Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rolnicy, których uprawy dotknęła susza mogą liczyć na wsparcie ze strony Rządu. W pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone wnioski rolników, w których gospodarstwach susza spowodowała straty w uprawach w wysokości co najmniej 70 %. Stawka pomocy w takiej sytuacji wynosi 1 tysiąc złotych do hektara. Jeśli strata wyniosła poniżej 70% rolnicy mogą liczyć na 500 zł wsparcia do hektara.

Wodociągi Kieleckie rozpoczynają budowę kanalizacji w północnej części gminy Masłów. W Mąchocicach Kapitulnych uroczyście podpisano umowę z wykonawcą pierwszej części inwestycji.

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy prawie 5 milionów złotych, na wyposażenie szkół w 49 gminach regionu w nowoczesne pracownie informatyczne.

Znamy Talenty Świętokrzyskie

Kielce / 20 września 2018 /

Rekordowa XIX edycja „Talentów Świętokrzyskich” – Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował dzisiaj o przyznaniu 55 nagród i wyróżnień w ramach tegorocznej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”. Komisja ds. nagród sprawdziła i oceniła pod względem formalnym i merytorycznym 94 wnioski, do nagród rekomendując 46 kandydatów (41 nagród indywidualnych i 5 zespołowych), a 9 – do wyróżnień. I taką ostateczną decyzję przyjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 12 października w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przed mieszkańcami regionu świętokrzyskiego kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

„Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” – taką nazwę miała konferencja dotycząca polityki społecznej, która odbyła się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzięła w nim udział minister Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz osoby dorosłe z porażeniem mózgowym będą mogły wziąć udział w ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 6 października w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika w Chrustach koło Zagnańska. Spotkanie zostanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Nasz łazik najlepszy

Starachowice / 18 września 2018 /

Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej wygrali zawody łazików marsjańskich, pokonując tym samym 35 zespołów akademickich z 20 krajów. Zawody robotyczne European Rover Challenge odbył się w tym roku w Starachowicach i przyciągnęły rekordową liczbę konstruktorów z całego świata.

Zatrzymają lekarzy?

Świętokrzyskie / 18 września 2018 /

Urząd Marszałkowski ma pomysł, jak zachęcić studentów medycyny do tego, by po zdobyciu wykształcenia pozostali w naszym regionie. Pomóc ma w tym fundusz stypendialny.

Rusza program "Czyste powietrze"

świętokrzyskie / 18 września 2018 /

W ciągu dziesięciu najbliższych lat do województwa świętokrzyskiego może trafić cztery miliardy złotych na realizację Programu Priorytetowego "Czyste powietrze". W najbliższą środę rozpocznie się przyjmowanie wniosków. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 53 tysiące złotych.

 

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku wojewódzkiego do porządku obrad dodany został punkt dotyczący przyjęcia stanowiska w sprawie sytuacji rynku owoców miękkich w województwie świętokrzyskim. Jak podkreślili radni sytuacja jest bardzo trudna, dlatego też zdecydowali się na apel o wsparcie do Rządu.

Województwo świętokrzyskie włączyło się w  VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W ramach kampanii społecznej po raz kolejny prowadzone są działania edukacyjne mające na celu budowanie świadomości w zakresie profilaktyki i leczenia nowotworów głowy i szyi wśród różnych grup odbiorców.

Strona 5 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna