Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Oddział świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych warsztatów terapii zajęciowej na spotkanie , które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 4 lutego, w budynku B Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powołała wojewoda Agata Wojtyszek.

Prawie 39 milionów na szkolnictwo zawodowe

woj. świętokrzyskie / 31 stycznia 2019 /

Szkoły i placówki kształcenia zawodowego, ich organy prowadzące, a także inne podmioty działające w sferze edukacji branżowej, będą mogły w 2019 roku składać projekty w trzech konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. W sumie na ich realizację zostanie przeznaczone niemal 39 milionów złotych.

Szkoły i placówki kształcenia zawodowego, ich organy prowadzące, a także inne podmioty działające w sferze edukacji branżowej, będą mogły składać projekty w trzech konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego, które ogłosi Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ. Konkursy te będą różniły się zasięgiem terytorialnym.

Kilkadziesiąt książek trafiło na oddział Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w związku z akcją "Z książką zdrowiej!". Projekt jest realizowany dzięki porozumieniu kilku rządowych instytucji: Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Państwowego Instytutu Wydawniczego.

W budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach 4 lutego o godzinie 10 rozpocznie się kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn z powiatu kieleckiego. Potrwa ona do 4 kwietnia.

Dawid i jego mama potrzebują pomocy

Busko-Zdrój / 31 stycznia 2019 /

Dawid Szpak z Buska-Zdroju cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną i potrzebuje pomocy. W trudnej sytuacji znalazła się też jego mama, która w zeszłym roku zachorowała na złośliwy nowotwór piersi. Pomóżmy im w walce o ich zdrowie i życie.

W Bielinach zostały podpisane kolejne umowy w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W spotkaniu wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Wolfgang Munch, zastępca dyrektora wydziału ds. Polski w Departamencie Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej spotkał się z Zarządem Województwa i dyrektorami Departamentów Urzędu Marszałkowskiego odpowiadającymi za wdrażanie funduszy europejskich.

595 tysięcy złotych na wymianę zużytej lampy w tomografie komputerowym otrzyma z budżetu województwa Świętokrzyskie Centrum Onkologii – taką decyzję podjął Zarząd Województwa.

W Świętokrzyskim Centrum Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego oraz na oddziałach położniczym i neonatologicznym w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka wprowadzony został czasowy zakaz odwiedzin.

Turyści chętnie odwiedzają nasz region

świętokrzyskie / 30 stycznia 2019 /

Jura Park w Bałtowie, Klasztor na Świętym Krzyżu i Kompleks Świętokrzyska Polana w Chrustach koło Zagnańska to najchętniej odwiedzane atrakcje turystyczne w województwie świętokrzyskim w 2018 roku. Większość miejsc przyciągnęła także więcej gości niż w poprzednich latach.

Strona 13 z 143

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna