Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Drogówka z kwiatami dla Pań

Kazimierza Wielka / 08 marca 2017 /

Z okazji dnia kobiet funkcjonariusze kazimierskiej drogówki przeprowadzili oryginalną akcję adresowaną do Pań.  Jak informuje biuro prasowe KWP w Kielcach funkcjonariusze nagradzali Panie za wzorowe stosowanie się do przepisów ruchu drogowego wręczając kwiaty i elementy odblaskowe.

Rady osób starszych, uniwersytety trzeciego wieku, koła zainteresowań – taką aktywność promują podczas kampanii „Bezpieczny i aktywny senior”. To ogólnopolska akcja informacyjna, do której przyłączyło się także województwo świętokrzyskie. Urzędnicy i społecznicy chcą zerwać z wizerunkiem nudnej, smutnej i zamkniętej w czterech ścianach osoby starszej.

Kształcenie zawodowe ma wyjść z murów szkół. Marszałek wygospodarował około 15 milionów na zwiększenie liczby praktycznych zajęć, które będą odbywać się w danych zakładach pracy. Realizacja projektu pod hasłem „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” rozpocznie się w sierpniu tego roku, czyli tuż przez nowym rokiem szkolnym. Wsparciem objętych zostanie minimum 500 uczniów z regionu.

Wiosenna korekta rozkładu jazdy

Skarżysko-Kamienna / 07 marca 2017 /

Od niedzieli (12.03) zmiany w rozkładzie, na majówkę pociąg do Sandomierza – informuje Świętokrzyski Oddział Przewozów Regionalnych, obecnych na rynku pod nową marką „Polregio”. W nadchodzący weekend przewoźnicy kolejowi wprowadzają tzw. pierwszę korektę rozkładu jazdy.

Skwer w Skalbmierzu ma patrona

Skalbmierz / 07 marca 2017 /

Skwer przy kolegiacie w Skalbmierzu będzie nosił imię Stanisława ze Skalbmierza, pierwszego rektora ówczesnej Akademii Krakowskiej , natomiast ulica Krótka nosić będzie imię św. Jana Pawła II – poinformował Radio eM ks.proboszcz Marian Fatyga. Na prośbę miejscowej parafii i po konsultacjach z mieszkańcami decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miasta w Skalbmierzu.

Zamykają drogę wojewódzką. Pojedziemy objazdami

Świętokrzyskie/Ostrowiec Świętokrzyski / 07 marca 2017 /

Ważna wiadomość dla podróżujących w stronę Mazowsza i Lubelszczyzny przez Ostrowiec Świętokrzyski. Od wtorku 7 marca droga wojewódzka 754 na odcinku od skrzyżowania z ulicą Samsonowicza w Ostrowcu do granicy województwa zostaje zamknięta.

Kolejne miliony na modernizacje

Świętokrzyskie / 06 marca 2017 /

600 milionów złotych to przewidywany koszt inwestycji, które kolejarze chcą przeprowadzić w regionie świętokrzyskim. Dokładniej chodzi o szereg prac na linii numer 8 między Skarżyskiem-Kamienną, a Kozłowem. Przewidywana jest modernizacja 10 przystanków osobowych oraz 12 stacji na przykład w Kielcach, Suchedniowie i Zagnańsku.

- Ci, którzy wywodzili się spod znaku PSL muszą zrozumieć, że ten skrót oznacza pożegnanie słabych ludzi, a ci spod znaku PO muszą zrozumieć, że to pożegnanie ostateczne – mówił poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podczas konwentu tej partii pod hasłem „Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”. Działacze prawicy deklarowali, że są gotowi przejąć odpowiedzialność za region. Zapowiedzieli, że zaproponują program kompatybilny z działaniami, które realizuje rząd Beaty Szydło.

Jeszcze  tylko dwa samorządy w regionie świętokrzyskim nie dostarczyły Świętokrzyskiemu Kuratoratorowi Oświaty uchwał intencyjnych dotyczących nowych sieci szkół. Są to gminy Stopnica i Ruda Maleniecka. Kurator ma jednak nadzieję, że samorządy te  wkrótce wywiążą się ze swojego obowiązku.  

Siarczysty mróz sięgający -40 stopni Celsjusza i 48 godzin ciągłej jazdy na rowerze. Takiego zadania podjął się mieszkający w regionie świętokrzyskim Walerian Romanowski, Polak z Wileńszczyzny. Po długich przygotowaniach udało mu się! W Ojmiakonie w północno-wschodniej części Syberii mężczyzna w ciągu dwóch dni pokonał 400 kilometrów tym samym ustanawiając rekord Guinessa.

Urzędnicy wojewody spytali 78 gmin i ponad 1200 rodzin o program Rodzina 500 +. Korzystający ze świadczeń w ankietach zaznaczyli, że dodatkowe pieniądze znacznie poprawiły sytuację ekonomiczną i zostały wydane mądrze. W pierwszej kolejności środki wydawane były na sprzęty domowe, meble, wsparcie edukacyjne dla dzieci a nawet spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek. Z badań wynika, że w przypadku 19 procent Polaków program pozytywnie wpłynie na decyzję o kolejnym dziecku.

Zatrzymani za włamania do plebanii

Świętokrzyskie / 03 marca 2017 /

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali czterech mężczyzn, którzy są podejrzewani m.in. o włamania do plebanii na terenie województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Zostali oni zatrzymani w momencie gdy skradzione przedmioty najprawdopodobniej chcieli przekazać paserom.

Po polsku o niemieckim filmie

Świętokrzyskie / 03 marca 2017 /

Kieleccy uczniowie i studenci literacko podsumowali Tydzień Filmu Niemieckiego, który odbył się pod koniec minionego roku.

Ponad 60 km asfaltu do wymiany

Świętokrzyskie / 02 marca 2017 /

Niemal 15,5 miliona złotych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało na remonty dróg w regionie świętokrzyskim. Do stanu używalności przywrócone zostaną te odcinki lokalnych szlaków komunikacyjnych, które w ostatnich latach zniszczyły ulewne deszcze. Okazuje się jednak, że przekazana dotacja to tak naprawdę kropla w morzu drogowych potrzeb.

Strona 4 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay