Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Profilaktyką w narkomanię

Świętokrzyskie / 23 stycznia 2017 /

W narkomanię chcą uderzyć kampaniami informacyjnymi i edukacyjnymi. Świętokrzyski samorząd przyjął specjalny program, który ma pomóc zwalczyć narastający problem stosowania środków psychoaktywnych. Urzędnicy stawiają głównie na profilaktykę. 

Paliwo z tekstyliów do Cementowni Ożarów

Kielce/Ożarów / 23 stycznia 2017 /

36 tys. ton paliwa alternatywnego z tekstyliów trafi do Cementowni Ożarów z Vive Textile Recycling do czerwca 2019 roku. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej za 2,7 mln zł linii produkcyjnej kieleckiej firmy.

 

Do pożaru drewnianego domu doszło w Belnie k. Zagnańska. W zgliszczach, ratownicy odnaleźli zwłoki 81 letniego właściciela posesji.

 

Dyskutowali o samorządzie

Kielce / 21 stycznia 2017 /

Przedstawiciele powiatów, gmin oraz województwa spotkali się w sobotę w Filharmonii Świętokrzyskiej na Forum Samorządowym. - Razem potrafimy robić wielkie rzeczy – podkreślał Starosta Kielecki, Michał Godowski.  

Wojewoda świętokrzyski i kurator oświaty podsumowali dotychczasowe prace nad przygotowaniami do realizacji reformy oświaty. 

Tam walczono w 1863 roku

Świętokrzyskie / 22 stycznia 2017 /

Styczeń to ważny miesiąc dla naszej pamięci narodowej, miesiąc obchodów Powstania Styczniowego. Na ziemi świętokrzyskiej toczyły się ważne bitwy i potyczki tego heroicznego zrywu. Przypomnijmy ich miejsca.

Szpital Wojewódzki skutecznie leczy udary

Świętokrzyskie / 20 stycznia 2017 /

Szacuje się, że w ciągu najbliższych 15 lat ilość pacjentów przechodzących udar mózgu zwiększy się aż o 30 procent. Na oddziały Świętokrzyskiego Centrum Neurologii  trafia z tym schorzeniem około 100 osób miesięcznie. Skala problemu jest duża, a jak duże szanse na wyzdrowienie mają chorzy i od czego to zależy?

Nocne czytanie dzieciom w Sukowie

Suków / 20 stycznia 2017 /

Wspólne czytanie coraz popularniejsze! Uczniowie szkoły podstawowej w podkieleckim Sukowie dołączają do grona miłośników literatury za sprawą tzw. „nocnego czytania”. Właśnie takie wydarzenie odbędzie się w piątek (20.01) w Sukowie w powiecie kieleckim. 

 

Będzie bardzo ślisko! Jest ostrzeżenie.

Świętokrzyskie / 20 stycznia 2017 /

Śliskie drogi i chodniki – wszystko przez marznące opady deszczu które prognozują synoptycy. Województwo świętokrzyskie dołączyło w piątek rano do listy regionów objętych ostrzeżeniem meteorologicznym drugiego stopnia. 

 

Poszukiwany listem gończym 29-letni mieszkaniec Kielc został zatrzymany przez policję po tym jak po pijanemu wpadł samochodem do przydrożnego rowu. Podczas kontroli wylegitymował się dokumentami innej osoby, które były zgłoszone jako utracone. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu.

 

Wybuch gazu w garażu. 2 osoby ranne.

Podchojny / 20 stycznia 2017 /

Dwie osoby w tym dziecko, zostały ranne w wyniku wybuchu gazu,do którego doszło w czwartek, późnym wieczorem w garażu w miejscowości Podchojny pod Jędrzejowem, poinformował dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa (WSKR) w Kielcach.

Powstaną mieszkania socjalne

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

W sumie ponad 11 milionów złotych z funduszy unijnych trafi do gmin Stąporków, Szydłów, Iwaniska, Baćkowice, Opatów oraz do Sandomierskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Upośledzeniem Umysłowym na przebudowę budynków i przygotowanie mieszkań socjalnych. Zarząd Województwa wybrał projekty, które otrzymają wsparcie. Konkurs był dedykowany obszarom wiejskim, o najgorszym dostępie do usług publicznych. 

Propozycja dla organizacji pozarządowych

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

Konkursy dla organizacji pozarządowych 250 tysięcy złotych na działania w sferze kultury oraz 100 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania – takie pieniądze przeznaczy w tym roku samorząd województwa na wsparcie działań organizacji pozarządowych w tych obszarach. Zarząd Województwa zdecydował o ogłoszeniu dwóch konkursów otwartych na dofinansowanie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe.

7 milionów na aktywizację

Świętokrzyskie / 19 stycznia 2017 /

Kolejne miliony na aktywizację społeczno-zawodowej. Samorząd województwa dofinansował 11 projektów kwotą około 7 milionów złotych. W ich ramach ośrodki zajmujące się pomocą społeczną zorganizują kursy zawodowe, staże czy konsultacje pomagające w powrocie na rynek pracy.

Strona 10 z 25

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay