Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Świętokrzyski rynek pracy w 2018 roku

świętokrzyskie / 10 stycznia 2019 /

O blisko 2,4 tys. osób zmniejszyła się liczba bezrobotnych w województwie świętokrzyskim w ubiegłym roku. Stanowi to ponad 5 proc. wszystkich zarejestrowanych. W ewidencji powiatowych urzędów pracy pozostaje nadal ponad 44 tysiące osób. Zauważalny był natomiast wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw oraz poziom przeciętnych wynagrodzeń.

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.

W 1819 roku, w czasach Królestwa Polskiego, powołano do życia Dyrekcję Jeneralną Dróg i Mostów, pierwszy polski organ zajmujący się budową, utrzymaniem i administracją traktów w Polsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce przypomnieć tamte czasy i człowieka, któremu zawdzięczamy rozwój polskiego drogownictwa.

Od 1 stycznia wzrosły płace zasadnicze nauczycieli. W zależności od stopnia awansu zawodowego podwyżki wynoszą  od 121 do 166 złotych. Nauczyciele w całym kraju, również w województwie świętokrzyskim w ramach protestu idą jednak na zwolnienia lekarskie, ponieważ domagają się podwyżki w wysokości tysiąca złotych.

Dzień Judaizmu w Chmielniku

Chmielnik / 16 stycznia 2019 /

W środę, 16 stycznia w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie Dzień Judaizmu. Organizatorzy zaplanowali debatę inspirowaną słowami przewodnimi Dnia: „Nie przychodzę, żeby zatracać” z Księgi Proroka Ozeasza.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przedstawił dotychczasową sytuację kadrowo-finansową Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Mówiono o podwyżkach wynagrodzeń, awansach i zarobkach w jednostce w 2018 roku.

 Brakuje lekarzy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Lecznica pilnie zatrudni lekarzy specjalistów: z chirurgii ogólnej, dziecięcej, specjalistów neonatologii, anestezjologii, chorób wewnętrznych oraz fachowców z zakresu medycyny ratunkowej.

Od nowego roku weszły w życie przepisy, które ułatwiają korzystanie z bezpłatnych konsultacji prawnych. Do punktu bezpłatnej pomocy może przyjść teraz każdy, kogo nie stać na opłacenie prawnika.

Nie milkną echa po opublikowaniu wyników badań dotyczących wysokości Łysicy, czyli najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich. W poniedziałek odbyło się spotkanie przewodników świętokrzyskich PTTK z dr. Maciejem Hajdukiewiczem, inicjatorem i głównym autorem pomiarów.

W najbliższą niedzielę (13 stycznia) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym zostanie przeprowadzona akcja bezpłatnych  badań dla dzieci.

8 stycznia mija termin dla beneficjentów tzw. "małego ZUS-u". Zainteresowanie nową formą opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne w naszym regionie jest bardzo duże. Do 7 stycznia 3250 przedsiębiorców złożyło wnioski we wszystkich placówkach ZUS w województwie, najwięcej wniosków zostało złożonych w Kielcach.

Anna Nocuń, dotychczasowa dyrektor Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach została odwołana ze swojego stanowiska. Jej następcą zostanie Bogumiła Niziołek.

Strona 3 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna