Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Mocne uderzenie zimy

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Mocne uderzenie zimy

Świętokrzyskie / 04 stycznia 2017 / Tekst
fot. obraz z kamery ŚZDW fot. obraz z kamery ŚZDW

Nocne intensywne opady śniegu poskutkowały utrudnieniami w poruszaniu się po świętokrzyskich drogach. Czy sytuację udało się już opanować i mamy się czego obawiać również w najbliższych dniach?

Pomimo, iż wszystkie drogi w naszym województwie przez cały czas były przejezdne, to zwłaszcza rano mieliśmy spore problemy z bezpiecznym poruszaniem się po nich. Na wielu drogach wojewódzkich dzisiejsze przedpołudnie upłynęło pod znakiem jazdy po śniegu lub błocie pośniegowym. Jak jest teraz? – W tej chwili wszystkie drogi są przejezdne. Błoto pośniegowe występuje jeszcze na drogach bocznych. Może być ślisko, miejscami występuje też gołoledź – mówi Ryszard Mazurkiewicz z Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego.

Dobrze wygląda również sytuacja na drogach krajowych. – Jedynie na odcinku drogi numer 9 w rejonie Opatowa jest jeszcze usuwane błoto pośniegowe. Właśnie tam odnotowano najsilniejsze zawieje i zamiecie śnieżne. Nad ranem na naszych drogach pracowało około 50 pługosolarek, pługopiaskarek i pługów. Aktualnie zostało w pracy około 40 tych urządzeń, a wszystko po to, by zapobiegać śliskości i usuwać resztki błota pośniegowego – podaje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego, w naszym województwie nie ma też problemów z dostępem do energii elektrycznej. Dzisiejsza noc zapowiada się śnieżnie. Późne popołudnie ma również przynieść odczuwalne obniżenie temperatur. Najniższe wskazania termometry pokażą jednak w weekend – nawet do kilkunastu kresek na minusie. Wyruszając w podróż warto zapoznać się wcześniej z aktualną sytuacją na drogach. Zarówno Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich, jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępnia podgląd kamer umieszczonych na trasach.

KAMERY Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich
KAMERY GDDKiA

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna