smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Nagrody dla utalentowanych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Nagrody dla utalentowanych

Świętokrzyskie / 12 października 2017 / Tekst
Talent Świętokrzyski 2016 Talent Świętokrzyski 2016 fot. sejmik.kielce.pl

Kolejni młodzi mieszkańcy regionu świętokrzyskiego zostaną uhonorowani nagrodą „Talent świętokrzyski”. Co roku trafia ona do szczególnie uzdolnionych uczniów i studentów. Tym razem zarząd województwa zdecydował o przyznaniu 31 nagród i 11 wyróżnień. Wśród laureatów znaleźli się wybitni młodzi artyści - pianiści, piosenkarze i tancerze, matematycy, autorzy publikacji naukowych czy laureaci międzynarodowych lub ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

W tegorocznej edycji konkursu do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 67 wniosków. Urzędnicy odrzucili 25 z nich. Członkowie komisji konkursowej 31 kandydatów zarekomendowali do głównej nagrody „Talent Świętokrzyski”, która wiąże się z grantem finansowym w wysokości od 1000 do 1200 złotych. Wyróżnieni otrzymają po 500 złotych.

Wśród nagrodzonych jest m.in. Joanna Pietrzyk, studentka Conservatorium van Amsterdam, laureatka III nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Paryżu. Nagroda została przyznana za wybitne osiągnięcia muzyczne potwierdzone zdobyciem najwyższych laurów w konkursach pianistycznych.

Nagroda i tytuł „Talent Świętokrzyski” za znaczące osiągnięcia muzyczno-wokalne trafi też do Magdaleny Chołuj, studentki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i laureatki m.in. Grand Prix w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Złote talenty w Złotej Pradze”.

W gronie nagrodzonych znaleźli się także uzdolniony muzycznie Paweł Rydz, uczeń I LO we Włoszczowie (m.in. laureat I miejsca w VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży „Gold Leaf” w Estonii) oraz gimnazjalista Mateusz Sabat, uczeń Zespołu Szkól Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, laureat ogólnopolskich konkursów matematycznych oraz Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna