STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Morawica wprowadza system ostrzeżeń SMS

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Morawica wprowadza system ostrzeżeń SMS

Morawica / 10 stycznia 2017 / Tekst

Bezpłatny, mobilny system powiadamiania i ostrzegania wprowadziła Morawica. Opiera się on na nieodpłatnych wiadomościach SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Będą one rozsyłane mieszkańcom, którzy subskrybują usługę. 

– To rozwiązanie, które pozwala na informowanie mieszkańców o zagrożeniach, programach zdrowotnych, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach – napisano w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy  Morawica. Rejestracja do systemu odbywa się na dwa sposoby. Posiadacze telefonów typu smartfon mogą pobrać odpowiednią bezpłatną aplikację o nazwie BLISKO z oficjalnych platform dystrybucyjnych i tam dodać lokalizację "Morawica". Od tej pory będziemy otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Miasta i Gminy w postaci wiadomości „SMS Cloud”. Warto dodać, że za pomocą tego rozwiązania do wiadomości mogą zostać dołączone zdjęcia, filmy oraz pliki audio – informuje samorząd. 

Drugi sposób rejestracji przeznaczony jest dla tych, którzy będą chcieli otrzymywać powiadomienie w tradycyjny sposób czyli SMS. Rejestracja będzie się odbywać przez wysłanie krótkiej wiadomości SMS o treści wybranego kodu rejestrującego lub przez dedykowaną stronę internetową. Lista kodów dostępna jest na stronie internetowej urzędu. 

mjk| morawica.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna