online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach odwołała w czwartek 25.01. poszukiwania zagnionych młodych ludzi z gminy Pawłów. Poszukiwani zostali zatrzymani przez policjantów w Zakopanem.

Policja poszukuje zaginionych 16-latki i 21-latka z Gminy Pawłów. 16-letnia Wiktoria Gwóźdź wyszła z domu w sobotę - 20 stycznia  i do dziś nie wróciła, nie nawiązała też kontaktu z rodziną.  Kontaktu z rodziną od 19 stycznia nie nawiązuje także 21-letni Dawid Wojteczek.

W Strawczynie przedszkole i żłobek funkcjonują w nowoczesnym obiekcie. Został otwarty na ten rok szkolny. Kulisy powstawania budynku budzą pytania, zwłaszcza ze strony podwykonawców, którzy nie otrzymali zapłaty za swoją pracę.

Z Kielc do CPK w… godzinę

Świętokrzyskie / 22 stycznia 2018 /

Zarząd województwa ma pomysł na to, jak stworzyć lepsze połączenie regionu z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym. Urzędnicy chcą zmodernizować linię kolejową pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Opocznem oraz wybudować nową trasę od Tumlina koło Kielc do miejscowości Wąsosz Konecki. Taki łącznik skróciłby podróż w stronę Centralnej Magistrali Kolejowej, Łodzi i Warszawy, a tym samym do planowanego portu.

Sukces powiatu kieleckiego

powiat kielecki / 22 stycznia 2018 /

Powiat kielecki po raz 11. zajął pierwsze miejsce w Rankingu Gmin i Powiatów. Samorząd brał udział w konkursie w kategorii powiatów zamieszkiwanych przez więcej niż 120 tysięcy osób. Powiat kielecki największą liczbę punktów zdobył za pozyskiwanie zewnętrznych środków, posiadanie rozwiązań ułatwiających kontakt z urzędem osób z dziećmi czy za promocję aktywnego stylu życia.

Zatrzymana z narkotykami w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowiec Świętokrzyski / 22 stycznia 2018 /

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 21–letnią mieszkankę Ostrowca Św.  podejrzewaną o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kobieta miała przy sobie ponad 50 gramów amfetaminy oraz blisko 3 gramy marihuany. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

13 milionów złotych trafi do trzech świętokrzyskich szpitali na rozbudowę i doposażenie oddziałów kardiologicznych.  Pieniądze otrzymają: Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu oraz Zakład Opieki Zdrowotnej w Końskich.

Rozbudowana zostanie droga wojewódzka 764 na południe od Kielc. Tym samym wreszcie powstaną obwodnice miejscowości Suków i Daleszyce. Projekt zakłada, że do lipca przyszłego roku powstanie nowoczesna trasa o długości w sumie 22 kilometrów. Rozbudowana droga będzie miała dwa pasy ruchu.

Skarżysko-Kamienna będzie rozwijało lokalną przedsiębiorczość. Za niemal 900 tysięcy złotych z czego 637 tysięcy to unijne dofinansowanie gmina zrealizuje projekt pod hasłem „Skarżyska strefa kreatywnego biznesu”. W jego ramach stworzony zostanie Inkubator Przedsiębiorczości.

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zaplanowano szereg inicjatyw. W ich realizacji ma pomóc rządowy Program „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Nad Polskę nadciąga orkan Friederike. Meteorolodzy ostrzegają przed zamieciami. W Świętokrzyskiem  obowiązuje zagrożenie pierwszego stopnia.

Kolędowanie dla pogorzelców

Kielce, Samsonów-Piechotne / 18 stycznia 2018 /

W najbliższą niedzielę w parafii Parafii Św. Krzyża w Kielcach po mszy o godzinie 13. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Parafialnego Parafii Garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski. Celem wydarzenia jest nagłośnienie trudnej sytuacji rodziny Purtaków z Samsonowa-Piechotnego, która w pożarze straciła dorobek życia. zwarcia instalacji elektrycznej doszczętnie spłonął drewniany dom rodziny Purtaków.

Urząd wojewódzki wydał pierwszy paszport z pakietem upominków na 100-lecie odzyskania niepodległości. Osiemnastolatce urząd zrobił niespodziankę. Dokument mieszkanka Skarżyska-Kamiennej oficjalnie odebrała z rąk wojewody Agaty Wojtyszek

W dialogu z judaizmem

Chmielnik / 17 stycznia 2018 /

W Kościele katolickim obchodzimy dziś XXI Dzień Judaizmu. Z tej okazji Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku przygotował szereg wydarzeń.

Stabilnie na drogach

17 stycznia 2018 /

Zima w końcu dała o sobie znać.  Nocne i poranne opady śniegu na szczęście nie spowodowały dużych utrudnień na drogach.

Strona 5 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna