Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa w Sandomierzu, zapraszają na uroczystości upamiętniające 74. rocznicę bitwy pod Pielaszowem-Wesołówką.

Samorząd powiatu kieleckiego przekazał 14 jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych nowoczesne defibrylatory. Podczas spotkania druhowie zostali także przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy za pomocą nowego sprzętu.

Zakończył się nabór wniosków w ramach programu „Restrukturyzacji małych gospodarstw”. Rolnicy mogli uzyskać wsparcie w wysokości 60 tysięcy złotych.

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 78 na odcinku między Jędrzejowem i Chmielnikiem. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy i ciężarówka.

W lasach zaczynają pojawiać się pierwsze grzyby, a pogoda zaczyna im sprzyjać, dlatego należy uważać, co wkłada się do swojego koszyka.

Ewakuacja harcerzy. Powodem ulewa

Wiosna, pow. konecki / 18 lipca 2018 /

Około 150 harcerzy zostało ewakuowanych z obozu w miejscowości Wiosna w powiecie koneckim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

9 starostw z województwa świętokrzyskiego otrzyma środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na działania związane z pomocą osobom dotkniętym niepełnosprawnością. Dziś podpisano umowy z czterema jednostkami samorządowymi.

Kingonalia 2018 już w sobotę

Nowy Korczyn / 18 lipca 2018 /

Zespół Baciary i kabaret Czwarta fala będą gościć na tegorocznych "Kingonaliach", które odbędą się w najbliższą sobotę w Nowym Korczynie. Tegoroczna impreza z okazji święta patronki miasta będzie połączona z obchodami 760. rocznicy jego lokowania.

 

Marszałek Adam Jarubas przedmiotowo traktuje nasze województwo i źle wydatkuje pieniądze publiczne -tak twierdzą przedstawiciele Stowarzyszenia Kukiz'15 Świętokrzyskie i żądają zorganizowania publicznego, otwartego spotkania i dyskusji na temat stanu regionu świętokrzyskiego.

 

Trwa nabór wniosków w plebiscycie "Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina”. Konkurs organizowany jest przez Departament Polityki Regionalnej, Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w Urzędzie Marszałkowskim.

Rozpoczął się kolejny etap konserwacji zabytkowego XVIII- wiecznego kościoła z Rogowa znajdującego się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Zabiegom konserwatorów poddawana jest drewniana, barokowa ambona, podwieszona przy pilastrze oddzielającym prezbiterium od nawy.

 

Kadrówka niedługo wyruszy do Kielc

świętokrzyskie / 17 lipca 2018 /

6 sierpnia z krakowskich Oleandrów wyruszy 53. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jak co roku śladami formacji utworzonej w 1914 roku przez Józefa Piłsudskiego, podążać będą członkowie organizacji strzeleckich, harcerze, żołnierze, a także osoby cywilne. W tegorocznym marszu weźmie udział około 400 osób.

 

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymali włoszczowscy policjanci w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 osób.

Dziewięcioletnia Nadia Szostak z Chełmiec cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład spastyczny kończyn dolnych. Jej jedyną szansą na samodzielne chodzenie jest kosztowna operacja, która musi się odbyć w przyszłym miesiącu. Pomóżmy!

Strona 5 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna