online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Zmowa cenowa na jabłkach?

Sandomierz / 31 sierpnia 2017 /

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta zawiadomienie o podejrzeniu stosowania zmowy cenowej przez właścicieli skupów owoców na terenie powiatu sandomierskiego.

Pikietujący wczoraj przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pracownicy i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach spotkali się dziś rano z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Domagali się interwencji w sprawie kontraktu na zabezpieczenie świadczeń z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej.

Pikietujący wczoraj przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego pracownicy i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Starachowicach spotkali się dziś rano z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek. Domagali się interwencji w sprawie kontraktu na zabezpieczenie świadczeń z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej.

Grzegorz Fitas został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Starachowicach. Jak informuje Anna Ciesielska, rzecznik zarządu powiatu starachowickiego, głównym powodem takiej decyzji była utrata zaufania zarządu do szefa szpitala.

- Jesteśmy świetnie przygotowani do rozpoczęcia nowego roku szkolnego – zapewniała wiceminister edukacji – Marzena Machałek podczas wizyty w Kielcach. Sekretarz stanu MEN chwaliła region świętokrzyski za sprawne wdrażanie reformy edukacji. 

PAKS pikietuje

Kielce / 30 sierpnia 2017 /

Przedstawiciele i pacjenci Polsko-Amerykańskich Klinik Serca pikietują przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Domagają się kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Unijne miliony na… targowiska

Świętokrzyskie / 29 sierpnia 2017 /

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania trafi do siedmiu świętokrzyskich gmin na przebudowę i modernizację istniejących targowisk. Przy współudziale środków unijnych odremontowane mają być place targowe w Łopusznie, Nowej Słupi czy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na planowane inwestycje samorządy otrzymały dofinansowanie sięgające prawie 64 procent kosztów. Projekty zostaną zrealizowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Do wtorku (29.08.) będzie można pod okiem animatorów z Centrum Nauki Kopernik uczestniczyć w naukowych zabawach i eksperymentach prezentowanych w ramach objazdowej wystawy pod nazwą „Ekperymentuj”.

Festyn rodzinny w Zagnańsku

Zagnańsk / 28 sierpnia 2017 /

"Seniorzy są wśród nas" - to hasło, jakie przyświecać będzie VIII festynowi rodzinnemu, który odbędzie się w pierwszą niedzielę września w parafii Św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku.

Jubileusz u sióstr Norbertanek

Imbramowice / 28 sierpnia 2017 /

Kościół przy Klasztorze Sióstr Norbertanek obchodzi 300. rocznicę konsekracji. Z tej okazji w murach zabytku sięgającego XIII wieku odbędzie się konferencja naukowa. Badacze z Lublina, Warszawy czy Krakowa przybliżą tematykę związaną z piśmiennictwem dotyczącym klasztoru czy postaci istotnych na kartach jego historii.

Po pięciu latach nowa nawierzchnia drogi wojewódzkiej 786 już jest do wymiany. Niemałe problemy spotkamy na jej odcinku między Łopusznem a Włoszczową, gdzie w trzech fragmentach asfalt został zerwany i układany jest na nowo. W Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkim dowiedzieliśmy się, że roboty odbywają się w ramach napraw gwarancyjnych, do których wezwany został wykonawca inwestycji oddanej do użytku w 2013 roku.

Nie ma szans na dotrzymanie terminu wykonania drogi S7 na odcinku między Chęcinami a Jędrzejowem – taką ocenę przedstawił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas wizyty w regionie świętokrzyskim. Według umowy, firma Salini, główny wykonawca inwestycji powinna zakończyć roboty w czwartym kwartale tego roku. Zdaniem ministra należy zintensyfikować prace dopóki warunki pogodowe sprzyjają budowie drogi.

Za pasem nowy rok szkolny a co za tym idzie reforma szkolnictwa stanie się faktem. Młodzież zamiast do pierwszej gimnazjum pójdzie do siódmej klasy podstawowej. Kształcenie w szkole średniej potrwa rok dłużej. Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik przyznał, że niektórzy nauczyciele stracili pracę ale jednocześnie nie spełniły się obawy o masowe zwolnienia.

Dożynki w Ćmińsku

Ćmińsk / 25 sierpnia 2017 /

Proboszcz parafii św. Trójcy w Ćmińsku, sołtysi z terenu gminy Miedziana Góra oraz Stowarzyszenie "Aktywny Ćmińsk" zapraszają na dożynki, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Już prawie 60 lat trwa współpraca pomiędzy regionem świętokrzyskim a obwodem winnickim na Ukrainie. Ten jubileusz uczcimy wydarzeniami kulturalnymi i spotkaniami biznesowymi. Pomiędzy włodarzami zostały podpisany odpowiedni dokument w tej sprawie. „Plan obchodów 60-lecia współpracy świętokrzysko–winnickiej. Świętokrzyskie - Winniczyzna. Dwa regiony - jedno serce. 60 lat współpracy.” parafowali marszałek Adam Jarubas i przewodniczący obwodu winnickiego Walerij Korowij. Zakłada on organizację wydarzeń gospodarczych, kulturalnych, wymianę doświadczeń na poziomie organizacji pozarządowych oraz wakacyjna współpraca młodzieży.

Strona 10 z 54

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna