Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Narkotyki. Zatrzymania pod Chmielnikiem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Narkotyki. Zatrzymania pod Chmielnikiem

08 stycznia 2018 / Tekst
fot. świętokrzyska policja fot. świętokrzyska policja

Policjanci zlikwidowali narkotykową plantację na terenie gminy Chmielnik. W specjalnie przygotowanej piwnicy należącej do 62- latka, zabezpieczono blisko 100 sztuk krzaków konopi , 30 gramów gotowego suszu,  a także 80 gramów substancji w postaci kryształków, które teraz zostaną szczegółowo zbadane. Zatrzymany został także 26-letni syn mężczyzny oraz jego 21-letnia partnerka, którzy w jednym z mieszkań na terenie Kielc posiadali narkotyki i przed przybyciem policjantów próbowali się ich pozbyć.

 

Pierwsi o procederze produkcji narkotyków pod Chmielnikiem dowiedzieli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. To do nich dotarła informacja, że w dwóch miejscach na terenie województwa świętokrzyskiego mogą znajdować się narkotyki oraz nielegalna uprawa. Wówczas do sprawy włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W piątek funkcjonariusze jednocześnie weszli do mieszkania w Kielcach i domu na terenie gminy Chmielnik.

Zatrzymane zostały trzy osoby. 62- letni mężczyzna w domu którego zabezpieczyli łącznie 96 krzaków konopi oraz  26-letni syn wraz z jego 21-letnią partnerką, którzy w mieszkaniu w Kielcach posiadali susz roślinny. W chwili gdy policjanci stanęli przed drzwiami mieszkania, para próbowała pozbyć się suszu spuszczając go w toalecie i paląc go w kuchennym garnku.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 62- latek oraz jego 26- letni syn za nielegalną uprawę mogą spędzić w więzieniu nawet 8 lat. 21-latka za posiadanie suszu oraz zacieranie śladów przestępstwa może spędzić w więzieniu do 5 lat. W niedzielę decyzją sądu, 62- letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.  

IMG 20180105 154407

20180105 190537 HDR

IMG 20180105 154827

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna