online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowa ulica we Włoszczowie

Włoszczowa / 27 czerwca 2017 /

Ulica Sportowa - tak od dziś nazywa się droga prowadząca do nowobudowanych domów w okolicach stadionu we Włoszczowie. Wcześniej była to droga wewnętrzna prowadząca do ogródków działkowych. Decyzje w tej sprawie podjęli we wtorek radni.

Kolejne pieniądze na renowację zabytków

Świętokrzyskie / 27 czerwca 2017 /

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dokonał podziału środków finansowych na ochronę zabytków w programie z zakresu dziedzictwa kulturowego. Na konserwację i renowację zabytków do naszego regionu trafi ponad jeden milion złotych – poinformowało w komunikacie biuro poselskie posła Krzysztofa Lipca. 

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów skandynawskich. Już można się rejestrować.

Nadchodzą upały! Jest ostrzeżenie.

Świętokrzyskie / 27 czerwca 2017 /

Według synoptyków czekają nas bardzo upalne dwa dni. W środę i czwartek termometry mogą wskazać nawet 33 stopnie w cieniu.

Przez cały lipiec na placu Staffa w Skarżysku Kamiennej będą mogły za darmo bawić się na dmuchańcach. Czeka ich także wiele atrakcji przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury - informuje tamtejszy Urząd Miasta. Atrakcje będą dostępne codziennie od godz. 12 do 20-tej. Opróc

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo księdza z Tarnawy w gminie Sędziszów został tymczasowo aresztowany.

Włoszczowa otwiera się na e-sport

Włoszczowa / 27 czerwca 2017 /

Turniej e-sportowy "E-wars" - rozpoczął się we wtorek rano w Domu Kultury we Włoszczowie. To rywalizacja drużyn w grze komputerowej Counter Strike:Global Ofensive. Finały zaplanowano na środę. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Włoszczowa otwiera się na e-sport".

Bezrobocie znów spadło

Świętokrzyskie / 27 czerwca 2017 /

O kolejne 0,4 punktu procentowego spadła stopa bezrobocia w województwie świętokrzyskim – wynika z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny.

Wypadek na krajowej siódemce

Mnichów/pow. jędrzejowski / 26 czerwca 2017 /

Na drodze krajowej numer 7 w miejscowości Mnichów niedaleko Jędrzejowa doszło do zderzenia dwóch aut. Trasa została zablokowana. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Na miejscu interweniuje policja, dwa zastępy straży pożarnej i śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Na plebanii w Tarnawie w gminie Sędziszów znaleziono w poniedziałek rano ciało księdza. Policja bada okoliczności, w jakich doszło do jego śmierci. Najprawdopodobniej doszło do zabójstwa.

15 zabytkowych obiektów na terenie regionu zostanie odrestaurowanych. Radni wojewódzcy zdecydowali o przekazaniu dotacji na prace konserwatorskie, głównie przy obiektach sakralnych. Sumaryczna kwota dofinansowania wynosi 100 tysięcy złotych. Beneficjenci otrzymali od 6 do 10 tysięcy złotych.

Miasto Połaniec czeka na osobę, która zastąpi dotychczasowego burmistrza. Przypomnijmy, że został on zatrzymany przez CBA. Następnie prokuratura krajowa w Krakowie postawiła mu zarzut między innymi przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego. Jacek T., decyzją prokuratora, został zawieszony w obowiązkach burmistrza. Wojewoda świętokrzyski za pośrednictwem MSWIA skierowała wniosek do premier Beaty Szydło o powołanie osoby, która w zastępstwie będzie pełniła funkcję włodarza miasta i gminy.

Za kilka lat pojedziemy nową obwodnicą Morawicy i Woli Morawickiej w ciągu drogi krajowej numer 73. O tym, że inwestycja uzyska finansowanie poinformowała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. Prace mają być podzielone na dwie części. Przetarg na wykonanie pierwszego przeszło 4-kilometrowego odcinka od granic Kielc do miejscowości Brzeziny ma ruszyć już w sierpniu tego roku. Nabór ofert na wykonanie drugiego odcinka od Brzezin do Woli Morawickiej ma rozpocząć się latem przyszłego roku.

Gdzie nad wodę?

woj. świętokrzyskie / 23 czerwca 2017 /

Gdzie najczyściej, a gdzie najbezpieczniej? W które miejsca najlepiej pojechać z dziećmi, a w które ze znajomymi? Oto subiektywny przegląd najlepszych świętokrzyskich kąpielisk.

Strona 5 z 41

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay