Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyskie ma być pierwszym województwem w Polsce, w którym przeprowadzony zostanie pilotaż płatności bezgotówkowych w Urzędach Skarbowych. 

Sąd nauczy prawa

Świętokrzyskie / 25 stycznia 2017 /

Sąd Okręgowy w Kielcach będzie uczył podstaw prawa. Od tego roku planuje ruszyć z inicjatywą polegającą na organizacji otwartych spotkań ze specjalistami, a wszystko po to, by zwiększać świadomość społeczną.

Coraz więcej upadłości konsumenckich

Świętokrzyskie / 25 stycznia 2017 /

Sąd Rejonowy w Kielcach notuje coraz więcej wniosków o upadłość konsumencką. W 2015 roku wpłynęło ich 105, a już rok później napływ wyniósł 188 wniosków. Dzieje się tak dzięki znacznemu uproszczeniu od 2015 roku przepisów związanych z wnoszeniem do sądu tego typu spraw. Czym jest upadłość konsumencka i jak się o nią starać?

Powietrze stale zanieczyszczone

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Powietrze w Kielcach i regionie stale jest bardzo mocno zanieczyszczone. Sprawdziliśmy, jak kształtowało się stężenie substancji szkodliwych przez cały miniony tydzień i jak sytuacja wygląda teraz.

2017 na drogach wojewódzkich

Świętokrzyskie / 24 stycznia 2017 /

Asfalt w regionie do remontu. W tym roku mają rozpocząć się prace na kilku odcinkach dróg wojewódzkich. Utrudnień i objazdów będziemy mogli się spodziewać w wielu częściach regionu. 

W tym roku droga do szpitala w Czerwonej Górze (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała) zostanie gruntownie przebudowana – informuje miasto i gmina Chęciny.  Oprócz wymiany nawierzchni zostanie wybudowany tam chodnik oraz zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie uliczne.

 

- Sąd Okręgowy w Kielcach i Sądy Rejonowe w naszym okręgu, pomimo braków kadrowych, działają sprawnie – ocenia prezes Sądu Okręgowego w Kielcach, sędzia Wojciech Merta podsumowując pracę orzeczniczą w minionym roku.

Co z operatorem światłowodów?

Świętokrzyskie / 23 stycznia 2017 /

Czy interesy województwa świętokrzyskiego są zabezpieczone jeśli chodzi o wykorzystanie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - zastanawia się radny sejmiku Bartłomiej Dorywalski. Zaniepokojenie wzbudziła sprzedaż zorganizowanej części spółki Glenbrook, wcześniejszego operatora świętokrzyskiej sieci, na rzecz spółki Smart-Net. Wartość tej transakcji opiewała na kwotę 77 tysięcy złotych. Wraz z tymi zmianami formalnie zmienił się operator światłowodów na terenie regionu. Jak mówi Bartłomiej Dorywalski, zarówno sprzedawcą jak i nabywcą majątku jest ta sama osoba. 

Profilaktyką w narkomanię

Świętokrzyskie / 23 stycznia 2017 /

W narkomanię chcą uderzyć kampaniami informacyjnymi i edukacyjnymi. Świętokrzyski samorząd przyjął specjalny program, który ma pomóc zwalczyć narastający problem stosowania środków psychoaktywnych. Urzędnicy stawiają głównie na profilaktykę. 

Paliwo z tekstyliów do Cementowni Ożarów

Kielce/Ożarów / 23 stycznia 2017 /

36 tys. ton paliwa alternatywnego z tekstyliów trafi do Cementowni Ożarów z Vive Textile Recycling do czerwca 2019 roku. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej za 2,7 mln zł linii produkcyjnej kieleckiej firmy.

 

Do pożaru drewnianego domu doszło w Belnie k. Zagnańska. W zgliszczach, ratownicy odnaleźli zwłoki 81 letniego właściciela posesji.

 

Dyskutowali o samorządzie

Kielce / 21 stycznia 2017 /

Przedstawiciele powiatów, gmin oraz województwa spotkali się w sobotę w Filharmonii Świętokrzyskiej na Forum Samorządowym. - Razem potrafimy robić wielkie rzeczy – podkreślał Starosta Kielecki, Michał Godowski.  

Wojewoda świętokrzyski i kurator oświaty podsumowali dotychczasowe prace nad przygotowaniami do realizacji reformy oświaty. 

Tam walczono w 1863 roku

Świętokrzyskie / 22 stycznia 2017 /

Styczeń to ważny miesiąc dla naszej pamięci narodowej, miesiąc obchodów Powstania Styczniowego. Na ziemi świętokrzyskiej toczyły się ważne bitwy i potyczki tego heroicznego zrywu. Przypomnijmy ich miejsca.

Strona 5 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay