Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/25730

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka otwarto laboratorium mikrobiologiczne. Dotychczas badania szpital musiał wysyłać do innych placówek.

Szpitale z poważnymi problemami finansowymi

10 września 2018 Magdalena Nowak

W województwie świętokrzyskim narasta problem pogarszania się sytuacji finansowej podmiotów leczniczych, realizujących świadczenia zdrowotne finansowane ze środków publicznych. Jak podkreśla Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego jest to następstwo niewystarczającej od wielu lat wysokości środków finansowych w systemie, w stosunku do niezbędnego ich zapotrzebowania w szczególności na diagnostykę, leczenie pacjentów i wynagrodzenie personelu. Dyrektorzy pięciu szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu apelują do Ministra Zdrowia o przekazanie dodatkowych pieniędzy, aby mogli sfinansować podwyżki dla personelu.

Przewodnik po regionie dla najmłodszych

świętokrzyskie / 07 września 2018 Magdalena Nowak

„Kolorowy portret Polski – Świętokrzyskie” to nowa książka dla dzieci, przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego we współpracy z wydawnictwem Bellona – jednym z najstarszych polskich wydawnictw. Książka w przystępny sposób przybliża dzieciom historię województwa, najciekawsze miejsca, tradycje, regionalne przysmaki i ciekawostki. Wszystko opatrzone jest obrazkami oraz dostosowane do potrzeb i możliwości młodego odbiorcy.

Nauczą dzieci zasad pierwszej pomocy

Kielce / 07 września 2018 Magdalena Nowak

W Kieleckim Parku Technologicznym odbyła się inauguracja akcji „4 minuty do życia", przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego kieleckiej komendy. Działania mają na celu propagowanie nauki pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. 

Weekend z profilaktyką onkologiczną

Tokarnia, Kałków, Sulisławice / 07 września 2018 Magdalena Nowak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 8 i 9 września na profilaktykę w terenie. Z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych będzie można skorzystać w cytomammobusie i cytobusie ŚCO, które w tych dniach będą dyżurowały w Sulisławicach, Tokarni, Kałkowie .

Łaziki Marsjańskie przyjadą do Starachowic

Starachowcie / 05 września 2018 Magdalena Nowak

W dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się European Rover Challenge, czyli największa impreza robotyczno-kosmicznej na świecie.

Edukacja patriotyczna,teatralna i sportowa. Propozycje ŚCDN

Kielce / 05 września 2018 Magdalena Nowak

Szkoła pozytywnych myśli, Sportowy elementarz czy Teatralna przygoda – to nazwy  projektów, które będzie realizować Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019.

Przebudują stację PKP w Skarżysku-Kamiennej

Skarżysko Kamienna / 05 września 2018 Magdalena Nowak

Dostępniejsze, wygodne perony, nowe tunelowe przejście dla pieszych i rowerzystów – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na przebudowę stacji Skarżysko-Kamienna. Inwestycja zapewni wyższy komfort korzystania z kolei i ułatwi codzienną komunikację mieszkańcom miasta. Prace oszacowano na 37 mln zł.

NFZ prześle do pacjentów listy z informacjami na temat rehabilitacji

świętokrzyskie / 08 września 2018 Magdalena Nowak

Pacjenci, korzystający z usług fizjoterapii domowej otrzymają listy od Narodowego Funduszu Zdrowia ze szczegółowym wykazem przysługujących im świadczeń. Jak informuje Małgorzata Kiebzak dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, z przeprowadzanych kontroli wynika, że w wielu przypadkach choremu nie poświęca się nawet połowy czasu, który powinien być przeznaczony  na rehabilitację w miejscu zamieszkania.

Spotkania w sprawie termomodernizacji. Aktualizacja!

świętokrzyskie / 08 września 2018 Beata Kwieczko

Finansowanie inwestycji domowych z zakresu termomodernizacji w ramach programu "Czyste powietrze" będzie tematem spotkań informacyjnych, które będą odbywać się w Nowej Słupi, Masłowie, Zagnańsku, Łagowie, Chmielniku, Górnie, Wodzisławiu, Bodzentynie, Daleszycach, Piekoszowie, Pierzchnicy, Chęcinach, Fałkowie, Nowym Korczynie i Strawczynie.

 

Dyskutowali na temat problemu uzależnień

04 września 2018 Magdalena Nowak

W Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbyła się wojewódzka konferencja na temat strategii rozwiązywania problemu uzależnień od narkotyków. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Fundację Polska Sieć Polityki Narkotykowej oraz Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, zrzeszyło przedstawicieli podmiotów realizujących zadania z obszaru przeciwdziałania narkomanii na terenie województwa świętokrzyskiego.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"w Ciekotach

Masłów, Ciekoty / 07 września 2018 Weronika Grela

Gminna Biblioteka Publiczna w Masłowie oraz Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” zapraszają do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, czyli lektury Narodowego Czytania 2018 roku. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach w najbliższą sobotę w godzinach 15.00 – 17.00.

Strona 6 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna