Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Młodzież będzie walczyć o czyste powietrze. Konkurs

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Młodzież będzie walczyć o czyste powietrze. Konkurs

świętokrzyskie / 15 lutego 2019 / Tekst

Dofinansowanie do wycieczki klasowej orz zestawy butelek filtrujących Dafi to nagroda główna, jaką można wygrać w konkursie „Zaloguj czyste powietrze” organizowanym przez Formaster Group, właściciela marki Dafi. Zwycięzców poznamy podczas I Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się 28 lutego w Targach Kielce.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz liceów i techników z terenu województwa świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników jest kreatywne ukazanie sposobów walki ze smogiem.

- Smog jest w Polsce problemem o charakterze cywilizacyjnym. Według różnych szacunków na choroby wywołane skrajnie zanieczyszczonym powietrzem rocznie umiera około 40 tysięcy Polaków. Walka z tym niekorzystnym zjawiskiem powinna być prowadzona w oparciu o co najmniej dwa działania, a mianowicie stworzenie systemu atrakcyjnych zachęt finansowych do wymiany starych pieców węglowych na urządzenia nowej generacji oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie, także - a może zwłaszcza - wśród młodego pokolenia. Celem naszego konkursu jest popularyzacja postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży szkolnej oraz poszerzanie wiedzy na temat smogu – mówi Maciej Bursztein, dyrektor do spraw rozwoju i członek zarządu Formaster Group.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować maksymalnie 30-sekundowy film, w którym klasa w kreatywny sposób pokaże, jak można walczyć ze smogiem. Do spotu należy dołączyć dodatkowy opis z objaśnieniem pomysłu uczniów. Prace należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 lutego.

Oceny nadesłanych prac konkursowych dokona niezależna komisja konkursowa w oparciu o takie kryteria jak walory artystyczne, oryginalność i atrakcyjność pracy konkursowej, a także edukacyjny i wychowawczy charakter filmu, humor oraz spójność treści z tematyką. Jury przyzna trzy nagrody.

Nagrodą główną w konkursie jest dofinansowanie do wycieczki szkolnej dla całej klasy w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Za zajęcie drugiego miejsca uczniowie otrzymają tysiąc złotych na wybrany cel, a trzeciego 500 złotych na zakup materiałów dydaktycznych. Oprócz tego wszyscy uczniowie ze zwycięskich klas dostaną butelki filtrujące Dafi wraz z zapasem filtrów.

Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej pod adresem: www.zaloguj-powietrze.pl

Nagrody zostaną wręczone podczas I Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się 28 lutego w Targach Kielce w panelu dla młodzieży w godzinach od 10 do 12.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna