online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Klinika Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach chce przeorganizować kolejkę osób czekających za zabieg zaćmy. Dla pacjentów oznacza to, że mogą wcześniej zostać zoperowani.

Zmarł Walery Pisarek

Katowice / 06 listopada 2017 /

W minioną niedzielę zmarł profesor Walery Pisarek, znany językoznawca i prasoznawca. Był autorem między innymi „Nowej retoryki dziennikarskiej” – podręcznika wykorzystywanego przez studentów dziennikarstwa.

Około 1,8 mln zł to kwota, która w tym roku trafiła do województwa świętokrzyskiego na realizację programu Senior+. Przypomnę, że w ramach tej inicjatywy powstają dzienne domy i kluby dla osób starszych. Przy pomocy rządowych dofinansowań gminy i powiaty mogą tworzyć tego typu placówki. W przyszłym roku do naszego regionu funduszy ma trafić dwa razy więcej.

Akcja "Znicz" - pełne statystyki

Świętokrzyskie / 03 listopada 2017 /

4 osoby zginęły a 32 zostały ranne w 28 wypadkach do których doszło w czasie trwania tegorocznej akcji znicz – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 69 nietrzeźwych kierujących.

Szpital w Opatowie może wypaść z sieci. Wszystko przez to, może zmienić się jego zarządca. Centrum Dializa nie chce bowiem dalej prowadzić szpitala a starostwo powiatowe chce przekazać go podległej sobie spółce o nazwie Top Medicus. A ta nie należy do sieci.

Rozbudują SORy w powiatach

Świętokrzyskie / 03 listopada 2017 /

17 mln złotych w ramach unijnego dofinansowania otrzymają łącznie cztery  szpitale powiatowe z województwa świętokrzyskiego. Mowa o lecznicach  z: Ostrowca  Świętokrzyskiego, Końskich, Skarżyska – Kamiennej i Staszowa. Umowy w tej sprawie z dyrektorami   szpitali podpisał w piątek wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

W poniedziałek 6 listopada o godzinie 11.30 w Staszowie w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II przy ul. Partyzantów 1 odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Ludwika Machalskiego „Mnicha” założyciela i dowódcy zbrojnej organizacji niepodległościowej.

Ponad 83 tysiące wniosków o przyznanie świadczenia Rodzina 500+ w nowym okresie zasiłkowym. Takimi danymi jak na ten moment dysponuje Świętokrzyski Urząd Wojewódzki a pochodzą one z 75 procent samorządów z terenu naszego regionu. To oznacza, że kolejne wnioski będą jeszcze rejestrowane. Przypomnijmy, że do końca października rodzice mieli czas na złożenie wniosku, by otrzymać świadczenie z wyrównaniem.

Urząd wojewódzki czeka na wnioski w sprawie dofinansowania nowych miejsc w żłobkach lub utrzymania tych istniejących. O dodatkowe środki na ten cel mogą się starać samorządy oraz organizacje pozarządowe w ramach programu Maluch+. 450 milionów złotych to kwota jaka przeznaczona została na realizację programu w 2018 roku na terenie całego kraju.

Niestety, nie obyło się bez ofiar śmiertelnych, pijanych kierowców i niebezpiecznych zdarzeń drogowych - mamy częściowe statystyki policyjnej akcji "Znicz".

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na drodze wojewódzkiej 764 na odcinku Raków-Chańcza. Trzy osoby nie żyją.

1 listopada to według policji jeden z najtrudniejszych dni na drogach. Na nasilony ruch nakładają się również charakterystyczne dla jesieni warunki pogodowe, co sprawia że o wypadek nie trudno. W całym kraju, także w naszym regionie Policja prowadzi akcję „Znicz”

Co to znaczy być patriotą? Na to pytanie odpowiadała młodzież w konkursie organizowanym przez wojewodę świętokrzyskiego. W trzech kategoriach wiekowych kapituła przyznała 6 głównych nagród i 5 wyróżnień. Zadaniem uczniów z całego regionu było przygotowanie, krótkiego filmu o współczesnych interpretacjach pojęcia patriotyzmu. Najlepsze prace nadesłano między innymi z VI LO im. Słowackiego w Kielcach czy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Prace przygotowywane były zarówno w grupach jak i w pojedynkę.

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. Przy okazji tego święta przy nekropoliach prowadzone są zbiórki pieniężne. Kwestujących już możemy spotkać przy kieleckich cmentarzach. Jutro odbędzie się kwesta na cmentarzu parafialnym w Bielinach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na uporządkowanie miejsca, gdzie znajdują się ofiary zbrodni dokonanej przez żandarmerię niemiecką w  1944 roku w Bielinach.

Strona 3 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna