Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pieszy potrącony w Woli Morawickiej

Wola Morawicka / 06 stycznia 2019 /

Do śmiertelnego w skutkach potrącenia pieszego doszło dziś tuż przed godziną 20. na drodze krajowej nr 73 w Woli Morawickiej. Policja wprowadziła objazd przez stację benzynową. Utrudnienia potrwają do godziny 23. Ustalane są okoliczności zdarzenia.

W Starostwie Powiatowym w Kielcach zlikwidowano wydziały Infrastruktury, Informacji i Promocji oraz Organizacji i Kadr. Powołane zostały natomiast działy Strategii i Rozwoju oraz Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki. Tak przedstawiają się zmiany w strukturze organizacyjnej tego urzędu, które obowiązują od Nowego Roku.

– Mieliśmy i mamy wiele uwag do rządzących – tak miniony rok podsumował Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, który w piątek odwiedził Kielce. Swoją ocenę 2018 roku przedstawił również Waldemar Bartosz, szef świętokrzyskich struktur związku.

– W szopce betlejemskiej, oprócz śpiewu „Gloria” możemy odnaleźć słowo „Solidarność” – mówił podczas spotkania opłatkowego świętokrzyskiej Solidarności biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. W uroczystości wziął również udział Piotr Duda, przewodniczący związku.

Znany jest harmonogram postojów dentobusu na najbliższy miesiąc. Mobilny gabinet stomatologiczny odwiedzi w styczniu gminy: Morawica, Łopuszno, Daleszyce, Siktkówka-Nowiny, Masłów oraz Mirzec.

10 stycznia w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbędą się konsultacje w związku z projektem Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030.

Insp.  Paweł Dzierżak został nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach. Uroczyste powierzenie obowiązków odbyło się w siedzibie świętokrzyskiej policji.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała z Marszałkiem Województwa Andrzejem Bętkowskim porozumienie w sprawie opracowania i realizacji programu likwidacji miejsc niebezpiecznych na drogach lokalnych w województwie świętokrzyskim "Bezpieczni na 5+".

Zmiany w szkolnictwie zawodowym oraz rekrutacja do szkół średnich – to tematy, jakie poruszono na spotkaniu Kazimierza Mądzika, świętokrzyskiego kuratora oświaty z dyrektorami świętokrzyskich szkół.

Inspektor Paweł Dzierżak zostanie nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach. Uroczystość powołania nowego szefa świętokrzyskich policjantów ma się odbyć dziś o godzinie 10.

Plany WDK-u na ten rok

Kielce / 02 stycznia 2019 /

Pokaz mody inspirowanej kulturą ludową i koncert pamięci Bronisława Opałki – to niektóre z przedsięwzięć jakie zaplanował Wojewódzki Dom Kultury na początek tego roku.

 Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz okręgowymi stacjami kontroli pojazdów z terenu powiatu organizuje akcję "Bezpieczne ferie". W jej ramach można dokonać bezpłatnej oceny stanu technicznego autokarów wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Strona 4 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna