Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rozpoczął się XXVII Tydzień Kultury Języka w województwie świętokrzyskim. Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem "Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu". Na uczestników czeka wiele ciekawych wydarzeń.

Od 1kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia zniesie limity na badanie rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym oraz na zabiegi zaćmy. Dzięki temu skróci się czas oczekiwania w kolejkach do tych świadczeń.

Wichura spowodowała straty

świętokrzyskie / 11 marca 2019 /

Silne podmuchy wiatru występujące minionej nocy spowodowały w regionie świętokrzyskim liczne straty. Wielu mieszkańców nie ma prądu. Uszkodzone zostały również budynki gospodarcze i mieszkalne.

Uwaga na silny wiatr!

Województwo świętokrzyskie / 09 marca 2019 /

Ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego naszego województwa w związku z silnym wiatrem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjalny Alert poprzez wiadomość SMS wysłało do mieszkańców województwa świętokrzyskiego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

6 marca został ogłoszony nabór w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. Na zgłoszenia, gminy mają czas do 29 marca.

Świętokrzyski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczył w ubiegłym roku prawie 100 milionów złotych na świadczenia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Z różnego rodzaju świadczeń oraz rehabilitacji skorzystało w 2018 roku blisko 170 tysięcy mieszkańców naszego województwa.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na 8 kwietnia strajk pracowników oświaty. Ostateczna decyzja o jego podjęciu ma zapaść po związkowym referendum. Do obecnej sytuacji odniosła się podczas specjalnej konferencji prasowej Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski oraz Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Pomogą rozliczyć PIT…w galeriach

Województwo świętokrzyskie / 07 marca 2019 /

16 marca w czterech świętokrzyskich galeriach handlowych pracownicy urzędów skarbowych i Izby Administracji Skarbowej będą pełnić dyżury w punktach rozliczania zeznań rocznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

Ponad 3300 osób z województwa świętokrzyskiego jest uprawnionych do skorzystania z programu „Mama 4+”. Do tej pory wniosek złożyło 858 osób, w tym jeden mężczyzna.

Zwłoki młodego mężczyzny zostały znalezione na dnie zbiornika wodnego w miejscowości Kołomań. To prawdopodobnie 18-letni mieszkaniec gminy Zagnańsk, który zaginął dwa dni temu.

Promesy na ponad 13 milionów złotych w ramach rządowych programów społecznych wręczył świętokrzyskim beneficjentom Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Środki zostaną przeznaczone m.in. na utworzenie nowych miejsc w żłobkach oraz klubach dla seniorów.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy blisko  85 tysięcy złotych na termomodernizację obiektów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. W ramach inwestycji zostanie wymieniona stolarka okienna na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Strona 3 z 144

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna