Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Prawie 800 tysięcy złotych dotacji na realizacje przedsięwzięć związanych z budową lub modernizacją obiektów kulturalnych otrzymają gminy Słupia i Pawłów. Wszystko w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

4 decyzje o wsparciu na inwestycje o wartości maksymalnej blisko 230 milionów wydała w tym roku Specjalna Strefa Ekonomiczna w Starachowicach. We wtorek, podczas specjalnej konferencji prasowej, stosowne dokumenty przedsiębiorcom przekazał Marcin Perz, prezes zarządu spółki.

Na adresy mailowe sześciu Urzędów Skarbowych w województwie świętokrzyskim dotarły informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych. Łącznie ewakuowano ponad 500 osób z Urzędów Skarbowych w Kielcach, Busku-Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich oraz Staszowie.

Zwołania nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego chcą radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wniosek w tej sprawie trafił do przewodniczącego Andrzeja Prusia.

Ważne decyzje Sejmiku

Kielce / 25 lutego 2019 /

Strategia Rozwoju, Edukacyjna Sieć Informatyczna, uprawa maku i konopi – decyzje m.in. w tych sprawach podjęli radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego podczas poniedziałkowej sesji, która odbyła się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej.

Kwota podpisanych umów większa o ponad 200%, liczba przyjętych wniosków wyższa o ponad 530% - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podsumował swoją działalność za 2018 rok. Ogromnym sukces zyskały programy "Czyste Powietrze", "Aura" oraz "Zorza".

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego, wsparcie młodych ludzi i programy liderskie – m.in. o tych inicjatywach mówiono podczas VI sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Informację dotyczącą działań podejmowanych przez samorząd przedstawiła Barbara Zamożniewicz, rzecznik młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim.

Rząd wspiera aktywność fizyczną

świętokrzyskie / 25 lutego 2019 /

26 lutego (wtorek) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Mickiewicza 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach.  Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, studentów oraz osób bezrobotnych i poszukujące pracy.

„Rozwijaj swoją firmę” – pod takim hasłem w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców z terenu gminy Sitkówka-Nowiny. Gościem wydarzenia była wicemarszałek Renata Janik, która przekazała informacje o możliwościach skorzystania ze  środków unijnych.

Konsul Generalny Niemiec w Krakowie dr Michael Groß odwiedził województwo świętokrzyskie. Szefa niemieckiego urzędu konsularnego gościli marszałek Andrzej Bętkowski i przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś. Konsulowi towarzyszyli Konsul Honorowy Niemiec w Kielcach dr Andrzej Mochoń, przedstawiciel Konsulatu Generalnego Niemiec w Krakowie oraz pracownik Konsulatu Generalnego ds. polityki Aleksandra Barchańska.

Rozpoczął się nabór do Legii Akademickiej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz Politechnice Świętokrzyskiej. Jest to propozycja dla studentów zainteresowanych odbyciem ochotniczego szkolenia wojskowego. 

Strona 6 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna