Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Posieją mak i konopie

Świętokrzyskie / 13 marca 2017 /

W regionie świętokrzyskim na obszarze 429 hektarów hodowane będą konopie włókniste, a na 146 – mak niskomorfinowy „Przemko” i „Mieszko”. Radni wojewódzcy przyjęli uchwałę w sprawie rejonizacji upraw tych roślin, które obejmowane są szczególną kontrolą.

Radny wojewódzki Janusz Koza pytał podczas sesji Sejmiku marszałka Adama Jarubasa o jego wyjazd do Dubaju i Rijadu. - Skoro marszałek wraz z dyrektorem jednego z departamentów w urzędzie wyrusza w zagraniczną podróż, dodatkowo do takiego kraju, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, w dobrym tonie byłoby gdyby w czasie sesji Sejmiku poinformował o celach, osiągnięciach i spodziewanych korzyściach – uzasadniał radny Janusz Koza. Z kolei włodarz województwa w odpowiedzi zapowiadał możliwości współpracy z zagranicznym inwestorem.

Czy instytucja  kultury, która swoje działania kieruje w stronę dzieci zafundowała swoim gościom pokaz tańca erotycznego i przyczyniła się do demorlizacji najmłodszych odbiorców? O to pytał radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Dorywalski. Wójt Gminy Pacanów, która organizowała wydarzenie z okazji jubileuszu Koła Gospodyń Wiejskich i Dnia Kobiet nie widzi problemu. Jego zdaniem żadna granica nie została przekroczona.

Jest zgoda na ogłoszenie przetargu na wykonanie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S7 od Skarżyska-Kamiennej do granicy województwa świętokrzyskiego z mazowieckim - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

PiS szykuje się do wyborów

świętokrzyskie / 13 marca 2017 /

- Musimy dokonać analizy obecnej sytuacji województwa świętokrzyskiego i zastanowić się nad tym, jak można usprawnić jego rozwój. Już dziś widzimy, że maleje aktywność przedsiębiorców w naszym regionie, a dla inwestorów jest on nieatrakcyjny – powiedziała posłanka PiS Anna Krupka, pełnomocnik partii ds. wyborów samorządowych w województwie świętokrzyskim w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

100 tysięcy złotych – o taką premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej można się od dziś starać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.. Kto i na co będzie mógł otrzymać takie wsparcie?

Marszałek apeluje do działaczy Prawa i Sprawiedliwości o rzeczową rywalizację polityczną i zaprzestanie kreowania złego wizerunku województwa świętokrzyskiego. To reakcja na ostatnie komentarze działaczy prawicy na temat działalności urzędu marszałkowskiego. Przypomnijmy, że padały zarzuty o odstraszanie inwestorów, nieudolne wydatkowanie funduszy unijnych czy złe nakierowanie środków finansowych.

Świętokrzyski kurator oświaty zaopiniował wszystkie uchwały intencyjne w sprawie nowej sieci szkół. Spośród 116 nadesłanych dokumentów jedynie 14 otrzymało uwagi. 

W piątek 10 marca, o 20:00 w Radiu eM retransmisja zarejestrowanej w tydzień temu w Staszowie debaty oksfordzkiej na temat ekonomii społecznej.

Budować czy nie?

Świętokrzyskie / 10 marca 2017 /

Na dworze robi się coraz cieplej, a to oznacza, że już niebawem na dobre rozpocznie się sezon budowlany. 2017 rok to dobry czas na inwestowanie w nieruchomości?

Praca czy wakacje?

Świętokrzyskie / 10 marca 2017 /

Dlaczego marszałek Adam Jarubas w lutym pojechał do Dubaju oraz Rijadu i co tam załatwił? Włodarz województwa mówi, że była to misja gospodarcza, podczas której deklarował gotowość regionu do przyjęcia tamtejszych inwestorów. Jak się dowiadujemy działacze opcji przeciwnej, czyli Prawa i Sprawiedliwości mają jednak co do tego wątpliwości.

Szkoła Podstawowa w Czarncy oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zapraszają 19 marca br. na obchody 73 rocznicy bitwy na Zwierzyńcu pod Włoszczową. Początek godz.10.30 przed budynkiem SP w Czarncy - informuje Urząd Gminy we Włoszczowie.

Młodzież nie ucząca się, nie uczestnicząca w żadnych szkoleniach, niechętnie podejmująca działania mające na celu podniesienie swoich kwalifikacji - tak najprościej można scharakteryzować pojęcie "Młodzieży NEET" coraz częściej pojawiające się w opracowaniach socjologów. Problem zauważalny jest także w naszym regionie.

Czekają na zgłoszenia

Świętokrzyskie / 08 marca 2017 /

Ponownie nagrodzą szczególnie wyróżniających się w obszarach swojej działalności czy tych którzy nie stronią od dobroczynności. Rozpoczął się nabór wniosków do nagrody wojewody „Laur Świętokrzyski”. Wyróżnienie ma charakter honorowy i nie wiąże się z nagrodami finansowymi czy ulgami. Statuetka przyznana zostanie w sześciu kategoriach: Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie, Gmina Miejska, Gmina Wiejska, Człowiek Roku, Lider Dobroczynności i Osiągnięcie Sportowe Roku 2016.

Strona 3 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay