Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Województwo świętokrzyskie powstało 20 lat temu. Z tej okazji władze samorządowe zorganizowały szereg imprez, na które dziś zaprosiły wszystkich mieszkańców regionu.

Państwowa Inspekcja Pracy w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz: 100 lat istnienia. Rocznica ta wpisuje się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. - Naturalną rzeczą jest, że włączamy się w obchody tego  narodowego święta - powiedział Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii przygotowało niespodziankę dla wszystkich mam z okazj ich święta. Specjaliści zapraszają na piknik i darmowe badania.

Oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Starachowicach zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu, które lecznica otrzymała z budżetu państwa.  Umowę w tej sprawie podpisała dziś wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek  ze starostą starachowickim.

Choć jeszcze nie odebrali swoich powołań, to już dziś mogli się spotkać i lepiej poznać. Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wzięli udział w roboczej sesji, która była okazją do integracji, wymiany poglądów i pomysłów.

W Chęcinach zakończyły się obchody Świeta Rodziny zorganizowanego w ramach XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Podczas pięciu dni uczestnicy mogli wziąć udział w debatach, spotkaniach i występach artystycznych.

Już od sierpnia mieszkańcy województwa świętokrzyskiego będą mogli skorzystać z badań pod kątem występowania gruźlicy. Będzie to możliwe m.in. dzięki unijnym pieniądzom, które otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze.

 Już po raz trzynasty na Świętym Krzyżu odbędzie się Jarmark Świętokrzyski. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będzie setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Komenda Powiatowa Policji w Końskich poszukuje 69 – letniego mieszkańca miejscowości Lipa. Antoni Staszewski w dniu 21 maja 2018 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Każdy, kto ma informację o zaginionym, proszony jest o kontakt z Policją.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierowcy volkswagena, który na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Zbójno, na łuku drogi, lekceważąc linię podwójną ciągłą, wyprzedzał trzy pojazdy w tym jednego tira. Gdyby nie szybka reakcja kierowcy jadącego z naprzeciwka, prawdopodobnie doszłoby do zderzenia czołowego obu pojazdów.

Lotnisko w Kowali zaprasza

Kowala, gm. Sitkówka-Nowiny / 22 maja 2018 /

Już w najbliższy weekend odbędą się dni otwarte lotniska modelarskiego Klubu Modelarstwa Sportowego Kielce w Kowali, gm. Sitkówka-Nowiny. W dniach 26-27 maja widzowie będą mogli obejrzeć zarówno statyczne, jak i dynamiczne prezentacje modeli samolotów – od odrzutowców po samoloty myśliwskie.

Z uwagi na awarię systemu rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy, w poniedziałek, 21 maja nie będą załatwiane sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach.

W Teodorowie w powiecie pińczowskim doszło wczoraj do pożaru domu jednorodzinnego  – informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. W pogorzelisku strażacy znaleźli ciała dwóch mężczyzn.

Nie żyją kolejne dwie osoby uczestniczące we wczorajszym wypadku volkswagena polo z samochodem ciężarowym, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 74 w Miedzianej Górze. Była to 2-letnia dziewczynka i 25-latka, która najprawdopodobniej kierowała autem.

Strona 4 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna