Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Chwile grozy przeżyły dwie mieszkanki Kielc, które wraz z psem pływały rowerkiem wodnym. Do pojazdu, znajdującego się na środku akwenu, zaczęła dostawać się woda. Kielczanki zostały uratowane przez funkcjonariusza skarżyskiej policji.

Trwają zapisy na IV Spływ Kajakowy pod hasłem „ U źródeł chrześcijaństwa”, z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Tym razem spływ rozpocznie się w Pińczowie, a zakończy w Chrobrzu. Wydarzenie zaplanowano na 8 września.

Ponad 200 starych pojazdów, w tym kilkadziesiąt motocykli przyjechało w niedzielę do Parku Etnograficznego w Tokarni na 12 Świętokrzyski Zlot Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Impreza połączona była z 80. rocznicą wyprodukowania pierwszego kieleckiego motocykla SHL.

Kierowanie pod wpływem narkotyków i posiadanie amfetaminy – za takie czyny odpowie trzech młodych mężczyzny z Szydłowca i Bliżyna, których zatrzymali we wtorek skarżyscy policjanci.

W najbliższy weekend Świętokrzyskie Centrum Onkologii po raz kolejny wyrusza w teren z profilaktyką. W sobotę cytobus będzie dyżurował w Kielcach przy ul. Kaczorowskiego 8a i w Hucie Szklanej. Natomiast w niedzielę w Skarżysku – Kamiennej. Na panie, które zbadają się w cytobusie, czekają upominki.

Weekendowe atrakcje w gminie Chęciny

gmina Chęciny / 16 sierpnia 2018 /

Wernisaż wystawy poplenerowej, dożynki gminne oraz piknik górniczy to imprezy, które w najbliższych dniach odbędą się w gminie Chęciny. Warto skorzystać, bo organizatorzy zapewniają moc atrakcji dla każdego.

Gminy Nowa Słupia, Daleszyce i Kluczewsko będą gościły w najbliższych miesiącach Naukobus czyli mobilną stację badawczą.

 

Już od poniedziałku, przez trzy tygodnie, w województwie Świętokrzyskim będzie gościł Planetobus, czyli mobilne planetarium. Jest to pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na popularyzację wiedzy.

Podczas zbliżającego się długiego weekendu świętokrzyscy policjanci prowadzą akcję Sierpniowy Weekend 2018. Jej celem jest zminimalizowanie i zapobieganie niebezpiecznym zdarzeniom, powstającym w związku z lekceważeniem norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

W Wąchocku odbyła się uroczystość wręczenia Honorowej Policyjnej Odznaki Zasługi im. „Ponurego” nadanej pośmiertnie pułkownikowi Arnaud Beltrame – francuskiemu żandarmowi, zastrzelonemu przez napastnika w Trebes na południu Francji. Pułkownik walcząc z terroryzmem, zapłacił najwyższą cenę – życie. Honorową odznakę odebrała wdowa po bohaterze – Marielle Beltrame.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności Ławkami Niepodległości. Pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego miałyby się znaleźć w każdym regionie naszego kraju, także w województwie świętokrzyskim.

 

Skup owoców miękkich i zbóż oraz susza to tematy najczęściej poruszane podczas spotkań przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z rolnikami z regionu świętokrzyskiego. W najbliższą niedzielę osoby pracujące na roli będą mogły wziąć udział w konwencji w Sandomierzu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Strona 11 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna