online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

 Nadal nie ma porozumienia pomiędzy świętokrzyskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia, a Centrum Psychiatrii w Morawicy. Lekarze z lecznicy żądają, by podniesiono im pensje do poziomu dwóch średnich krajowych. Tymczasem NFZ nie ma na to środków.

Sześć osób zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch pojazdów pod Włoszczowicami (gm. Kije) – poinformował Radio eM Kielce kpt. Paweł Obważanek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie. Dwie najciężej ranne osoby zostały przetransoprotwane do szpitala helikopterami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Do kolejnego tragicznego wypadku w Świętokrzyskiem doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Sukowie – pow. kielecki. Jak informuje dyżurny kieleckiej straży pożarnej zginął tam kierujący toyotą avensis.

45-letni kierowca volkswagena stracił życie w wypadku do jakiego doszło w Zwierzyńcu na drodze powiatowej prowadzącej z miejscowości Szaniec do drogi krajowej nr 73 (powiat buski) – poinformował Radio eM Kielce mł. asp. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

W poniedziałek po godzinie 10.  na Zalewie w Cedzynie znaleziono ciało kobiety . Lekarz stwierdził zgon.

Świętokrzyscy działacze nowej partii Porozumienie Jarosława Gowina spotkali się w Kielcach na regionalnym konwencie. Jak powiedziała Renata Janik, członkini ugrupowania, wydarzenie nie zostało zorganizowane po to, by zatwierdzać konkretne plany działań. - To spotkanie jest po to, byśmy mogli zobaczyć jak dużą jesteśmy organizacją w województwie świętokrzyskim. To raczej dyskusja – wyjaśniała.

Siedem drużyn weźmie udział w 18. edycji Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Nauczycieli o Puchar Marszałka Województwa Swiętokrzyskiego, który zostanie rozegrany w sobotę (9.12) w Daleszycach i Sukowie.

Świętokrzyskie kuratorium oświaty chce uruchomić mobilne i stałe punkty doradztwa zawodowego. Wszystko po to, by ułatwić zarówno uczniom jak i ich rodzicom kontakt z doradcą a tym samym zachęcić młodzież do kształcenia zawodowego.

Wypadek na S7 w Suchedniowie

Suchedniów / 08 grudnia 2017 /

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dziś po godzinie 8.30 na drodze krajowej S7 w Suchedniowie w powiecie skarżyskim.

7 uczniów z województwa świętokrzyskiego  zostało wyróżnionych  stypendiami Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017.

Dzielnicowi nagrodzeni w plebiscycie

Świętokrzyskie / 07 grudnia 2017 /

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wskazali tych policjantów, którzy są szczególnie oddani lokalnej społeczności. Rozstrzygnięty został plebiscyt „Przyjazny Dzielnicowy”, do którego kandydatów mogły zgłaszać osoby fizyczne, instytucje czy organizacje pozarządowe. Do nagród społeczeństwo nominowało 55 dzielnicowych. Najlepszą piątkę wskazała komisja konkursowa.

 Edukacja włączająca uczniów niepełnosprawnych była tematem konferencji zorganizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty w Kielcach. Podczas spotkania dyrektorzy i pedagodzy świętokrzyskich szkół mogli posłuchać między innymi o tym,  jak integrować uczniów ze specjalnymi  potrzebami edukacyjnymi w środowisku rówieśniczym.

Podsumowanie roku w ARiMR

Kielce / 07 grudnia 2017 /

Zbliża się koniec roku. Przychodzi więc czas na podsumowania. Jak wygląda bilans w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa?

Kamizelki i opaski odblaskowe – to prezenty, jakie w dniu Św. Mikołaja dostały od Starostwa Powiatowego w Kielcach pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Morawicy.

Strona 10 z 66

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna