Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowe tory, bezpieczniejsze przejazdy, wygodne perony i szybszy transport. Takie zmiany czekają na podróżujących po modernizacji linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Inwestycja realizowana od czerwca przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma kosztować 379 milionów złotych.

Buscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Kielcach doprowadzili do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych, który funkcjonował na terenie gminy Busko - Zdrój.

6524 gospodarstwa rolne  w województwie świętokrzyskim zostały dotknięte suszą. Łączna powierzchnia strat  to ponad 31 tysięcy hektarów, wynika z danych prac komisji powołanych do Szacowania Strat w Rolnictwie. Prace cały czas trwają, więc liczby mogą ulec zmianie.

Prezentacje i parady pojazdów zabytkowych, miasteczko ruchu drogowego, koncerty, konkursy, gry i zabawy będą czekały na uczestników 12 Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się 19 sierpnia w Parku Etnograficznym w Tokarni. Impreza odbędzie się w 80 rocznicę wyprodukowania pierwszego kieleckiego motocykla SHL.

 

Ponad 38 milionów złotych na budowę i modernizację obiektów sportowych otrzymało województwo świętokrzyskie w ciągu ostatnich trzech lat z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki tym środkom powstało ponad sto obiektów sportowych, które mają służyć aktywizacji mieszkańców naszego regionu.

 

Kadrówka w niedzielę wejdzie do Kielc

świętokrzyskie / 07 sierpnia 2018 /

Piechurzy uczestniczący z 53. Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej są coraz bliżej celu. W Kielcach będą w niedzielę około południa. W wydarzeniu bierze udział około 400 osób.

Kadrówka już w naszym województwie

świętokrzyskie / 07 sierpnia 2018 /

53. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotrze dziś do województwa świętokrzyskiego. O godzinie 17 piechurzy zatrzymają się na Rynku w Wodzisławiu.

 

Kadrówka już wyruszyła

świętokrzyskie / 06 sierpnia 2018 /

Dziś z krakowskich Oleandrów wyruszył 53. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jak co roku śladami formacji utworzonej w 1914 roku przez Józefa Piłsudskiego, podążają członkowie organizacji strzeleckich, harcerze, żołnierze, a także osoby cywilne. W tegorocznym marszu bierze udział około 400 osób.

Przemarsz z pochodniami, Teatr Ognia, prezentacje archeologiczne i rekonstrukcyjne, degustacje rzymskich starożytnych potraw oraz koncerty to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdą się w programie tegorocznych 52. Dymarek Świętokrzyskich. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi.

 

Województwo świętokrzyskie będzie jednym z czterech województw w Polsce, w których zostanie przeprowadzony pilotaż zmian w organizacji opieki onkologicznej. Koncepcja zmian została opracowana przez Ministerstwo Zdrowia.

W Parku Etnograficznym w Tokarni odbyła się kolejna edycja imprezy skierowanej do miłośników zwierząt - Niedziela ze Świętym Franciszkiem.

Świętokrzyscy harcerze jadą do Gdańska

świętokrzyskie / 02 sierpnia 2018 /

Delegacja 320 zuchów, harcerzy i instruktorów z województwa świętokrzyskiego wyjedzie na Zlot Związku Harcerstwa Polskiego, który odbędzie się 6 sierpnia w Gdańsku. Na Wyspie Sobieszewskiej 15 tysięcy harcerzy będzie świętować setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego i stulecie powstania Ruchu Wędrowniczego na świecie.

 

55 sołectw z terenu powiatu kieleckiego otrzymało dofinansowanie w ramach pilotażowego konkursu na realizację inicjatyw pod hasłem „Program dla sołectw”. Kwotę do 5 tysięcy złotych sołectwa przeznaczą między innymi na stroje ludowe dla kół gospodyń wiejskich, doposażenie siłowni zewnętrznych czy placów zabaw.

Już w niedzielę na Rynku w Chmielniku odbędzie się XIX Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów. Najlepsi otrzymają statuetki "Gloria" autorstwa Sławomira Micka.

Strona 2 z 88

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna