Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Pierwszy Bieg Rolnika

Ciekoty / 01 sierpnia 2018 /

Bieg Rolnika na dystans 5 kilometrów będzie towarzyszył dożynkom gminy Masłów, które odbędą się 19 sierpnia w Ciekotach. Ideą imprezy jest wspólna integracja społeczeństwa sołeckiego i gminnego, połączona z promocją bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym.

Jutro zostanie cofnięty zakaz kąpieli w zalewie w miejscowości Cedzyna. W dniu dzisiejszym do Urzędu Gminy Górno wpłynęły wyniki badań wody z kąpieliska, które potwierdzają, że woda w akwenie jest czysta.

Modlitwa, kontemplacja i bliskość Boga – tak w skrócie można opisać Pustelnię Złotego Lasu w Rytwianach. 15 sierpnia ośrodek będzie celebrował odpust klasztorny.

W najbliższą niedzielę w Parku Etnograficznym w Tokarni odbędzie się kolejna edycja imprezy skierowanej do miłośników zwierząt – Niedziela ze Świętym Franciszkiem.

Do 31 sierpnia można składać wnioski w kolejnej edycji „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

W Świętokrzyskim Centrum Pediatrii została zainaugurowana akcja „Z siedmiu stron świata – Bajkowe Świętokrzyskie”. W ramach akcji przedstawiciele władz miasta i regionu będą czytać bajki z różnych stron świata.

W Nowinach, 33-latek chciał ukraść prawie 1500 złotych z niedzielnej tacy. Złapany na gorącym uczynku podał się za księdza. Grozi mu 5 lat więzienia.

Wójt gminy Górno wydał wczoraj zakaz kąpieli w zalewie w miejscowości Cedzyna. Wszystko w związku ze znalezieniem śniętych ryb w rzece Lubrzanka, płynącej w kierunku kąpieliska.

„Cyfrowe 20@lat Świętokrzyskiego” to hasło konkursu, do którego zaprasza Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jego celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych i najbardziej dojrzałych projektów teleinformatycznych realizowanych przez działające w województwie świętokrzyskim jednostki publiczne i przedsiębiorstwa.

Jak podkreślają organizatorzy jest to także wyróżnienie osób, kreatywnie zaangażowanych w rozwój społeczeństwa informacyjnego w naszym regionie. Kapituła konkursu oceni rolę IT w budowaniu wartości przedsiębiorstwa, niestandardowych rozwiązań informatycznych a administracji, dojrzałość organizacyjną laureatów, wydajność procesów biznesowych oraz ich wsparcie ze strony IT.

Zgłoszenia do Konkursu Regionalnego można dokonać w 5 kategoriach: projekt, przedsiębiorstwo, instytucja publiczna, gospodarz i informatyk.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2018 roku. Ogłoszenie laureatów i wręczenie im statuetek nastąpi podczas uroczystej gali, którą zaplanowano na październik bieżącego roku.

„Wyjeżdżamy z lasu” to hasło kampanii, która została zainaugurowana na torze motocrossowym w podkieleckiej Kowali. Akcja powstała z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji i Nadleśnictwa z terenu powiatu. Głównym jej celem jest zachęcenie kierowców motocykli i quadów do korzystania ze specjalnych torów i ograniczenia tym samym dewastacji terenów leśnych przez te pojazdy.

W Morawicy zostało dziś otwarte „Kino za rogiem”, które mieści się przy Miejskim Centrum Samorządowym. W uroczystości otwarcia wziął udział znany aktor Marian Dziędziel.

Dziś o godzinie 18 odbędzie się uroczyste otwarcie kina w Morawicy. Gościem specjalnym będzie aktor Marian Dziędziel.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w wodach źródlanych niegazowanych Józefowianka i Świętokrzyska produkowanych w Suchedniowie stwierdzono obecność bakterii grupy coli. Inspektorzy ostrzegają, by nie spożywać wody z partii, które mogą być skażone.

Dziś w budynku  Urzędu Miasta i Gminy Morawica została podpisana umowa na projekt i pierwszy etap budowy obwodnicy Morawicy i Woli Morawickiej. Prace rozpoczną się w wakacje przyszłego roku.

Strona 3 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna