Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»O ratownictwie z najmłodszymi

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

O ratownictwie z najmłodszymi

Wola Kopcowa / 08 lutego 2019 / Tekst

 Za nami druga edycja projektu „Z ratownictwem za pan brat” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woli Kopcowej. W spotkaniu z druhami uczestniczyło ponad 100 uczniów szkół podstawowych z gminy Masłów, którzy zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz sprzętem ratowniczym.

Celem cyklu akcji „Z ratownictwem za pan brat” jest zwiększenie wiedzy w zakresie ratownictwa medycznego, przepisów ruchu drogowego, ochrony przeciwpożarowej oraz świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. – Dziękuję wszystkim szkołom za tak liczny udział uczniów. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie – mówił Grzegorz Mazur, prezes OSP Wola Kopcowa.

Wicemarszałek Renata Janik podziękowała druhom za podjęcie tej inicjatywy. – Dziękuję wszystkim, a zwłaszcza młodzieży za zaangażowanie w ten cenny projekt. Cieszę się, że tak aktywnie dbacie o bezpieczeństwo małych mieszkańców waszej gminy – mówiła Renata Janik.

Spotkanie miało charakter edukacyjno-informacyjny. Zajęcia z dziećmi poprowadzili strażacy, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz uczniowie V LO ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. – Dzieci podzielone na mniejsze grupy biorą udział w zajęciach pierwszej pomocy, w pogadankach z policjantami oraz w wycieczce po terenie gminy Masłów i Nadleśnictwa Daleszyce, gdzie odbywają się ciekawe spotkania m.in. z Kołem Łowieckim Jenot czy z leśnikami – mówił koordynator projektu Paweł Kopacz, wiceprezes OSP Wola Kopcowa.

Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy młodzieży skupionej przy Jednostce OSP Wola Kopcowa. – Zauważyliśmy, że w szkołach za mało czasu poświęca się tematowi ratownictwa i pożarnictwa. Dzieci nie wiedzą jak powinny się zachowywać w sytuacjach zagrożenia. Dlatego przynajmniej raz w roku staramy się organizować takie spotkania, podczas których możemy pokazać to w praktyce – mówiła Olga Sadowska z OSP Wola Kopcowa.

Oprac. na podst.: swietokrzyskie.pro

ZOSTAW KOMENTARZ