Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejne 8 milionów na świętokrzyskie drogi. 15 samorządów otrzymało rządowe dofinansowania na 18 zadań w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz napraw szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez ulewy. Dzięki tej transzy dopłat wyremontowanych zostanie prawie 27 kilometrów dróg.

Przed nami Dzień Polskiej Niezapominajki. Święto to zapoczątkował w 2002 roku nieżyjący już redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio" – Andrzej Zalewski. Od kilkunastu lat uroczyste obchody tego dnia odbywają się w Chmielniku. Nie inaczej będzie i tym razem.

Wypadek na DK42

Parszów / 12 maja 2017 /

Trzy samochody osobowe zderzyły się na krajowej 42 Między Skarżyskiem Kamienną a Starachowicami w Parszowie. Zablokowany jest prawy pas ruchu w kierunku Skarżyska. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Utrudnienia moga potrwać do 11. Wiadomo, że jedna osoba została ranna.

Mało aktywna i wycofana z życia społecznego, ale mająca potencjał – taka według pogłębionych analiz jest młodzież w województwie świętokrzyskim. Badanie wykonane zostało pod kierunkiem rzecznika młodzieży w regionie. Wyniki obserwacji trafiły do raportu pod tytułem „Świętokrzyskie dla młodych”, w którym znalazły się także propozycje na aktywizację ludzi.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie kraju trzy wadliwe serie preparatu Tabcin Trend stosowanego do łagodzenia objawów przeziębienia i grypy.

Szkolenia i staże dla bezrobotnych

Powiat kielecki / 10 maja 2017 /

Nawet  300 bezrobotnych mieszkańców powiatu kieleckiego będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach oraz uzyskać dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. 1 czerwca Miejski Urząd Pracy wraz z Akademią Przedsiębiorczości rusza z projektem „Idealny Pakiet”. 

Dla bezpieczeństwa na drodze

Świętokrzyskie / 10 maja 2017 /

Prawie 2 miliony złotych ze środków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przeznaczonych zostanie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. W tej sprawie podpisane zostało porozumienie między Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego a kieleckim oddziałem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Pieniądze pozwolą sfinansować sprzęt i szkolenia dla strażaków, którzy jako pierwsi docierają na miejsce wypadków komunikacyjnych.

We Włoszczowie ruszyła budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje na swojej stronie internetowej gmina Włoszczowa. Lądowsko znajduje się po wschodniej stronie lecznicy przy ul. Żeromskiego.

Bezrobocie w Świętokrzyskiem spadło poniżej 10 procent – tak wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Czy to powód do zadowolenia?

Świętokrzyskie Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły współpracę ze Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice. Te dwie instytucje będą wspólnie pomagać młodzieży w zdobywaniu cennych na rynku pracy umiejętności. Podopieczni OHP skorzystają z potencjału firm działających w obrębie strefy.

W nocy mróz! Synoptycy ostrzegają

Świętokrzyskie / 09 maja 2017 /

W nocy z wtorku na środę termometry w Świętokrzyskiem mogą wskazać - 3 st. C - ostrzegają synoptycy z krakowskiego IMGW BIP. Przy gruncie temperatura może spaść nawet do - 5 st. C.

Bezrobocie wreszcie jednocyfrowe

Świętokrzyskie / 09 maja 2017 /

Bezrobocie w Świętokrzyskiem spadło poniżej 10 procent – wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Nie kapitalizm ani socjalizm, lecz nowy ustrój – solidaryzm, a do tego nowa konstytucja i wizja Polski jako centrum jednoczącej się Europy. To dalekosiężne plany marszałka seniora Kornela Morawieckiego, przewodniczącego nowej partii Wolni i Solidarni. Te bliższe to start i jak najlepszy wynik w wyborach samorządowych.

Od zeszłego tygodnia obowiązuje zmiana ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Według nowych zapisów od 1 października w całej Polsce zacznie funkcjonować tzw. „sieć szpitali”.  To oznacza duże zmiany. 

Strona 3 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay