Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

1 marca wszedł w życie nowy schemat organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Spowodowało to spore zmiany personalne w jednostce.

4 marca w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotycząca problemów rolnictwa w naszym regionie. O obrady wnioskowali radni Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dwunastu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z regionu świętokrzyskiego zostało nagrodzonych w VI Wojewódzkim Konkursie „Żołnierze Niezłomni – Zapomnianym Bohaterom naszego regionu”. Nagrody otrzymali podczas spotkania edukacyjnego towarzyszącego obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

10 lat Centrum Naukowo-Technologicznego

Podzamcze Chęcińskie / 01 marca 2019 /

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne obchodzi dziś okrągłą rocznicę dziesiątych urodzin. W skład Centrum wchodzą: Biobank Świętokrzyski, Publiczny Bank Komórek Macierzystych, Centrum Nauki, Dworek Starostów Chęcińskich oraz tereny inwestycyjne.

Siedemnaście samorządów z województwa świętokrzyskiego otrzyma dofinansowanie z funduszy unijnych na przebudowę lub budowę świetlic wiejskich. Umowy o przyznanie pomocy podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik i członkowie zarządu województwa świętokrzyskiego. Łączna kwota dofinansowania wynosi prawie 6,5 miliona złotych.

Przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego wzięli udział w konferencji dotyczącej oferty wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw planowanej do uruchomienia w 2019 roku przez samorząd województwa świętokrzyskiego przy udziale środków unijnych. W spotkaniu wziął udział Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal z bezpłatnymi dietami. Po zalogowaniu można otrzymać dwutygodniowy jadłospis - z przepisami i listą zakupów. To kolejne narzędzie profilaktyczne dotyczące zdrowego stylu życia prowadzone przez fundusz.

W Szpitalu Kieleckim można skorzystać z bezpłatnych badań endoskopowych, gastroskopii oraz kolonoskopii. Rejestrować mogą się osoby pełnoletnie.

W Borkowie, przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą nad zalew doszło do wypadku samochodu osobowego i ciężarówki. Nie żyją dwie osoby, które podróżowały osobówką.

Promesy o wartości 53 milionów złotych na usunięcie skutków klęsk żywiołowych wręczył świętokrzyskim samorządom wiceminister Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Beata Matulińska została powołana na dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy. Uchwałę w tej sprawie podjął podczas ostatniego posiedzenia Zarząd Województwa.

Ponad 240 tysięcy mieszkańców województwa świętokrzyskiego zostanie skierowanych na badania profilaktyczne w zakresie zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu drugiego. Badania będą realizowane przez Uzdrowisko Busko - Zdrój, które na ten cel pozyskało pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Strona 5 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna