Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Modernizacje w Straży Pożarnej. Wydane zostaną miliony złotych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Modernizacje w Straży Pożarnej. Wydane zostaną miliony złotych

Świętokrzyskie / 12 lutego 2018 / Tekst
Modernizacje w Straży Pożarnej. Wydane zostaną miliony złotych fot. kielce.uw.gov.pl

Ponad 22 miliony złotych to dotacja jaką otrzyma świętokrzyska komenda Państwowej Straży Pożarnej w ramach programu modernizacji służb mundurowych. Fundusze zainwestowane zostaną między innymi w modernizację jednostek ratowniczo-gaśniczych w Kielcach i w Chmielniku. Unowocześniony zostanie także sprzęt używany przez strażaków.

Rozbudowa budynku straży przy ulicy Sandomierskiej będzie kosztowała 16,5 miliona złotych z czego 12 milionów to dofinansowanie. To największa inwestycja świętokrzyskich strażaków i jedna z najpotrzebniejszych. - To wyczekiwana inwestycja przez kieleckich strażaków. Obiekt z lat 70. ubiegłego wieku nie spełnia dziś żadnych standardów, choćby dotyczących przechowywania i garażowania sprzętu pożarniczego - mówi Robert Sabat, zastępca komendanta świętokrzyskiej komendy PSP. Starania o modernizację obiektu były podejmowane od kilku lat. Na remont pozwoliła dopiero tzw. ustawa modernizacyjna.

Program modernizacji służb będzie realizowany do 2020 roku. Prócz tego, do 2021 roku świętokrzyska Państwowa Straż Pożarna kupi nowe pojazdy za łączną kwotę niemal 17 milionów złotych. Co ważne strażacy mają lepiej zarabiać. Pierwsze podwyżki wprowadzono w 2017 roku, a kolejne będą w 2019.

Dodatkowo, zwiększają się dotacje z budżetu państwa dla ochotniczych straży pożarnych. Zarówno dla tych, które są częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jak i dla tych znajdujących się poza systemem.

Dotacje dla OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w 2017 roku wyniosły 3 miliony 250 tysięcy złotych. To o kilkadziesiąt tysięcy więcej w porównaniu z rokiem poprzedzającym. W ostatnim czasie strażacy ochotnicy kupili 6 pojazdów i 9 łodzi. Wraz z dodatkowymi finansami przybywa pracy. W 2017 roku strażacy interweniowali ponad 14 tysięcy razy. W porównaniu z 2016 to o 25 procent interwencji więcej.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna