Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»OSP z Klimontowa nagrodzona za służbę mieszkańcom wsi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

OSP z Klimontowa nagrodzona za służbę mieszkańcom wsi

Kielce / 10 października 2018 / Tekst

Ochotnicza Straż Pożarna z Klimontowa została laureatem wojewódzkiego etapu konkursu "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi".

Przedmiotem zmagań było przygotowanie prezentacji multimedialnej i przedstawienie jej wśród mieszkańców i uczniów z terenów wiejskich. Celem kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

-Chcemy wspierać straż i dostosowywać ją do współczesnych wymogów. Dziś jednostki OSP nie tylko gaszą pożary ale też pomagają w innych sytuacjach klęskowych. Ludzie sami nie poradzą sobie bez strażaków, jednostki OSP bardzo często są jako pierwsze na miejscu tragicznego zdarzenia i to oni udzielają pierwszej pomocy - podkreślił Józef Cepil dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak dodał, nagroda, którą otrzymali dziś przedstawiciele OSP Klimontów wspomoże działania ratunkowe jednostki. -Jest to sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Zasłużona nagroda za podjęte działania - podkreślił dyrektor Cepil.

Nagrodę z rąk dyrektora ARiMR odebrał Jan Kapusta, naczelnik jednostki OSP w Klimontowie. -Przygotowaliśmy prezentację z zakresu bezpieczeństwa, którą przedstawialiśmy w ramach prelekcji w szkołach oraz świetlicach wiejskich. Kładliśmy szczególny nacisk na naukę udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Niestety cały czas w rolnictwie dochodzi do dramatycznych wypadków, często potrzebna jest natychmiastowa reakcja i pomoc poszkodowanemu - zaznaczył naczelnik jednostki.

W drugim etapie konkursu weźmie udział 26 jednostek OSP z całej Polski. Projekt, który zgromadzi najwięcej głosów otrzyma nagrodę rzeczową w postaci defibrylatora AED.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna