Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nowe projekty ŚCDN

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowe projekty ŚCDN

12 lutego 2019 / Tekst

"Kultura Uczenia Się", "Gamifikacja" oraz "Laboratorium Samorządności" to tylko niektóre z nowych projektów edukacyjnych przygotowanych przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Działania mają na celu podniesienie jakości kształcenia w szkołach podstawowych.

-Wierzymy, że jeśli nauczyciele zostaną odpowiednio przeszkoleni, będzie miało to wpływ na poprawę jakości kształcenia w pierwszym okresie edukacji  - powiedział Jacek Wołowiec, dyrektor ŚCDN. -Chcemy aby nauczyciele prowadzili nie tylko ciekawe zajęcia, ale i skuteczne - dodał dyrektor.

Pierwszy nowy projekt nosi hasło "Kultura uczenia się". -Ida ma na celu przekonanie uczniów, że nauka może być pasjonującą przygodą i że wiedzę można przyswajać  na wiele różnych sposobów. Będziemy mówić o technikach poznawczych dziecka, technikach pamięciowych i  trendach edukacyjnych przyszłości - mówiła Małgorzata Jas nauczyciel konsultant w ŚCDN.

Kolejną propozycją jest projekt "Gamifikacja". -Inicjatywa  jest nawiązaniem do Akademii Obywatelskiej 1918. Wspólny mianownik dla obu przedsięwzięć stanowią otrzymane przez szkoły nagrody w postaci gier edukacyjnych. Celem głównym projektu jest promowanie innowacyjnych metod nauczania, które wpływają pozytywnie na proces edukacyjny - tłumaczy Izabela Juszkiewicz nauczyciel konsultant ŚCDN. -Gamifikacja polega na użyciu mechanizmów z gier, które mobilizują do działania, zwiększają zaangażowanie lub zwyczajnie uprzyjemniają nudne czynności - uzupełnia Juszkiewicz.

Kolejnym innowacyjnym projektem są działania pod nazwą "Laboratorium samorządności". -Działania te mają rozwijać kompetencje obywatelskie, kierowane są do samorządów uczniowskich. Chcemy aby ten projekt doprowadził do tego aby uczniowie angażowali się nie tylko w życie szkoły ale i społeczności lokalnych - podkreśliła Agnieszka Siwek ze ŚCDN.

ŚCDN będzie kontynuowało w bieżącym semestrze działające już programy m.in. "Program Dziecięca Piłka Ręczna", "Szczypiorniak IV" oraz "Lekcja z Mistrzami".

ZOSTAW KOMENTARZ