online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Będą nowe miejsca w przedszkolach

Świętokrzyskie / 18 sierpnia 2017 /

Około 8 milionów złotych zainwestowanych zostanie w Świętokrzyskiem w nowe przedszkola i doposażenie już istniejących. W regionie świętokrzyskim samorządy lub przedsiębiorcy zrealizują 16 projektów z zakresu upowszechniania i podnoszenia jakości edukacji przedszkolnej. Tworzenie nowych miejsc w przedszkolach będzie możliwe dzięki unijnym dofinansowaniom. W przypadku tych umów, wspólnotowa kasa zasiliła nasz region kwotą przeszło 6,5 milionów złotych.

W Miejskim Centrum Kultury ruszyła wypożyczalnia specjalistycznych rowerów rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych – informuje tamtejszy urząd miasta na swojej stronie internetowej. Rowery mogą bezpłatnie wypożyczać osoby niepełnosprawne – bez względu na wiek.

Kielczanin wpadł z dopalaczami

Morawica / 18 sierpnia 2017 /

16 torebek z dopalaczami znaleźli policjanci z komisariatu w Morawicy u 26-letniego mieszkańca Kielc. Za posiadanie substancji psychoaktywnych grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego z różnych stron kraju spędzą w regionie świętokrzyskim kilka dni. W ten piątek 18 sierpnia w skansenie w Tokarni rozpocznie się 5. Zlot Kadry ZHP, w którym będzie uczestniczyło około 300 osób. Celem spotkania jest doskonalenie jakości przywództwa harcerskich liderów poprzez rozwijanie takich umiejętności jak efektywna komunikacja, kierowanie ludźmi czy dyskusja dotycząca kluczowych zagadnień organizacji.

27 milionów złotych – tyle będzie kosztowała budowa zakładu w Połańcu, który wyprodukuje kondensatory pary nowej generacji. Inwestycję z dofinansowaniem unijnym sięgającym 10 milionów zrealizuje firma Retech z Mielca. Prace zakładają budowę całej fabryki od podstaw oraz wyposażenie jej w zrobotyzowane rozwiązania technologiczne.

W sześciu punktach na terenie Pińczowa mieszkańcy miasta będą mogli głosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku – poinformował tamtejszy samorząd. Wyboru będzie można dokonać w dniach od 1 do 20 września.

Trzy osoby zginęły, 37 odniosło obrażenia – tak w policyjnych statystykach wygląda miniony, pięciodniowy weekend na świętokrzyskich drogach (11-15.08). 72 kierowców, za jazdę na „podwójnym gazie” straciło prawa jazdy. W całym regionie nad bezpieczeństwem podróżujących i wypoczywających czuwało ponad dwa tysuące funkcjonariusze.

W okolicach Tokarni (gm.Chęciny) trwa rozbudowa sieci wodociągowej – informuje serwis urzędu Miasta i Gminy w Chęcinach.

Przebudowa stacji Włoszczowa-Północ na finiszu. Po trwających miesiąc pracach jest już gotowy drugi peron. Niedługo będzie można do niego dojść poprzez przejście podziemne. Obecnie jest to możliwe poprzez tymczasowe przejście wytyczone przez wykonawcę robót. Poniżej prezentujemy fotogalerię z inwestycji pochodzącą z serwisu Gminy Włoszczowa www.wloszczowa.pl

23-letni porządkowy jednej z grup Pilegrzymki Radomskiej został potrącony w piątek popołudniu w okolicach miejscowości Knapówka w powiecie włoszczowskim. Do zdarzenia doszło między Czarncą a Seceminem. Pielgrzym trafił do szpitala.

Tragicznie zakończył się wypoczynek nad wodą w Kaniowie dla jednego z nastolatków. W piątek przed południem utopił się tam 16-letni chłopak. W akcji ratowniczej brała udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego.

Samorząd pomoże harcerzom

Świętokrzyskie / 11 sierpnia 2017 /

Organizację największych wydarzeń harcerskich wesprze samorząd województwa świętokrzyskiego. Reprezentanci Chorągwi Kieleckiej ZHP, Głównej Kwatery ZHP podpisali z marszałkiem Adamem Jarubasem list intencyjny w tej sprawie. Na horyzoncie pojawiła się także możliwość współpracy zagranicznej.

Wyruszyli z Choin, a na noc zatrzymają się w Chęcinach. 52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej podąża w stronę Kielc i jest coraz bliżej celu. Do stolicy województwa świętokrzyskiego wejdzie on w tę sobotę około południa. W marszu bierze udział około 350 osób.

Pociągi wróciły na CMK

Włoszczowa / 11 sierpnia 2017 /

Zakończyły się intensywne prace modernizacyjne na odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej między Opocznem, a Knapówką za Włoszczową. Roboty trwały miesiąc i wymagały całkowitego zamknięcia sporego fragmentu torowiska. Powstały nowe trakcje i rozjazdy.

Strona 4 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay