online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

2 osoby zostały ranne w wyniku wypadku drogowego, który wydarzył się dziś po godzinie 7 na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Karsy w gminie Ożarów.

Za dobroczynność, za ochronę środowiska czy działalność proinnowacyjną – między innymi za to wojewoda nagrodzi statuetką „Lauru Świętokrzyskiego”. Jest ona przyznawana gminom, organizacjom pozarządowym czy przedsiębiorcom. Już można zgłaszać do nagrody tych, którzy szczególnie wyróżniają się swoją pracą.

W najbliższych dniach, w ramach projektu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”, realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli do 124 szkół w regionie trafią zestawy do nauki gry w szachy.

Ponad 22 miliony złotych to dotacja jaką otrzyma świętokrzyska komenda Państwowej Straży Pożarnej w ramach programu modernizacji służb mundurowych. Fundusze zainwestowane zostaną między innymi w modernizację jednostek ratowniczo-gaśniczych w Kielcach i w Chmielniku. Unowocześniony zostanie także sprzęt używany przez strażaków.

W niedzielę nad ranem mundurowi z Komisariatu Policji w Daleszycach zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzna wspólnie z kolegą próbował napaść na stację paliw                   w jednej z podkieleckich miejscowości.

Zima z OHP

Świętokrzyskie / 12 lutego 2018 /

Gdzie szukać ofert pracy? Na jakie warunki zatrudnienia mogą liczyć młodzi ludzie? Odpowiedzi na te pytania udzielą pośrednicy pracy i doradcy zawodowi Ochotniczych Hufców Pracy działających na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Uczniowie z naszego województwa rozpoczęli dziś ferie zimowe. Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz okręgowymi stacjami kontroli pojazdów z terenu powiatu organizuje akcję "Bezpieczne ferie". W jej ramach można dokonać bezpłatnej oceny stanu technicznego autokarów.

Policjanci przechwycili papierosy bez akcyzy

Sandomierz, Tarnobrzeg / 12 lutego 2018 /

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami z sandomierskiej komendy ujawnili ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy u 53-latka z rejonu Podkarpacia. Kwota na którą mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty szacuje się na blisko 60 000 złotych.

Podpisane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i lekarzy rezydentów porozumienie przysłuży się także regionowi świętokrzyskiemu. Tak zwany pakiet Szumowskiego przewiduje zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i korzystniejsze płace dla lekarzy. To powinno przełożyć się na podniesienie jakości świadczonych usług – również w świętokrzyskiej służbie zdrowia.

Nawet 150 tysięcy złotych dofinansowania mogą dostać samorządy lub organizacje pozarządowe na przygotowanie imprez związanych ze stuleciem niepodległości Polski. Nabór wniosków do ogólnopolskiego programu dotacyjnego „Niepodległa” ma ruszyć w ciągu najbliższych dni. Beneficjenci uzyskają fundusze na wydarzenia, które w nieformalny, luźny sposób upamiętnią jubileusz.

Konwent Powiatów Województwa Świętokrzyskiego stanął w obronie marszałka Adama Jarubasa. Starostowie wyrazili niepokój w związku z wypowiedziami działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy twierdzą, że zarząd nieefektywnie wykorzystuje fundusze unijne. Ze stanowiskiem nie zgadza się radny sejmiku z ramienia PiS Tomasz Zbróg. - Brak konkretów w stanowisku Konwentu – ocenia radny Zbróg.

Karta Seniora w Sitkówce - Nowinach

Sitkówka - Nowiny / 07 lutego 2018 /

Program „Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny” - wprowadziła od nowego roku gmina Sitkówka - Nowiny. Program skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i mają miejsce zamieszkania na terenie gminy. Jego głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów.

Kradli prąd

powiat pińczowski / 07 lutego 2018 /

W jednym z domów na terenie gminy Złota w powiecie pińczowskim policjanci i pracownicy firmy energetycznej ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Jest to przestępstwo za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prawie 1,2 mln zł czeka na organizacje pozarządowe realizujące zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę o ogłoszeniu drugiego konkursu na przeprowadzenie działań z tego zakresu. Przedstawiciele trzeciego sektora mogą się ubiegać o realizację przedsięwzięć związanych z jednym ze wskazanych zadań.

Strona 2 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna