Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Ósmoklasiści piszą egzamin

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Ósmoklasiści piszą egzamin

świętokrzyskie / 15 kwietnia 2019 / Tekst

Ponad 11 tysięcy uczniów szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego przystąpiło dziś do egzaminu ósmoklasisty. Będzie trwał on do środy. Pomimo trwającego strajku nauczycieli, egzamin odbywa się bez problemu we wszystkich szkołach.

Dzisiejszy egzamin rozpoczął się o godzinie 9. Odbywa się on w 514 szkołach naszego regionu. ósmoklasiści piszą test z języka polskiego, jutro będą zdawać egzamin z matematyki, a w środę z języka obcego.

Na napisanie zadań z języka polskiego uczniowie mają 2 godziny. W testach znajdą się pytania zamknięte i otwarte. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a od jego wyniku będzie zależało, do jakiej szkoły dostanie się uczeń.

Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty zapewnia, że mimo trwającego strajku nauczycieli we wszystkich szkołach podstawowych egzamin ósmoklasisty odbywa się bez zakłóceń. - Placówki poradziły sobie same, bo w niektórych szkołach część nauczycieli wróciła do pracy, ale też jest wiele szkół, które nie strajkują, dlatego wszystko przebiega spokojnie - mówi kurator.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 14 czerwca.

ZOSTAW KOMENTARZ