Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejna tragiczna informacja tej soboty: w Zawichoście (pow. Sandomierski) wydobyto ciało topielca. 

Do tragicznego wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie w miejscowości Sypów, w powiecie pińczowskim. 80- letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy.

Nagrody Gospodarcze „Łysogórski Tytan” zostały dziś wręczone liderom przedsiębiorczości w powiecie kieleckim. Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach obejmujących firmy od tych najmniejszych do największych. Gala wręczenia statuetek połączona była z balem charytatywnym na rzecz ciężko chorych dzieci.

Fundusze na nową szkołę

Chmielnik / 06 kwietnia 2018 /

5 milionów złotych otrzymała gmina Chmielnik na budowę nowej szkoły podstawowej w Piotrkowicach. Pieniądze stanowią rządową dotację dla samorządu. Nowoczesny budynek już powstaje. Z dotychczasowej siedziby szkoła musi się wynieść – nie tylko ze względu na to, że nie spełnia ona dzisiejszych wymagań.

Dwa lata programu Rodzina 500+

Świętokrzyskie / 06 kwietnia 2018 /

Program Rodzina 500+ działa już 2 lata. W tym czasie do naszego regionu na świadczenia wychowawcze trafiło w sumie 1,4 mld złotych. Obecnie z programu korzysta około 78 tysięcy świętokrzyskich rodzin, w których wychowuje się prawie 118 tysięcy dzieci. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie dotychczasowej realizacji rządowego projektu.

Roboty dla świętokrzyskich szkół

Świętokrzyskie / 05 kwietnia 2018 /

Roboty pomogą świętokrzyskim szkołom w nauczaniu programowania. Urząd marszałkowski przy wykorzystaniu funduszy unijnych zakupił 28 interaktywnych urządzeń edukacyjnych Photon. Trafią one do zawodówek realizujących projekt „Nowoczesna szkoła zawodowa – nowoczesny region” jako narzędzie do innowacyjnego kształcenia.

Polskie godło stało się inspiracją dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie plastycznym związanym z obchodami stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Konkurs pod hasłem „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowany został przez Kancelarię Senatu RP a w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie regionalnego etapu przedsięwzięcia. Komisja wybrała dwie najlepsze prace. One będą reprezentowały region w ogólnopolskim finale.

W walce z gruźlicą

Czerwona Góra / 05 kwietnia 2018 /

Nawet kilkanaście tysięcy mieszkańców regionu świętokrzyskiego zostanie przebadanych pod kątem występowania gruźlicy. Będzie to możliwe m.in. dzięki unijnym pieniądzom, które otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. Jak informuje dyrektor lecznicy - Youssef Sleiman, projekt zakłada współpracę z  placówkami medycznymi, tak, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób potencjalnie zagrożonych tą chorobą.

Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 77 w powiecie sandomierskim.  Jak informują funkcjonariusze policji, w Gminie Obrazów samochód potrącił pieszego.

Publikujemy pełną odpowiedź marszałka Adama Jarubasa na interpelację radnego Bartłomieja Dorywalskiego w sprawie sieci szerokopasmowej w województwie świętokrzyskim.

KLIKNIJ

Przeciw gruźlicy

04 kwietnia 2018 /

W województwie świętokrzyskim za 2,7 mln zł zrealizowany zostanie projekt z zakresu wczesnej diagnostyki gruźlicy wśród ludzi z grup szczególnego ryzyka. Celem jest także zmniejszenie zapadalności na gruźlicę wśród dorosłych poprzez działania edukacyjne i profilaktyczne. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych a zrealizuje je Wojewódzki Szpital Zespolony im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Za prawie 4,6 mln zł w gminach Miedziana Góra i Zagnańsk wdrożone zostaną solarne systemy grzewcze oraz instalacje fotowoltaiczne. Nowoczesne urządzenia będą produkowały energię elektryczną wykorzystywaną do ogrzewania budynków. Inwestycja otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości 2,4 mln zł.

W sobotę 7 kwietnia na terenie województwa rozpocznie się ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu szczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim pakiecie stanowiącym przynętę. Brązowo-zielony pakiet o kwadratowym kształcie waży ok. 50 gramów.

Artykuł „Problemy z siecią szerokopasmową w Świętokrzyskiem” opublikowany w portalu www.em.kielce.pl w dniu 20 marca 2018 roku zawiera nieprawdziwe i nieścisłe informacje tj.:

Strona 10 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna