Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Weszły w życie zmiany dotyczące świadczeń fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej. Zwiększyły się kompetencje fizjoterapeuty, który decyduje o przebiegu i zakresie wykonywanych świadczeń, do tej pory takie decyzje podejmował lekarz.

Studenci, którzy są na V lub VI roku kierunku lekarskiego i chcą odbyć staż w Szpitalu Powiatowym we Włoszczowie, mają szansę na skorzystanie ze stypendium o wartości 2000zł miesięcznie.

Patryk Czuba został Świętokrzyskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego. Nominację na to stanowisko otrzymał z rąk wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek oraz wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego.

Prawie dwa miliony złotych na gospodarkę odpadami oraz zwiększenie upraw maku w województwie świętokrzyskim to tylko niektóre z uchwał podjętych podczas posiedzenia Zarządu  Województwa Świętokrzyskiego.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach zachęca osoby cierpiące na zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem, czyli tzw. AMD, do skorzystania z bezpłatnego programu lekowego.

Jeszcze tylko przez dwa dni można nadsyłać zgłoszenia do nagrody "Świętokrzyska Victoria", którą przyznaje Urząd Marszałkowski województwa świętokrzyskiego. Kandydaci będą nagradzani w trzech kategoriach - osobowość, przedsiębiorczość oraz samorządność.

Do 4 marca można zgłaszać kandydatów do nagrody "Laur Świętokrzyski", przyznawanej przez wojewodę świętokrzyskiego. W tym roku statuetki zostaną rozdane w siedmiu kategoriach. Nagroda wręczona będzie po raz trzynasty.

Ponad 30 organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w spotkaniu dotyczącym programu "Partnerstwo z niepełnosprawnościami", które odbyło się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach. Organizatorem wydarzenia był oddział świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dwie Powiatowe Komisje Lekarskie w Kielcach rozpoczęły swoją pracę w ramach kwalifikacji wojskowej. – To ważne wydarzenie nie tylko dla wojska, ale i całego kraju – mówił pułkownik Jarosław Molisak, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach.

Od 1 lutego na terenie naszego województwa wszedł w życie pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej. Oprócz Świętokrzyskiego Centrum Onkologii biorą w nim udział dwa szpitale z naszego regionu.

Najbliższy weekend minie pod znakiem sporego ocieplenia. Spodziewane są temperatury sięgające nawet 12 stopni Celsjusza.

W sobotę (2 lutego) w Świętokrzyskim Centrum Onkologii odbędzie się "Dzień otwartych drzwi".  W jego ramach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji oraz warsztatów w zakresie profilaktyki nowotworów złośliwych.

Strona 12 z 143

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna