Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ponad 4 promile alkoholu we krwi miał 40-letni rowerzysta z gminy Nowy Korczyn. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny.

O współpracy i tworzeniu wzajemnego partnerstwa rozmawiali uczestnicy spotkania Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego. Wśród nich byli przedstawiciele Zarządu Województwa i przedsiębiorców.

18-letnia Diana Mazur z Kielc jest całkowicie niepełnosprawna. Ma szansę komunikować się z otoczeniem wykorzystując do tego komputer, który wykrywa ruch gałek ocznych. Niestety urządzenie jest bardzo drogie i przekracza możliwości finansowe rodziny. Pomóżmy im zebrać pieniądze na zakup tego sprzętu.

Około 400 osób skorzystało z bezpłatnych badań w kierunku wykrycia tętniaka aorty brzusznej prowadzonych przez Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach. 50 pacjentów zostało skierowanych na dalszą diagnostykę. Stwierdzono u nich poszerzenie aorty brzusznej lub tętnic biodrowych.

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji postanowiliśmy oddać głos osobom, które z wielką pasją i zaangażowaniem oprowadzają i przekazują swoją olbrzymią wiedzę wędrującym z nimi turystom.

Umowa na S74 podpisana

Warszawa / 20 lutego 2019 /

W Ministerstwie Infrastruktury została podpisana umowa na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74 Łagów – Jałowęsy. W spotkaniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Prawie 8 milionów złotych otrzyma powiat kazimierski na wytwarzanie i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych. Był to jedyny projekt jaki wpłynął na konkurs związany z zieloną energią.

Ponad 5 milionów złotych na odrestaurowanie zabytkowej synagogi i stworzenie w niej Centrum Pamięci Kultury Żydowskiej otrzyma gmina Chęciny w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Taką decyzję podjął w środę Zarząd Województwa.

Nowy Regulamin Organizacyjny Urzędu Marszałkowskiego przyjął na środowym posiedzeniu Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Schemat zakłada istnienie 15 departamentów, dwóch biur i kancelarii.

Beata Szydło ma być wyborczą "jedynką" Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwo świętokrzyskie i małopolskie. Taką informację podał Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.

Energooszczędny silnik bezszczotkowy zaprojektowany przez profesora Zbigniewa Gorycę z Politechniki Świętokrzyskiej został uznany za "Polski Produkt Przyszłości", w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Kilkanaście nowych samochodów, łodzi, quad i sprzęt pożarniczy o wartości ponad 21 milionów złotych trafią w tym roku do świętokrzyskich strażaków. Pieniądze na doposażenie ratowników pochodzą m.in. ze dotacji rządowych i samorządowych, funduszy unijnych, a także środków własnych państwowych i ochotniczych straży pożarnych z województwa świętokrzyskiego.

Od 1 marca na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach wejdą w życie nowe zasady parkowania samochodów. Pierwsze pół godziny, tak jak dotychczas będzie bezpłatne. Każda kolejna godzina postoju będzie kosztowała 8 złotych.

„Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe” – to nazwa projektu, do którego drugi nabór ruszył 18 lutego. Ma on za zadanie promowanie innowacyjnego podejścia do zwiększenia skali kształcenia w miejscu pracy.

Do pożaru składowiska elektrośmieci doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Micigoździe w gminie Piekoszów. Nad ranem pożarem objęty był teren około 1500 metrów kwadratowych.

-Mieliśmy okazję zobaczyć jak w praktyce działa obniżka CIT. Chcemy, aby małe polskie firmy jak najpiękniej się rozwijały. Wierzę w polskich przedsiębiorców - mówił  podczas wizyty w Zagnańsku Szef Rządu.

Wzajemna współpraca między kieleckim starostwem a miastami i gminami powiatu była tematem spotkania z burmistrzami, wójtami oraz przewodniczącymi rad, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Celem spotkania była prezentacja zamierzeń Zarządu Powiatu oraz ustalenie priorytetów we wspólnych działaniach.

Pięciu nominowanych w trzech kategoriach wybrała Kapituła Świętokrzyskiej Victorii pod przewodnictwem marszałka Andrzeja Bętkowskiego.

3,5 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu 49-letni kierowca, którego zatrzymali w sobotę pińczowscy policjanci. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył świadczenia medyczne za 2018 rok. Do świętokrzyskich szpitali i poradni specjalistycznych trafi 15 milionów złotych. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia zrealizowane ponad przyznany przez NFZ limit.

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wystąpią przed publicznością podczas koncertu charytatywnego na rzecz 26-letniej Agaty Gros zmagającej się z bardzo rzadkim nowotworem. Usłyszymy „Kasztany”, „Zawsze tam gdzie ty”, czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Ciekockie ciekanie

Ciekoty / 18 lutego 2019 /

Kto wie, jakby potoczyła się niejedna akcja w powieściach Stefana Żeromskiego, gdyby Nordic Walking był popularny w XIX wieku. Pisarz uwielbiał spacerować, dlatego mamy pewność, że byłby gościem honorowym pierwszej edycji Ciekockiego Ciekania – rajdu Nordic Walking w okolicach Ciekot, który zaplanowano na 10 marca.

Premier z wizytą w regionie

Zagnańsk / 18 lutego 2019 /

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj Zagnańsk w powiecie kieleckim.

Zasady, tryb i harmonogram opracowania Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+ przyjął podczas piątkowego posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Strona 7 z 75

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna