online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Czy ZHP będzie współpracował ze skautami z Kolumbii? O tym rozmawiają władze naszego harcerstwa z Naczelnikiem Skautów Kolumbii Samuelem Castillo Berrio, który gości w naszym regionie. Ewentualna współpraca mogłaby obejmować wymianę młodzieży pomiędzy dwoma krajami. Na razie czekamy na efektów rozmów.

4,5 miliona złotych to dodatkowe pieniądze, które trafią do świętokrzyskich szpitali. Ma to związek z tym, że o 2 procent wzrosła wycena świadczeń medycznych. Lecznice mogą wystawić poprawione faktury wsteczne od 1 lipca, aby otrzymać większy zwrot kosztów.

Służby meteorologiczne ostrzegają przed upałami. Najwyższe mają wystąpić w Świętokrzyskiem, w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie. Najwyższe temperatury zanotujemy w piątek – będzie nawet 36 st na plusie.

Już pół miliona turystów odwiedziło Zamek Królewski w Chęcinach od momentu jego otwarcia po renowacji. Przypomnijmy, że warownia ponownie została otwarta w kwietniu 2015 roku. Okrągła liczba odwiedzających zamknięta została we wtorek 8 sierpnia około godziny 13.

Internetowe mapy pomogą policjantom

Świętokrzyskie / 08 sierpnia 2017 /

Poszukiwania osób zaginionych, ochrona ludności w sytuacjach kryzysowych, wyznaczanie objazdów – między innymi w takich zadaniach świętokrzyskim policjantom pomoże System Informacji Przestrzennej dla naszego regionu. Mundurowi podpisali porozumienie z samorządem województwa w sprawie wykorzystania nowoczesnego zbioru map dostępnego za pośrednictwem internetu.

Nieco ponad 176,5 miliona złotych będą kosztowały roboty budowlane w ramach inwestycji związanych z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym Sandomierza i okolic. Prace podzielone zostały na 6 części. Umowę na wykonanie inwestycji świętokrzyski samorząd podpisał ze spółkami Energopol ze Szczecina i Melbud z Grudziądza.

Niemal pół miliona osób odwiedziło Zamek Królewski w Chęcinach od chwili otwarcia po jego rewitalizacji, czyli od kwietnia 2015 roku. Półmilionowy turysta bramy podkieleckiej twierdzy przekroczy prawdopodobnie w pierwszej połowie tego tygodnia.

„Kadrówka” już maszeruje

Świętokrzyskie / 07 sierpnia 2017 /

Wyruszył 52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Członkowie organizacji strzeleckich, harcerze, żołnierze oraz osoby cywilne, jak co roku podążają w stronę Kielc śladami formacji utworzonej w 1914 roku przez Józefa Piłsudskiego. W ten poniedziałek maszerujący będą nocować w Miechowie, a we wtorek z rana wyruszą do Wodzisławia, gdzie mają kolejny przystanek.

Od 2 do 10 tysięcy złotych wynoszą dotacje dla małych społeczności w ramach projektu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. Właśnie podpisane zostały ostatnie umowy na dofinansowanie projektów finansowanych przez samorząd wojewódzki a realizowanych we współpracy gmin i organizacji pozarządowych z terenu powiatów sandomierskiego, opatowskiego i skarżyskiego.

Termomodernizacja za 166 milionów

Świętokrzyskie / 07 sierpnia 2017 /

53 projekty termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej, głównie szkół i przychodni, uda się zrealizować dzięki rozstrzygniętemu konkursowi w ramach funduszy unijnych przeznaczonych dla województwa świętokrzyskiego. Wykonane zostaną inwestycje za ponad 166 milionów złotych, z czego niemal 128 milionów stanowi dofinansowanie.

Miliony na remonty

Świętokrzyskie / 04 sierpnia 2017 /

Za 17 milionów złotych świętokrzyskie samorządy zreperują drogi o łącznej długości 64 kilometrów. Włodarze gmin i powiatów z rąk wojewody Agaty Wojtyszek odebrali kolejne rządowe promesy na remonty lokalnych szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewy. Prace zostaną wykonane między innymi w Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej czy w Rytwianach.

Nowe wnioski już spływają

Świętokrzyskie/Kielce / 04 sierpnia 2017 /

Ponad 3,5 tysiąca nowych wniosków o przyznanie świadczenia Rodzina 500 + złożyli mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Ta statystyka dotyczy tylko dwóch pierwszych dni sierpnia. Przypomnijmy, że od tego miesiąca należy ponownie składać dokumenty w związku z rozpoczynającym się nowym okresem świadczeniowym rządowego programu.

51. Dymarki w Nowej Słupi

Nowa Słupia / 04 sierpnia 2017 /

Już po raz 51. w dniach 12- 13 sierpnia zapłoną słynne Dymarki w Nowej Słupi. W programie m.in.  widowisko historyczne „W kręgu żelaza”,  Świętokrzyski Festiwal Kultury Ludowej, kiermasz twórców ludowych, lunapark  dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji.  Gwiazdami tegorocznych Dymarek będą m.in:  zespół Golec Uorkiestra, zespół MIG oraz Czadoman.

 

Zdecyduj jak będzie wyglądała książeczka paszportowa. Trwa internetowy plebiscyt pod hasłem „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018” ogłoszony z okazji nadchodzącej setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W głosowaniu internautów wyłonionych zostanie sześć motywów, które w przyszłym roku trafią na strony wizowe nowych dokumentów.

Strona 5 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay