online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Profilaktyką w cukrzycę

Świętokrzyskie / 13 listopada 2017 /

„Razem koordynujmy cukrzycę” – spotkanie pod tym tytułem było częścią pilotażowego programu obejmującego 5 regionów Polski, w tym świętokrzyskie. Jego istotą ma być wsparcie samorządów terytorialnych w tworzeniu programów polityki zdrowotnej w obszarze cukrzycy.

Do około 21 potrwają utrudnienia po wypadku, do którego doszło na drodze krajowej 74. W miejscowości Przyjmo koło Kielc samochód osobowy wypadł z jezdni na łuku drogi. W wyniku zdarzenia rany poniosły trzy osoby.

Włoszczowa: powstanie Rada Seniorów

Włoszczowa / 10 listopada 2017 /

Włoszczowa będzie miała swoją Radę Seniorów. Uchwałę w tej sprawie w piątek podjęła tamtejsza Rada Miejska. Jej celem jest aktywizacja osób starszych.

Gm. Miedziana Góra: woda już zdatna do picia

Miedziana Góra / 10 listopada 2017 /

Woda z wodociągu Ćmińsk-Bobrza nadaje się już do spożycia – taką decyzję wydał Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Kielcach.Przeprowadzona analiza próbki wody pobranej 9 listopada 2017 r. z wodociągu Ćmińsk-Bobrza wykazała, iż w badanym zakresie woda z tego urządzenia spełnia wymagania mikrobiologiczne dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Przed nami obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalne uroczystości z tej okazji odbędą się  w Gminie Bieliny.

Kolejny wypadek w okolicach Pińczowa

Michałów, pow. pińczowski / 09 listopada 2017 /

10 osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło przed godziną 11. na DW 766 w Michałowie w powiecie pińczowskim. Droga jest zablokowana.

Powstaje obwodnica Staszowa

Staszów / 09 listopada 2017 /

Trwa budowa obwodnicy Staszowa. Jak informuje na swojej stronie internetowej tamtejszy urząd miasta i gminy. Ekipy realizują zadania równolegle na 4 etapach. Poza pracami ziemnymi, stabilizacją podłoża i przebudową instalacji podziemnych, układane są już pierwsze warstwy betonu asfaltowego.

Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne w wypadku do którego doszło kilka minut po godzinie siódmej rano w środę w Chrobrzu w powiecie pińczowskim. Zderzyły się tam samochód osobowy marki daewoo tico oraz ciężarówka.

Od 1000 do 1600 złotych to wysokość wsparcia finansowego dla osób, do których trafiło Stypendium imienia Andrzeja Radka. W tym roku z tego programu korzysta 9 uczniów ze świętokrzyskich szkół ponadgimnazjalnych. Od 31 lat stypendium przyznawane jest ambitnym osobom, które podobnie jak Andrzej Radek z powieści Syzyfowe Prace pochodzą z niewielkich miejscowości i borykają się z przeszkodami utrudniającymi zdobywanie wykształcenia.

Kolejne inwestycje PKP PLK

Świętokrzyskie / 08 listopada 2017 /

Nowe perony i wiaty na stacjach Włoszczowa i Kielce Herbskie a także przebudowa kładki – trwają remonty stacji kolejowych w Świętokrzyskiem – informuje PKP Polskie Linie Kolejowe. Wartość realizowanych inwestycji to blisko 5 mln złotych.

Liczba amatorów substancji odurzających w Świętokrzyskiem spada czy maleje? Jak walczyć z uzależnieniami od niebezpiecznych środków? Między innymi na takie pytania odpowiadali sobie uczestnicy kieleckiej konferencji na temat przeciwdziałania narkomanii. Na spotkaniu pojawili się specjaliści z regionu i ze stolicy. To o czym mówili nie wzbudzało optymizmu.

Ćwiczą technikę jazdy... radiowozem.

Świętokrzyskie / 07 listopada 2017 /

Świętokrzyscy policjanci biorą udział w kilkudniowym szkoleniu doskonalenia techniki jazdy pojazdami uprzywilejowanymi. W trakcie szkolenia instruktorzy przypominają techniki s sposoby radzenia sobie za kierownicą w chwili zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji na drodze – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Dyskutowali o problemach samorządów

Mąchocice Kapitulne / 06 listopada 2017 /

Medycyna szkolna, organizacja zreformowanej oświaty samorządowej, a także współpraca Kancelarii Prezydenta RP z korporacjami samorządowymi – to główne tematy, jakie były poruszane podczas posiedzenia zarządu Związku Powiatów Polskich, które odbyło się w Mąchocicach Kapitulnych.

„Korowód Niepodległości” kroczy przez Kielecczyznę

Jędrzejów/świętokrzyskie / 06 listopada 2017 /

Trwa seria spotkań z dziećmi i młodzieżą, których tematem jest dążenie narodu polskiego do odzyskania wolności. Wydarzenia z udziałem muzeów i pracowników IPNu organizuje wojewoda w miastach powiatowych. W ten poniedziałek 6 listopada „Korowód” dotarł do Jędrzejowa a następnie podąży do Włoszczowy i Starachowic.

Strona 2 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna