Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje dla naszego województwa wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii znalazł się wśród 10 wyróżnionych przez redakcję portalu zwrotnikraka.pl przedsięwzięć, dzięki którym onkologiczna rzeczywistość staje się bardziej przyjazna.

Nowy Korczyn, Opatowiec, Oleśnica, Pacanów, Nowa Słupia, Szydłów i Pierzchnica to miejscowości, które od Nowego Roku uzyskają prawa miejskie utracone w 1869 roku po powstaniu styczniowym. Przywileje te zostały nadane na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów w tzw. trybie przyspieszonym.

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjęli stanowisko w sprawie zapowiadanych podwyżek cen energii, które zaprezentowali na specjalnym briefingu prasowym.

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego przyjęli projekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.

Ponad 795,5 miliona złotych wydatków, 719,5 miliona złotych dochodów i deficyt budżetowy w wysokości 76 milionów złotych – tak wygląda Budżet Województwa Świętokrzyskiego na 2019 rok. Sejmik przyjął projekt zaproponowany przez Zarząd Województwa jednomyślnie.

Nowa Słupia, Szydłów, Pierzchnica, Pacanów, Nowy Korczyn, Opatowiec i Oleśnica  – te miejscowości od 1 stycznia uzyskają prawa miejskie.

Święta na drogach – podsumowanie

Świętokrzyskie / 27 grudnia 2018 /

Nadmierna prędkość, brawura i jazda na podwójnym gazie – to wciąż główne przyczyny wypadków, do których dochodzi na naszych drogach. W tegorocznym okresie świątecznym w ich wyniku w województwie świętokrzyskim życie straciły trzy osoby.

51-letni mieszkaniec gminy Bliżyn w powiecie skarżyskim i 29-latek z podkieleckiej gminy Bieliny to ofiary tragedii, do której doszło w czwartek w kopalni czeskiej w Karwinie. Rodziny górników otrzymały pomoc od wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Prawie 300 nagród, wyróżnień i statuetek zostało wręczonych podczas uroczystego podsumowania roku sportowego 2018.  Uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu.

Świętokrzyski oddział NFZ przypomina o placówkach, w których można uzyskać pomoc medyczną podczas świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra.

21 grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach miał miejsce specjalny apel wojskowy.

Strona 5 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna