Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

– To była dla nas wstrząsająca wiadomość – powiedział, odnosząc się do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas w ramach usługi "Twój e-PIT" roczne zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować.

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie nowej obwodnicy Chmielnika. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.

Świętokrzyska Policja po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na terenach narciarskich "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

14 stycznia w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają dwa tygodnie. Młodzież szkolna wyruszy na zasłużony wypoczynek. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym przypominają jak ważny jest odpowiedni stan techniczny pojazdów.

To najlepsze szkoły w Polsce i regionie

świętokrzyskie / 11 stycznia 2019 /

Liceum imienia świętej Jadwigi Królowej w Kielc po raz kolejny znalazło się na pierwszym miejscu wśród najlepszych szkół w województwie świętokrzyskim. Według rankingu "Perspektyw" w 2018 szkoła zajęła 12 miejsce w Polsce. Drugą notę w województwie uzyskało Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.

Prawdopodobnie 250 milionów złotych otrzyma w tym roku województwo świętokrzyskie z budżetu państwa na realizację nowego rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Maksymalna kwota dofinansowania dla samorządów, które zakwalifikują się do programu, wyniesie 30 milionów złotych.

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio ponad 380 pociągom z PKP Intercity można wygodnie i tanio odwiedzić nie tylko największe polskie miasta, lecz również popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw.

Tragiczny poranek na świętokrzyskich drogach

Kozia Wola, Morzywół / 11 stycznia 2019 /

Tragicznie rozpoczął się piątkowy poranek na świętokrzyskich drogach. W dwóch wypadkach, do których doszło w powiecie koneckim zginęły dwie osoby.

W sobotę (12 stycznia) w Galerii Korona w Kielcach Fundacja DKMS organizuje akcję,  podczas której osoby chętne mogą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego była tematem konsultacji jakie odbyły się w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Projekt to inicjatywa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologiczno-pedagogicznych, które będą odbywać się w każdą ostatnią sobotę miesiąca w Świętokrzyskim Ośrodku Adopcyjnym w Kielcach. Pierwszy dyżur będzie 26 stycznia.

Strona 2 z 129

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna