online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci chirurga z włoszczowskiego szpitala. W niedzielę lekarz odbył 24 –godzinny dyżur na oddziale chirurgii. W poniedziałek rano miał rozpocząć pracę na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Rolnicy ze wsparciem

Kielce / 04 września 2017 /

Równowartość nawet 15 tysięcy euro mogą otrzymać rolnicy w ramach rekompensaty strat poniesionych w wyniku klęsk żywiołowych.

Strażacy doposażeni

Kielce / 04 września 2017 /

5 zestawów ratowniczych „R1” służących do udzielania pierwszej pomocy otrzymali laureaci konkursu organizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Fundusze na nowe miejsca w przedszkolach

Świętokrzyskie / 04 września 2017 /

8 milionów dofinansowania otrzymały samorządy i organizacje pozarządowe na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach. Unijne pieniądze pozwolą na realizację 13 projektów między innymi w Strawczynie, Stopnicy czy Radoszycach. Ich całkowita wartość wynosi przeszło 9,5 miliona złotych. W tym rozdaniu największa dotacja w wysokości około 1,5 miliona trafiła do miasta Kielce. Samorząd utworzy 180 nowych miejsc w przedszkolach przy Szkole Podstawowej 31 i 34.

Nowe boiska na nowy rok szkolny

Włoszczowa / 04 września 2017 /

Otwarcie dwóch nowych kompleksów boisk przy dwóch szkołach – tak wyglądał początek roku szkolnego we Włoszczowie. O sportową infrastrukturę wzbogaciły się Zespół Placówek Oświatowych nr 1 – od strony ul. Kilińskiego oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Różanej.

Poszukiwani są wolontariusze

Świętokrzyskie / 01 września 2017 /

Stowarzyszenie Wiosna kompletuje w województwie świętokrzyskim armię ludzi o dobrych sercach. Trwa nabór wolontariuszy do dwóch projektów tej organizacji: do Szlachetnej Paczki nakierowanej na problemy rodzin w potrzebie i Akademii Przyszłości w ramach której młodzi ludzie pomagają dzieciom budować poczucie własnej wartości.

Zakręt na Raszówce to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w regionie świętokrzyskim. Teraz ma się to zmienić, bo drogowcy wylali tam specjalną nawierzchnię zapobiegającą poślizgom pojazdów. 

19 przedsiębiorstw będzie promowało potencjał województwa świętokrzyskiego podczas międzynarodowej imprezy ASTANA EXPO 2017 w Kazachstanie. W wydarzeniu udział bierze ponad 100 państw z całego świata, które chwalą się swoimi osiągnięciami w technice i nauce oraz przedstawiają plany na przyszłość. Misja gospodarcza przedsiębiorców z regionu rozpocznie się w ten piątek. Tematem przewodnim wystawy jest hasło „Energia przyszłości”.

Zmowa cenowa na jabłkach?

Sandomierz / 31 sierpnia 2017 /

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zawiadomienie o podejrzeniu stosowania zmowy cenowej przez właścicieli skupów owoców na terenie powiatu sandomierskiego.

Pikietujący wczoraj przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pracownicy i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach spotkali się dziś rano z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Domagali się interwencji w sprawie kontraktu na zabezpieczenie świadczeń z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej.

Pikietujący wczoraj przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pracownicy i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach spotkali się dziś rano z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Domagali się interwencji w sprawie kontraktu na zabezpieczenie świadczeń z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej.

Grzegorz Fitas został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Starachowicach. Jak informuje Anna Ciesielska, rzecznik zarządu powiatu starachowickiego, głównym powodem takiej decyzji była utrata zaufania zarządu do szefa szpitala.

- Jesteśmy świetnie przygotowani do rozpoczęcia nowego roku szkolnego – zapewniała wiceminister edukacji – Marzena Machałek podczas wizyty w Kielcach. Sekretarz stanu MEN chwaliła region świętokrzyski za sprawne wdrażanie reformy edukacji. 

PAKS pikietuje

Kielce / 30 sierpnia 2017 /

Przedstawiciele i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca pikietują przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Domagają się kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Unijne miliony na… targowiska

Świętokrzyskie / 29 sierpnia 2017 /

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania trafi do siedmiu świętokrzyskich gmin na przebudowę i modernizację istniejących targowisk. Przy współudziale środków unijnych odremontowane mają być place targowe w Łopusznie, Nowej Słupi czy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na planowane inwestycje samorządy otrzymały dofinansowanie sięgające prawie 64 procent kosztów. Projekty zostaną zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Strona 2 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay