Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Noc na Zamku w Chęcinach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Noc na Zamku w Chęcinach

Chęciny / 05 maja 2019 / Tekst

W piątkowy wieczór, podczas długiego majowego weekendu, odbyła się pierwsza tegoroczna edycja „Nocy na Zamku w Chęcinach”! Bilety na wydarzenie były wyprzedane już na dwa tygodnie wcześniej.

 

Impreza rozpoczęła się powitalnym wystrzałem na cześć przybyłych gości. Następnie odbył się pokaz tańców dawnych wraz z ich nauką. W międzyczasie płatnerz zamkowy zapoznawał uczestników z bogatą historią zamku. Niezwykle efektownym momentem była scenka tematyczna, tzw. „Burda”. W humorystyczny sposób przedstawiono w niej zachowanie polskiej szlachty, tzw. „pospolitego ruszenia” w okresie potopu szwedzkiego.

Niesamowitych emocji dostarczyły wystrzały z artylerii zamkowej, które „obudziły” Białą Damę. Następnie uczestnicy podziwiali spektakularny „Fire Show”. Aby dodatkowo rozgrzać turystów przeprowadzono konkursy i zabawy ruchowe. Zarówno dzieci, jak i dorośli mieli okazję wykazać się sprytem i siłą podczas różnych konkurencji. Na koniec odbył się pokaz iluminacji. Przez cały czas trwania imprezy paliło się ognisko, w którym można było upiec kiełbaski. Ponadto każdy z uczestników otrzymywał kupon na strzelanie z łuku.

Na kolejne edycje „Nocy na Zamku” nadal prowadzona jest przedsprzedaż biletów.

Terminarz:

21.06.2019

05.07.2019

19.07.2019

16.08.2019

30.08.2019

 

ZOSTAW KOMENTARZ