online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 7,5 miliona złotych to kwota dofinansowania jaka popłynie do województwa świętokrzyskiego w ramach rządowego programu Maluch + 2018. Dzięki temu w żłobkach gminnych i niepublicznych powstanie około 370 miejsc dla dzieci. Kolejne 1400 miejsc otrzymało dalsze finansowanie.

Niemal 300 milionów złotych to pula do wykorzystania na tak zwane projekty „miękkie”. Chodzi o działania związane z edukacją, zdrowiem, usługami społecznymi czy aktywizacją zawodową. Unijne pieniądze rozdzielone zostaną w trzydziestu konkursach.

W najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 16 w synagodze w Chmielniku – obfitujący w rytmy wszelakie koncert lubianego chóru Antidotum, który od kilku lat właśnie tak – na dawanym babińcu – żegna z gośćmi karnawał, zapraszając do wspólnego śpiewania.

Pijany w ciężarówce

Jędrzejów / 05 lutego 2018 /

Jędrzejowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Radomia, który na krajowej siódemce prowadził ciężarówkę. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

Profesor Bogdan Chazan konsultantem wojewódzkim do spraw ginekologii i położnictwa? Działacze świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej mówią „nie”. Apelują do wojewody o zatrzymanie rozpoczętej procedury powołania tego specjalisty i nominację innej osoby na to stanowisko.

European Rover Challenge, czyli międzynarodowe zawody łazików marsjańskich wracają do naszego regionu. Od 14 do 16 września będą się one odbywały na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Do kolizji 2 samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 7 z ulicą Paryską w Skarżysku-Kamiennej. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, ale zablokowany jest pas ruchu w kierunku Kielc. Policja wprowadziła ruch wahadłowy.

Włamanie w Piekoszowie. Łupem padł... piec

Piekoszów, Chęciny / 02 lutego 2018 /

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chęcinach zatrzymali w środę 34- letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna włamał się do jednego z domów w gminie Piekoszów, skąd ukradł… mały piec. Rabuś zdążył już sprzedać mienie.

Godzina podróży pociągiem z Kielc do planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i godzina 15 minut do Warszawy. Takie przejazdy będą możliwe dzięki budowie nowego odcinka torów między Tumlinem a Wąsoszem Koneckim. Około 20-kilometrowy odcinek nowej trasy byłby łącznikiem między linią 8 a 25. Nie tak dawno informowaliśmy, że samorząd województwa chciałby doprowadzić do takiej inwestycji. Lobbuje za nią także wojewoda i świętokrzyscy parlamentarzyści z ramienia PiS.

Komenda Miejska Policji wzbogaciła się o miasteczko ruchu drogowego, dzięki któremu nauka bezpiecznych zasad poruszania się po drodze stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

W Kieleckim Centrum Kultury odbyła się konwencja regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Spotkaniu przyświecało hasło „Świętokrzyskie w Europie. Gdzie jest i gdzie powinno być”. Rozmowa dotyczyła nienajlepszej według różnych zestawień sytuacji województwa i jego przyszłości.

2 miliardy złotych to kwota, którą dysponuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na program „Wiedza – Edukacja – Rozwój”. Ogólnopolskie konkursy, w których można starać się o dofinansowanie dedykowane są także do świętokrzyskich instytucji samorządowych, organizacji pozarządowych i komercyjnych. Wsparcie zapewniane w ramach sfinansowanych działań kierowane będzie do młodzieży, osób niepełnosprawnych i więźniów, którzy wkrótce zakończą odbywaną karę.

Wycofują lek dla dzieci

Polska / 31 stycznia 2018 /

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży wadliwej partii leku Pediprofen, stosowanego jako środek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny przeznaczony dla dzieci.

Poseł Anna Krupka przedstawiła skład rady programowej, która ma pomóc doprowadzić Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa w wyborach samorządowych w regionie świętokrzyskim. W jej skład weszło kilkadziesiąt osób. To między innymi osoby z eksponowanych stanowisk, jak na przykład wojewoda Agata Wojtyszek, wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz czy dyrektorka świętokrzyskiego NFZ Małgorzata Kiebzak.

Strona 3 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna