online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Prawie 250 milionów to wartość projektu, którego celem jest wsparcie działalności i rozwoju mikro, małych i średnich firm w województwie świętokrzyskim. Zarząd województwa podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na realizację projektu „Fundusz Funduszy Województwa Świętokrzyskiego”. Porozumienie zawarte zostało między marszałkiem Adamem Jarubasem, członkiem zarządu województwa Markiem Szczepanikiem oraz członkiem zarządu BGK Przemysławem Cieszyńskin i dyrektorem zarządzającym pionem funduszy europejskich BGK Patrycją Wolińską-Bartkiewicz.

Kolejne miliony na dziedzictwo kulturowe

Świętokrzyskie / 30 czerwca 2017 /

Prace konserwatorskie w kolegiacie w Opatowie, stworzenie Centrum Starych Technologii Metalurgicznych i Hydroenergetycznych w Maleńcu, Szlak Śladami Króla Łokietka, czy też nowa elewacja kościoła w Piekoszowie - to cześć z 23 projektów z zakresu kultury, które otrzymają ponad 11 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W Parku Etnograficznym w Tokarni marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Marek Szczepanik podpisali umowy w ramach kolejnego konkursu z działania „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego”. Całkowita wartość projektów, które będą zrealizowane dzięki unijnym dotacjom to ponad 16 mln złotych.

Wsparcie dla NGO

Świętokrzyskie / 30 czerwca 2017 /

W sumie 152 tysiące złotych trafiło do 10 organizacji pozarządowych. Dotacje wesprą zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Na przykład kielecka Caritas zorganizuje szkolenia dla pracowników ze swoich placówek z komunikacji alternatywnej, zastępowania agresji czy pracy z klientem z niepełnosprawnością intelektualną.

1,8 miliona złotych trafiło do świętokrzyskich samorządów na realizację rządowego programu Senior+. W ramach projektu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej utworzone zostaną w regionie kolejne cztery Dzienne Domy Seniora i pięć Klubów Seniora. Ponadto pięć wcześniej istniejących tego typu placówek uzyskało dofinansowanie na swoją dalszą działalność. Nowe domy lub kluby powstaną między innymi w gminach Zawichost, Włoszczowa, Zagnańsk czy Bieliny.

Kuźnia milionerów

Kielce / 30 czerwca 2017 /

Politechnika Świętokrzyska znalazła się na 3. miejscu w Polsce w rankingu firmy Kuwik Ciesielski Family Office. Dotyczy on szkół wyższych, a mierzony był majątkiem najbogatszych ich absolwentów.

Wyniki matur w Świętokrzyskiem

Świętokrzyskie / 30 czerwca 2017 /

Ponad 78 %  świętokrzyskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Ich wyniki z poszczególnych przedmiotów są bardzo zbliżone do średniej krajowej. 

Spłonęły dwa hektary lasu

Bugaj / 29 czerwca 2017 /

Dwa hektary lasu spłonęły w okolicach miejscowości Bugaj w powiecie kieleckim. Z żywiołem walczyło 20 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy.

Chóralnie w Klasztorze

Święty Krzyż / 29 czerwca 2017 /

Ostatni dzień czerwca i pierwszy weekend lipca upłyną na Świętym Krzyżu pod znakiem śpiewu chóralnego.

Szpital w Morawicy przedłuży kontrakt

Kielce, Morawica / 29 czerwca 2017 /

Dyrekcje Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii i Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia wypracowały wspólne stanowisko w sprawie podpisania aneksu do umowy na świadczenia w drugim półroczu.

Jan Bębenek będzie pełnił obowiązki burmistrza miasta i gminy Połaniec. Osobę na to stanowisko wyznaczyła premier Beata Szydło na wniosek wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Silne burze z wyładowaniami atmosferycznymi pojawiły się w czwartek przed południem w powiatach jędrzejowskich i koneckim. Na razie nie ma informacji o jakichkolwiek stratach. Według portali meteorologicznych w niektórych miejscowościach dochodziło nawet do kilkuset wyładowań atmosferycznych w ciągu kilkunastu minut.

Na profilaktykę zdrowotną

aglomeracja kielecka / 29 czerwca 2017 /

Stowarzyszenie PROREW z Kielc otrzyma 1 mln 800 tysięcy złotych dofinansowania na działania związane z profilaktyką zdrowotną, a dokładniej z wczesnym wykrywaniem raka szyjki macicy. Zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował o przyznaniu organizacji dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Utrzymanie się wysokich temperatur oraz wystąpienie gwałtownych burz przewidują meteorolodzy. W czwartek temperatura w ciągu dnia ma przekroczyć 30 st. C. Synoptycy nie wykluczają powtórki ze środy - gwałtownych burz z opadami deszczu i gradem.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Kielcach poszukują 54- letniego mieszkańca miejscowości Zbludowice (pow. Buski).

Strona 10 z 47

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay