Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przygotowuje się do rozbudowy. Planowana jest kapitalna przebudowa bloku porodowo-operacyjnego. W skład nowego bloku będą wchodziły dwie sale do cesarskich cięć oraz cztery sale do porodów rodzinnych.

300 tysięcy złotych dofinansowania na działalność kulturalną w 2019 roku przekazał zarząd województwa świętokrzyskiego. Do ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski konkursu wpłynęło 158 wniosków. 156 otrzymało dotację.

Zaginęła 15-letnia mieszkanka Gózdu (powiat skarżyski) Katarzyna Kasprzycka. Ostatni raz widziana była we wtorek 05.03.2019 r. o godzinie 11.00. Od tamtej pory rodzina nie ma z nią żadnego kontaktu. 15-latkę poszukują policjanci z Komendy Powiatowej w Skarżysku-Kamiennej.

 

Prof. Kazimierz Furtak, wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki Politechniki Krakowskiej otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Świętokrzyskiej. Najwyższe uczelniane wyróżnienie wręczył jej rektor prof. Wiesław Trąmpczyński.  

Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Świętokrzyskie Centrum Onkologii zachęcają mieszkanki województwa do wykonania bezpłatnych badań cytologicznych z okazji dnia kobiet. Badania będzie można wykonać w Świętokrzyskim Centrum Onkologii 8 oraz 9 marca.

Gmina Strawczyn,  Wydawnictwo Jedność i ojciec Edward Stradomski to laureaci XI edycji "Świętokrzyskiej Victorii". Zwycięzców w kategoriach Samorządność, Przedsiębiorczość i Osobowość poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Trzy terminale komputerowe służące do nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyli w Małogoszczu policjanci i funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. Podejrzanym o czerpanie z nich korzyści grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Sejmik Województwa Świętokrzyskiego podczas nadzwyczajnej sesji przyjął stanowisko dotyczące sytuacji w polskim rolnictwie. Projekt PSL został poddany pod głosowanie po licznych poprawkach.

1,5 miliona złotych zostanie przeznaczone w tym roku na ochronę zabytków w województwie świętokrzyskim. To o 200 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim. Dzięki dofinansowaniu udało się wykonać prace konserwatorskie przy 150 zabytkach.

Łapówkę w wysokości 100 złotych chciał wręczyć buskim policjantom 26-latek w zamian za odstąpienie od zatrzymania dowodu rejestracyjnego jego samochodu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Beata Szydło w Skalbmierzu

Skalbmierz / 04 marca 2019 /

Beata Szydło, wicepremier w rządzie Mateusza Morawieckiego spotkała się z mieszkankami gminy Skalbmierz z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie odbyło się we wsi Rosiejów.

Unijne środki przeznaczone zostaną na szkolenia kierowców autobusów w ramach projektu realizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji oraz Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Stosowne umowy podpisali z inicjatorami przedsięwzięcia przedstawiciele Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Strona 4 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna