Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowa siedziba buskiej filii ŚCO

Busko-Zdrój / 02 stycznia 2017 /

Od 2 stycznia konsultacyjny gabinet onkologiczny – filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (ŚCO) w Busku – Zdroju mieści się w nowej siedzibie: w Przychodni Rejonowej nr 1 przy ulicy Sądowej 9.

 

Przeszkolą i pomogą w zdobyciu pracy

Powiat kielecki/Kielce / 30 grudnia 2016 /

Spotkania z doradcą zawodowym, profesjonalne szkolenia, a potem trzymiesięczny staż – to propozycja Klubu Integracji Społecznej kieleckiej Caritas dla bezrobotnych i poszukujących pracy powyżej 29. roku życia. Ruszyły zapisy do drugiej edycji unijnego projektu pod hasłem „Twoja Dobra Zmiana”, którego celem jest wzrost zatrudnienia wśród osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Objęci projektem będą mogli skorzystać ze szkoleń, które przygotują do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej, magazyniera z obsługą komputera i wózka widłowego czy technologa robót wykończeniowych w budownictwie. 

Bezrobocie w dół, entuzjazm na wodzy

Świętokrzyskie / 30 grudnia 2016 /

W gospodarce rok 2016 upłynął w Polsce pod znakiem konsekwentnie spadającej stopy bezrobocia. W ten trend wpisała się również sytuacja na świętokrzyskim rynku pracy. Jak przedstawiały się wskaźniki i czy jest jakaś druga strona medalu?

Miasto Morawica

Morawica / 30 grudnia 2016 /

Ostatnie sekundy starego roku i pierwsze chwile nowego dla mieszkańców Morawicy będą miały szczególny wymiar. 2017 rok przywitają już jako obywatele miasta, a nie jak dotychczas gminy. Jakie ma to znaczenie?

Przetarg na modernizacje ogłoszony

Świętokrzyskie / 30 grudnia 2016 /

Kolejny krok w stronę unowocześnienia sieci kolejowej w regionie. Spółka PKP PLK ogłosiła przetarg na wymianę torów i przebudowę peronów. Prace dotyczą linii numer 25 na odcinku między Skarżyskiem-Kamienną, a Sandomierzem. Efektem kilkuset milionowej inwestycji ma być skrócenie czasu podróży.

Kolejne 124 miliony złotych wesprą małe i średnie świętokrzyskie przedsiębiorstwa. Władze samorządu wojewódzkiego na mocy podpisanych umów przekazały te fundusze instytucjom, które udzielają pożyczek i poręczeń.

Zasłużeni dla regionu odebrali wyróżnienia. Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego trafiły do pięciu osób. Wręczył je marszałek Adam Jarubas wraz z przewodniczącym sejmiku Arkadiuszem Bąkiem.

Budżet województwa przyjęty

Świętokrzyskie / 29 grudnia 2016 /

666 milionów złotych po stronie dochodów i 696 milionów po stronie wydatków - sejmik przyjął taki projekt budżetu województwa na 2017 rok. Ale nie jednogłośnie. Głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Opozycja z wątpliwościami co do udziału pieniędzy państwowych w dochodach.

Sylwester w Świętokrzyskiem

Świętokrzyskie / 29 grudnia 2016 /

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku a wraz z nim szaleństwo sylwestrowej nocy.  Jak co roku imprezy odbędą się w wielu restauracjach i klubach. W Świętokrzyskiem nie zabraknie także zabaw pod gołym niebem. Poniżej prezentujemy propozycje włodarzy kilku miast z regionu. 

Dobre dźwięki z Ćmińska

Ćmińsk / 29 grudnia 2016 /

Dobre dźwięki i piękny cel. Tak najkrócej można opisać płytę „Kolędy i pastorałki z Ćmińska wybrzmiałe”, którą nagrali mieszkańcy parafii św. Trójcy i Matki Boskiej Szkaplerznej w Ćmińsku.

Nauka na kółkach

Świętokrzyskie / 29 grudnia 2016 /

W Polskę rusza Naukobus, dzięki któremu dzieci ze szkół znajdujących się w małych miejscowości będą mogły zobaczyć, jak pracuje nowoczesne laboratorium. Mobilna stacja badawcza może również bezpłatnie dotrzeć dzieci z naszego województwa. Wystarczy, że szkoły wyrażą taką chęć.

Nagroda Marszałka po raz dziewiąty

Świętokrzyskie / 28 grudnia 2016 /

Marszałek po raz kolejny uhonoruje najbardziej aktywne firmy, samorządy oraz osobowości. Do 31 stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „Świętokrzyska Victoria”.

Temperatura za oknem oscyluje w okolicach zera, więc większość z nas okręca się płaszczami, kurtkami i szalikami. Oczywiście po to, by nie wpuścić pod odzienie ani trochę zimnego powietrza. Nieco inne podejście do chłodu mają morsy. Dla nich zimowa pora to idealna pora, by „rozebrać się do rosołu” i wskoczyć do przerębli w okolicznym jeziorze. Skąd bierze się zamiłowanie do kąpieli w lodowatej wodzie? 

Święta na drogach - podsumowanie

Świętokrzyskie / 27 grudnia 2016 /

Przez całe Święta na polskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2016″. W województwie świętokrzyskim  nad bezpieczeństwem użytkowników ruchu drogowego czuwało blisko 1800 stróżów prawa.

Strona 10 z 21

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay