Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»OHP odeśle młodych do specjalnej strefy ekonomicznej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

OHP odeśle młodych do specjalnej strefy ekonomicznej

Świętokrzyskie / 09 maja 2017 / Tekst

Świętokrzyskie Ochotnicze Hufce Pracy rozpoczęły współpracę ze Specjalną Strefą Ekonomiczną Starachowice. Te dwie instytucje będą wspólnie pomagać młodzieży w zdobywaniu cennych na rynku pracy umiejętności. Podopieczni OHP skorzystają z potencjału firm działających w obrębie strefy.

- Dla nas taki partner jak Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice jest partnerem wymarzonym – mówi Jacek Sabat, wojewódzki komendant OHP w Kielcach. Jego zdaniem dzięki tej współpracy młodzież szukająca drogi na rynku pracy trafi do dobrych przedsiębiorstw – nowoczesnych i odpowiadających wymaganiom współczesności. - Obserwujemy, kto trafia do SSE. To pracodawcy, którzy czasem są na starcie, ale są kreatywni, chcący osiągnąć sukces w życiu. To myślę będzie się przekładało na naszą młodzież – mówi Jacek Sabat.

Na terenie SSE Starachowice działają firmy z różnych branż: od metalowej, przez poligraficzną, ceramiczną, tekstylną po motoryzacyjną. - Nie każdy może funkcjonować w specjalnej strefie. By móc prowadzić swoją działalność w takim miejscu, trzeba spełnić wiele warunków. Między innymi ta działalność musi mieć charakter innowacyjny. Dla młodzieży to może być interesujące. To daje gwarancję, że pracodawca, z którym ci młodzi ludzie być może się zwiążą da kwalifikacje na miarę XXI wieku - mówi prezes SSE Starachowice Marcin Perz.

- Odchodzimy od stereotypowego postrzegania Ochotniczych Hufców Pracy, które kojarzyły się ze skazywaniem młodzieży na zajęcia gorszej kategorii, pracę mniej wymagającą – mówi senator Krzysztof Słoń. - To nobilitujące, że młodzież będzie mogła skorzystać z potencjału Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest miejscem dla firm dynamicznych i poszukujących – dodaje.

Umowa pomiędzy OHP a starachowicką specjalną strefą ekonomiczną jest pierwszą tego typu formą współpracy w Polsce. W Ministerstwie Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej porozumienie ma być promowane jako wzór do naśladowania w całym kraju.

ZOSTAW KOMENTARZ