Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Byłemu dyrektorowi szpitala we Włoszczowie, któremu prokuratura zarzuca niedopełnienie obowiązków i przywłaszczenie czterech telefonów komórkowych grozi nawet do 10 lat więzienia. Do włoszczowskiego Sądu Rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu Krzysztofowi S. oraz dwóm pracownikom szpitala. 

„Świętokrzyskie Victorie” rozdane

Świętokrzyskie/Kielce / 28 lutego 2017 /

Nagrody samorządu wojewódzkiego rozdane. Statuetki „Świętokrzyskiej Victorii” w tym roku powędrowały do powiatu jędrzejowskiego, firmy ZPUE we Włoszczowie i Bertusa Servaasa. W Filharmonii Świętokrzyskiej wyróżnienia przyznane zostały po raz dziewiąty.

Ponad 70 procent pytanych Polaków uważa, że w naszym społeczeństwie brakuje wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Pośród rodaków znajdziemy też takich, którzy nie mają żadnej wiedzy na temat powojennych opozycjonistów antykomunistycznych. Problemy ze zdefiniowaniem grupy żołnierzy niezłomnych, zwłaszcza wśród młodzieży, dostrzegają także historycy z Kielc. 

100 tysięcy złotych – taką premię będzie można uzyskać na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Kto i na co będzie mógł otrzymać takie wsparcie?

Dobra wiadomość dla firm, które zajmują się dostarczaniem internetu w regionie świętokrzyskim. W wielu gminach spadły ceny za umieszczenie w pasach drogowych urządzeń telekomunikacyjnych w ramach Regionalnej Sieci Szerokopasmowej. Ostatecznym efektem zmiany w cennikach ma być zwiększenie konkurencyjności na lokalnym rynku.

Politechnika Świętokrzyska dołączyła do programu Ambasador Karier w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla studentów kieleckiej uczelni?

Wypadek na S7 koło Suchedniowa

Suchedniów / 26 lutego 2017 /

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w niedzielę wieczorem na drodze ekspresowej S7 na wysokości Suchedniowa. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

„Górna Półka”, czyli Nagroda Gospodarcza Gminy Górno została wręczona. Statuetką „Gospodarz Roku” uhonorowany został senator Krzysztof Słoń, natomiast tytuł „Firma Roku” otrzymała firma handlowo – usługowa „Kisiel”.

Wisła może przekroczyć stan alarmowy

Świętokrzyskie / 24 lutego 2017 /

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla świętokrzyskiego 2. stopień ostrzeżenia w związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na Wiśle.

O 2 punkty procentowe spadła stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Co więcej, maleje ona u nas szybciej, niż w skali całego kraju.

Funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 43-letniego mieszkańca Końskich, który posiadał przy sobie blisko 25 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 15 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna zmierzał w stronę miejskiej targowicy, gdzie prawdopodobnie chciał zbyć nielegalny towar.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek rano w Rączkach (gm.Kluczewsko) na granicy Świętokrzyskiego i Łódzkiego. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, śmierć poniósł kierowca fiata seicento. Droga 742 prowadząca z Włoszczowy w kierunku Łodzi przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty wciąż czeka na kilka uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół. Choć samorządy miały czas do 17 lutego to jednak nie wszystkie się z tego obowiązku wywiązały.  

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W jego ramach w całym regionie organizowane są porady prawne, a nawet konsultacje psychologiczne. Akcja wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Strona 5 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay