Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

2 osoby zginęły i 2 zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej 74 w Miedzianej Górze. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Woda w gminie Bodzentyn nadaje się już do picia. Zakaz odwołano w sobotę rano.

Nowe rondo w Skarżysku

Skarżysko-Kamienna / 18 maja 2018 /

Zakończyła się budowa ronda turbinowego w ciągu drogi krajowej nr 42 w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycja była finansowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Przedstawiciele organizacji narodowych rozpoczęli zbiórkę darów dla dzieci. Akcja potrwa do końca maja.

Innowacyjna inwestycja, Współpraca nauka-przemysł, Lider innowacyjności, Animator Gospodarki, Młody novator – w takich dziedzinach Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa wręczyła nagrody NOVATOR 2017.

Nauka w służbie prawa

Korzecko / 16 maja 2018 /

Techniki sekcji zwłok, wykrywanie śladów DNA i wykorzystanie nauki we współczesnym sądownictwie – tak wyglądała konferencja naukowa i wystawa zorganizowana przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Korzecku. Wśród gości był między innymi Prokurator Krajowy, Bogdan Świączkowski.

Do groźnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Wólce Plebańskiej w powiecie koneckim. Kierujący ciągnikiem siodłowym wjechał na przejazd i zderzył się z lokomotywą ciągnącą 5 cystern z propanem-butanem.

Uroczyste otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” odbędzie się 21 maja o godz. 12:00 równocześnie w trzech miastach – Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej i Starachowicach, a później ekspozycja zawita do kolejnych miejscowości.

Pieniądze na drogi

Kielce / 15 maja 2018 /

18,5 miliona złotych – dotacja w takiej wysokości zostanie przekazana województu świetokrzyskiemu z budżetu państwa na utrzymanie 1050 km dróg wojewódzkich. Samorządowcy otrzymają ponadto środki na drogi lokalne.

Rodzina, wychowanie do polskości, czy wsparcie w sytuacjach trudnych – między innymi takie tematy poruszyli uczestnicy konferencji „Z rodziną ku niepodległości”, która zainaugurowała XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na świadczenia stomatologiczne w tzw. Dentobusie, czyli mobilnym gabinecie stomatologicznym. Jest to już druga propozycja w tej sprawie. Poprzednio, świadczeniodawca, który został wyłoniony zrezygnował z umowy. NFZ zaproponował więc nowe warunki.

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku samochodu osobowego z  ciężarowym, do którego doszło dziś tuż po godzinie 14 na drodze krajowej numer 74 w Miedzianej Górze. Zablokowany jest jeden pas ruchu. Ruch odbywa się wahadłowo.

Dzień dziecka z PKP

Polska / 14 maja 2018 /

Dzieci lubią podróżować i odkrywać nowe miejsca. PKP Intercity z myślą o nich przygotowało na Dzień Dziecka niespodziankę - bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży oraz tańsze bilety dla ich opiekunów. Warto więc spędzić ten dzień aktywnie, odwiedzając najciekawsze miejsca na mapie Polski.

Iwona Gdula została dziś odwołana ze stanowiska skarbnika powiatu włoszczowskiego – informują radni powiatu włoszczowskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła na nadzwyczajnej sesji.

Strona 5 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna