Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dwa samochody cieżarowe zderzyły się na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych 74 i 42 w Rudzie Malenieckiej (powiat konecki). Siła uderzenia była tak duża, że oba samochody stanęły w ogniu.

Sześć samochodów osobowych zdrerzyło się we Wrzosach na drodze krajowej nr 7 pod Chęcinami. Są utrudnienia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed mogącymi wystąpić w naszym regionie opadami gradu.

Kolejne zniżki dla seniorów

Świętokrzyskie / 05 maja 2017 /

Powiększyło się grono partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora. To oznacza, że pojawiły się nowe zniżki w instytucjach kulturalnych czy w placówkach opieki zdrowotnej. Tym razem do systemu zniżek koordynowanego przez Urząd Marszałkowski przyłączyło się 9 świętokrzyskich firm.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg ws. budowy pierwszego etapu obwodnicy Włoszczowy. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji i zezwoleń na budowę inwestycji wraz z rozbudową ulicy Jędrzejowskiej.

14 wypadków, dwie ofiary śmiertelne, 20 osób rannych ponad 180 kolicji - to bilans długiego weekendu opublikowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Niestety dane wyglądają nieco gorzej niż w tym, samym czasie ubiegłego roku. Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 77 nietrzeźwych kierujących.

W ciagu "długiego weekendu" ustabilizowała się sytuacja na rzekach w województwie świętokrzyskim. Stan ostrzegawczy przekroczony jest jedynie na Czarnej Włoszczowskiej w Januszewicach koło Kluczewska oraz na Nidzie w Pińczowie - wynika z danych IMGW-BIP.

http://em.kielce.pl/administrator/index.php?option=com_k2&view=item&cid=18591#k2TabExtraFields

Charytatywny "Bieg z Serca dla Krzysia" odbył się w poniedziałek (1 maja) w Miedziance pod Chęcinami. Wydarzenie  miało na celu nie tylko zgromadzenie środków na zakup potrzebnego sprzętu i  rehabilitację Krzysia Nartowskiego, ale również promocji biegania.

Sto lat dla Iwony i Mateusza!

Górno / 29 kwietnia 2017 /

Przed ołtarzem kościoła św. Wawrzyńca w Górnie wzajemną miłość i wierność ślubowali sobie - nasza redakcyjna koleżanka - Iwona Gajewska oraz Mateusz Wrona. W tej ważnej chwili towarzyszyli im bliscy, przyjaciele i znajomi, którzy po brzegi wypełnili świątynię.

Nagrody wojewody „Laur Świętokrzyski 2016” rozdane. Komitet honorowy statuetki w siedmiu kategoriach. „Człowiekiem Roku” został Sławomir Szmal, bramkarz Vive Tauronu Kielce. Wyróżnienia wręczone zostały podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Na remonty dróg

Świętokrzyskie / 28 kwietnia 2017 /

Kolejne miliony na drogi lokalne na terenie województwa. W ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej umowy z wojewodą podpisało 8 gmin. Przebudowy wykonane zostaną między innymi w Morawicy, Bodzentynie czy Starachowicach. W sumie prace będą dotyczyły ponad 7,5 kilometrów dróg. Dofinansowanie wyniosło prawie pięć a całkowita wartość inwestycji sięga niemal 10 milionów złotych.

Dofinansowanie dla żłobków

Świętokrzyskie / 28 kwietnia 2017 /

Ponad 3 miliony złotych dofinansowania trafiło do świętokrzyskich żłobków. Zarówno do tych prowadzonych przez samorządy, jak i prywatnych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Maluch + i przeznaczone zostaną na tworzenie nowych miejsc opieki lub utrzymanie tych istniejących.

Ciągłe, kilkudniowe opady deszczu przekładają się na sytuację hydrologiczną w regionie. W dwóch miejscach na Kamiennej i jednym na Bobrzy przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscach zanotowano również przkroczenie stanów ostrzegawczych.

 

 

 

Co z tymi kopalniami?

Świętokrzyskie / 27 kwietnia 2017 /

Solidarność zaniepokojona sytuacją w Świętokrzyskich Kopalniach Surowców Mineralnych. Rok po przejęciu przedsiębiorstwa przez Agencję Rozwoju Przemysłu związkowcy sygnalizują, że firma odnotowuje straty, a poszczególne jednostki nie prowadziły wcześniej produkcji, ponieważ syndyk zajął dzierżawione urządzenia.

Strona 4 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay