ZAKŁADY

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Na stacji Włoszczowa Północ odsłonięto tablicę upamiętniającą wicepremiera Przemysława Gosiewskiego. Wicepremier, który w 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej, był inicjatorem budowy obiektu w tej miejscowości.

Uchwalenie planu transportowego, program ochrony środowiska i walki z narkomanią oraz powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to najważniejsze osiągnięcia, jakie udało się zrealizować Sejmikowi Województwa Świętokrzyskiego w kończącej się właśnie piątej kadencji jego działania. W ciągu czterech lat odbyło się 49 sesji, w tym jedna nadzwyczajna.

 

E-usługi w Mircu i Wąchocku

Mirzec, Wąchock / 11 października 2018 /

Dziennik elektroniczny dla szkół oraz system e- Obywatel Portal Powiadomień SMS, czy Portal Płatności i Rozliczeń zakupiony zostanie w ramach projektu: „Rozwój e-usług w gminach: Mirzec i Wąchock”. Umowę na dofinansowanie zadania w kwocie ponad 1 mln złotych podpisał dziś z Mirosławem Sewerynem, wójtem Gminy Mirzec, marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Blisko 1,5 miliona złotych na doposażenie oddziałów ratunkowych otrzymały z Ministerstwa Zdrowia szpitale w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i Sandomierzu. Z kolei prawie 2,5 miliona złotych zostało przeznaczone na stypendia dla pielęgniarek, które kształcą się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Środki zostały wypłacone w ramach inicjatyw "Wspieramy Szpitalne Oddziały Ratunkowe" oraz "Wsparcie na starcie! - program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa". 

"Czyste powietrze". Aktualny grafik spotkań

świętokrzyskie / 11 października 2018 /

W 22 gminach regionu świętokrzyskiego odbędą się kolejne spotkania informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste powietrze", dzięki któremu osoby fizyczne będą mogły liczyć na wsparcie m.in. przy wymianie źródeł ciepła oraz pracach termomodernizacyjnych. Zmiany pomogą zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i wody.

 

Blisko 560 milionów złotych trafiło od stycznia do końca września tego roku do rodzin w województwie świętokrzyskim w ramach programu "Rodzina 500 +". Z pomocy skorzystało 121,4 tysiąca dzieci z 78,2 tysiąca rodzin, a to tylko jeden z elementów polityki społecznej realizowanej w naszym regionie.

W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się gala finałowa I Świętokrzyskiego Festiwalu Seniorów. Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji regionalnych festiwalu w kategoriach: muzyka, taniec, formy kabaretowe lub teatralne oraz literatura. Organizatorzy wręczyli także medale dla osób zasłużonych w działalność na rzecz seniorów.

Ochotnicza Straż Pożarna z Klimontowa została laureatem wojewódzkiego etapu konkursu "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi".

Do końca tego roku PEFRON planuje wdrożyć System Obsługi Wsparcia w 41 samorządach, który w znaczny sposób ma ułatwić składanie wniosków ze środków PFRON.

Ponad milion złotych wsparcia dla szpitali

Kielce, Czerwona Góra / 05 października 2018 /

Na ostatnim posiedzeniu Zarząd Województw Świętokrzyskiego zdecydował o wsparciu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii kwotą prawie 700 tys. zł, z kolei 275 tys. zł trafi do Szpitala Św. Rafała w Czerwonej Górze. Pieniądze zostaną przekazane na zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Otrzymali "Czyste Serca"

Kielce / 05 października 2018 /

Świetlica socjoterapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Osieku, Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej "Passa" z Kielc, Fundacja "Przystanek Dziecko im. Alberta Schweitzera z Daleszyc, Stowarzyszenie "Głowa do Góry" z Rżuchowa oraz podharcmistrz Grażyna Gąsior z Rudek i ojciec Paweł Chmura z zakonu ojców Franciszkanów w Chęcinach to laureaci tegorocznej nagrody "Czyste Serce", przyznawanej przez wojewodę świętokrzyskiego za bezinteresowna działalność na rzecz regionu. Uroczysta gala, podczas której laureaci otrzymali statuetki, odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przeznaczy ponad 3 miliony złotych na stypendia dla najzdolniejszych uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, 3 klas gimnazjalnych, liceów ogólnokształcących oraz szkół zawodowych w naszym regionie.

Strona 2 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna