Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Blisko 70 szkół z regionu zostanie wyposażonych w sprzęt sportowy w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej, Aktywność Fizyczna – Dziecięca Piłka Ręczna. Program jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski.

Wybory 2018 Paweł Kukiz w Kielcach

Kielce / 29 września 2018 Radio eM

W piątek w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie Pawła Kukiza z sympatykami stowarzyszenia Kukiz’15. Podczas konwencji szefowa świętokrzyskich struktur Kukuiz’15 Magdalena Fogiel –Litwinek przedstawiła kandydatów startujących w nadchodzących wyborach samorządowych. Lider stowarzyszenia Kukiz’15 zaprezentował filary programu wyborczego tej organizacji.

Stowarzyszenie PROREW wspólnie z partnerami m.in. Kwiatem Kobiecości, rusza z kolejną edycją projektu „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia”. Badania profilaktyczne skierowane są do pań w wieku 25-59 lat, mieszkanek Kielc i Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli gmin: Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk, Piekoszów, Morawica, Miedziana Góra, Masłów, Górno, Daleszyce, Chmielnik i Chęciny. Projekt zakłada przebadanie blisko 12,5 tys. kobiet, a także organizację spotkań edukacyjno-profilaktycznych w każdym z sołectw Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Wszystkie panie, które chciałyby wykonać badania lub potrzebują wsparcia mogą zadzwonić pod numer 691 439 297.

Najnowocześniejsze rozwiązania w walce z rakiem w ŚCO

Kielce / 27 września 2018 Magdalena Nowak

Leki celowane molekularnie to najnowocześniejsza metoda w walce z chorobami nowotworowymi, zwłaszcza hematologicznymi, stosowana w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Lek potrafi wyniszczyć komórki nowotworowe, bez negatywnego wpływu na resztę organizmu.

Rozmawiali jak walczyć z bezdomnością

Kielce / 27 września 2018 Beata Kwieczko

Upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie rozwiązywania problemu bezdomności realizowanych na terenie województw świętokrzyskiego i łódzkiego było tematem konferencji regionalnej pt. "Pokonać bezdomność". Spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele instytucji wspierających bezdomnych odbyło się w czwartek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

Na tych automatach już nie zagrają

Chęciny / 27 września 2018 Weronika Grela

Po raz kolejny funkcjonariusze z kieleckiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wymierzyli cios w nielegalny hazard. Policjanci na terenie Chęcin zabezpieczyli trzy urządzenia do gier, które były wykorzystywane w sposób niezgodny z przepisami.

Święto Wojsk Obrony Terytorialnej

Wykus / 26 września 2018 Beata Kwieczko

10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej uczci Święto Wojsk Obrony Terytorialnej mszą świętą oraz Apelem Pamięci na polanie „Wykus”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 września.

"Czyste powietrze" w kolejnych gminach

świętokrzyskie / 26 września 2018 Beata Kwieczko

W 11 gminach województwa świętokrzyskiego odbywać się będą kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze". Dzięki niemu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych.

 

Minister Kwieciński krytykuje marszałka Jarubasa

Kielce / 26 września 2018 Michał Łosiak

Z wizytą w Kielcach przybywa Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Podczas konferencji prasowej w budynku Targów Kielce skrytykował Adama Jarubasa, marszałka województwa świętokrzyskiego za złe wykorzystywanie środków unijnych.

Zmiany w RPO. Będzie więcej pieniędzy

świętokrzyskie / 26 września 2018 Beata Kwieczko

Dodatkowe środki na wsparcie dla świętokrzyskich przedsiębiorców i zwiększone dofinansowanie na zakup sprzętu pożarniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych to efekt renegocjacji z Komisją Europejską Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 do 2020. Województwo sfinansuje również powstanie w Kielcach Głównego Urzędu Miar.

 

Paweł Kukiz odwiedzi region

Kielce / 25 września 2018 Piotr Wójcik

W najbliższy piątek Paweł Kukiz, przewodniczący stowarzyszenia Kukiz'15 przyjedzie do Kielc na spotkanie z mieszkańcami.

Edukacja dla seniorów

Kielce / 25 września 2018 Beata Kwieczko

Około 300 tysięcy złotych z budżetu państwa trafiło do województwa świętokrzyskiego na realizację projektu "Edukacja bez barier" w ramach drugiej edycji programu "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu podsumowującym wziął udział wicepremier Jarosław Gowin.

 

Strona 3 z 113

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna