Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»NFZ prześle do pacjentów listy z informacjami na temat rehabilitacji

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

NFZ prześle do pacjentów listy z informacjami na temat rehabilitacji

świętokrzyskie / 08 września 2018 / Tekst

Pacjenci, korzystający z usług fizjoterapii domowej otrzymają listy od Narodowego Funduszu Zdrowia ze szczegółowym wykazem przysługujących im świadczeń. Jak informuje Małgorzata Kiebzak dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, z przeprowadzanych kontroli wynika, że w wielu przypadkach choremu nie poświęca się nawet połowy czasu, który powinien być przeznaczony  na rehabilitację w miejscu zamieszkania.

-Nasze kontrole, jak również skargi pacjentów, które do nas docierają jednoznacznie wskazują, że pacjenci nie są doinformowani w zakresie fizjoterapii domowej. Chorzy nie wiedzą jak często fizjoterapeuta powinien go odwiedzić i jakie zabiegi mu przysługują – tłumaczy dyrektor Kiebzak. Jak dodaje przepisy często są mylnie interpretowane. Błędne jest myślenie, że fundusz finansuje jedynie godzinę zabiegów dziennie. Tymczasem pobyt fizjoterapeuty w domu pacjenta uzależniony jest od rodzaju zabiegów jakie lekarz wystawił na skierowaniu.

Niewiedzę pacjentów wykorzystują rehabilitanci oraz pielęgniarki. –Jedna z kontroli wykazała, że pacjent podpisał wizyty rehabilitanta, w terminie kiedy ten przebywał nad morzem jako opiekun grupy dzieci. Nie można podpisywać zabiegów przed realizacją lub hurtem po całym miesiącu  – tłumaczy Małgorzata Kiebzak. -Chcemy aby pacjent był świadomy co znajduje się na dokumentach i korzystał z pełni praw, które mu przysługłują i są finansowane przez NFZ - dodaje.

W informatorach, które świętokrzyski oddział NFZ prześle do pacjentów będę zamieszczone szczegółowe informacje na temat rehabilitacji domowej, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz innych świadczeń zdrowotnych kontraktowanych.

ZOSTAW KOMENTARZ