Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

REGION

Śmiertelny wypadek w Pierzchnicy

Pierzchnica / 19 listopada 2016 /

Jedna osoba zginęła wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych na trasie Pierzchnica-Chmielnik (powiat kielecki)- informuje policja. Do wypadku doszło przed godz. 21. Trasa jest zablokowana.

Wolontariusze głośno informowali kielczan o tym, że ponownie można zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki. Przez centrum stolicy województwa świętokrzyskiego przeszedł tradycyjny marsz, który symbolicznie otwiera bazę potrzebujących rodzin objętych projektem. 

10,6 proc. – tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w regionie świętokrzyskim w październiku.  Oznacza to, że mimo ustania niektórych czynników sezonowych, sytuacja na rynku pracy stale się poprawia.

W województwie świętokrzyskim powstał pierwszy Dzienny Dom Opieki Medycznej. To placówka dla osób bezpośrednio po przebytej hospitalizacji, których stan zdrowia wymaga wzmożonej opieki medycznej. 

[AUDIO]Kolejarze dzielą się doświadczeniami

Świętokrzyskie/Polska / 17 listopada 2016 /

Szczególna ostrożność i przestrzeganie przepisów. Tylko tyle wystarczy, aby uniknąć groźnego wypadku na przejeździe kolejowym. Niby prosta sprawa, ale dla niektórych wciąż zbyt trudna do zrozumienia. Dlatego PKP prowadzi akcje informacyjne na temat bezpieczeństwa. W Kielcach kolejarze przekazywali swoje spostrzeżenia instruktorom z tutejszych szkół jazdy, ponieważ to oni w dużej mierze mają wpływ na kształtowanie odpowiedzialności wśród młodych kierowców. 

Około godz. 7.00  na „Zygmuntówce”  w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Cztery osoby podróżujące Volkswagenem Passatem doznały lekkich obrażeń i zostały przewiezione do szpitala. Obecnie ruch na obwodnicy miasta odbywa się bez żadnych utrudnień.

Zablokowana DK 79 pod Sandomierzem

Zawidza / 16 listopada 2016 /

Całkowicie zablokowana jest droga krajowa 79 Sandomierz - Połaniec w miejscowości Zawidza. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów.

Są pieniądze na remonty dróg

Świętokrzyskie / 15 listopada 2016 /

Kolejne rządowe pieniądze trafiły do świętokrzyskich samorządów na  modernizację dróg. Dziś podpisano dziesięć umów na łączną kwotę ponad czterech milionów złotych.  Największe dofinansowanie, bo ponad milion złotych otrzyma Gmina Ostrowiec Świętokrzyski.

Od wtorku utrudnienia na DK73

Wola Morawicka / 14 listopada 2016 /

Od wtorku (15.11.) na DK73 na odcinku Kielce-Tarnów w Woli Morawickiej będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Utrudnienia będą związane z remontem drogi.

Specjalna sala do znieczulania pacjentów czekających na badanie rezonansem magnetycznym powstała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Znalazł się w niej profesjonalny sprzęt, z którego skorzystają przede wszystkim dzieci. 

Do śmiertelnego potrącenia pieszego doszło przed południem w Końskich na drodze krajowej nr 42 (Końskie - Skarżysko - Kamienna). Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Ulatniający się gaz z butli spowodował wybuch w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze bloku na osiedlu Armii Krajowej we Włoszczowie. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Do eksplozji doszło w niedzielne popołudnie.

Szkoła od nowa

Świętokrzyskie / 10 listopada 2016 /

Rząd przyjął projekty ustaw wprowadzających reformę edukacji. To ważna informacja nie tylko dla kraju, ale także naszego regionu, bo zmian będzie wiele.  Przede wszystkim wygaszone zostaną gimnazja, a funkcjonować zacznie m.in. 8-lenia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum ogólnokształcące.  Nie wszystkim to się jednak podoba.

S7: Wykonawca ma nadrobić straty

Świętokrzyskie / 10 listopada 2016 /

Pod znakiem zapytania stoi ukończenie ważnej inwestycji drogowej w terminie, więc wykonawca próbuje ratować sytuację nowym planem robót. Chodzi o budowę ekspresówki S7 na przeszło 20 kilometrowym odcinku między Chęcinami a Jędrzejowem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykryła tam około dwu- trzymiesięczne opóźnienia na niektórych etapach prac. 

Strona 10 z 15

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay