Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nie stać cię na prawnika? Sprawdź, gdzie skorzystasz z porady

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nie stać cię na prawnika? Sprawdź, gdzie skorzystasz z porady

Świętokrzyskie / 22 sierpnia 2019 / Tekst

Zarówno Urząd Miasta Kielce jak i Starostwo Powiatowe w Kielcach, od 2016 roku organizują dyżury prawników. Jak informuje Magdalena Korus, inspektor Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, chętnych do skorzystania z pomocy prawnej nie brakuje.

- Możliwość skorzystania z pomocy ma każdy, kto nie jest w stanie pokryć kosztów odpłatnego doradztwa prawnego. Przed konsultacją podpisuje się oświadczenie – informuje Magdalena Korus. – Liczba osób, które dziennie zapisują się na poradę wynosi od pięciu do ponad trzydziestu. Wymagamy wcześniejszego umówienia spotkania pod numerem 41 367 67 03, w dni robocze od 7.30 do 15.30.

- Pomoc udzielana jest w różnych dziedzinach - prawo rodzinne, pracy, cywilne, karne czy administracyjne. Porada trwa zwykle około 60 minut. Spotkania organizujemy od poniedziałku do piątku w ośmiu punktach – sześć z nich prowadzi Urząd Miasta, dwa Stowarzyszenie „Sursum Corda”. Adresy oraz godziny przyjęć dostępne są na stronie internetowej urzędu. Konsultacji udziela radca prawny, lub adwokat – wyjaśnia urzędnik.

Darmowe porady prawne organizowane są również przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Zasady działania są takie same, jak w Urzędzie Miasta. Zapisy na konsultacje prowadzone są pod numerem: 41 200 17 85. Jak informuje Ewelina Kaczmarzyk ze Starostwa Powiatowego w Kielcach,  od początku 2019 roku z porad skorzystało blisko 500 osób.

– Mamy sześć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i dwa nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Zlokalizowane są na terenie Kielc, a także w Chmielniku, Łopusznie, Masłowie i Górnie. Co ważne, od 2020 roku mieszkańcy powiatu będą mogli skorzystać także z bezpłatnych mediacji. Szczegółowe informacje można uzyskać  na stronie internetowej powiatu.

Dodajmy, że darmowa pomoc nie obejmuje spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do tej działalności. W przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową, możliwe jest udzielenie porady w miejscu zamieszkania.

ZOSTAW KOMENTARZ