STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. - W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowanie nawet do 53 tys.złotych  -informuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Już są wyniki egzaminu gimnazjalistów. Uczniowie mogą je od północy sprawdzić za pośrednictwem strony Okregowej Komisji Egzaminacyjnej.

Skażona woda w 11 miejscowościach

gm. Piekoszów, gm. Chęciny / 15 czerwca 2018 /

W 9 miejscowościach na terenie gminy Piekoszów i dwóch na terenie gminy Chęciny występuje skażenie wody bakteriami z grupy e-coli - dowiadujemy się z komunikatu Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach. Sprawa dotyczy odbiorców wody z wodociągu Nordalk Miedzianka.

Własny użytek bez akcyzy

Jędrzejów / 14 czerwca 2018 /

Jędrzejowscy kryminalni zatrzymali 58-letnią mieszkankę powiatu podejrzaną o posiadanie alkoholu i papierosów bez akcyzy.

Ponad 191 tys.  świętokrzyskich uczniów już 22 czerwca pożegna kolejny rok szkolny. Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego tym razem odbędzie się w Staszowie.

300 złotych jednorazowego świadczenia otrzymają wszyscy uczniowie na wyprawkę szkolną. O rządowym programie „Dobry Start” mówiła w Kielcach minister Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

"Naukobus" z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik odwiedził dziś Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy. 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu zaprezentowało 20 mobilnych stacji badawczych.

Do wypadku w godzinach południowych doszło dziś na drodze krajowej numer 74 z Kielc do Opatowa. W Radlinie zderzyły się dwa samochody.

„Wieś polska podczas okupacji niemieckiej” – tak brzmiało hasło konferencji zorganizowanej dziś w Przystanku Historia Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Historycy wygłosili referaty dotyczące nie tylko II wojny światowej, ale również XIX w..

Nawet 5 milionów złotych otrzymały gminy i powiaty województwa świętokrzyskiego na budowę i remonty dróg lokalnych. Dotację uzyskało 10 jednostek samorządu terytorialnego.

Do groźnego wypadku doszło dziś po godzinie 8. w Gumienicach na skrzyżowaniu drogi powiatowej łączącej Pierzchnicę z Chmielnikiem i drogi łączącej Maleszową z Wierzbiem. Volkswagen Passat zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowca i dwaj pasażerowie osobówki zostali przetransportowani do szpitala. 

W tym roku przypada 30 rocznica ponownego pogrzebu „Ponurego” oraz 75 rocznica powstania Zgrupowania„Ponury”. Te wydarzenia w sposób szczególny chcemy uczcić podczas tegorocznych „UroczystościWykusowych”, które odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Od 1996 uroczystości te organizowane są razem z Obwodem Świętokrzyskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, który specjalnym porozumieniem przejął tradycje od Żołnierzy walczących pod komendąJana Piwnika ps „Ponury” oraz Eugeniusza Kaszyńskiego ps. „Nurt”. Tegoroczne uroczystości zostały objęte Narodowym Patronatem Prezydenta RzeczypospolitejPolskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Wypadek autobusu z dziećmi na DK74

Stodoły. pow. opatowski / 11 czerwca 2018 /

Do wypadku autobusu przewożącego dzieci i samochodu ciężarowego doszło dziś przed godziną 8 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Stodoły w powiecie opatowskim, w gminie Wojciechowice. Droga jest zablokowana. Policja organizuje objazd.

W poniedziałek w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych rozpocznie się Międzynarodowy Kurs Współpracy Cywilno-Wojskowej. Szkolenia prowadzić będą instruktorzy z pięciu państw.

Strona 2 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna