Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Po raz kolejny funkcjonariusze z kieleckiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wymierzyli cios w nielegalny hazard. Policjanci na terenie Chęcin zabezpieczyli trzy urządzenia do gier, które były wykorzystywane w sposób niezgodny z przepisami.

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej uczci Święto Wojsk Obrony Terytorialnej mszą świętą oraz Apelem Pamięci na polanie „Wykus”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 września.

"Czyste powietrze" w kolejnych gminach

świętokrzyskie / 26 września 2018 /

W 11 gminach województwa świętokrzyskiego odbywać się będą kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze". Dzięki niemu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

 

Z wizytą w Kielcach przybywa Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Podczas konferencji prasowej w budynku Targów Kielce skrytykował Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego za złe wykorzystywanie środków unijnych.

Zmiany w RPO. Będzie więcej pieniędzy

świętokrzyskie / 26 września 2018 /

Dodatkowe środki na wsparcie dla świętokrzyskich przedsiębiorców i zwiększone dofinansowanie na zakup sprzętu pożarniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych to efekt renegocjacji z Komisją Europejską Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 do 2020. Województwo sfinansuje również powstanie w Kielcach Głównego Urzędu Miar.

 

Paweł Kukiz odwiedzi region

Kielce / 25 września 2018 /

W najbliższy piątek Paweł Kukiz, przewodniczący stowarzyszenia Kukiz'15 przyjedzie do Kielc na spotkanie z mieszkańcami.

Edukacja dla seniorów

Kielce / 25 września 2018 /

Około 300 tysięcy złotych z budżetu państwa trafiło do województwa świętokrzyskiego na realizację projektu "Edukacja bez barier" w ramach drugiej edycji programu "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu podsumowującym wziął udział wicepremier Jarosław Gowin.

 

80 ofiar śmiertelnych, a wśród nich 20 pieszych i 10 rowerzystów – tak wyglądają statystyki dotyczące ruchu drogowego w województwie świętokrzyskim prowadzone od ostatniego roku. Policja reaguje i organizuje akcję edukacyjno-informacyjną, której głównym adresatem będą osoby starsze.

Prawie stu nauczycieli z regionu świętokrzyskiego wzięło udział w konferencji inaugurującej projekt „Teatralna Przygoda”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ma upowszechniać w szkołach naszego regionu różne formy teatralne, uwrażliwiając uczniów na piękno otaczającego ich świata.

Wiatr łamał drzewa

Świętokrzyskie / 24 września 2018 /

Minionej nocy nad regionem świętokrzyskim przechodził niż niosący silne opady deszczu i porywisty wiatr. W wyniku trudnych warunków doszło do wielu interwencji strażaków. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Bez prądu jest 24 tysiące gospodarstw domowych.

Uwaga na oszustów telefonicznych!

świętokrzyskie / 21 września 2018 /

Dzięki czujności pracowników banku nie doszło do oszustwa, którego ofiarą miał paść 78-letni kielczanin. Do mężczyzny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Poleciła mu wypłacić z konta bankowego pieniądze, które mieli ukraść hakerzy.

Kończy się budowa nowego toru w rejonie Czarncy. Łącznica kolejowa Czarnca – Włoszczowa Północ, realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. usprawni kolejowe podróże w województwie świętokrzyskim i połączenia międzyregionalne. Koszt inwestycji to ponad 40 milionów złotych.

Strona 4 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna