Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Intensywne opady deszczu spowodowały koniecznośc przesunięcia terminu rozpoczęcia remontu drogi krajowej nr 74 (Kielce-Opatów) między Piórkowem a Jałowęsami. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace wymagające wprowadzenia ruchu wahadłowego rozpoczną się 4 maja, a nie tak jak planowano dzisiaj (27.4).

Wśród świętokrzyskich miast wiodącą pozycję mają oczywiście Kielce ale nie we wszystkich aspektach. To podstawowy wynik analiz Politechniki Warszawskiej na temat sytuacji społeczno-gospodarczej naszego regionu. Co ciekawe, badacze dostrzegli, że w aglomeracji kieleckiej dochodzi do podobnych procesów jak w warszawskim zespole miejskim.

Szybciej z Kielc do Warszawy!

Szydłowiec / 26 kwietnia 2017 /

Dobre informacje, tym razem tuż zza granicy naszego województwa. Już jutro drogowcy udostępnią kierowcom nową jezdnię drogi ekspresowej S7 w ciągu obwodnicy Szydłowca (Mazowieckie). Nowy odcinek będzie liczył 4 km. Jak zapowiada GDDKiA to dopiero początek ułatwień.

Ostrzeżenie przed instensywnymi opadami deszczu wydali w środę dla województwa świętokrzyskiego meteorolodzy z IMGW. W ich ocenie taka sytuacja może potrwać do godziny 3-ciej w nocy ze środy na czwartek. Z kolei hydrolodzy prognozują podwyższenie stanu rzek.

Naprawią drogi

Świętokrzyskie / 26 kwietnia 2017 /

Ponad 16 milionów złotych na utrzymanie i drobne naprawy około tysiąca kilometrów dróg wojewódzkich otrzyma Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z rezerw budżetu państwa.

Ogromne dofinansowanie dedykowane szkołom. Zarząd województwa rozdzielił unijne dotacje, które w sumie wynoszą ponad 200 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowy szkół czy zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Zrealizowanych zostanie 71 projektów w takich miejscowościach jak Morawica, Łagów czy Starachowice.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Tokarni na drodze nr 7. Samochód osobowy marki renault jadący w kierunku Kielc od strony Jędrzejowa, na łuku z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z ciężarówką.

Całkiem nieźle przedstawia się sytuacja szpitali wojewódzkich – o tym przekonuje ekipa marszałka Adama Jarubasa. To urzędnicy wywnioskowali z przeprowadzonych analiz. Taki wynik obserwacji nie oznacza, że kończą się prace nad służbą zdrowia. Duże lecznice wymagają nakładów finansowych. I to sporych.

Jadą z misją gospodarczą

Świętokrzyskie / 21 kwietnia 2017 /

Serię misji gospodarczych zapowiadają urzędnicy wojewódzcy. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia. W ramach wyjazdu 10 świętokrzyskich przedsiębiorstw z branży metalowej i automatyki przemysłowej weźmie udział w najważniejszych targach tego sektora. Odbędą się one w Hanowerze.

Wyszkolą skutecznych liderów w środowiskach młodzieżowych. Urząd marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli rusza z kursem przywództwa lokalnego dla osób zaangażowanych w pobudzanie aktywności w niewielkich społecznościach. Szkolenie pod hasłem „Liderzy dla Młodzieży” przeprowadzone zostanie w oparciu o doświadczenie cenionej Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Inwestycje w szpitalach. Za 3,6 mln

Kielce/Czerwona Góra / 21 kwietnia 2017 /

3,6 miliona złotych zarząd województwa świętokrzyskiego przekaże szpitalom na zakup sprzętu i adaptację pomieszczeń. Planowana jest między innymi wymiana myjni łóżek szpitalnych i pozyskanie nowego sprzętu. Jak informuje urząd marszałkowski chodzi o najpilniejsze zakupy niezbędne do sprawnego funkcjonowania wyspecjalizowanych placówek ochrony zdrowia. Medycy te inwestycje zaplanowali na bieżący rok.

Strajku generalnego w staszowskim szpitalu nie będzie. Pielęgniarki i położne z tamtejszej lecznicy doszły do porozumienia z dyrekcją placówki.

W 74. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim Ośrodek Edukacyjno – Muzealny „Świętokrzyski Sztetl” z Chmielnika, jako jedyna instytucja ze świętokrzyskiego, otrzymał prestiżowy Medal Powstania w Getcie Warszawskim. Medal został wręczony podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Publiczne wsparcie dla organizacji pozarządowych działających w regionie. Wojewoda świętokrzyski przyznała dotacje na 32 projekty z zakresu pomocy społecznej. Całościowa kwota dofinansowań wydaje się niezwykle mała w stosunku do inicjatyw, które NGOsy planują podjąć.

Strona 5 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay