Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nowy program dla ochrony powietrza. Będzie można otrzymać duże dofinansowanie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowy program dla ochrony powietrza. Będzie można otrzymać duże dofinansowanie

15 czerwca 2018 / Tekst

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. - W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowanie nawet do 53 tys.złotych  -informuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Program "Czyste Powietrze" jest skierowany do osób fizycznych. - Będą mogli skorzystać z niego tak naprawdę wszyscy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych - informuje prezes WFOŚiGW w Kielcach - Ryszard Gliwiński.

W ramach programu będzie można otrzymać od 7 do nawet 53 tys. złotych dofinansowania. - Pieniądze będzie można otrzymać między innymi na wymianę źródeł ciepła, począwszy od kotłów na paliwa stałe, po pompy ciepła, fotowoltaikę, czy gruntowną termomodernizację obiektów- wymienia prezes.

Nabór wniosków ma ruszyć 1 sierpnia br. Wcześniej, wyznaczone przez ministerstwo osoby a także przedstawiciele WFOŚiGW w Kielcach  będą starali się dotrzeć do mieszkańców wszystkich gmin z informacją o programie i dostępnych środkach.

 Na program "Czyste powietrze" rząd przeznaczył 130 miliardów  złotych. Program będzie realizowany do 2029 roku.

 

ZOSTAW KOMENTARZ