Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Artykuł „Problemy z siecią szerokopasmową w Świętokrzyskiem” opublikowany w portalu www.em.kielce.pl w dniu 20 marca 2018 roku zawiera nieprawdziwe i nieścisłe informacje tj.:

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie oskarżył 6 osób w sprawie bezprawnych działań podejmowanych w związku z planami inwestycyjnymi na nieruchomościach gruntowych gminy Połaniec. Wśród oskarżonych znajduje się m.in. burmistrz Połańca Jacek T. oraz były prezes SSE Starachowice Cezary T.

Nominacje dla przyjaznych policjantów

Świętokrzyskie / 03 kwietnia 2018 /

Trwa nabór zgłoszeń do plebiscytu o tytuł „Przyjaznego dzielnicowego”. Do 10 maja każdy mieszkaniec regionu lub instytucja może zgłosić do konkursu policjanta, który wyróżnia się szczególnym profesjonalizmem, rzetelnością i zaangażowaniem w problemy lokalnej społeczności.

Targi szansą dla bezrobotnych

powiat kielecki / 03 kwietnia 2018 /

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach przygotowuje kolejne edycje Powiatowych Targów Pracy. Najbliższe odbędą się 11 maja w Łagowie. Podczas tego typu przedsięwzięć swoją ofertę przedstawiają takie instytucje jak Ochotnicze Hufce Pracy, Zakład Doskonalenia Zawodowego czy agencje zatrudnienia. To propozycja zarówno dla bezrobotnych, jak i osób, które chcą zmienić pracę lub podnieść swoje kwalifikacje.

Dzień Otwarty w rolniczej agencji

Świętokrzyskie / 03 kwietnia 2018 /

Dzień Otwarty organizuje świętokrzyski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem akcji jest dotarcie do jak najszerszej grupy rolników oraz pomoc w nauce obsługi elektronicznej aplikacji do płatności obszarowych eWniosekPlus.

Policyjne podsumowanie Wielkanocy

Świętokrzyskie / 03 kwietnia 2018 /

Zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2018”. Podczas tej akcji na drogach województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków, w których nikt nie zginął, a rannych zostało 18 osób. Blisko 1600 funkcjonariuszy czuwających nad naszym bezpieczeństwem w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymało do kontroli 36 nietrzeźwych kierujących.

Umowy na sprzęt dla strażaków

Świętokrzyskie / 28 marca 2018 /

Świętokrzyscy samorządowcy podpisali umowy na wsparcie ochotniczych straży pożarnych w ramach Funduszu Sprawiedliwości. To ogólnopolski program Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu do OSP w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości 100 milionów złotych.

Prawie 2 miliony złotych trafiło do województwa świętokrzyskiego w ramach rządowego programu Senior+. Z tej transzy funduszy gminy utworzą 11 nowych dziennych domów lub klubów dla seniorów. Dodatkowo 12 powstałych wcześniej ośrodków otrzymało fundusze na dalsze utrzymanie.

Gmina Bieliny pozyskała niespełna 140 tys. złotych na zakup wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. 28 marca w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podpisanie umów z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości.

Prawie 50 milionów dla MŚP

Świętokrzyskie / 27 marca 2018 /

48 milionów złotych to kwota przeznaczona na pożyczki dla małych i średnich świętokrzyskich przedsiębiorstw. Podpisane zostały już umowy pomiędzy Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który na zlecenie zarządu województwa operuje tymi środkami a pośrednikami udzielającymi pożyczek na maksymalną kwotę 1 miliona.

Do wypadku samochodu osobowego i ambulansu doszło po godzinie 11 na DK77 w Stalowej Woli w kierunku Sandomierza. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały ranne. Zablokowany jest 1 pas jezdni. Policja kieruje ruchem wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 13.30.

5 milionów złotych to maksymalna kwota dofinansowania jaką mogą otrzymać świętokrzyskie samorządy z rządowego „Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. . Gminy i powiaty mają szansę otrzymać 60 procent funduszy na inwestycje, a w wyjątkowych sytuacjach – 80. W urzędzie wojewódzkim podczas spotkania informacyjnego przedstawiciele samorządów dowiedzieli się o szczegółach nowych dofinansowań.

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku 2 samochodów osobowych, do którego doszło dziś rano na DK42 w Starachowicach. W miejscu zdarzenia zablokowany jest jeden pas jezdni. Ruchem kieruje policja. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 11.

W tradycji parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu od kilkunastu lat jest barwna procesja z palmami wykonanymi przez koła gospodyń wiejskich, strażaków, uczniów szkół, osoby prywatne w Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm odbywa się na rynku Skalbmierza,  a następnie wierni w procesji z osiołkiem Mackiem , który wiezie  przebranego za Jezusa ministranta zmierzają do kolegiaty by tam wysłuchać Pasji czyli śpiewanej Męki Pańskiej  przygotowanej przez męską scholę chóru parafialnego pod batutą Roberta Basiaka.

 

Strona 4 z 73

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna