Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Opatów: Nowe miejsca pracy w nowym Domu Pomocy Społecznej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Opatów: Nowe miejsca pracy w nowym Domu Pomocy Społecznej

05 stycznia 2018 / Tekst

Dom Pomocy Społecznej, w którym zamieszka do osiemdziesięciu osób, powstaje w budynku dawnej pralni i kuchni Szpitala Powiatowego w Opatowie. Dokładnie będzie to filia Domu Pomocy Społecznej w podopatowskim Zochcinku.

- Podjęliśmy decyzję o finansowaniu budowy placówki w Opatowie, bowiem jest ogromne zapotrzebowanie społeczne na tego typu domy. Ponadto, budynki, których jesteśmy właścicielami stały nieużywane – mówi Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski. – Dzięki inwestycji, powstaną nowe miejsca pracy.

W Domu Pomocy Społecznej w Opatowie znajdą się pokoje dwuosobowe z aneksami kuchennymi i łazienką. W piwnicach będą pomieszczenia gospodarcze, sale do rehabilitacji, magazyny.

W tworzonej instytucji pracę znajdzie około sześćdziesiąt osób. Zakończenie przystosowania dawnych pomieszczeń pomocniczych szpitala zaplanowano na jesień 2018 roku. Inwestycja kosztuje około trzy miliony złotych.

Obecnie w powiecie opatowskim funkcjonują Domy Pomocy Społecznej w Czachowie, Sobowie, Zochcinku i Suchodółce (filia DPS w Sobowie). Dom Pomocy Społecznej w Zochcinku jest największy w województwie świętokrzyskim. Obecnie przebywa w nim 207 mieszkańców. Kolejne miejsca zajmuje Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Grabowieckiej ze 187 miejscami i Dom Pomocy Społecznej w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej na 185 miejsc.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna