Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

20 projektów uchwał intencyjnych w sprawie reformy edukacji wpłynęło do świętokrzyskiego kuratora oświaty. Urzędnicy zaopiniowali 5 takich dokumentów. Samorządy gminne mają czas na dosłanie uchwał dotyczących sieci szkół do przyszłego piątku. Urzędnicy z wojewódzkiego szczebla zdają sobie sprawę z tego, że społeczeństwo wciąż ma wiele wątpliwości, a radni czekają z decyzjami na ostatni moment.

Kochasz? Zbadaj!

Pińczów/Jedrzejów / 10 lutego 2017 /

Ponownie organizują darmowe badania dla maluchów. Fundacja „Słoneczna Przyszłość” ze swoją akcją „Kocham, więc badam!” była już w Kielcach. Teraz wybiera się do Pińczowa i Jędrzejowa. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi najpierw trzeba się zarejestrować.

Telefon na numer 112 może uratować zdrowie lub życie. Niestety wciąż wielu ludzi traktuje go lekkomyślnie. Kiepscy żartownisie dzwonią, by zapytać kiedy przyjedzie autobus, zamówić pizzę czy wylać na osobę po drugiej stronie swoje frustracje. Takie połączenia blokują tę ważną linię i mogą spowodować, że do kogoś pomoc nie dojedzie na czas. Kilka sekund może kosztować czyjeś życie. Co roku w pierwszej połowie lutego podkreślamy jak ważny jest numer 112 i jak się z nim obchodzić. To też okazja do podsumowań.

W świętokrzyskim niskie emerytury

Świętokrzyskie / 09 lutego 2017 /

Świętokrzyskie znów w niechlubnej czołówce. Tym razem pod względem średnich wysokości emerytur. Jak podają najnowsze dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny od świętokrzyskich ubożsi są tylko emeryci z podlaskiego i podkarpackiego.

Chęciny na topie

Świętokrzyskie / 09 lutego 2017 /

Gmina Chęciny jest turystycznym hitem województwa świętokrzyskiego. Tamtejsze atrakcje odwiedziło w minionym roku ponad pół miliona osób. Co takiego jest w Chęcinach, że turyści nie wyobrażają sobie wycieczki do naszego regionu bez wizyty tam?

Nowe legitymacje ZUS

Kielce / 09 lutego 2017 /

Od początku lutego każdy kto przejdzie na świadczenie z ZUS, otrzyma nową legitymację emeryta-rencisty, dostosowaną do potrzeb osób słabowidzących i niewidzących – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy kieleckiego oddziału ZUS Paweł Szkalej. Zaznaczył, że stare legitymacje nadal zachowują ważność i nie muszą być wymieniane.

Ilu bezdomnych żyje w regionie? Sprawdzą to

Świętokrzyskie/Polska / 08 lutego 2017 /

Ilu bezdomnych żyje w Świętokrzyskiem? Jakie są ich potrzeby i czy ci ludzie w ogóle chcą otrzymać pomoc? Dziś w nocy odbędzie się badanie bezdomności, które jednocześnie obejmie teren całego kraju. W teren wyruszą urzędnicy, policjanci i wolontariusze.

Studenckie nadzieje powalczą o staże

Świętokrzyskie / 08 lutego 2017 /

Wyłonienie studenckiej elity kierunków związanych z biznesem i danie jej dostępu do płatnych staży u najpoważniejszych przedsiębiorców w kraju – to główne założenia konkursu Karierosfera, w którym w tym roku po raz pierwszy będą uczestniczyć również kieleccy studenci.

Opiszą historię Suchedniowa

Suchedniów / 08 lutego 2017 /

Suchedniów doczeka się monografii w częściach dotyczących pradziejów i średniowiecza, okresu wczesnonowożytnego, niewoli narodowej, I wojny światowej, międzywojnia II wojny światowej oraz okresu powojennego – poinformował na swojej stronie internetowej tamtejszy Urząd Miasta i Gminy. Ma być ona gotowa do 2018 roku.

Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego uciekają, a społeczeństwo starzeje się. To informacje, które regularnie się powtarzają. Prognostycy dostarczają kolejnych miażdżących danych o demografii – będzie jeszcze gorzej. Władze państwowe, samorządy i specjaliści skupieni wokół polityków zastanawiają się co można zrobić w takiej sytuacji.

Buscy policjanci zatrzymali w weekend 28-latka oraz 21-latka za posiadanie i handel narkotykami. Młodszemu mężczyzn grozi do 10 lat pozbawienia wolności za dystrybuowanie środków odurzających, a starszemu do 3 lat za posiadanie zabronionych substancji.

 

Dotacjami uderzają w smog

Świętokrzyskie / 03 lutego 2017 /

Urzędnicy chcą walczyć ze smogiem. Świętokrzyski samorząd przeznaczy w sumie 137 milionów złotych na zakup paneli słonecznych czy modernizację domowych kotłowni. W jednej z części przedsięwzięć pod hasłem „Zorza – czyste powietrze nas Świętokrzyskiem” właściciele domów będą mogli uzyskać dofinansowanie na ekologiczny piec lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej. Włodarze lokalnych samorządów mogli poznać szczegóły tych propozycji podczas spotkania w siedzibie starosty powiatu kieleckiego.

Powiaty będą współpracować

Powiat kielecki / 02 lutego 2017 /

Będziemy wymieniać się młodzieżą i samorządowymi doświadczeniami. Włodarze powiatów kieleckiego i słupskiego podpisali list intencyjny, który rozpoczął oficjalną współpracę. Na razie nie określono jej szczegółów. Padły hasłowe deklaracje.

Skanska zbuduje obwodnicę

Busko-Zdrój/Zbludowice / 02 lutego 2017 /

Powstanie nowa obwodnica dla Buska-Zdroju i miejscowości Zbludowice. Sześciokilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej numer 973 kosztować będzie prawie 30 milionów złotych, a wykona go firma Skanska. W ramach inwestycji powstanie jedna jezdnia wraz z drogami dojazdowymi, skrzyżowaniami i wiaduktami. 

Strona 3 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay