Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nowe projekty w ramach Niepodległej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowe projekty w ramach Niepodległej

Kielce / 03 września 2018 / Tekst

Seminarium naukowe, konkurs na patriotyczną grafikę, mobilna wystawa, czy filmowe seanse patriotyczne – to nowe inicjatywy, które znalazły się w programie „Niepodległa” zorganizowanym w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Jednym z jego elementów jest projekt „Niepodległa Tech”, w ramach którego 14 listopada odbędzie się seminarium naukowe dotyczące Centralnego Okręgu Przemysłowego. – Seminarium będzie składało się z pięciu głównych referatów i czterech pomocniczych, a równolegle zobaczymy mobilną wystawę poświęconą okręgowi. Gościć będziemy wnuczkę Eugeniusza Kwiatkowskiego, twórcy COP – mówił prof. Wiesław Trąpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, która współorganizuje wydarzenie.

Najważniejszą inicjatywą jest jednak konkurs „Zaprojektuj Niepodległość” na patriotyczną grafikę, do którego zaproszeni zostali uczniowie z regionu świętokrzyskiego. – Chcemy, żeby efektem był plakat, pokazujący zdolności posługiwania się współczesnymi zdobyczami technologii przez autorów. Będziemy go realizować w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza to uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, druga to klasy 4-8, a trzecia to klasy trzecie gimnazjum i szkoły ponadpodstawowe. Wyłonione zostanie 10 prac, które będą podlegały głosowaniu internautów – tłumaczyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Zwycięska praca będzie prezentowana podczas świąt państwowych. Nagrody w konkursie podzielone zostały na indywidualne, takie jak aparaty cyfrowe, tablety i grupowe, które stanowią warsztaty dla klasy zwycięzcy. Termin składania prac mija 26 września.

19 września rozpoczną się „Patriotyczne środy z Niepodległością”, podczas których będzie można obejrzeć produkcje takie jak „Powstanie Warszawskie”, „Generał Nil”, czy „Wyklęty”. Zaproszenia na seanse będą do odbioru w kieleckich redakcjach, między innymi w Radiu eM Kielce.

Wojewoda Agata Wojtyszek zaprezentowała również medal, którym zostanie uhonorowanych sto zasłużonych osób z naszego regionu..

ZOSTAW KOMENTARZ