Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

REGION

Nie będzie wicedyrektora w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 15:40 / Autor: Michał Łosiak
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak

Radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego nie zgodzili się na zmianę statutu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kontrowersje budził fakt utworzenia stanowiska zastępcy dyrektora instytucji.

Zdaniem niektórych radnych stanowisko, które obsadzałby dyrektor WBP w uzgodnieniu z Zarządem Województwa, miało być utworzone i obsadzone konkretną osobą.

– Kilka lat temu jeden z działaczy stracił pracę. Zmieniono wtedy statut jednej z organizacji i utworzono tam funkcję wiceprezesa. Wówczas działacze PiS protestowali przeciwko tym zmianom. Ja was wtedy poparłem, drodzy koleżanki i koledzy, uważałem bowiem, że tak się nie powinno robić. Sejmik nie powinien tworzyć dodatkowych miejsc pracy. Innego uzasadnienia zmian nie ma – mówił radny Grzegorz Świercz z klubu Świętokrzyscy Samorządowcy.

Podobne zastrzeżenia mieli również inni radni opozycyjni, ale również członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Janusz Koza pytał o konieczność powoływania wicedyrektora WBP. – W toku licznych spotkań z panem dyrektorem Andrzejem Dąbrowskim, zwrócił się on do mnie z prośbą o wsparcie, ponieważ biblioteka ma podjąć pewne procesy inwestycyjne. Zastępca byłby mu więc potrzebny – tłumaczył marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Ostatecznie radni odrzucili projekt zaproponowany przez marszałka. Piętnastu zagłosowało przeciwko, za było dziewięciu, zaś czterech się wstrzymało.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO