Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

- Pacjenci leczący się na oddziałach specjalistycznych Szpitala Św. Łukasza w Końskich mogą spać spokojnie – zapewnia dyrektor lecznicy. W pierwotnych założeniach projektu „sieci szpitali” placówka miała znaleźć się na II stopniu referencyjnym, co spowodowałoby likwidację wielu oddziałów. Ministerstwo Zdrowia zapewniło, że szpital będzie sklasyfikowany w III stopniu referencyjnym. Pozwoli to ocalić wszystkie obecnie działające tam oddziały.

Odliczanie ostatnich sekund starego roku i przywitanie nowego dla mieszkańców Morawicy będzie miało dodatkowe znaczenie. Od pierwszego stycznia Gmina Morawica uzyska prawa miejskie.

Mają talent!

Kielce / 23 grudnia 2016 /

Uczniowie klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną  będą mogli zaprezentować swoje talenty. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kielcach już po raz drugi organizuje „Świętokrzyski Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych – CHOINEK BLASK”.

 

Powracamy do tematu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kielcach. Jest szansa, że Świętokrzyski Odział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosi na początku przyszłego roku konkurs na prowadzenie takiej jednostki. 

30 milionów na minusie

Świętokrzyskie / 22 grudnia 2016 /

666 milionów złotych wpłynie do wojewódzkiej kasy w 2017 roku. Urzędnicy planują jednak wydać więcej niż będziemy mieli bo 696 milionów. W ten sposób powstanie niemal 30-milionowa dziura budżetowa. Departament w urzędzie marszałkowskim, który zajmuje się finansami w regionie nie planuje zaciągania kolejnych kredytów na pokrycie deficytu. 

Kolejne 100 milionów złotych pomoże w rozwijaniu niewielkich świętokrzyskich miejscowości. Tym razem unijne dofinansowania wydane zostaną między innymi na budowę nowych instalacji kanalizacyjnych. Inwestycje wykonane zostaną w 13 gminach.

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia podpisał już umowy z placówkami na świadczenie usług medycznych w przyszłym roku. 

Wypracowanie schematów postępowania z pacjentami onkologicznymi mającymi powikłania kardiologiczne. To główny cel, jaki stawia przed sobą powołany niedawno zespół ekspercki ds. onkokardiologii, w skład którego weszła lekarka ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Pół miliona złotych źle nałożonych kar

Świętokrzyskie / 19 grudnia 2016 /

Nawet pół miliona złotych – na tyle oszacowana jest skala problemu związanego z karami nieprawidłowo nakładanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego na przewoźników.

O dawnych zwyczajach świątecznych

Świętokrzyskie / 17 grudnia 2016 /

Jak dawniej na kielecczyźnie obchodzono święta Bożego Narodzenia i jakie temu towarzyszyły zwyczaje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć książce „Magia świąt, Zimowy cykl świąteczny w tradycyjnych zwyczajach mieszkańców kieleckich wsi” autorstwa Ewy Tomaszewskiej, etnografa z Muzeum Wsi Kieleckiej

AKTL. Sobota na drogach

Wodzisław / 17 grudnia 2016 /

Droga krajowa numer 7 na odcinku Kielce-Kraków przez kilka godzin była zablokowano po wypadku, do którego doszło dziś rano w Wodzisławiu w powiecie jędrzejowskim. Na czas usuwania skutków zdarzenia policja wyznaczyła objazd drogą techniczną.

Trzy miliony złotych kosztowała przebudowa Biblioteki Publicznej we Włoszczowie. Gmach instytucji został rozbudowany i zdecydowanie zmienił swoje oblicze. Oprócz nowoczesnych rozwiązań znaleziono tam miejsce dla izby regionalnej poświęconej przeszłości Ziemi Włoszczowskiej. 

Podsumowania marszałka

Świętokrzyskie / 16 grudnia 2016 /

Miał 32 lata gdy obejmował najważniejszą regionalną funkcję polityczną. Od tego momentu minęło już 10 lat. Marszałek Adam Jarubas podsumowuje ostatnie lata pracy. Co uważa za swój sukces, a co za porażkę? 

UJK w Sandomierzu

Kielce / 16 grudnia 2016 /

To już pewne: od 1 stycznia 2017 roku  Uniwersytet Jana Kochanowskiego  będzie miał swój Wydział Zamiejscowy w Sandomierzu. Rozporządzenie w sprawie konsolidacji kieleckiej uczelni  i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu zostało dziś podpisane przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

Strona 5 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay