Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach otwarto Pracownię Diagnostyki i Leczenia chorób plamki żółtej. Szpital będzie mógł objąć opieką większą ilość pacjentów niż dotychczas i maksymalnie skrócić czas oczekiwania od momentu wykrycia choroby do wdrożenia leczenia.

29 lipca w Olesznie w gminie Krasocin odbędą się uroczystości upamiętniające bitwę pod Olesznem. W tym roku obchodzimy jej 74. rocznicę.

Do końca lipca można zgłaszać kandydatury na członków VI kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego ze strony pozarządowej. 

Województwo świętokrzyskie po raz kolejny notuje ujemny przyrost naturalny. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że jesteśmy najbardziej wyludniającym się województwem w kraju. Co jest tego przyczyną­­?

Ponad 32,5 miliona złotych – taką wartość mają promesy przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 37 samorządom województwa świętokrzyskiego. Przekazał je osobiście minister Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

Wakacje sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie każdy jednak pamięta o zachowaniu bezpieczeństwa. W tym roku strażacy z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej  interweniowali 12 razy w związku z utopieniami. 11 osób zginęło, jedną udało się uratować.

O 865 zł będzie niższe miesięczne wynagrodzenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa. Taką decyzję podjęli radni podczas XLVII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Marszałek Adam Jarubas chętnie spotka się z przedstawicielami Stowarzyszenia Kukiz'15 Świętokrzyskie, aby odpowiedzieć na zarzuty przedmiotowego traktowania naszego województwa i złego wydatkowania publicznych pieniędzy. Do spotkania dojdzie jednak dopiero po ogłoszeniu przez premiera daty wyborów.

Dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin poszkodowanych w wyniku wojny we wschodniej Ukrainie odwiedziła po raz czwarty nasze województwo. Młodzi ludzie od piątku zapoznają się z największymi atrakcjami naszego regionu. Dziś spotkali się z marszałkiem Adamem Jarubasem i wicemarszałkiem Janem Maćkowiakiem.

 

Tylko od piątku do niedzieli kieleccy policjanci zatrzymali 9 pijanych kierowców. Niektórzy z zatrzymanych doprowadzili do kolizji.

Tragedia nad wodą

Starachowice / 22 lipca 2018 /

Nie żyje około 25-letni mężczyzna, który spadł z materaca do zalewu Piachy w Starachowicach.

Nie żyje pastor Janusz Daszuta

świętokrzyskie / 22 lipca 2018 /

Janusz Daszuta, pastor parafii ewangelicko-metodystycznej,  nie żyje. Wybitny świętokrzyski ekumenista zmarł dziś w nocy. Przegrał walkę z białaczką, z którą zmagał się od ośmiu lat.

W Miedzianej Górze trwa XIII Ogólnopolski Zlot Renault 5. Wydarzenie jest okazją do spotkania się właścicieli Renault 5 oraz wymiany doświadczeń związanych z użytkowaniem tych pojazdów.

"Polska jest jedna"  – pod takim hasłem politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsze odbędzie się już jutro.

Strona 4 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna