online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Laury Michała Anioła wręczone

Świętokrzyskie / 20 października 2017 /

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli wyróżniło samorządowców, którzy najbardziej aktywnie wspierali nauczycieli w rozwoju zawodowym w minionym roku szkolnym.

15 remontów drogowych za 2,5 miliona złotych wykona 9 świętokrzyskich samorządów. Inwestycje zrealizowane zostaną w ramach usuwania szkód jakie wyrządziły ulewy. Będzie to możliwe dzięki promesom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

ARiMR już wypłaca zaliczki

Świętokrzyskie / 19 października 2017 /

Około 77 procent świętokrzyskich rolników jeszcze w tym tygodniu otrzyma zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W sieci wodociągowej w Gminie Wodzisław wykryto bakterie e.coli. Woda w kilku miejscowościach nie nadaje się do picia. 

Najlepsza w województwie świętokrzyskim i jedna z najlepszych w kraju: Katarzyna Wrona, tegoroczna maturzystka z Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach została finalistką IV edycji ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”. 

Wygląd sprzed kilku wieków odzyskuje drewniany kościółek z Rogowa znajdujący się w zbiorach Parku Etnograficznego w Tokarni. To dzięki konserwatorom, którzy w niewielkiej świątyni zakończyli kolejną część prac. Tym razem dotyczyły one między innymi pełnej renowacji ołtarza głównego.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski spotkał się dziś samorządowcami, żeby rozmawiać o szczegółach programu "Mieszkanie Plus". W konferencji uczestniczyło blisko 200 przedstawicieli gmin i powiatów.  

PFRON ogłasza konkurs

Świętokrzyskie / 18 października 2017 /

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi nabór zgłoszeń do konkursu „Samodzielni i Skuteczni”.

Pałac Biskupów Krakowskich, będący siedzibą Muzeum Narodowego w Kielcach, zostanie wraz z zespołem katedralnym wpisany na listę Pomników Historii. Ma to nie tylko podnieść prestiż tego miejsca, ale i pozwoli na lepsze finansowanie w przyszłości.

Pieniądze dla lokalnych społeczności

Świętokrzyskie / 17 października 2017 /

Prawie 1,8 mln zł samorząd wojewódzki przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do ludzi, którzy chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą i na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokość dotacji nie jest imponująca w porównaniu z innymi unijnymi programami, lecz jest ona istotna dla niewielkich społeczności w regionie świętokrzyskim.

Hubertus na Podzamczu Włoszczowskim

Włoszczowa / 15 października 2017 /

Pokazy dżygitówki czyli akrobacje na koniu w pełnym galopie, tradycje łowieckie, gonitwa za lisem, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników Trzeciego Hubertusa na Włoszczowskim Podzamczu.

Małgorzata Żugaj, skarbnik Połańca i współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Integracja” nagrodzona została statuetką Świętokrzyskiego Anioła Dobroci. Społeczniczka uhonorowana została w kategorii osób indywidualnej. W kategorii zespołowej przyznano wyróżnienie. Trafiło ono do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” w Końskich.

Pies ofiarą kłusowników

Stopnica / 13 października 2017 /

Najprawdopodobniej działalność kłusowników doprowadziła do śmierci psa znalezionego w lesie koło Stopnicy w powiecie buskim. Według wstępnych ustaleń policji zwierzę złapało się we wnyki.

W  wodzie z wodociągu Cedzyna - Leszczyny pojawiła się bakteria typu e-coli. Woda ta nie nadaje się do picia.

Strona 5 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna