarł 60-letni motorowerzysta. 2 osoby podróżujące samochodem osobowym trafiły do szpitala.

Świętokrzyska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej rozstrzygnięta. Laureaci ze szkół ponadgimnazjalnych odebrali nagrody z rąk wicewojewody świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego.  

4 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w  środowe przedpołudnie przyjechał skuterem do jednego ze sklepów w Górnie, żeby... kupić alkohol. Funkcjonariuszy zaalarmowała pracownica sklepu.

Zbliżają się XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki, które 15 maja zainauguruje Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach podpisano umowę dotyczącą dofinansowania z funduszy unijnych projektu pod nazwą „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów: Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego”, realizowanego w partnerstwie, którego liderem jest powiat jędrzejowski. W imieniu Lidera Projektu umowę podpisali: starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek i wicestarosta Janusz Grabek.

Kieleccy policjanci zatrzymali 7 osób ukrywających się przed wyrokiem sądu. Jeden z nich spędzi najbliższe 2,5 roku za kratkami.

Na okres od 8 do 15 maja przypadają coroczne obchody Tygodnia Bibliotek. Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie przygotowała na ten czas wiele atrakcji.

Od 28 kwietnia do 6 maja, czyli w okresie długiego weekendu majowego Zamek Królewski Chęcinach zanotował imponującą ilość zwiedzających. Chęciny odwiedziło prawie 20 tysięcy osób. Zarządcy atrakcji przygotowali dla nich szereg atrakcji.

3 osoby zginęły, a 44 zostały ranne – to bilans długiego majowego weekendu na świętokrzyskich drogach. Policjanci zatrzymali ponadto 127 nietrzeźwych kierowców.

Nowa rura na "Perle"

Sitkówka-Nowiny / 07 maja 2018 /

Zakończył się trwający ponad 1,5 miesiąca remont rury zjazdowej na Basenie "Perła" w podkieleckich Nowinach. Wysłużoną, 23-letnią rurę zjazdową na zastąpiła jedna z najnowocześniejszych zjeżdżalni w kraju. Pierwsze osoby zjechały nią w minioną niedzielę.

Z matematyką zmierzyli się dziś maturzyści na egzaminie dojrzałości. W naszym województwie przysytąpiło do niego ponad 10 tysięcy absolwentów szkół srednich.

Naukobus w Mąchocicach

Mąchocice-Scholasteria / 04 maja 2018 /

Naukobus – mobilna stacja badawcza z Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Mąchocice-Scholasterię. Już 14 i 15 maja dzieci będą mogły samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego.

Strona 6 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna