Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

 Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, Instytut Pamięci Narodowej ufundował tablice upamiętniające pobyt Komendanta I Brygady Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego i jego żołnierzy na terenie Gór Świętokrzyskich. Uroczystego odsłonięcia tablic pamiątkowych w Parszowie i Świętej Katarzynie dokona naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, dr Dorota Koczwańska-Kalita. Ceremonia odbędzie się 5 października br.  podczas I Marszu Szlakiem Józefa Piłsudskiego.

 

Będzie bezpieczniej na drogach

Kielce / 04 października 2018 /

700 tysięcy złotych z budżetu państwa trafi do Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Kielcach na zakup samochodów i zmodernizowanie sprzętu, który poprawi bezpieczeństwo na drogach i zwiększy uczciwość kierowców oraz przedsiębiorców zajmujących się transportem. Inspekcja będzie kontrolować też częściej przeładowane pojazdy.

Przy Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym otwarto nową pracownię leku cytostatycznego, działającą w strukturach Apteki Szpitalnej. Jest to jednostka koordynująca gospodarkę lekami onkologicznymi.

Bogusława Majcherczak z Buska Zdroju oraz Miejski Ośrodek Wsparcia Dziennego dla Chorych na Alzhaimera w Kielcach zostali laureatami tegorocznej 14 edycji plebiscytu Świętokrzyski Anioł Dobroci. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Kozioł, dyrektor Domu Pomocy w Gnojnie. Zwycięzcy zostali wybrani spośród 15 zgłoszeń w kategoriach indywidualnej i zespołowej.

 

Odbudują drogi po nawalnych deszczach

świętokrzyskie / 02 października 2018 /

Ponad 7 milionów złotych trafiło do 16 samorządów województwa świętokrzyskiego na odbudowę dróg i zabezpieczenie wąwozu lessowego zniszczonych na skutek działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Promesy zostały przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Samorządowcom wręczyła je we wtorek wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

 

W pierwszą niedzielę października, już po raz trzynasty, odbędzie się  Przegląd Zespołów Chóralnych zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Licznie zebrani goście będą mogli wysłuchać trzech utworów – dwóch o charakterze religijnym i jednego patriotycznego, wykonanych przez zespoły chóralne z terenu powiatu kieleckiego.

6 października o godz.15 w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno odbędzie się Zjazd Sołtysów Powiatu Kieleckiego. Warto dodać, iż coroczny powiatowy zjazd gromadzi wszystkich sołtysów z dziewiętnastu gmin powiatu.

Zaginął Łukasz Łach

Pińczów / 01 października 2018 /

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie poszukują zaginionego 42- letniego  Łukasza Łacha zamieszkałego w Pińczowie. Mężczyzna ostatni raz był widziany 29 września 2018 r. ok. godz. 13.00 na terenie stacji Lotos. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaginiony dysponuje  VW Polo koloru grafitowego o nr. rej. TPI AK31.

ŚCO zachęca do badań

Kielce / 01 października 2018 /

Miesiąc październik od kilkudziesięciu lat jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Świętokrzyskie  Centrum Onkologii jest unikalną w skali kraju lecznicą, pod względem udogodnień w dostępie do badań profilaktycznych. „Żyj zdrowo” oraz „Bądź świadoma”, to dwa kluczowe programy zachęcające do badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki  raka piersi i raka szyjki macicy.  

Blisko 70 szkół z regionu zostanie wyposażonych w sprzęt sportowy w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej, Aktywność Fizyczna – Dziecięca Piłka Ręczna. Program jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski.

Wybory 2018 Paweł Kukiz w Kielcach

Kielce / 29 września 2018 /

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie Pawła Kukiza z sympatykami stowarzyszenia Kukiz’15. Podczas konwencji szefowa świętokrzyskich struktur Kukuiz’15 Magdalena Fogiel –Litwinek przedstawiła kandydatów startujących w nadchodzących wyborach samorządowych. Lider stowarzyszenia Kukiz’15 zaprezentował filary programu wyborczego tej organizacji.

Stowarzyszenie PROREW wspólnie z partnerami m.in. Kwiatem Kobiecości, rusza z kolejną edycją projektu „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”. Badania profilaktyczne skierowane są do pań w wieku 25-59 lat, mieszkanek Kielc i Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli gmin: Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk, Piekoszów, Morawica, Miedziana Góra, Masłów, Górno, Daleszyce, Chmielnik i Chęciny. Projekt zakłada przebadanie blisko 12,5 tys. kobiet, a także organizację spotkań edukacyjno-profilaktycznych w każdym z sołectw Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Wszystkie panie, które chciałyby wykonać badania lub potrzebują wsparcia mogą zadzwonić pod numer 691 439 297.

Strona 3 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna