Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Chęciny zbudują park miejski

Chęciny / 02 lutego 2017 /

Dalszy ciąg metamorfozy Chęcin. Tamtejsze władze chcą wybudować park miejski z dużą ilością zieleni, placem zabaw i fontanną lub jeziorkiem. 

Wyłudzał dotacje do ulgowych przejazdów środkami transportu publicznego, teraz stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu Robertowi M. podejrzanemu o dokonanie kilkudziesięciu wyłudzeń dotacji na szkodę Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Czwartek na drogach - trudne warunki jazdy

Świętokrzyskie / 02 lutego 2017 /

W nocy trochę popadało i od razu odbiło się to na stanie świętokrzyskich dróg wojewódzkich. Sprawdziliśmy jak jeździ się na trasach regionu.

Samorządy chcą remontować drogi

Świętokrzyskie / 01 lutego 2017 /

59 świętokrzyskich samorządów może liczyć na dofinansowanie remontów dróg zniszczonych przez ulewy. Wojewoda świętokrzyski zatwierdziła już listę rankingową wniosków o dopłaty. Znalazło się na niej 334 zadania. Urząd wojewody wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o ponad 70 milionów złotych na realizację remontów.

1 lutego 2017 roku jest ostatnim dniem, w którym można zarejestrować kartę pre-paid bez ryzyka, że już następnego dnia (2 lutego 2017 r.) zostanie ona wyłączona - informuje Ministerstwo Cyfryzacji w oficjalnym komunikacie

Wypełnili luki kulturą

Kielce, Morawica / 31 stycznia 2017 /

Świetlica Wiejska w dawnym młynie i Teatr Alternatywny w budynku dawnej synagogi to pomysły studentów architektury z Politechniki Świętokrzyskiej, które zajęły wysokie miejsca w IV edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Architektów.

Policja sprawdzi odblaski

Świętokrzyskie / 31 stycznia 2017 /

Od godziny 14. w środę do 7. rano w czwartek świętokrzyscy policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Noś odblaski, bądź widoczny”. Funkcjonariusze będą pełnić służbę na trasach województwa świętokrzyskiego jak również w rejonach stoków narciarskich, lodowisk oraz innych atrakcji turystycznych w regionie -  poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

 

10,8 procent – tyle wyniosła stopa bezrobocia na koniec grudnia 2016 roku w województwie świętokrzyskim. Choć odsetek osób niepracujących maleje, to wciąż problemem pozostaje aktywizacja długotrwale bezrobotnych. Co oferuje im Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach?

Starachowice gotowe na reformę

Starachowice / 27 stycznia 2017 /

Starachowice jako pierwsze w województwie przyjęły uchwałę intencyjną dotyczącą sieci szkół.  Zgodnie z dokumentem uczniowie będą uczyć się w tych samych budynkach, co dotychczas. 

Dla sportu i kultury

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Dodatkowe miliony na sport, kulturę czy turystykę. Urząd marszałkowski proponuje udział w szerokiej palecie konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie na naukę pływania czy organizację imprezy kulturalnej. Po pieniądze mogą sięgnąć organizacje pozarządowe. 

Dołożą do przedszkoli

Świętokrzyskie / 27 stycznia 2017 /

Ponad 27 milionów złotych świętokrzyski samorząd przeznaczy na rozwój przedszkoli. Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków do unijnych konkursów, w których gminy czy organizacje pozarządowe będą mogli uzyskać dofinansowanie na zakładanie nowych przedszkoli lub tworzenie kolejnych miejsc dla dzieci. 

Młodzież z regionu świętokrzyskiego spisała opowieści o różnych wydarzeniach po 13 grudnia 1981 roku. Najlepsze prace zostały nagrodzone w konkursie „Solidarności” pod hasłem „Świadkowie stanu wojennego”. Zadaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych było przeprowadzenie wywiadu z osobami, które pamiętają ten tragiczny dla Polaków czas.

Priorytetem szkolnictwo zawodowe

Świętokrzyskie / 26 stycznia 2017 /

-Chcemy, by szkolnictwo zawodowe stało się myślą przewodnią prac Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach – mówi jej przewodniczący, Tomasz Tworek

Dawca szpiku dawcą życia

Kielce / 26 stycznia 2017 /

- Chyba nie ma niczego większego, niż możliwość podarowania komuś życia – powiedział profesor Marcin Pasiarski z Kliniki Hematologii i Transplantologii Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii podczas konferencji dotyczącej transplantacji komórek, tkanek i narządów „Podziel się życiem”. Przeszczep szpiku kostnego jest często ostatnią deską ratunku dla chorych na nowotwory.

Strona 4 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay