Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Mówią o doradztwie energetycznym

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mówią o doradztwie energetycznym

Kielce / 05 grudnia 2018 / Tekst

„Nowoczesna, Energooszczędna Gmina – możliwości rozwoju dzięki Projektowi Doradztwa Energetycznego” – to tytuł konferencji zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury.

Spotkanie otworzyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. Podziękowała ona za zorganizowanie wydarzenia, jednocześnie przypominając działania Rządu RP w tej sferze.

Konferencja została poświęcona doradztwu energetycznemu. – Mamy swoich doradców energetycznych, którzy świadczą takie usługi dla przedsiębiorców i osobom indywidualnym. Możemy się pochwalić, że ponad 100 inwestycji skorzystało z takiego doradztwa. Kwota, która została m.in. uzyskana przez to, że nasi doradcy pomagali w pozyskaniu środków jest bardzo duża, bo to ok. 130 milionów złotych. Prowadzili oni również cykl szkoleń w ramach programu „Czyste powietrze”. Odwiedziliśmy wszystkie gminy i udzielaliśmy pomocy – mówił Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW.

W trakcie konferencji swoje prelekcje wygłosili m.in. Witold Bruzda, wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Kielcach i Radosław Słoniewski, dyrektor oddziału Polska Spółka Gazownictwa. Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich opowie zaś o dobrym przykładzie jego miasta w trosce o jakość powietrza. – Jest to gmina wiodąca, która wdraża Konecki Klaster Energii, polegający na scaleniu przedsiębiorstw zajmujących się oszczędzaniem energii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna