Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Mocne uderzenie zimy

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mocne uderzenie zimy

Świętokrzyskie / 04 stycznia 2017 / Tekst
fot. obraz z kamery ŚZDW fot. obraz z kamery ŚZDW

Nocne intensywne opady śniegu poskutkowały utrudnieniami w poruszaniu się po świętokrzyskich drogach. Czy sytuację udało się już opanować i mamy się czego obawiać również w najbliższych dniach?

Pomimo, iż wszystkie drogi w naszym województwie przez cały czas były przejezdne, to zwłaszcza rano mieliśmy spore problemy z bezpiecznym poruszaniem się po nich. Na wielu drogach wojewódzkich dzisiejsze przedpołudnie upłynęło pod znakiem jazdy po śniegu lub błocie pośniegowym. Jak jest teraz? – W tej chwili wszystkie drogi są przejezdne. Błoto pośniegowe występuje jeszcze na drogach bocznych. Może być ślisko, miejscami występuje też gołoledź – mówi Ryszard Mazurkiewicz z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego.

Dobrze wygląda również sytuacja na drogach krajowych. – Jedynie na odcinku drogi numer 9 w rejonie Opatowa jest jeszcze usuwane błoto pośniegowe. Właśnie tam odnotowano najsilniejsze zawieje i zamiecie śnieżne. Nad ranem na naszych drogach pracowało około 50 pługosolarek, pługopiaskarek i pługów. Aktualnie zostało w pracy około 40 tych urządzeń, a wszystko po to, by zapobiegać śliskości i usuwać resztki błota pośniegowego – podaje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego, w naszym województwie nie ma też problemów z dostępem do energii elektrycznej. Dzisiejsza noc zapowiada się śnieżnie. Późne popołudnie ma również przynieść odczuwalne obniżenie temperatur. Najniższe wskazania termometry pokażą jednak w weekend – nawet do kilkunastu kresek na minusie. Wyruszając w podróż warto zapoznać się wcześniej z aktualną sytuacją na drogach. Zarówno Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępnia podgląd kamer umieszczonych na trasach.

KAMERY Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich
KAMERY GDDKiA

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay