Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowa Rada Powiatu Kieleckiego zainaugurowała dziś swoją kadencję. Radni wybrali m.in. przewodniczącego i starostę powiatu.

W Filharmonii Świętokrzyskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 60-lecia ruchu honorowego krwiodawstwa w Polskim Czerwonym Krzyżu. Podczas spotkania wręczono także odznaczenia państwowe, krzyże zasługi, odznaki "Honorowy dawca krwi - zasłużony dla zdrowia narodu" przyznawane przez ministra zdrowia oraz odznaki honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża.

Najlepsi przedsiębiorcy i pracodawcy z województwa świętokrzyskiego zostali nagrodzeni za wysokie standardy pracy oraz wyróżnieni za pracę nad kolejnymi rozwiązaniami zwiększającymi bezpieczeństwo pracy. Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach podczas uroczystej gali podsumował również programy prewencyjne przeprowadzone podczas minionych miesięcy.

W minioną środę w Niepublicznym Technikum im. W. Andersa w Opatowie odbyły się XI Targi Edukacji i Pracy, zorganizowane przez Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP w Kielcach oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Opatowie.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego wybrał nowy Zarząd. Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski liczy na dobrą i szerszą współpracę z regionalnymi władzami samorządowymi.

Gospodarka, rodzina, bezpieczeństwo – to trzy filary, na których ma być oparta działalność nowego Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. Program władz naszego województwa przedstawił Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Andrzej Bętkowski został nowym marszałkiem województwa świętokrzyskiego. Tak zdecydował Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podczas I sesji VI kadencji.

Andrzej Pruś, radny Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na nowego przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego VI kadencji oficjalnie zainaugurował swoje obrady. Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Porządek obrad został rozszerzony o wybór nowego Zarządu Województwa.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach realizowany będzie „Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej”. Rejestracja na badania w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach odbędzie w weekend 24 i 25 listopada, w godzinach 11.30-18, pod numerami telefonów 669 717 809, 669 717 803. Akcja badań zaplanowana jest z kolei 8 i 9 grudnia.

O godzinie 13 rozpocznie się inauguracyjna sesja VI kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni wybiorą m.in. przewodniczącego oraz prawdopodobnie marszałka województwa.

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego otrzymał rekomendację na stanowisko adiunkta w Instytucie Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ostateczna decyzja należy do rektora uniwersytetu.

Strona 5 z 123

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna