online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W województwie świętokrzyskim powstanie Świętokrzyska Brygada Wojsk Obronnych – zapowiada senator Jarosław Rusiecki, przewodniczący senackiej komisji obrony narodowej.

Trwa kampania profilaktyczna dotycząca raka szyjki macicy i raka piersi. Specjalny cytomammobus  Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pojawił się w kolejnym mieście: Skarżysku Kamiennej.

Tragiczny wypadek w Woli Łagowskiej

Wola Łagowska / 30 października 2017 /

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło dziś po godzinie 6. w Woli Łagowskiej na drodze wojewódzkiej 756 łączącej Łagów z Rakowem.

Zerwane linie energetyczne,  uszkodzone dachy i połamane drzewa – to bilans orkanu, który przechodzi  nad województwem świętokrzyskim.  Trwa usuwanie skutków wichury.

Uwaga! Silny wiatr w niedzielę!

Świętokrzyskie / 29 października 2017 /

Wystąpienie silnego wiatru przekraczającego w porywach 100 km/h przewidują meteorolodzy w niedzielę dla województwa świętokrzyskiego. Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie 2 stopnia dla obszaru całego regionu.

Dwudziestu gimnazjalistów z województwa świętokrzyskiego otrzymało promesy z Programu Stypendialnego „Mistrzowie Matematyki”. Program stypendialny realizowany przez Fundację VIVE Serce Dzieciom we współpracy z Fundacją mBanku, Instytutem Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kiecach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach został uruchomiony już po raz trzeci.

Sprawy związane z zawartym małżeństwem, zmianą nazwiska, rejestracją nowo narodzonego dziecka załatwiamy oczywiście w urzędach stanu cywilnego. Takie formalności w przypadku obywatela Polski nie stanowią problemu dla urzędników. Sytuacja staje się bardziej złożona, gdy do USC przychodzą obcokrajowcy. W tej sprawie urzędnicy z całego regionu dzielili się wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji z udziałem wojewody.

26 października to  Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Jest to więc doskonała okazja do przypomnienia jak ważna i potrzebna jest to dziedzina medycyny. W województwie świętokrzyskim najwięcej pośmiertnych pobrań narządów odnotowuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. Specjaliści przyznają jednak, że wciąż jest wiele osób, które nie wyrażają zgody na pobranie narządów od swoich bliskich zmarłych.

W minioną sobotę w Domu Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy odbył się pierwszy Międzypokoleniowy Turniej Szachowy. Najmłodszy uczestnik zawodów miał pięć lat, najstarszy osiemdziesiąt dziewięć.

Wymiana 100 kilometrów torów i 25 kilometrów sieci trakcyjnej, modernizacja 22 przystanków oraz 34 mostów. Między innymi takie prace wykonane zostaną na linii kolejowej numer 25 na odcinku między Skarżyskiem-Kamienną a Sandomierzem. PKP Polskie Linie Kolejowe na spory projekt wydadzą około 379 milionów złotych. Umowa z wykonawcą już została podpisana, więc prace niebawem powinny się rozpocząć.

Będzie wsparcie dla grup producentów rolnych.

Świętokrzyskie / 25 października 2017 /

Od 30 października będzie można składać wnioski o wsparcie na tworzenie grup producentów rolnych. Kto może się o nie starać i o czym należy pamiętać składając wniosek?

Pożar autobusu z pracownikami MPK

Izrael / 23 października 2017 /

Spłonął autokar wiozący pielgrzymkę pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji do Ziemi Świętej. Jak informuje Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości związany z Solidarnością MPK, który pozostaje w kontakcie z osobami biorącymi udział w pielgrzymce, w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. - Do zdarzenia doszło wczoraj po południu niedaleko granicy między Jordanią, a Izraelem. Ogień pojawił się w komorze silnika i bardzo szybko rozprzestrzenił. Wyglądało to bardzo groźnie. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić pojazd. Nadpalona została część bagaży - relacjonuje Latosiński.

Z grupą pracowników pielgrzymował ksiądz biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Gaudeamus najmłodszych

Podzamcze Chęcińskie / 21 października 2017 /

130 najmłodszych w regionie studentów zainaugurowało w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim rok akademicki w ramach Uniwersytetu Dziecięcego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To już czwarta edycja przedsięwzięcia.

Za nami 42. Powiatowe Targi Pracy w Gminie Strawczyn. Podczas wydarzenia na wszystkich zainteresowanych czekało kilkudziesięciu wystawców i ponad 530 ofert pracy.

Strona 4 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna