Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed odwiedza dziś świętokrzyski i powiatowe urzędy pracy. Jak mówi, celem jest dyskusja nad funkcjonowaniem urzędów i proponowanymi zmianami w ustawodawstwie.

Policjanci poszukują zaginionego Tomasza Bieńka ze Staszowa. 40-latek w ubiegły wtorek po południu wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mundurowi proszą o pomoc.

Uwaga na kleszcze!

Świętokrzyskie / 18 maja 2017 /

Lekarze notują coraz więcej przypadków ukąszeń przez kleszcze. Dlaczego są one bardzo niebezpieczne i o czym należy pamiętać, jeśli zdarzy nam się kontakt z nimi?

Od piątku ruch na S7 po nowemu

Jędrzejów / 18 maja 2017 /

Pierwszymi fragmentami nowej jezdni drogi ekspresowej S7 Jędrzejów – granica województwa z docelową warstwą ścieralną nawierzchni będą mogli jeździć kierowcy już pod koniec tego tygodnia - informuje w komunikacie kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Przed nami  IV Zjazd Wcześniaków Świętokrzyskich. Wydarzenie odbędzie się  10 czerwca w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Chęcin.  

Wyposażenie dla szkół

Świętokrzyskie / 18 maja 2017 /

Nowoczesny sprzęt za prawie 400 tysięcy złotych trafi do 28 świętokrzyskich szkół. Zakup będzie możliwy dzięki projektowi wspierającemu rozwój szkolnictwa zawodowego, który od poprzedniego roku realizuje Urząd Marszałkowski wraz z partnerami. Decyzję o przekazaniu sprzętu radni wojewódzcy podejmą 26 maja podczas najbliższej sesji Sejmiku.

Będzie lepszy dojazd?

Czerwona Góra / 18 maja 2017 /

Świętokrzyski samorząd zamierza przekazać 100 tysięcy złotych powiatowi kieleckiemu na modernizację drogi prowadzącej do Szpitala św. Rafała w Czerwonej Górze. Zarząd województwa przyjął projekt uchwały w tej sprawie. Pochylą się nad nim radni podczas najbliższej sesji Sejmiku.

Czteroletnie dziecko zginęło w wypadku do którego doszło w środę przed 18-tą w Górnie na trasie nr 74 Kielce-Opatów. Z nieznanych przyczyn kierująca chryslerem zjechała na pobocze i potrąciła spacerującą kobietę z dzieckiem. Potem uderzyła w zaparkowany samochód osobowy.

15 milionów na roboty drogowe

Świętokrzyskie / 17 maja 2017 /

12 inwestycji drogowych o całkowitym koszcie przekraczającym 15 milionów złotych wykonanych zostanie na terenie województwa świętokrzyskiego. Zadania te otrzymały prawie 8 milionów dofinansowania w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych i Narodowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Przy współudziale samorządowych i centralnych środków gminy oraz powiaty odremontują w sumie 18 kilometrów lokalnych szlaków komunikacyjnych.

Dwa nowe programy aktywizujące uruchamia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Kto i na jakich zasadach może liczyć na wsparcie?

Niski poziom umiędzynarodowienia przedsiębiorstw to problem na skalę całego kraju. Świętokrzyski biznes również w znikomym stopniu współpracuje z rynkami zagranicznymi. Zgodnie z założeniami rządowego systemu wsparcia inwestycji zagranicznych ma to się zmienić. Pomóc mają działania niedawno utworzonego Polskiego Funduszu Rozwoju.

Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Świętokrzyskie / 15 maja 2017 /

Trwają 15. Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Wydarzenie zainaugurowała konferencja dotycząca polskich rodzin. 

Dłuższy termin na dopłaty

Świętokrzyskie / 15 maja 2017 /

Dobre wieści dla rolników starających się o dopłaty bezpośrednie. Termin bezsankcyjnego przyjmowania wniosków zostanie wydłużony dla nich o dwa tygodnie – do końca maja.

Liczby ponownie mówią, że województwo świętokrzyskie nie bardzo ma się czym pochwalić. Tym razem chodzi o innowacyjność. W wielu badanych kategoriach nasz region zajmuje ostatnie miejsca. Możemy to zauważyć w raporcie pt. „Indeks Millennium – Potencjał Innowacyjności Regionów 2017” autorstwa analityków Banku Millenium. W ogólnym rozrachunku ziemia świętokrzyska zajmuje trzecie miejsce od końca spośród wszystkich województw. Pocieszeniem może być to, że nie na każdym badanym polu wypadliśmy szczególnie słabo.

Strona 2 z 33

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay