Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»NFZ rozlicza miliony

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

NFZ rozlicza miliony

18 lutego 2019 / Tekst

Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczył świadczenia medyczne za 2018 rok. Do świętokrzyskich szpitali i poradni specjalistycznych trafi 15 milionów złotych. To pieniądze za tzw. nadwykonania, czyli świadczenia zrealizowane ponad przyznany przez NFZ limit.

-Policzyliśmy, że za nadwykonania NFZ zapłaci w tym roku 15 milionów złotych. To są pieniądze, które placówki medyczne otrzymają za przyjęcie większej ilości pacjentów oraz wykonanie większej ilości badań, niż było to zawarte w umowie - informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ. -Pierwsza grupa, do której zostanie przekazane ponad półtora miliona złotych to Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna. Trzy miliony pokryje nadwykonania za rehabilitację. Ostatnia, największa kwota to 10 milionów złotych, które zostało przekazane na lecznictwo szpitalne, pieniądze trafią do oddziałów, nie należących do sieci szpitali. W tym przypadku najwyższe kwoty zostaną przekazane do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Powiatowego w Końckich- uzupełnia rzecznik.

Po reformie służby zdrowia i wprowadzeniu sieci szpitali, nadwykonania dotyczą nielicznej grupy placówek medycznych, ponieważ szpitale należące do sieci otrzymują stały budżet, którym mogą dysponować i przesuwać pieniądze w ramach wewnętrznych potrzeb.

ZOSTAW KOMENTARZ