Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Mówią o doradztwie energetycznym

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mówią o doradztwie energetycznym

Kielce / 05 grudnia 2018 / Tekst

„Nowoczesna, Energooszczędna Gmina – możliwości rozwoju dzięki Projektowi Doradztwa Energetycznego” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury.

Spotkanie otworzyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Podziękowała ona za zorganizowanie wydarzenia, jednocześnie przypominając działania Rządu RP w tej sferze.

Konferencja została poświęcona doradztwu energetycznemu. – Mamy swoich doradców energetycznych, którzy świadczą takie usługi dla przedsiębiorców i osobom indywidualnym. Możemy się pochwalić, że ponad 100 inwestycji skorzystało z takiego doradztwa. Kwota, która została m.in. uzyskana przez to, że nasi doradcy pomagali w pozyskaniu środków jest bardzo duża, bo to ok. 130 milionów złotych. Prowadzili oni również cykl szkoleń w ramach programu „Czyste powietrze”. Odwiedziliśmy wszystkie gminy i udzielaliśmy pomocy – mówił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW.

W trakcie konferencji swoje prelekcje wygłosili m.in. Witold Bruzda, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Kielcach i Radosław Słoniewski, dyrektor oddziału Polska Spółka Gazownictwa. Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich opowie zaś o dobrym przykładzie jego miasta w trosce o jakość powietrza. – Jest to gmina wiodąca, która wdraża Konecki Klaster Energii, polegający na scaleniu przedsiębiorstw zajmujących się oszczędzaniem energii.

ZOSTAW KOMENTARZ