Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mesko upamiętniło generała Andersa

Skarżysko-Kamienna / 20 marca 2017 /

Tablica pamiątkowa poświęcona generałowi Władysławowi Andersowi została odsłonięta w siedzibie Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej.

Świętokrzyski Sztetl z medalem

Chmielnik / 20 marca 2017 /

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" został uhonorowany Medalem Powstania w Getcie Warszawskim - poinformował serwis internetowy powiatu kieleckiego. Wyróżnienie to przyznaje Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej.

17,5 mln złotych to łączna wartość niezapłaconych rachunków za telefon w województwie świętokrzyskim - wynika z obliczeń Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Choć kwota wydaje się by ć astronomiczna, to i tak stawia nas w czołówce... najrzetelniejszych klientów telekomów.

Zbadają za darmo. Trwają zapisy!

Włoszczowa/Daleszyce / 20 marca 2017 /

Kolejne darmowe badania przesiewowe dla najmłodszych. Ambulans Fundacji „Słoneczna przyszłość” 23 i 24 marca zaparkuje we Włoszczowie, a 29 i 30 marca w Daleszycach. W pojeździe radiolodzy wykonają specjalistyczne badania, których celem jest wczesne wykrycie lub wykluczenie jakichkolwiek zmian nowotworowych.

Mieszkańcy Czarncy, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, uczniowie szkół oraz przedstawiciele samorządów uczcili 73. rocznicy bitwy na Zwierzyńcu (gm. Włoszczowa). Delegacje złożyły wieńce i kwiaty przed tablicą upamiętniającą partyzantów.

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. - Żadnych szczegółów na razie nie przekazuję. Potwierdzam, że takie zawiadomienie zostało złożone – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Przypomnijmy, że CBA w zeszłym roku w Urzędzie Marszałkowskim rozpoczęło kontrolę w związku z realizacją projektów unijnych na lata 2007-2013.

Młodzieżowa Rada Miasta Włoszczowy dyskutowała w piątek (17.03) na temat programu tegorocznych Dni Włoszczowy, które co roku na początku lata są okazją do wspólnej zabawy i spotkania mieszkańców.

Za prawie 20 milionów złotych powstanie obwodnica Jędrzejowa. Realizacja przewiduje budowę około 3 kilometrów nowej drogi, która połączy drogę krajową nr 78 z wojewódzką nr 768. Zakres prac, prócz nowej nawierzchni, obejmie budowę rond, zatok autobusowych, chodników czy przejść dla zwierząt. Na wykonanie inwestycji właśnie została podpisana umowa.

Niemal 800 razy świętokrzyska straż pożarna wyjeżdżała do  podpaleń traw. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęło kampanię ” STOP pożarom traw”. Ma ona edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podsumowało dotychczasowe działania  związane z reformą oświaty. Jak podkreśla wicewojewoda świętokrzyski  Andrzej Bętkowski nasz region został bardzo wysoko oceniony. 

\W województwie świętokrzyskim rośnie odsetek firm, które inwestują i eksportują. Nadal jednak odsetek ten jest niższy niż średnio w kraju. – Wynika z siódmej edycji „Raportu o sytuacji mikro i małych firm” opracowanego przez Bank Pekao SA. Jego autorzy prognozują jednak poprawę, która może nastąpić w kolejnych miesiącach. Jak wynika z badania - właściciele firm z województwa zamierzają więcej inwestować niż przeciętny przedsiębiorca w kraju.

Zregionalizują PROW

Świętokrzyskie / 17 marca 2017 /

- Powołujemy wojewódzkie zespoły rolne, których zadaniem będzie opracowanie programów rozwoju obszarów wiejskich na każde województwo – poinformował Minister Rolnictwa, Krzysztof Jurgiel podczas dzisiejszej wizyty na targach Agrotech w Kielcach.

Elektrownia Połaniec jest już w rękach spółki Skarbu Państwa - Enea SA, która odkupiła od francuskiej grupy Engie wszystkie aktywa przedsiębiorstwa. Związkowcy z NSZZ Solidarność Elektrowni Połaniec "z satysfakcją" przyjęli finał transakcji - wynika z oficjalnego stanowiska przedstawicieli załogi.

Zablokowana droga wojewódzka 766 Pińczów – Kije. Jak informuje straż pożarna, po godzinie 10-tej doszło tam do zderzenia trzech samochodów. Na miejscu oprócz strażaków pracują także ratownicy medyczni oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Będziemy aktualizować informacje na bieżąco. 

Strona 2 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay