Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Niepełnosprawni szybciej skorzystają z pomocy lekarskiej i rehabilitacyjnej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Niepełnosprawni szybciej skorzystają z pomocy lekarskiej i rehabilitacyjnej

świętokrzyskie / 26 czerwca 2018 / Tekst

Ponad 7 mln złotych na rehabilitację oraz blisko 4,5 mln złotych na środki ortopedyczne otrzymał świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w związku z realizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Przepisy wejdą w życie 1 lipca.

 

- Dzięki ustawie pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogli bez limitu korzystać z tzw. zaopatrzenia medycznego, czyli np. z wózków inwalidzkich czy pieluchomajtek, zyskają dostęp do świadczeń zdrowotnych poza kolejnością we wszystkich placówkach, które posiadają umowy z NFZ, będą mogli dostać się do specjalistów bez skierowania oraz będą mieć nieograniczony dostęp do rehabilitacji - informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału wojewódzkiego NFZ w Kielcach.

Wszelkich informacji na temat nowych uprawnień, jakie zyskają dzięki ustawie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, będą udzielać pracownicy świętokrzyskiego oddziału NFZ podczas dnia otwartego, który odbędzie się jutro w siedzibie placówki przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach.

 

ZOSTAW KOMENTARZ