Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Nowa "piątka" PiS zaprezentowana również w regionie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nowa "piątka" PiS zaprezentowana również w regionie

25 lutego 2019 / Tekst

"Trzynastka" dla emerytów, wprowadzenie 500+ na pierwsze dziecko, zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, , przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych oraz obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS", którą zaprezentowała w regionie  Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki .

– Nowa "piątka PiS" to są propozycje dla wszystkich Polaków, zarówno najmłodszych obywateli jak i osób starszych, aktywnych zawodowo oraz emerytów. Chcemy aby w Polsce wytworzyła się mocna klasa średnia, aby poziom życia był porównywalny do tego w krajach Europy Zachodniej. Priorytetem pozostaje rodzina. Rozszerzamy nasz ważny program "Rodzina 500+", który sprawił, że rodzi się więcej dzieci, zlikwidował również ubóstwo. Kolejnym punktem jest brak PIT-u dla osób do 26 roku życia. Wierzymy, że dzięki temu młodzi będą pożądanymi osobami na rynku pracy - powiedziała wiceminister Krupka.

Trzecim punktem jest obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT dla wszystkich osób pracujących. Kolejnym założeniem PiS jest tzw. "trzynasta emerytura" w wysokości 1100 złotych.  Wypłata świadczenia ma nastąpić przed 1 maja bieżącego roku.

Ostatni punkt dotyczy infrastruktury i transportu. – Zrównoważony rozwój jest wtedy, kiedy  osoby mieszkające w małych miasteczkach czy na wsiach mają wszędzie w miarę równy dostęp do urzędów czy sklepów, tak samo jak osoby z większych miast. Dlatego przywracamy połączenia pomiędzy powiatami i gminami – dodała wiceminister.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czerwcu będą prezentowane kolejne punkty programowe PiS.  Koszt przedstawionych propozycji wyborczych to 30-40 mld złotych w skali roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna