STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Młodzi, przedsiębiorczy i z szansą na sukces
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Młodzi, przedsiębiorczy i z szansą na sukces

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

Salon kosmetyczny i hotel dla zwierząt – taki pomysł na biznes okazał się być najlepszym wśród prac zgłoszonych do konkursu „Junior +Przedsiębiorczość=Sukces” organizowanego przez kieleckie Starostwo Powiatowe.

Pod pozornie prostym równaniem kryje się ogromny potencjał biznesowy młodzieży biorącej udział w konkursie. Jej zadaniem było opracowanie jak najlepszego biznesplanu przedsiębiorstwa. Jak mówi Paweł Więcek z dziennika Echo Dnia, przewodniczący kapituły konkursowej, zgłoszone prace były różnorodne tematycznie, ale łączył je wysoki poziom merytoryczny. – Pomysły były różne – od salonu piękności dla zwierząt, przez centrum kosmiczne, aplikację ułatwiającą przeprowadzanie korepetycji aż po stworzenie księgarni połączonej z kawiarnią oferującą domowe wypieki – wymienia Więcek. Zwycięską okazała się być praca uczniów z klasy IIc w Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku. – Młodzież wymyśliła tam projekt salonu kosmetycznego połączonego z hotelem dla zwierząt „Zwierzęcy Raj”. Ten biznesplan to kompletny dokument gotowy do realizacji – chwali przewodniczący kapituły. Jak mówi Michał Tudorowski ze zwycięskiej klasy, biznesplan był wynikiem wytężonej pracy uczniów, których wspomagali nauczyciele. – Kosztowało nas to dużo solidnej pracy i zostawania w szkole po lekcjach, ale wysiłek zdecydowanie się opłacił – ocenia uczeń.

Zdaniem starosty kieleckiego, Michała Godowskiego, tego typu przedsięwzięcia realizują nie tylko misję społeczną, ale i pozwalają walczyć z bezrobociem oraz kształtować postawy biznesowe. – Przedsiębiorczość to pomysł na budzenie schematu myślenia. Dobre zaplanowanie kariery i właściwe osadzenie jej w warunkach rynkowych daje możliwość odniesienia sukcesu – mówi starosta.

Jak podkreślają ekonomiści, dziś również na władzach samorządowych prowadzących szkoły, spoczywa obowiązek rozwoju edukacji biznesowej, której w programach nauczania ich zdaniem jest wciąż za mało.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)