Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nowy program dla ochrony powietrza. Będzie można otrzymać duże dofinansowanie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowy program dla ochrony powietrza. Będzie można otrzymać duże dofinansowanie

15 czerwca 2018 / Tekst

Rząd startuje z programem "Czyste powietrze". Będą mogli skorzystać z niego także mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. - W ramach tego programu będzie można uzyskać  dofinansowanie nawet do 53 tys.złotych  -informuje Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Program "Czyste Powietrze" jest skierowany do osób fizycznych. - Będą mogli skorzystać z niego tak naprawdę wszyscy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych - informuje prezes WFOŚiGW w Kielcach - Ryszard Gliwiński.

W ramach programu będzie można otrzymać od 7 do nawet 53 tys. złotych dofinansowania. - Pieniądze będzie można otrzymać między innymi na wymianę źródeł ciepła, począwszy od kotłów na paliwa stałe, po pompy ciepła, fotowoltaikę, czy gruntowną termomodernizację obiektów- wymienia prezes.

Nabór wniosków ma ruszyć 1 sierpnia br. Wcześniej, wyznaczone przez ministerstwo osoby a także przedstawiciele WFOŚiGW w Kielcach  będą starali się dotrzeć do mieszkańców wszystkich gmin z informacją o programie i dostępnych środkach.

 Na program "Czyste powietrze" rząd przeznaczył 130 miliardów  złotych. Program będzie realizowany do 2029 roku.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna