Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

„Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” – taką nazwę miała konferencja dotycząca polityki społecznej, która odbyła się w budynku Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wzięła w nim udział minister Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz osoby dorosłe z porażeniem mózgowym będą mogły wziąć udział w ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 6 października w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika w Chrustach koło Zagnańska. Spotkanie zostanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Nasz łazik najlepszy

Starachowice / 18 września 2018 Magdalena Nowak

Studenci z Politechniki Świętokrzyskiej wygrali zawody łazików marsjańskich, pokonując tym samym 35 zespołów akademickich z 20 krajów. Zawody robotyczne European Rover Challenge odbył się w tym roku w Starachowicach i przyciągnęły rekordową liczbę konstruktorów z całego świata.

Zatrzymają lekarzy?

Świętokrzyskie / 18 września 2018 Piotr Wójcik

Urząd Marszałkowski ma pomysł, jak zachęcić studentów medycyny do tego, by po zdobyciu wykształcenia pozostali w naszym regionie. Pomóc ma w tym fundusz stypendialny.

Rusza program "Czyste powietrze"

świętokrzyskie / 18 września 2018 Beata Kwieczko

W ciągu dziesięciu najbliższych lat do województwa świętokrzyskiego może trafić cztery miliardy złotych na realizację Programu Priorytetowego "Czyste powietrze". W najbliższą środę rozpocznie się przyjmowanie wniosków. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 53 tysiące złotych.

 

Apelują do Rządu o wsparcie dla rolników

17 września 2018 Magdalena Nowak

Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku wojewódzkiego do porządku obrad dodany został punkt dotyczący przyjęcia stanowiska w sprawie sytuacji rynku owoców miękkich w województwie świętokrzyskim. Jak podkreślili radni sytuacja jest bardzo trudna, dlatego też zdecydowali się na apel o wsparcie do Rządu.

Województwo świętokrzyskie włączyło się w  VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W ramach kampanii społecznej po raz kolejny prowadzone są działania edukacyjne mające na celu budowanie świadomości w zakresie profilaktyki i leczenia nowotworów głowy i szyi wśród różnych grup odbiorców.

Nowy nabór do OHP

Kielce / 14 września 2018 Weronika Grela

Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach informuję, że prowadzi rekrutację młodzieży w wieku 15-18 lat do jednostek opiekuńczo- wychowawczych OHP na rok szkolny 2018/2019. Nabór trwa do 30 września.

23 miliony złotych na zielone świętokrzyskie

Gmina Kije / 13 września 2018 Magdalena Nowak

Komisja Europejska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczyły 23 miliony złotych dofinansowania na realizację projektu środowiskowego pn. „Renaturyzacja śródlądowej rzeki Nidy”. Projekt jest jednym z trzech w Polsce, które otrzymają dofinansowanie z programu LIFE Komisji Europejskiej – działającego na rzecz środowiska i klimatu.

Razem Bezpieczniej. Podpisanie umów

Kielce / 13 września 2018 Michał Łosiak

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski podpisała umowy i porozumienia z samorządowcami i organizacjami pozarządowymi w ramach programu „Razem Bezpieczniej”. Projekty mają za zadanie ograniczyć przestępczość i zachowania aspołeczne.

Samorządowcy z regionu odznaczeni Krzyżami Zasługi

Kielce / 13 września 2018 Magdalena Nowak

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła wyróżnionym osobom Krzyże Zasługi, przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności społecznej i samorządowej. Złoty Krzyż otrzymali: Jarosław Kopański – członek zarządu Powiatu Ostrowieckiego oraz Danuta Leśniewicz – Radna Powiatu Koneckiego. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczono m.in. Władysława Burzawę, a brązowym Dariusza Kozaka – przewodniczącego Rady Miasta.

"Czyste powietrze" bez tajemnic

świętokrzyskie / 13 września 2018 Piotr Wójcik

Przed mieszkańcami regionu kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

Strona 5 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna