online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wypadek na S7 w Górze Baranowskiej

Góra Baranowska / 31 stycznia 2018 /

Na drodze krajowej S7 na odcinku Skarzysko-Kamienna - Kielce w miejscowości Góra Baranowska doszło dziś przed godziną 7. do zderzenia 3 samochodów osobowych. W jego wyniku jedna osoba została ranna. 

Przy środzie o przyrodzie

Kielce / 30 stycznia 2018 /

Geopark Kielce zaprasza do udziału w cyklicznych warsztatach edukacyjnych, które odbywać się będą pod hasłem „Przy środzie o przyrodzie”. Zajęcia stanowią uzupełnienie standardowej oferty edukacyjnej Geoparku Kielce i poświęcone będą szeroko pojętemu środowisku przyrodniczemu. Warsztaty będą realizowane przez zespół Centrum Geoedukacji oraz Ogrodu Botanicznego w Kielcach. W związku z tym w tematach zajęć naprzemiennie realizowane będą zagadnienia geologiczne oraz botaniczne.

Przez nie nasza stopa nie tylko wygląda nieestetycznie ale także może boleć. Mowa o haluksach, które z roku na rok dokuczają coraz większej liczbie osób. Czy da się tego uniknąć? I co zrobić, kiedy pojawi się problem?

Kapituła  „Świętokrzyskiej  Victorii”  wybrała  po  5  nominowanych  w  każdej  z  trzech  kategorii  nagrody  - Samorządność,  Przedsiębiorczość  i  Osobowość.  Zwycięzców  poznamy  13  lutego  podczas  uroczystej  gali  w Filharmonii Świętokrzyskiej. 

W miniony czwartek jędrzejowscy  policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o związek ze śmiercią 42-letniego mieszkańca Jędrzejowa. W sobotę mieszkaniec gminy Jędrzejów  usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Rekordowy rok WFOŚiGW w Kielcach

Świętokrzyskie / 29 stycznia 2018 /

Ponad tysiąc sto umów o dofinansowanie zadań związanych z ochroną środowiska na łączną kwotę ponad 88 mln pięciuset tys. złotych zrealizował w 2017 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.  Jest to więcej niż w poprzednich latach.

Do pożaru drewnianego domu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Miedzianej Górze. W pożarze życie straciła 1 osoba.

20 lat temu mieszkańcy ówczesnego województwa kieleckiego i samorządowcy z tego terenu stanęli w obronie własnego regionu. Tworzone wtedy plany podziału administracyjnego nie przewidywały utworzenia osobnego województwa dla Kielecczyzny. To spotkało się z ostrym sprzeciwem. Po wielu protestach, rozmowach, ustaleniach udało się. Dziś mieszkamy we własnym województwie świętokrzyskim. Ten jubileusz zostanie uczczony serią wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach odwołała poszukiwania Wiktorii Gwóźdź i Dawida Wojteczka, które były prowadzone od minionego weekendu. Para została zatrzymana przez policjantów w Zakopanem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach brali dziś udział w szkoleniu z obsługi przenośnych terminali płatniczych. Od lutego takie właśnie urządzenia będą na wyposażeniu patroli świętokrzyskiej drogówki. Osoby, które popełnią wykroczenie będą miały możliwość wyboru formy płatności mandatu karnego.

Do potrącenia pieszej przez samochód osobowy doszło dziś po godzinie 7. na drodze krajowej nr 73 w Piasecznej Górce w gminie Morawica. W wyniku wypadku zablokowany jest jeden pas jezdni. Policja kieruje ruchem wahadłowo. Do podobnych zdarzeń doszło też wczoraj wieczorem we Włoszczowie, Koniecmostach i Kielcach. W wyniku wypadków śmierć poniosła 1 osoba, a 6 zostało rannych.

Policjanci z pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju natknęli się na  ogłoszenie sprzedaży żółwia żółtobrzuchego. Gad był wystawiony na jednym z internetowych portali aukcyjnych.

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali wczoraj 65 –latka, który kierował osobowym volkswagenem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, mając 1,2 promila alkoholu w organizmie, przewoził w swoim aucie rodzinę. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sąd Rejonowy we Włoszczowie odroczył rozprawę trzech młodych mężczyzn, którzy oblali farbą pomnik w Rząbcu. Oskarżeni oni zostali o znieważenie obiektu wzniesionego na cześć Armii Ludowej. Kolejna rozprawa odbędzie się 1 marca.

Strona 4 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna