Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nowe samochody świętokrzyskiej policji. Wojewoda wręczyła kluczyki

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowe samochody świętokrzyskiej policji. Wojewoda wręczyła kluczyki

Kielce / 10 lipca 2019 / Tekst

Jedenaście nowych radiowozów przekazała wojewoda Agata Wojtyszek policjantom z naszego województwa. Pojazdy trafią do siedmiu komend w regionie świętokrzyskim. Ich koszt to prawie dwa miliony złotych.

Zakup został w całości sfinansowany ze środków budżetowych. Wśród przekazanych aut są: radiowóz Volkswagen Transporter T6, BMW 320i, czy BMW 330i xDrive. – Ponad 90 procent Polaków mówi, że czuje się bezpiecznie. Policja nie może działać skutecznie, nawet przy odpowiedniej kadrze, jeśli nie ma dobrego sprzętu. Potrzebne są samochody, które pozwolą szybko i bezpiecznie dojechać do akcji, tam gdzie trzeba nieść pomoc drugiemu człowiekowi – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Nowe samochody to pojazdy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w łączność radiową i wideorejestratory. Radiowozy otrzymała Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, Komenda Miejska Policji w Kielcach oraz Komendy Powiatowe Policji we Włoszczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Sandomierzu i Busku-Zdroju. – Sześć z tych pojazdów będzie pełniło służbę w ruchu drogowym. Dziś bezpieczeństwo na drodze to nasz priorytet. Przed nami jednak wiele pracy. Liczba wypadków spada, ale mamy coraz większą liczbę ofiar. Miejmy nadzieję, że te samochody poskromią kierowców przekraczających prędkość. Jesteśmy dumni z nowego sprzętu – tłumaczył inspektor Paweł Dzierżak, komendant wojewódzki policji w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ