Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Joanna Potrzeszcz, Elżbieta Borkowska i Alicja Zawadzka to pracownice pomocy społecznej z regionu świętokrzyskiego, które zostały uhonorowane przez wojewodę świętokrzyskiego Agatę Wojtyszek za skuteczną i twórczą pracę na rzecz potrzebujących. Panie otrzymały statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał 18 milionów złotych na projekty badawczo-rozwojowe dla pięciu  firm z regionu. Pieniądze zostały przekazane w ramach ogłoszonego konkursu z działania  „Badania i rozwój w sektorze świętokrzyskiej przedsiębiorczości: projekty badawczo-rozwojowe".

W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się przegląd małych form teatralnych "Dopalacze - ryzykujesz życiem". Dziewięć zespołów ze szkół ponadpodstawowych ukazało problem stosowania dopalaczy według autorskich scenariuszy.

Na zboczu Białej Góry w Dąbrowie został odsłonięty pomnik poświęcony ofiarom zbrodni niemieckiego okupanta, rozstrzelanym w tym miejscu. Wydarzenie wpisywało się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już niedługo zakończy się przebudowa niezwykle ważnej dla regionu świętokrzyskiego linii energetycznej. Zapewni ona większą pewność dostaw prądu dla dziesiątek tysięcy mieszkańców. Inwestycja ma zostać sfinalizowana jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

22 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, na której radni wybiorą przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz najprawdopodobniej nowego marszałka województwa. Adam Jarubas, dotychczasowy marszałek w rozmowie z Radiem eM Kielce mówi m.in. o swoim potencjalnym następcy.

Marsz wolontariuszy oficjalnie rozpoczął tegoroczną akcję "Szlachetnej Paczki", polegającej na pomocy rzeczowej potrzebującym rodzinom. Już można wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, wybrać potrzebujących i przygotować dla nich świąteczną pomoc.

 

W Szanghaju i Pekinie zostały podpisane pierwsze porozumienia dotyczące turystycznej współpracy województwa świętokrzyskiego z Chinami. Umowy zostały zawarte między Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, które reprezentowała Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor Biura Świętokrzyskiego ROT-u oraz chińską firmą Global Operations Platform.

W czwartek Andrzej Bętkowski, obecny wicewojewoda świętokrzyski został rekomendowany przez Komitet Polityczny PiS na marszałka naszego województwa. W rozmowie z Radiem eM Kielce mówi o tym jak odbiera to postanowienie i jakie będą jego pierwsze decyzje.

24 nowe rozjazdy zapewnią bezpieczniejsze i sprawniejsze podróże na trasie Kielce – Częstochowa. W Szczukowicach pod Kielcami kończy się montaż jednego z najdłuższych rozjazdów. Dzięki temu przez województwo świętokrzyskie pociągi pojadą płynniej.

Jeden na stu pacjentów szpitali w województwie świętokrzyskim ulega zakażeniom szpitalnym. Tak wynika z danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja poświęcona tej tematyce.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Dariusza Augustyniaka. Nowy komendant będzie odpowiadał za pion logistyki.

Strona 6 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna