Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Od piątku złożysz e-PIT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Od piątku złożysz e-PIT

Kielce / 15 lutego 2019 / Tekst

Od 15 lutego podatnicy mają możliwość złożenia zeznania podatkowego przez Internet, które wypełniła za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Dotyczy to dokumentu PIT-37 i PIT-38. Zapoznając  się z nimi mamy możliwość ich edycji i akceptacji.

Z usługi mogą skorzystać osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Przygotowało ją Ministerstwo Finansów i jest dostępna na portalu www.podatki.gov.pl . – Możemy już w tym momencie wejść do serwisu i obejrzeć swoje zeznanie jakie przygotowała KAS. Jest ono uzupełnione na podstawie PIT-11. Po to, żeby zalogować się do portalu należy podać swój PESEL lub NIP i datę urodzenia, albo w odpowiedniej zakładce wpisać kwotę przychodu za rok 2017 i jedną  kwotę za rok 2018. Wówczas otworzy nam się właściwy dokument. Możemy rozliczyć się indywidualnie, bądź wspólnie z małżonkiem – tłumaczy Anna Stępien, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

Ważnym elementem każdego zeznania podatkowego jest możliwość przekazania 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.  – Jeżeli w tamtym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć daną instytucję to ta sama organizacja pojawi się w nowym dokumencie. Możemy ją oczywiście zmienić na inną. Możemy także zmienić numer rachunku, na który chcemy otrzymać zwrot podatku i podać dodatkowe informacje nieznane Urzędowi Skarbowemu – dodaje rzecznik.

Skarbówka ma 45 dni na zwrot podatku od momentu zaakceptowania przez nas deklaracji. – Gdybyśmy złożyli dokument w wersji papierowej to musimy czekać na zwrot do trzech miesięcy. Ta forma nie została jeszcze zlikwidowana. We wszystkich Urzędach Skarbowych są natomiast stanowiska komputerowe, z których można skorzystać. Podatnik nie zostanie tam bez wsparcia –zapewnia Anna Stępień.

Od następnego roku grono osób mogących skorzystać z „e-PIT-u” poszerzy się o podatników składających PIT-36 i PIT-36L.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna